• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Holky ahojte,pohlaďte andílky za mě :slight_smile: Chcešme jet letos s Mišánkem k moři. Ne někam do Egypta, kde jsou vedra, ale tak třeba Řecko nás láká, aby byl zhruba ve stejných teplotách jako doma, ale na čerstvém zdravém přímořském vzduchu. Mělo by to vyjít, že budu ještě plně kojit, bude- li se snad dařit jako doteď. Jen nevim co to všechno obnáší, taková letecká dovolená s miminkem...Máte někdo zkušenost? A´t už ohledně létání s drobkem, tak ohledně pobytu u moře...Děkujiii :wink:
4. kvě 2011 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@verunka90 ahoj,nas caka let do viedne,kedze sme v uk,nejake dve hodinky letu. na tvojom mieste by som volila inu krajinu na dovolenku. netreba zabudat,ze deticky opali aj v tieni,u nachylnejsie. a v pripade nejakych problemov bo bolo dobre mat kratky let. asi by som skusila francuzsko,ci spanielsko,severnejsie casti. pripadne nieco koncom leta.
kazda letecka spolocnost ma ine podmienky a poplatky,to treba prestudovat. a mozno sa oplati stranka booking.com pekne popisane o hoteloch.
my planujeme jersey,necela hodinka z londyna. maly ostrovcek a nie je az tak horuco. ale to az dalsi rok.
4. kvě 2011 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahojte maminky, konecne som vas docitala a maly este spinka tak rychlo pisem :slight_smile: Mame za sebou dalsiu poradnu, pribral nam dalsie kilecko, takze uz ma 6700g , riadny tucko :grinning: a ja som sa bala ze mi hladuje, lebo v noci malo spinka, vkuse by cickal, a ja uz niekedy normalne stresujem ze mam malo mliecka pre neho :frowning2: rozmyslala som ze zacnem prikrmovat aspon na noc nutrilonom, ale lekarka povedala, ze urcite nehladuje a kym tak pekne pribera tak netreba. No poviem vam, tie noci su narocne, tak malo spanku :frowning2: A ked vas tu zacnem ako pekne vam prespia drobci skoro celu noc, tisko zavidim, v dobrom samozrejme :pensive: No co uz musime to nejako prekonat, lekarka hovorila, ze ma mozno prehodeny rezim. Dnes nas aj ockovali do oboch noziciek, bolo to hrozne, skoro som plakala s nim, chudatko moje. a teraz cakame co pride, aka reakcia :frowning2: Baby neviem ci sa to tu uz rozoberalo, ale neviete co to moze byt, ked sa mi maly obcas, hlavne pri vecernom papani, odsuva od prsnika a placka. Najprv pocica asi 3 minuty a potom zacne sa jedovat a odsuvat sa. A ked ho dam na druhy hned sa chyti, ale zase len na tri minuty a to iste dookola robi. Zeby nebol hladny? lebo prsnik mi chyta, len ako keby mu nieco vadilo, tak neviem.
4. kvě 2011 v 16:44  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@yasminee212 my sme mali na zaciatku prehodene dni a noci. cez den krasne spala a v noci aj dve hodiny hore a hodinka spanku. ale zlepsilo sa to po 3-4tyzdnoch. mne napr. vcera nespapala celu davku,je na UM, a aj tak spala do tretej rana. takze neviem ako je to mozne. a s tym zlostenim to mame aj my. to som len flasu odtiahla a pockala chvilku a zas dala. nic ine neostava,dat cas,nech sa ukludni. inac,skus ho budit vecer,ked papa a zaspava,to ja robim. ked nechce velmi papat. zmenim polohu,ju napravim a tak,takze zas taha. mozno to pomoze. skus ho dlhsie vecer kojit,nech viac potaha. ale asi lepsie poradia baby,co koja.
4. kvě 2011 v 16:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@hrozienko11 ano uz mi tu ohladom toho spanku baby aj radili, aby som ho budila pocas papania a tak, aj to robim, ved nase kojenie trva minimalne pol hodiny kazdy vecer, niekedy aj dlhsie, uz naozaj az ked vidim ze odkvecol uplne necham ho spinkat, no aj tak sa mi zobudi o tri hodinky, a potom uz takmer kazdu hodinu je hore :frowning2: tak ja uz neviem. a cez den spinka pekne.
4. kvě 2011 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@yasminee212 tak to bude to,co sme mali my. tiez mi cez den spala aj tri hodiny. ani neviem,ako sa to zmenilo. len mi odporucali mat ticho,tmu a nerozpravat na malu. ja krmim z flase a obcas to trva aj hodinu :confused: moja noci neprespi,max 4hodiny. skus aj cez noc na kazdom krmeni budit,ci pomoze a cez den sa viac hrat,nech tolko nespi. ono je to hrozne,ako tie deticky urcuju,co budeme robit :sweat_smile:
4. kvě 2011 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@hrozienko11
@leonard2002 no, urcite budeme skusat, no ja ho tahat za rucicky nemozem, kedze mam na lavej strane tela obrnu, nemam ho ako chytit za druhu rucicku, to musi mm mu robit, no ten ma volno tak 2-3krat v tyzdni... a prave toho sa bojim, aby tiez nemal nieco so svalstvom ako ja, preto ma to tak trapi, no snad Jurko bude zdravučký
4. kvě 2011 v 18:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@yasminee212 my sice nekojime, no s vecernym jedenim mame za posledne 2 dni tieto iste problemy, cucne si asi 3krat z flase a zacne vrieskat o dusu...vcera som uz bola tak zufala, ze som mu napokon vecer ani jest nedala a cuduj sa svete, chrapkal mi do rana do 7.30, tak asi mu uz staci menej jest, no je to divne... co je nieco vo vzduchu, ze tak vecer trucuju? :zipper_mouth:
4. kvě 2011 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@hrozienko11 no vec toto, ze on cez den dospava noc. my sa cez den aj pohrame, no vydrzi byt hore max. dve hodiny, minule som ho mala na rukach, nieco som mu este rozpravala a on mi uz zachrapkal na pleci od unavy :slight_smile: takze snazim sa ho drzat hore co naviac ale nasilu sa zase tiez neda. tak co uz musime vydrzat, mozno sa to casom upravi :confounded: len sa bojim ze stratim mliecko z nedostatku spanku :frowning2:
4. kvě 2011 v 18:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 :slight_smile: asi bude nieco vo vzduchu, dnes mi ale lekarka poradila, ze mu mam dat v noci aj cajik trosku, ze mozno je len smadny a preto sa budi, a my tu mame aj dost teplo, a to uz netopime davno :confused:
4. kvě 2011 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@yasminee212 presne, to som zabudla, tiez ked nechce mlieko, dam mu caj a ten niekedy hlce jak divý..mozno je smädny, mozno mu dobre padne aj zmena chuti, ktovie... keby vedeli hovorit, tak povedia :slight_smile: zachvilku ideme krmit a sup spinkat, tak snad nepojde zas hladny do postielky :grinning:
4. kvě 2011 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 moj dnes zaspal pred kupanim, ale nechala som ho lebo plackal velmi, mal dnes tazky den, a mozno ho boli to ockovanie chudacika :frowning2:
4. kvě 2011 v 19:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 len skusajte. drzim palce Jurkovi nech konikuje cim skor :slight_smile:
4. kvě 2011 v 19:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 vdaka, snad sa podari :slight_smile:
inak, ked sa ma tahat za rucky do sedu, co ma on pri tom robit??? mozno primitivna otazka, no cela ja :grinning: :grinning:
4. kvě 2011 v 19:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 no ja mojho ked chytim za rucky, zacne dvihat hlavicku a tahat sa hore :slight_smile: neviem ci myslis to
4. kvě 2011 v 19:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@yasminee212 ahoj, no, nas Šimi to tiez obcas robi, ze sa jeduje na prsniku, niekedy ma krce v brusku, tak nemoze tahat. Dam mu vzdy cumlik, chvilu pockam a potom pokracuje dalej. Ak sa stale hneva, tak mu nedavam, az neskor, ked sa upokoji. On totizto bude tahat prsnik aj ked je nervozny, no potom sa mi vela vzduchu nahlta a boli ho brusko.
My sme tiez mali prve dva mesiace prehodeny rezim, cez den spa a v noci plakal.. do toho este aj koliky, to bolo na zblaznenie. Davala som mu na vecer fenistil kvapky, aby sa ukludnil a ono po tych kvapkach bude aj ospaly. Tak si postupne zvykol, uz v noci spinka pekne. Zaspi okolo 21hod. a budi sa rano o 7hod., samozrejme pomedzi to papa kazde dve hodinky, ale cez nocny spanok to sa len napapa a spi dalej, cez den aj pokuka, uz sa pekne usmieva, do lehatka ho davam.
To papanie nam zo zaciatku tiez dlho trvalo, ked sme prisli z nemocnice, tak to hodinu som kolija a hodinu spal a zase dookolo, som mala pocit, ze nic ine nerobim, iba kojim. Potom sa to zlepsovalo. Teraz sa napapa za 5-10min.
4. kvě 2011 v 19:38  • Odpověz  • To se mi líbí
nam Kubko dviha hlavicku a taha sa hore akoby do sedu aj sam bez drzania ruciciek a aj chvilu vydrzi :slight_smile:
4. kvě 2011 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@mirka0044 no Tobi praveze v noci neplace vobec, on je proste len hore, smeje sa, blaboce a asi ma pocit ze je den. no ja neviem zaspat ked viem ze on nespi. takze kym on nezaspi ja som tiez hore. no niekedy tiez mame taku noc, ze sa len napapa a spinka dalej, ale spinka len hodinku alebo hodinu a pol, a zase je hore, a chce cicat. ja by som bola rada keby pospal aspon dve , tri hodinky tak vydatne. cez den takisto sa hrame v lehatku, na deke, ukazujem mu hracky, prechadzame sa po dome a tak :slight_smile:
4. kvě 2011 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, nas dneskaj ockovali, no hroza ako reagovala :( stale len place, spinka 5 minut potom sa strhne a reve ako keby jej nieco trhali :frowning2: stale ju pestujeme na rukach ale aj tak sa trha, uz neviem ako ju utisit, ked jej dam papat minutku pije a hned sa trha s placom. ten srdcervuci rev sa neda vydrzat. ked mava koliku to je oproti tomuto nic, lebo viem ze jej to prejde sa unavi a pekne si pospinka. obavam sa dnesnej noci :cry: :cry: :cry:
4. kvě 2011 ve 20:17  • Odpověz  • To se mi líbí
uff, baby, zase vecerny zapas s jedenim a ide spinkat hladny :frowning2: :frowning2: dam mu flasku, asi 4x cucol a taky rev spustil, ze som nechapala, taký az krcovity vreskot a to uz stvrty vecer za sebou, cez den pohoda, no vecer uz sa trasiem, co zas bude... npokon od unavy zaspi... myslite, ze mam ist k lekarovi? koliku nema, to vtedy je taky stuhnuty, brusko mal volne, no z ustociek bolo citit samu kyselinu, ci co to :frowning2: :frowning2:
4. kvě 2011 ve 20:22  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte. Baby, preco davate deti tak skoro ockovat??? Moja bude mat 4 mesiace za 6 dni a este nie je ockovana, Cimneskor, tym lepsie.
4. kvě 2011 ve 20:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 no ja to nechapem tiez, a dnes sme mali poradnu, chcela som sa na to spytat, ale popri tom ockovani som uplne zabudla :confounded: moj spi este od pol 7, cakam kym sa zobudi a uvidime co bude, ale ja sa uz tiez trasiem kazdy vecer pred papanim. moj sa nakoniec vzdy aspon trosku napapa, ale s prestavkami. ja sa chystam zavolat aj laktacnej poradkyni, co mi nieco nepovie k tomu, tak uvidim.
4. kvě 2011 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett no mne lekarka pred mesiacom povedala, ze na 3 mesiace ockujeme, to bude az o tyzden, ale teraz bola poradna tak uz bolo ockovanie. ja som si nevyberala. aj kamosky co som sa pytala, davali ockovat na 3 mesiace, a o 6 tyzdnov dalsie.
4. kvě 2011 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@jezkomanka aj moj tak plackal, no nakoniec zaspal, ale tiez nechcel ani papat, ani nosenie na rukach nepomahalo, len plakal, a potom z toho aj zaspal, este sa 2x strhol s placom, a uz spinka
4. kvě 2011 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@jezkomanka my sme mali to iste - drobec plakal 7 hodin v kuse - nic nepapal ani nepil. zaspal len parkrat mne na rukach na par minut. pritom som mu davala studene obklady aj octanovu mast. a potom tiez aj paralenovy cipok...nastastie na noc mu to preslo
4. kvě 2011 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 aj ja som davala obklady, este aj budem davat ked vstane, a mam pripraveny aj panadol detsky keby dostal teploty :frowning2:
4. kvě 2011 ve 20:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Inac mna napadlo, ze simonko mi vrieskal taktona cicke a odtahovalsa par dni predtym,ako som mala dostat mrchu. No a potomked som otehotnela. Podla mna, nieco vadi v mliecku, nejakekorenistejedlo. este moze byt ajtelesny pach, pot a tak. NApriklad parfum.
@yasminee212 Ano, ockuje sa na 3 mesiace, ale tíe 3 meisace ma 4 tyzdne. Ja idem na 4 mesiac a jeden den:grinning: No stale este niesme rozhodnutí ci dame. chcem to este prekonzultova s doktorom.
4. kvě 2011 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 my to mavame dost casto. ale Kubko nie je ktovieaky papkac. my bezne papame tak,ze 4krat cucne, zaspi na mne o 20 minut sa zobudi a dopapa. alebo place pocas papania, vtedy ho dam odgrgnut, ponosim na rukach v zvislej polohe - tak 10 min a pokracujeme.obcas este co to dopapa
4. kvě 2011 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
u nas sa ockuje v 2. , 4., 6. a 12. mesiacoch
4. kvě 2011 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky kočky,mooc dlouho jsem tu nebyla a dočítat to všechno nebudu, doufám, že se Vám a vašim miminkům daří skvěle, nám už budou za pár dní 3 měsíce a už máme 5200g a 60 cm, nekojím a jsme na Bebě, mooc nám chutná a přechod z mateřského mléka na umělé bez problému, milujeme koupání a hraní, všechno nás teď strašně zajímá, Sebča si taky začal cucat ručičky, takže si vždycky vyplivne dudlíka a ručičku strčí do pusinky :D Kočky tak přemýšlím, jak jsme tu ještě ,nedávno, řešily to, že už chceme za každou cenu porodit a dneska už jsou z miminek skoro batolátka :slight_smile: mějte se moc hezky a pozdravujte dětičky ode mě a od Sebastianka , přidávám foto,tak 4 týdny staré,aktuální fota nemám ještě v Pc, není moc času :D
4. kvě 2011 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek