• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
holky tohle není fotka stará tak 4 týdny,poslala sem špatnou tohle je už hoodně stará fotka,má ještě červené očičko od porodu
4. kvě 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
už vám posílám Sebíka (aktuální fotky)
4. kvě 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahojte dievcata, davno som tu nebola, vidim ze riesite ockovania, aj my mame v sobotu 3 mesiace a dalsie ockovanie zatial nehrozi, nezahojilo sa nam este prve, stale chodime na plucne vytlacat hnis a ultrazvuk uzliny, ktora vznikla z toho svinstva pod pazuchou, uz som tam stretla aj dalsiu babu z porodnice, nadavame na vakciny :frowning2:
4. kvě 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 ahoj,tiez nemam skusenost ako letecky s takym malym mimcom,ale my ideme koncom jula do Bulharska, predsa podobna klima a let netrva dlho, inac si myslim kym kojim nemal by byt problem, ziadne prevaranie flasiek, jedlo hned po ruke :wink:
4. kvě 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zebra41
@yasminee212 no keby vzdy bol nepokojne babatko, tak to mozno chapem, ze nechce, no on doteraz vzdy papal max. 5 minut, pekne odgrgol a siel spinkat. za tri mesiace som ho este ani nepocula poriadne plakat, iba mrnci a to hlavne vtedy, ked ho dam na brusko...no teraz to je rev jak o dusu, som sa najskor zlakla, ze ci som ho nejak zle nechytila, ked tak zrazu zacal doslova vrieskat... a vrieskal asi polhodku v rovnakej intenzite, az napokon oci hore dulkami a zaspal... teraz ho stale chdim kontrolovat, este aj tomu blbemu monitoru dychu dnes zacali dochadzat baterky...
ja nekojim, ani materske mlieko nedavam, takze strava mu chuti stale tak isto, cez den krasne spapa, takze v tom problem nebude
4. kvě 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 Pripájam sa k tomu plaču detí, môj malý asi tak od 3 týždňa začal plakávať a to vždy večer okolo 20 hodiny, taký rev, že lapá po dychu, nedá sa nijako utíšiť. Najprv som volala mamu, aby nám prišla pomôcť utíšíť ho a teraz to zvládam sama. Plače niekedy pol niekedy celú hodinu, nosíme ho všelijak na rukách, položíme ho, dáme do zavinovačky, prebalíme, dám mu ešte najesť, či nie je náhodou hladný a potom sám prestane plakať.
Dokyna povedala, že to deti tak plakávajú, že to nie je žiadna vada.
To chce len pevné nervy, aby sme to my vydržali. :wink:
4. kvě 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vladimira32 lenze on uz ma tri mesiace a doteraz to ani raz neurobil, tak preto m ato tak zarazilo, ze co sa zrazu deje
4. kvě 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojteee
@yasminee212 ahoj,,to robi aj moj tobias,ze si pocuca a potom sa jeduje,,no lenze ja sa s nim nehram,,ked nechce,tak nechce,,polozim ho na vankus a necham tam,,,zavriem mliekaren :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: on potom do minuty zaspi,,predrieme taku polhodku, niekedy hodku a potom sa v klude napapa,,toto mi robi ked uz je velmi unaveny a nevie,co so sebou,,nas ockovanie caka v utorok,,,kedy sa narodil tvoj? moj uz tiez ma vyse 6kil...ja davam vecer flasu,,ono nejde o to,ci je materske alebo nutrilon,,tobi hlavne musi naraz vypit 180,,a to z prsnika naraz nevytiahne,,len vtedy je spokojny a spi do rana,,keby som ho len nakojila,tak by sme kojili kazde dve hodky,,

nemam vas este uplne docitane,,,kocky kazde dietatko je ine,,tak nestresujte,,a kazde ma aj svoju povahu..ja som napriklad nedavala do perinky,,v perinke bol len ked ho niekto iny bral na ruky,,ja som ho brala bez perinky,,a nepodopierala som mu hlavku,,chcel ci nechcel,,musel ju drzat,,a myslim,ze prave tym mu spevnela,,lebo od prveho mesiaca ju pekne drzi,,aj dokine sa za rucky prisuval,,teraz ked mu chytim rucky,tak uz ide do stoja,,vcera napriklad lezal,,mal na sebe deku,,tak sa jej chytil a zdvihol hlavku,,,casto som ho davala na brusko,,aj ked sa jedoval,,vela sa naplakal,lebo sme kazde rano spolu cvicili,,ale mozem povedat,ze vdaka tomu je pevny,,ja ho teda vobec nesetrim,,niekedy si poviem,ze ved ma len 3mesiace a ja sa k nemu spravam ako k rocnemu,,,od prveho tyzdna so mnou chodil vsade,,menim mu prostredie,,chodim von za kazdeho pocasia,,a nema problem,,ja som bola chora,,mama bola pri nom chora,,a nastastie sa nenakazil,,ja ho aj v kociku davam na brusko,,,keby ma niekto vidi,tak mi povie,ze mi asi sibe,,,ale ja ho fakt nesetrim
5. kvě 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vcera sme mali 2 mesiace :slight_smile: torticka musi byt :grinning:
5. kvě 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 gratulkaaaaaaaa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: my mame zajtra 3m:slight_smile:
5. kvě 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka my mame 3 mesiace uz dnes :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
boze baby, ten cas neskutocne leti
vcera sme boli u ortopeda. vsetko je v poriadku a uz nemusime balit na siroko :slight_smile:
5. kvě 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova gratulujeme aj Vaaaaam :grinning: :grinning: :grinning:
5. kvě 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. kvě 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
boze zienky,,stvrt roka,,,to je ale doba,,cooo?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. kvě 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 gratulujem, aka pekna hojdacka :slight_smile:
5. kvě 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

@mafynka - náš Adamko tiež zatiaľ neochorel a to bol chorý aj muž, aj Romanko a tento týždeň som teplotovala ja.

Náš si tiež krásne drží hlavičku.

@leonard2002 - krásne fotky spokojného dieťatka

Aj ja pridávam aktuálne fotky:
5. kvě 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb ahoj..odkial si objednavala ten slnecnik? univerzalny je? rozmyslam, ci aj ja neobjednam
5. kvě 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ahoj mafy, nas Tobias sa narodil 11.2., takze o tyzden v stredu ma 3 mesiace. To ockovanie je hrozne, ja som skoro plakala s nim, tak na mna pozeral chudatko ked ho to zabolelo :frowning2: Uz mu dnes aj stupla teplota, aj mu ta zacina trosku cervenat, tak len davam obklady, a dala som mu uz aj nurofen detsky sirupcek, aby mu klesla teplota. taky je ocapeny, ze skoro vkuse len spinka. a vies co asi mas pravdu, ze to zlostenie je z unavy, lebo mne to robi tiez skoro vzdy vecer po kupani a to je uz fest unaveny, lebo ja sa ho snazim udrziavat aspon hodinu a pol alebo 2 hodky predtym hore, aby sa mi unavil. ja som uz rozmyslala ci nezacnem prikrmovat aspon na noc, ale lekarka mi povedala, ze pokial ma taku vahu aku ma, a mam mliecko, nech to este nejako vydrzim, ze mozno sa mu zmeni ten rezim a bude dobre. ze ona mala to iste s dcerou, takze ma chape.no tak este trosku to skusim vydrzat a uvidime, mozno po tretom mesiaci sa nieco zmeni :slight_smile: tak drzim palce na ockovani :wink:
5. kvě 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 no skus to vydrzat,,ja som sa dala nahovorit na flasu,,a mala som potom problemy,,ale uz sa celkom v pohode rozkojil,,ale potom som sa dostala do nemky,,a mala som teploty,tak som to mliecko moc nechcela davat,,tak kojim len v noci,,cez den vobec nechce,,uz to dopadlo tak,ze nedavam flasu len vecer,,ale aj cez den,,no odsavam co sa da,,pijem vineu,,beriem ricinum no vsetko mozne skusam,,tak doslova po kvapkach zbieram mliecko do chladnicky,,a hned ako sa da,tak mu davam MM z flase,,ale kojit sa uz malo chce,,on nie je spokojny kym svoju davku 180 nedostane naraz,,,aj teraz sme kojili,,a dokrmila som 100vkou
5. kvě 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 inak ked je hladny velmi a netecie mu prsnik,,tak zuri,,ked nema dost, strasne place,,a teraz mi plakal,,len na rukach uz hodku,,prisat sa nic,,dala som mu flasu a lezi kludny,,ma otvorene ocka,kuka na hracku,,ale je tisko,,ja ho ked takto place tak niekedy naozaj necham tak,,mu poviem,ze nech povie,ked bude vediet co so sebou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a on krasne zaspinka,,,mozno tvoj tobi je uz naozaj taky unaveny,ze si nevie najst polohu a zaspat,,mne staci potom ho ulozit,,lahnut si k nemu,,hovorit mu čssss a on zatvara ocka,,
5. kvě 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja som bala aj toho, ze ked mu dam cajik z flase, nebude chciet cicku, lebo kamoska ma strasila, ze ona parkrat dala malej flasu a uz potom nechcela tahat z cicky, a tak prisla aj o mliecko. no ja som mu uz cajik parkrat dala, hlavne ked sme niekde vonku boli a bolo horuco, aj teraz mu budem davat ked ma teploty, nech ma co najviac tekutin, dokonca lekarka mi povedala vcera, ze aj v noci mu nemusim stale davat cicku ked sa mi tak casto budi, ze mam mu niekedy dat cicnut aj cajik, ze mozno je len smadny, je mu horuco alebo co. zatial teda chce aj cicku, tak dufam, ze nezacne odmietat, ale keby som mu v noci zacala davat UM moze sa stat ze zacne odmietat cicku?lebo to by som nechcela :unamused:
5. kvě 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 ak je len smadny,daj mu cucnut z prsnika,,ja by som cajik nedavala,,,fakt ho neuc,,pouc sa z mojich chyb,,dietatko lahko zisti z coho lepsie tecie a to si bude vyzadovat
5. kvě 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka no mne sa ho nakoniec vzdy podarilo aspon trosku nasytit, tak ze sme si oddychli, nieco som mu porozpravala, potom dala zase prsnik, alebo som striedala prsniky a tak. aspon trosku sa najedol, a nakoniec som ho tiez ulozila. ja ho dam rovno do postielky, hladkam ho po hlavicke a tiez mu hovorim čssss :slight_smile: a zaspinka. no a cez den spime spolu na posteli, lebo dospavam aj ja noc :unamused:
5. kvě 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka no hovorim, zatial som mu cajik dala len parkrat ked sme boli niekde vonku a bolo horuco a bol smadny, trosku potiahol. v noci som mu zatial nedavala, a po pravde ani sa mi nebude chciet asi ho pripravovat , zohrievat a tak, to skor vytiahnem tu cicku :slight_smile:
5. kvě 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 no nie,,vydrz to,,,ja ked niekedy zatnem zuby a vydrzim aj ten plac,,tak nakoniec aj prsnik chyti a napapa sa,,ale to uz skusam vsetko,,na fitlopte skacem,,chodim s nim a tak ho kojim,,natriasam,,vyzuri sa,,napapa,,ale pritom aj vzdy unavi,,len zasa ho nechcem kazde kojenie trapit,,,povolila som z kojenia pre teploty a uz zasa sa nevieme rozkojit,,cajik je nova chut,,to uz nechcem miesat,,
5. kvě 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievčatá neviete náhodou nejaku básničku na krstiny?Dakujééém

5. kvě 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 suhlasim s mafynkou, ak mu zacnes viac davat flasu a aj cajik, tak sa ti odmietne prisat uz nadobro na prsnik. Nas Jurko je od porodky na flaske, tam mu dali cumel s megadierou, ze mu to rovno tieklo a asi 3 tyzdne ked mal, nam dokina poradila dat mu cumlik na flasku, ktorý napodobnuje bradavku, nech sa aj sam trochu snazi tahat, no z toho vypil max. 10 ml, proste uz si zvykol, ze sa nemusi namahat... tí drobci s nami vybabru ako chcu
5. kvě 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 tak dobre baby, dam na vase rady :slight_smile: urcite chcem kojit drobca co najdlhsie :slight_smile: a dakujem za rady :wink:
5. kvě 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby, mozno blba otazka, ale to treba dat babo odgrgnut aj po cajiku:slight_smile:?
5. kvě 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ja davam. ale my grgame aj ked nic nepapame....sa mi totiz stalo,ze ked som mu dala v kociku vodicku, tak ked som ho o hodku vytiahla,tak sa hned povrackal
5. kvě 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek