TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

Zdravím všechny maminky. Je tu už taková, která čeká mimčo stejně jako my?
kesulkarenka
5. kvě 2011
Ahojte, dnes sme boli na nožičkách a všetko je ok.....na široko baliť nemusíme. Ale priznám sa, ani sme nebalili, len prvý mesiac.....a takto rastieme...Nelka ako mesačná, dvoj a troj....bože, ako to strašne letí.....
kesulkarenka
5. kvě 2011
@leonard2002 ahoj, aj ja malú vždy dávam.....aj keď si hneď neodgrgne o chvíľu sa začne mrviť a keď ju zdvihnem tak si odgrgne......ono je to vlastne jedno čo pije, či mliečko, či čají....odgrgne si vtedy, keď si hltne aj vzduch.....
marhulka13
5. kvě 2011
no baby, uz su aj nase problemy s vecernym revom vyriesene... aspon dnes... boli sme tead u dokiny, aj ked nie u nasej, bol vysetreny a klasika, ma reflux a este aj crevnu virozu mal, tak dostal nejake kvapky, mliecko zahustujeme nejakym nutritonom a este aj smectu mame davat a do jedenia o 17.00 dat aspon 20 kvapiek espumisanu...treba mu teraz davat vela cajiku, lebo bol aj dehydratovany, kedze papa tak malo 😞 .... teraz vecer ma az triaslo, ze co zas bude pri papani, no krasne sa napapkal a uz polhodinku si odfukuje v postielke.... a po kupani som ho polozila na prebalovak a skoro mi oci vypadli, ako krasne si zo desat minut drzal hore hlavicku, ziadny plac, nic, potom ju iba polozil a zaspal.... sice nie velmi vysoko, aj ho to stalo kopu namahy, ale aspon maly pokrok 🙂
zebra41
5. kvě 2011
@marhulka13 jej, tak to je super - som rada a uvidis za chvilu bude hlavicka vyssie a vyssie 🙂 a aj vam robili vysetrenie na reflux?
zebra41
5. kvě 2011
@marhulka13 a akoze papa malo? kolko spapa denne? lebo ja Kubkovi davam 100ml, obcas si vypyta o cosi viac. a nechce pit ani za ten svet...
marhulka13
5. kvě 2011
@zebra41 hej, hej, preto po kazdom jedle odgrckava...no on vypil na jednu davku 130 ml, lenze za tieto posledne 4 dni nejedol skoro vobec, naposledy o piatej vecer si cucol a potom az rano o osmej a aj to som donho natlacila a vygrcol to, ale ze to bolo skor z tej virozy, lebo aj hnacky mal teraz iba sama voda z neho isla... tak ma mat vyvyseny matrac v postielke a aj v kociku nema lezat rovno no a tu potravu zahustovat nutritonom, kedze AR nutrilon neznesie....
hrozienko11
5. kvě 2011
@marhulka13 jeej,tak to coskoro bude vsetko robit ako ostatne deticky 🙂 a rychle uzdravenie,nech viroza prejde.

my sme sa dnes zacali krasne koncentrovat na hracky a opakujeme uz pohyby,takze sa aj zahrame 😃 a cvicime poctivo dvihanie hlavicky,len sa zlosti,ked jej drzim rucicky.
zebra41
5. kvě 2011
@marhulka13 a doteraz negrckaval? my mame kvoli tomu tiez vyvyseny kocik. kvoli grckaniu sme kupili tzv. antirefluxny vankusik - je to jednoduchsie aj ked niekam ideme. a ten je uplne super. ale mliecko nezahustujem. po papani ho trosku ponosim a vacsinou to staci.
marhulka13
5. kvě 2011
@zebra41 ani velmi nie, iba stikutky mal silne a z ust sama kyselina... neviem, co sa mu teraz porobilo...a kde sa da ten vankusik zohnat? my sme voalli aj gallusovej a ona nam kazal ho zahustovat to mlieko, lebo ze on naraz vela spapa a takto ho to vraj lepsie aj zasyti a nemusi si tolko preplnat zaludok
adui
5. kvě 2011
Ahojte maminy. Máte niektorá skúsenosť s More milk plus? Ak áno pomohlo Vám to? Ja nejak nestíham s mliečkom a skúšam všetko možné, tak neviem či to objednať.
bambulka0406
6. kvě 2011
@adui su fakt drahe, takze podla mna sa fakt oplati senovka. napr. natalce pomohla. ja som ju uzivala tiez ale maly z toho vela kakal, tak som prestala. ale to je vraj zriedkavy vedlajsi ucinok 😉
verunka90
6. kvě 2011
@cinamon7 Přesně tak , taky počítám, že budu ještě kojit, takže by to mělo být bez problému 🙂
zebra41
6. kvě 2011
@marhulka13 to ma aj Kubko. vankus sme kupili v predeti.sk - ten obchod v Mlynoch. stal 13 eur - je to proste obycajna podlozka pod uhlom 30 stupnov. ale ked som mala zdvihnutu postielku,tak som ho nevedela polohovat,lebo sa suchal a musel mi byt aj chrbtom. a takto nam prestal v noci grckavat - teda musim zaklopat. a ked vidim,ze preglga a tvari sa kyslo,tak ho ponosim 15 min v zvislej polohe a jemu to staci. mne tiez povedala,ze ma reflux,ale podla mna je takto vela deti a reflux sa potvrdzuje sonom. ja len s nim proste opatrnejsie narabam a staci to. ale ak je maly po Nutritone spokojnejsi,tak je to super...ja som ho skusila raz a tak ho bolelo brusko az hroza. a davam mu tych 100 ml - je sice pravda,ze sa budi aj v noci,ale je spokojnejsi. proste mu lepsie vyhovuje menej a castejsie
zebra41
6. kvě 2011
prave som uspavala drobca. nie a nie zaspat. v kuse sa vrtel, potom sa trochu pogrckal,tak som musela prezliect. potom sa zas vrtel. vstala som a pocujem ako naklada do plienky 🙂 a hned zaspal...smrdi cela izba a on spokojne odfukuje 🙂
zebra41
6. kvě 2011
@adui More milk plus som neskusala,ale aj mne dost pomohla senovka
adui
6. kvě 2011
Ďakujem Vám všetkým za rady. Idem tú senovku pohľadať na internete u nás ju neviem kúpiť 😞
fialka12
6. kvě 2011
kočky chcem sa spýtat po akom čase vám prišli peniažky príspevok na dietatko, od odnesenia papierov na úrad?Ďakujem
domigb
6. kvě 2011
@lebonka cau...objednavala som ho zo stranky...,,prenasedeti.sk 🙂 🙂 🙂 ..Ja som ho este neskušala pripevniť na konštrukciu,dúfam,že sa bude dať je vraj na všetky kočíky....A dá sa ohýbať.... 🙂 🙂 🙂
lebonka
6. kvě 2011
@fialka12 cca po mesiaci a pol,priplatok k prispevku co bolo nejakych 600 ci kolko eur,nam prislo na dalsi mesiac
zebra41
6. kvě 2011
@adui ja som ju kupila od laktacnej a oni to maju odkialsi z Kosic - adonai.sk alebo tak nejako
zebra41
6. kvě 2011
@fialka12 mne do mesiaca, ale zalezi ci uz za ten mesiac nemali uzavierku, potom posielaju az o mesiac neskor
lebonka
6. kvě 2011
@domigb aha,uz pozeram..ja som objednala ten prvy v ponuke,dufam ze bude dobry 🙂
mafynka
6. kvě 2011
ahojteeeee
@marhulka13 gratulujem k pokroku 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 tesim sa s vami
@fialka12 no ja som ku koncu mesiaca dala papiere a s dalsou materskou mi prisli peniaze

inak mozno blba otazka,,ale hovorite,ze davate cajik detickam,,to im ho davate teply??,,alebo ked idete von,mate ho v termoske?,,,ci davate aj taky letny ale studensi?? to iste aj vodicka,musi byt tepla?
zebra41
6. kvě 2011
@mafynka ja neprihrievam, davam aky je. no ked raz bolo fest zima,tak som ho mala vo vanicke pod dekou pri malom
mafynka
6. kvě 2011
@zebra41 aha,,dakujem

a este jedna vec mi neda spavat,,to ockovanie,,mama mi radila,ze ked vyjdem z ambulancie,hned mu mam dat nieco studene na nozicky,,,mate aj vy nejake receptiky?,,,co si mam nakupit od horucky?,,lebo tu u nas je pohotovost az 30km,,sa bojim,ze nieco v noci budeme riesit
marry26
6. kvě 2011
cajik by mal mat izbovu teplitu, nie horuci ani studeny aby hrdielko nebolelo. Ja ho davam v kociku, mam flasku v takom termo obale, sice moc nevydrzi dlho byt teply, tu jednu malu flasku, 100ml pije cely den po troske, tak ho ohrejem vzdy v mikrovlnke par sekund. Davam feniklovy Hipp a teraz mame aj feniklovo harmancekovy. Tie su od 1.tz dietata.
mafynka
6. kvě 2011
@marry26 dakujem,,,no ja cajik nedavam,,ale cez leto,ked budu horucavy,tak mam v plane,,,bud cajik,,alebo asi radsej cistu vodicku
zebra41
6. kvě 2011
@mafynka mne doktorka poradila vychladenu octanovu mast - rovno z chladnicky. viem,ze svagrina dala lad. no a na teplotu sme mali paralenove cipky. a veru daj rovno v ambulancii alebo hned ako vyjdes

Začni psát odpověď...

Odešli