• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@marry26 aj moj maly si rad robi bublinky:slight_smile: ale to je asi normalne...som to nejak neriesila...s ohladom na to, ze si stale dava do ust rucicky:slight_smile:
11. kvě 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marry26 aj nas tak pusta bublinky a strasne slinta uz asi 2 tyzdne :slight_smile: vkuse vymienam podbradniky
11. kvě 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 Ano:slight_smile: Oslintava mi ten ramenny pas:slight_smile: a kúpili sme prírodný farbu s je stále pekne spinava. Ináč si ju veľmi chvalim. Sesternica teraz kúpila manducu za 70€ z bazaru. Ja by som sa poobzerala najprv tam. Ja mám napríklad kupenu pevnú satku z bazaru a fakt vyzerá ako nová a mám ju za polovicu.
11. kvě 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, ked davate detom do ruk hracky (hrkalky a hryzatka a pod.), davate im to stale do pravej ruky, alebo raz do jednej a raz do druhej? Lebo ja mu davam stale do pravej, ale neviem, ci je to spravne.
11. kvě 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 Ahoj,krásne bodynko aj tričko.Ja ten motív na tej stránke neviem nájst.Ci to ty si tej pani poslala obrázok Macka Pu?Tiež by som niečo chcela dat spravit Tamarke na leto.Pozerala som aj stránku bess.sk
11. kvě 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett takze kupit aj chranice na pas? :slight_smile: zistila som,ze na stranke nosime.sk sa da pozicat - aby som vyskusala,ci sa bude malemu pacit. predsalen nestoji to 10Eur...a skusim aj bazar. vdaka :wink:
11. kvě 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdar babeny. Uz aj my mae po ockovani, Jurko si to cele prechrapal,a ni netusi, ze ho ockovali. Potom sa zobudila pomrncal, ked mu zalepovala nozky. :grinning: a potom zase chrapal az do vecera, chvalabohu ziadne opuchy, teploty, nic
Aj dokina si vsimla, ze nas Jurko sa malo hybe, takze ho tahala za rucicky do sedu a ten hlavu odkvecnutu jak zvadla rastlinka. na brusku sa pekne drzi, no zas sa jej nepacilo, ze sa mam otacat uz na chrbatik. tak ak do buducej kontroly sa nezacne otacat a dvihat hlavicku, bude to riesit :frowning2: :frowning2: :frowning2:
inak problem vidi aj v tom, ze za dva tyzdne pribral z 4960 g na 5970 g, takze mame dietua tolko zakazovany cajik ma teraz co najviac pit a vynechat mu dve davky jedla, na ktore bol pocas dna navyknuty. :fearful: :fearful: a meriame 60 cm
11. kvě 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte vidim, ze ste riesili jedenie. Je jem uplne vsetko a maly nema problem s nicim :grinning: a to som ani nevedela, ze brokolica sa nema :grinning:

@marhulka13 a to mu mas vynechat 2 davky kvoli tomu, ze vela pribral???
11. kvě 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
My pouzivame tiez klokanku. Ja si myslim, ze ked tam neni kazdy den 5 hodin nemoze sa nic stat. Par rokov dozadu sme o manduke nevedeli, vsetci pouzivala klokanku a nikomu nic neni. To je podla mna to iste ako s choditkom. Teraz ho zakazuju, ale nas na tom vychovali a nikomu nic neni tiez....
11. kvě 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 hej, lebo mozno preto sa mu nechce hybat, ze vela pribera...no to neviem, dve davky je vela :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. kvě 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 je to tvoje rozhodnutie, ale ja by som mu nic neobmedzovala pokial negrcka a je spokojny. Ved aj my dospely kazdy inak zjeme, inak vazie aj meriame.
Moj starsi ma 21 mesiacov a vyzera na 3 roky. Ale doktorka mi nikdy nepovedala, ze mam obmedzit jedlo.
Ked bol babo nenavidel byt na brusku. Tak nas poslala k neurologicke a vsetko bolo v poriadku. My sme potom od 3 mesiacov zacali chodit na to detske plavanie a tam strasne zosilnel. Ja si myslim, ze vacsie deti su nemotornejsie,ze je to pre nich tazsie zdvihnut vacsie telo :slight_smile:
11. kvě 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 on sa uz narodil taky drobnucky, takze teraz nie je vacsi ako ostatní, skor to len dobieha, co zameskal v papani, ked sa narodil :slight_smile: najskor mu davali infuzky, lebo nepapal, teraz zas vela papá, uff, kto sa v nich ma vyznat
on je uz teraz velmi rad na brusku, aj zo 20 minut si drzi hlavicku, len sa neotaca a ked sa taha do sedu, vtedy hlavicku nedvihne, to sa jej nepacilo :zipper_mouth:
11. kvě 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ved ani Niki sa este neotaca. Ale ked je tak dlho na brusku, to bude mat krcne svaly v poriadku.
Neviem ci som nechapava :grinning: ale nechapem preco mate znizit to mlieko :fearful: ze ci ked bude zajtra hladny, tak sa zrazu otoci...
11. kvě 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ja keby mojmu nedam 2 davky tak si spapa svoje rucicky, alebo mna a ten rev si ani predstavit neviem
my ideme na ockovanie zajtra, mam trochu obavy, ale zvladli to ini, zvladneme aj my.

baby, ja som tu klokanku dostala, nepouzivam ju, maly tam nechce byt a na tom vylete, v nej bol asi 2x po 10 minut, medzi spinkanim a papanim, ja som tiez chcela ergo nosič alebo manducu.... @lubinka26, ty si to tak uprimne napisala (je mi jasne, ze v dobrom), ze ho tam uz radsej nedam vobec, nechcem mu zle :cry:
11. kvě 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca no, ved ja sa toho bojim, ze zrazu by z toho mojho pokojneho babatka bolo urevane babatko a to velmi nechcem, aby sa mu zmenil rezim, an ktory bol zvyknuty. ved spinka uz dlhsie v noci nez ja a uz som si zvykla, ze v noci nemusim vobec vstavat...uff, dufam, ze za tych sest tyzdnov sa vsetko nauci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. kvě 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 ja neviem, co teda nema v poriadku, co s nim, lebo nechce sa mi s nim behat po lekaroch a trapit ho, ak by mu fakt nic nebolo, iba je lenivší... ako fakt, on je taky salamista, niekedy sa stane, ze za cely den ani raz nezamrnčí :slight_smile: proste cely mm, aj ten bol take spave a pokojne babatko...
11. kvě 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 moj tiez rychlo pribera, doktorka spominala, ze keby nebol na MM ale na UM a takto priberal, tak by musel menej jest, lebo ze umele mlieka zatazuju oblicky kdezto MM je lahko stravitelne a telu prirodzene. ale zas ja som citala, ze dieta sa same nastavi ako ma jest. narodil sa malicky a teraz ti pribera, ved predsa musi dobehnut ine deticky. potom zas priberat prestane a pojde to svojim tempom. to je moj nazor :wink:
11. kvě 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 a vynechat dve davky je podla mna vela, moj by sa zblaznil. inak dieta ma vypit vraj 180-190ml mlieka na kg hmotnosti na den. tak si vypocitaj ako vam to vychadza :wink:
11. kvě 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 to uz vazne je na brusku aj 20 minut? Tak to my mame k tomu este daleko:slight_smile: ale hlavicku uz drzi pekne, ked ho mam na rukach:slight_smile: len na brusku sa mu stale nejake nechce byt...sice uz sme pokrocili, uz nejaci o dusu, ale este sa mu to velmi nezapacilo...o pretacani na chrbatik ani nehovorim:( No nic, pomaly dalej zajdes:slight_smile: a to s tym vynechanim dvoch krmeni si neviem u svojho krpca ani predstavit...ja mozno by som nevynechala komplet ccele davky, ale davala by som mu menej...tot ale len moj nazor...ale drzim palceky, aby bolo vsetko v poriadku.
11. kvě 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 my sme od narodenia na UM a vypije 130 ml kazde tri hodky, no v noci nie, takze je to 5 davok denne. na krabici je vsak pisane, ze by mal vypit minimalne 150 ml, takze som z toho debil :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@leonard2002 no, on sa iba za posledny tyzden takto zrazu rozbehol, mozno Leusko bude taky isty. Nic a zrazu sa mu zacne aj na brusku pacit. Ked ho drzim na rukach, tiez si drzi hlavicku, tak preto mame nakazane iba tahat ho do sedu za rucicky, no nesmie si sadnut. No toto nam nejde ani za nic
11. kvě 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas je to naopak:slight_smile: mi z lahu do polosedu pekne drzime hlavicku, ale na brusku nic :grinning: :grinning: :grinning: tak snad to buduci tyzdne zvladnu:slight_smile:
11. kvě 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, od kedy sa odporuca chodit plavat s detickami? Od 3 alebo od 4 mesiacov?
11. kvě 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja malinka spava somnou vo velkej posteli a prave zachrapala ale doslovne- strasne chrci, nostek som vecer cistila, sopliky nema, to skor akoby priedusky tlacilo cosi, ked nespi, dycha normalne, aj teraz sa pohla a uz normalne ticho spi. No vzdy mi jej je luto ako chrci strasne, robia to aj vase deti? polozila som ju na tenku podusku, ked sa preberie papat, polozim ju len na matrac, vyskusam ci to pomoze
11. kvě 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 mne doktorka povedala, ze od 4. ale to mozno plati len pre mojho krpca :slight_smile:
@marhulka13 suhlasim s @leonard2002 ja by som teda nevynechala celu davku, len znizila davku o jednu odmerku, ale podla krabice papa v norme
11. kvě 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marry26 neviem ti poradit, moj to nerobi
11. kvě 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
dnes som uz totalne KO :frowning2: taky ulietany den, Oliver nejak prestava mat rad kocik..no amen tma so mnou, ked to takto bude pokracovat..zvycajne spinkal vonku v kociku a ja som lietala za Filim...
@matiniki5 u nas je to v pohode, Filip to zvlada v pohode, na zaciatku bol taky nejaky viac uplakany, ale to preslo..teraz ma zasa brutalne obdobie vzdoru, takze prva puberta u nas frci :slight_smile:
@marhulka13 a lekarka Ti povedala, ze sa ma pretacat? vsak Fili sa zacal presne v den, ked mal 5 mesiacov...a s tym priberanim, presne to iste bolo aj u Filiho, ze pribral za tyzden pol kila, potom uz prestal tak priberat, ale stale si udrziaval vysoku tyzdenny prirastok :slight_smile: mozno preto, ze bol kojeny, tak to neriesila lekarka...
@marry26 oliverovi tiez nieco chrapci v nosteku, lekarka mi tvrdila, ze to niektore deticky mavaju...
11. kvě 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
este ma napadla otazka pre tie co davaju cajik. lekarka nam povedala, ze mame davat, ked jej chuti no tak max 20ml aby potom nahodou menej nepapala mliecko. No ked ideme von, urobim 100ml a ona hodinku spi v kociku poriadne, potom sa kazdu chvilu budi a cucne si vzdy trochu caju, dudlik nechce, len by flasu s cajom cmulala a tych 100ml za prechadzku v kociku aj stiahne. Potom sa napapa poriadne, nemam pocit ze menej, je riadna baba. Ani brusko nebolieva, maximalne raz za tyzden. Akurat viac cika. Dnes somnsa ale zarazila nad tym ked som spocitala ze vypila 300ml caju
11. kvě 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no daj potom vediet ako si sa rozhodla a ako ste dopadli :slight_smile: uz som sa stihla pohadat s mm za tu vasu doktorku :grinning:

@leonard2002 my sme plavali od 3 mesiaca a bolo to super, kazdemu odporucam. Ked sme potom isli na dovolenku bol cely bez seba, ze sa moze cely den kupat :slight_smile: Mne je luto, ze teraz nemozem chodit s Nikim, lebo nemam kam dat Matka :frowning2:

@sunny1112 my mame obdobie "nie, nechcem" na slovo nechcem uz zacinam mat alergiu :grinning:
11. kvě 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marry26 fiha tak to fakt dost vypije cajiku. Ja sa tesim ked Niki za cely den vypije aspon 50 ml :sweat_smile:
11. kvě 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marry26 ahoj, môj malý nechce vôbec čajík z flaše, tak mu dávam po lyžičkách, to sa mu páči, dám mu tak 3-4 lyžičky naraz. A čo sa týka toho chrapkania, tak tiež chrapčí, lekárka mi povedala, že mu nieje nič, že to niektoré deti mávajú. Takže zatial si z toho nič nerobím. :wink:
11. kvě 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek