• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
ahojte! :slight_smile: dlho som tu nebola, nic nestiham, musim sa ucit popri Andrejkovy do skoly a este sa ideme asi aj stahovat, ale to nieje iste...nas drobcek ma uz 64 cm a 7040g...

ale prisla som sa spytat ci tu nieje nejaka maminka co ma taky isty problem ako ja, totizto Andrejko je cely nejaky dopredu a uz mu idu 4 zubky, divne je to ze vsetky styri hore, takze je nervozny, mrzuty, nespava, a vsetko by zul, zatial to ako tak zvladam ale neviem dokedy uz to trva akosi dlho, doktorka sice hovorila ze ked mu idu tak skoro tak to bude asi dlhsie trvat, dala by som mu aj nejake hryzatko mame vselijake od vymyslu sveta,ale nechce ich su prenho moc velike a nestrci ich tak do pusky ako by mal, skusala som teda nech okusuje dudlik,ten vypluje skor nez ho ma uplne v pusinke, geliky mi dr.neodporucila, vsetky su od 5 mesiaca a neskor...tak som zufala,posledne dva dni sa ukludnuje pri mojom malicku ten ma namiesto hryzatka, ale myslim ze aj to mu bude zachvilku malo... :confounded: :confounded: :confounded:
25. kvě 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
a pridavam nejake tie fotecky, ked nam je trosku lepsie a neplackame kvoli tym zubakom...
25. kvě 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@zebra41 a co papate????
25. kvě 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. pozeram,ze nie som jedina,ktora ma aktivne dite,ktoremu sa spat nechce. ja ju rano vzdy prehovaram a nutim spat aspon do pol deviatej az deviatej. a potom tak hodinku az hodinku a pol vydrzi hore,to kym sa napapa,prezleciem,prebalim a dam na deku. ked zacne mrncat,uz viem,ze je unavena a niekedy dam este troska mlieka a spat. ale odkedy davam na brusko aj cez den,tak spi pokojnejsie,aj ked len pol hodinky vydrzi. a takyto kolotoc mame az do kupania. jednoducho troska pospi a potom uz neviem,co by som mala vymyslat. ucim ju aj na rozpravky,lebo ona nechce dlho lezat a nosit nevladzem,kedze ma kolena dost bolia. zatial len raz vydrzala spat 2,5hodiny odkedy sa naucila,ze den je den a noc noc.
tiez toho vela okrem mlieka nevypije. ale vcera sa zobudila o polnoci a trocha vody vypila,kym dostala mlieko.a od rana doteraz stiahla asi 20ml cajika. ale su dni,kedy jej nedavam ani nic ine pit. nie su tu zatial horucavy,tak neriesim pitie.
a tiez sa trapime plnym nostekom. kazdy den cistim,ale len vatovymi tycinkami. a raz za tri dni aj vysavac pustime. a aj tak sa jej tvoria sopliky a chrci. myslim,ze aj preto obcas v noci nespi.
a mame 5,24kg a asi 58cm. tu len vazia deticky,takze toto je len odhad. ale uz ju raz aj odmerali.vtedy to bolo 55,5 :grinning:

@iwka123456 neskusala som nieco podobne ako cumlik? tommee tippee ma take hryzatko ako cumlik. a ja som zacala davat tu prvu kefku do pusy,nech zuzle to,aj ked jej zubky este nejdu.
25. kvě 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ahoj ! to az dve tri flasky? :confused: ja nedavam malemu nic lebo nic ani nechcxe vsetko mi vypluva, dr. mi hovorila ze ked budu fakt velke horucavy mam mu dat prevarenu lucku s lyzickou on mi totizto vobec nechce pit z flase, lepsie povedane nevie pit z flase tak keb teraz prestanem kojit bolo by to dost zlozite.
25. kvě 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

ja už tiež nebalím na široko asi mesiac.

Náš Adamko už druhý deň mi cez deň veľmi málo spí - spal mi 3 krát za deň po 30 minút, ale je dobručký, tak mu to zrejme stačí.

25. kvě 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 to mas aspon fajn, ze ho kojis, to ma aj od smädu, no Jurko pije nutriton a to je huste ako kasa, cize je smadny, no tiez to vypluva. ja mu to davam striekackoua da sa.
ozik, Andrejko sa uz pretaca??
25. kvě 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 Náš Adko je tiež plne dojčený, ja som mu dávala čajík, ale len keď sa mu čkalo.
25. kvě 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 to je ten problem ze on nechce ani cumlik ani nic ine...ani dudel z flase proste nic umele...ako hovorim jedine svoje rucicky, moj malicek a niekedy ma dost potrapi aj pri kojeni a zmyli si s hryzatkom aj prsnik
25. kvě 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no pretaca ako pretaca....otoci sa z chrbatika na brusko ale vzdy si zabudne pod sebou rucicku tak davam pozor aby si ju nedolamal alebo ramienko nevyklbil
25. kvě 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca a pil ti ho? mne ziadny nechce pit ani sackovy ani sypany ani granulovany ani fenyklovy ani harmancekovy ani pre celkovu pohodu ani na dobru noc ani jablckovy jednoducho ziadny nechce
25. kvě 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak my sme uz spat z poradne, mame 60cm a 5650g :grinning: Ale samozrejme musime ist na plucne, lebo rana po ockovani je nezahojena :frowning2: :frowning2: :frowning2: To bude zase kriku :frowning2: Absolvovali ste to niektora? To mu potom hrozia aj horucky alebo nieco podobne? A takisto ma poslala na neurologiu kvoli tomu, ze nechce lezat na brusku :frowning2: Ale ockovanie bude az o mesiac :slight_smile:
25. kvě 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 No vies co? Ja by som sa vobec necudovala, keby aj mojmu o chvilu vysli zubky, vkuse nieco zuzle, najradsej svoje rucky...a najlepsie hned obe naraz :grinning:
25. kvě 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 no, my ked sa nezacneme pretacat na najblizsiu poradnu, tiez nas chce poslat na neurologiu... no teraz ma viac trapia jeho bruskacie problemy, horor, co sa mu robi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
daj vediet, co na neurologii
25. kvě 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 Ake bruskacie problemy?nechapem...ale spala som dokopy dnes asi 2 hodiny, tak mozno mi to len dlhsie trva :grinning:
25. kvě 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 tak mu pozri dasienka :slight_smile: nas ich ma uplne zdurene, presvitaju mu pekne stade tie tesaky :grinning: ked mu po nich prejdem normalne ich citim :wink:
25. kvě 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 hned ako sa zobudi, to vyskusam :grinning:
25. kvě 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 no, furt strasne vracal, koliky nas trapia takmer denne, tak mu treba zahustovat stravu na taku kasu, no to mu neuhasi smäd, pit nechce, tak bol dehydratovany, teraz mu davam aj na silu pit, aspon nech si glgne
25. kvě 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 aha...som videla, ze si pisala, ze zahustujete, ale som nevedela preco...ja idem dat dnes vecer krpcovi prvy krat Sunar nutra defense, namiesto Nutrilonu, tak som zvedava, ako to na nho zaposobi... :unamused:
25. kvě 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moj maly ciciak spi uz od 15hod :grinning: :grinning: :grinning: Esteze mam uz ten monitor dychu, lebo by som ho chodila kazdu chvilu kontrolovat, ci dycha :grinning:
25. kvě 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 inak, aju Jurino je dneska nejaky ochrapany, spinkal od druhej az do piatej, fajnovo som si aspon doma poriadok porobila :grinning:
25. kvě 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no ja som si aspon schrupla trochu, po tej mojej uzasnej noci s vystresovanym psom :confounded: a pes chrunel pri mne...tiez sa nevyspal v noci, dilinko maly :grinning: Pruser bol, ze ta burka trvala dlho...isla som spat o 22h30, o 00h00 uz zacala burka a neskoncila skor ako o 03h00...potom chvilu pokoj a potom zacal fukat sialeny vietor...a toho sa on boji samozrejme tiez...takze stresovanie pokracovalo...no na nervy :angry: :angry: :angry:
25. kvě 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 mas psa? vcera som tu mala kamosku a ta div, ze neskolabovala, ze mi pes beha po izbe, kde spi aj maly. navyse mi beha tiez po posteli a ze ci som normalna. Nas pes sice s nami nespava v izbe, no cez den mu dovolim behat po spalni, aj k malemu raz pričuchol, že ci nie je nahodou jedlý
25. kvě 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marhulka13 Hej hej, mame yorkiho 6 rocneho...nas ma nasu spalnu zakazanu - to ostalo este z cias, ked som bola tehotna, ale do Leovej izby chodi kedy sa mu zachce a je tam vlastne stale, ked som tam ja s Leom...a neviem, co su taki vsetci zhrozeni, ze mame psov, ved nase mamy vyrastali spolu so sliepkami, zajacmi, svinami a neviem cim vsetkym...a navyse ja mam taku antialergicku rasu a k malemu sa sprava dobre, vobec ho neohrozuje, iba si k nemu sem-tam pricuchne...a ked jaci o dusu, tak sa tiez trasie :grinning: Ale uz ho registruje, lebo ked sme boli na chalupe u mamy a nechala som Lea spat v kociku vonku, tak si lahol ku kociku a strazil :grinning: Len som vtedy so sebou nemala fotak, ale take to bolo zlate:slight_smile:
25. kvě 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 nakoniec sme skoncili na Babylove z DM. Musim zaklopat - Jakubko kaka kazdy den, brusko neboli, vrackal asi 2krat....a potom ked som zistila cenu,tak len potesilo :wink:
25. kvě 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 - ja som mu robila fenyklový - ale dal si len pár glgov. Dnes, keď sa mu čkalo tak som mu dala čistú prevarenú vodu a trošku si dal, kým sa mu prestalo čkať. :slight_smile:
25. kvě 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca ahoj, na kozne sme nakoniec nesli, predsa pomohol na tie skvrny excipial :slight_smile:
25. kvě 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
baby a ako cistite babatkam uska? len vatovou tycinkou?
25. kvě 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 chuda male. to som nevedela,ze sa s tym chodi na plucne. tak drzim palce
25. kvě 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 @marhulka13 moja znama dala psikovi oblizat babatkovu ritku a odvtedy je to jeho chranenec. ona vobec nemusi maleho kontrolovat. havino vzdy spinka pri malom a ked sa babatko zobudi,tak havino ide ohlasit maminku :slight_smile:
25. kvě 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek