• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@mafynka Moja, tak to akoby som ja pisala...tento tyzden sa krpec nevykakal, pokial som ho nerozbalila...ja tiez neviem ako sme k tomu dosli, ale ja si myslim, ze vdaka rektalnej rurke...uz aj stresujem, ze ci si na nu nezvykol, ale dnes som ho rozbalila a tu rektalnu rurku pouzila len tak akoze a hned zacal tlacit...a on sa vycika a vykaka hned naraz :grinning: tak neviem, ci nezacnem pouzivat ten "akoze nocnik z kauflandu" ako @bambulka0406 :grinning:
28. kvě 2011 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky, keďže od narodenia našej malinkej chrumky mám maličko času, tak tu už skoro vôbec nechodím :( . Počas tehotenstva som vás čítala každú chvíľku. Teraz máme problém, tak sa obraciam na vás, mamičky: Málinko priberáme. Máme 3 mesiace a 1 týždeň a len 5.1 kg. Podľa lekárky je to vraj príliš málo. Plne kojím. Zatiaľ. Ale asi v tom bude problém. Keď sa Dianka prisaje, chvíľku ťahá, ale potom pustí a začne úpenlivo plakať, niekedy sa prisaje znova a zopakuje to a niekedy nie. Poraďte, nerada by som prešla na UM. Čajík aj prevarenú vodičku odmieta. ďakujem za každú radu. Ozaj, existuje nejaká tabuľka priemernej váhy v danom mesiaci pre detičky?
28. kvě 2011 v 17:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvika18 ahoj a ako bola vasa porodna vaha? To s tym prisatim a pustenim robi aj Niki, ale on to podla mna robi preto, ked mu tece mlieko moc rychlo a on nestiha hltat :grinning: on ked ho pusti tak to mlieko strieka nadalej a chudak celu tvar ma od neho :grinning: ale skor nemas malo mliecka? skusas si aj odsat? ako dlho ti nevdrzi bez papania?
28. kvě 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 Ahoj, pôrodnú váhu mala 3600 g. Bez papania vydrží aj 4 hodiny. Mliečko strieka aj mne. Neviem, či mám málo mliečka, ale keď si odsajem po napapaní Dianky, tak z jedného prsníka je to 60 - 100 ml.
28. kvě 2011 v 17:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvika18 ahoj a neskusala si davat odsate mlieko aspon vecer flaskou? ja viem ze sa to moc neodporuca ucit na flasku ale aj moja vecer uplne strajkuje, z prsa by sa vobec nenajedla. cez den sa kojime v poriadku, celu noc mi prespi. vecer jej striedam 1x ma odsate mliecko, 2.den ma umele a ja odsavam do zasoby. Mne to pomohlo, uz skoro vobec vecer neplacka a aj ked place tak ju mliecko utisi.
28. kvě 2011 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka ahoj, aj moja malá prespí celú noc. Skúšala som, cez deň ako-tak vypije z fľašky (odsaté mliečko), ale večer nechce. Ani sa nenapije. :(
28. kvě 2011 v 18:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvika18 tak ked si po papani este tolko odsajes, malo mliecka mat nebudes. Podla mna aj jej to mlieko moc rychlo tecie a nestiha to papat. Skus si rychlo pred papanim bud trochu odsat, potom jej to nebude tak striekat, alebo skusit polohu ze ty si das do takeho pololahu a ona bude na tebe lezkat. Vtedy jej to nebude tak velmi striekat... a doktorka co ti nato povedala?
28. kvě 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 To, že nemám málo mliečka, si myslím aj ja. Lekárka na to len povedala, že ak nebude viac priberať, tak prejdeme na UM. Čo mi je ľúto, keďže máme dosť mliečka nášho.
28. kvě 2011 v 19:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvika18 urcite sa nedaj doktorkou nahovorit na UM ked mas dost svojho. Skus urobit tak ako ti radila
@matiniki5 , ine by to bolo keby si nemala dost svojho mliecka. Drzim palce
28. kvě 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca dik za tabuľku :wink:
30. kvě 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mafynka ahojte kocky, ja tiez nestihaaaam :frowning2: , ani zuby umyt niekedy, my cez tieto tepla odchadzame zo sidliska, smer dedina k babine, a tam je super v chladocku, tichucko, inak by som sa zblaznila. Malinka tam aj dlhsie spinka ako 30 min :grinning: . My kakame kazdy den, skoro v rovnakom case a hooodne :grinning: . Ked nekakala, dala som jej probiotikum, a bolo lepsie . Zelenu stolicu mavala tiez, ale to mavala aj koliky vtedy desne :cry: a presli sme na nutrilon AR1 a bola hned ta klasicky sfarbena.
30. kvě 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem poobede s malou na kontrolu klbykov. Uz davno nebalim na siroko, i ked doktorka kazala preventivne. Ked tam pojdem, mam dat latkovu plienku a postolky? nebude frflat doktorka ak to nebude mat?
30. kvě 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marry26 aj mne doktor kazal preventivne a vobec som nebalila. ja by som jej ich nedavala,lebo tym jednym razom nic nezachranic a zbytocne budes malu trapit postolkami v tomto teple. a na kontrole nefrflal,ked sme prisli v pamperske - tak ako aj ostatne deti :wink:
30. kvě 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby tiez mate takych cestovatelov po postielke? dnes som sa v noci zobudila na to ako Jakubkovi na jednej strane postielky trcia nohy von a na druhej sa chudak buchol hlavickou o latky....prala som hniezdo :unamused:
30. kvě 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marry26 urcite nedavaj postolky, suhlasim so @zebra41, my tiez nebalime nasiroko a lekarovi aj tak klamat nebudem, ze som balila a dam mu pampersku

My sme prisli od neurologicky, kvoli tomu, ze nechce lezat na brusku, tak nam dala este mesiac, aby sa mu to zapacilo:slight_smile: ukazala nam nejake "tahy" a skontrolovala ako ho nosim, tak uz sme mudrejsi...a musime plavat vo vani kazdy den:slight_smile: esteze mame za sebou 2 lekcie vanoveho plavania:slight_smile: toz tak...Maly bubak mi uz spinka bud od 20hod do 05hod alebo od 21hod do 06hod... :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
my spinkame asi takto
30. kvě 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@zebra41 ano, aj moj maly cestuje, ja sa ho snazim aj najpravit, ale on sa vzapati da do tej istej polohy, tak si ho zoberiem k sebe do postele, ale dnes som mu dala mantinel po celej casti postielky, tak mu skoncili pekne chvilky pri maminke :grinning:
30. kvě 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvia0111 aj my tak spinkame :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca tiez ho dam tak ako ma byt ale za 5 minut je tak ako bol. a ako kope....
30. kvě 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvia0111 aj nas, maju uz riadnu silu :dizzy_face:
30. kvě 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca sa niekedy cudujem ze ho nebolia nozky
30. kvě 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@silvia0111 ja ho rano tiez stale najdem v takejto polohe:slight_smile: cez den ani velmi nie... :grinning:
30. kvě 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja sa nehne ani centimeter, ako ju ulozim tak ju aj najdem, iba rucky si zdvihne nad hlavu a maximalne si otoci hlavku na 2.stranu :sweat_smile: kebyze nemam monitor tak by som asi ani nespala, kontrolovala stale ci este dycha. posledne 3 noci som si vsimla ze maximalne cikala len raz do plienky, strasne suche ich mava rano, ale len co sa zobudi a odbalim ju, cikame ostosest :grinning: :grinning:

u nas konecne vyslo slniecko po 3 tyzdnoch, mozme ist na dlhu prechadzku :sunglasses:
30. kvě 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 nas zaspinka a za chvilku sa zacne posuvat a tak ide zlava doprava a sprava dolava alebo skonci ako je foto

@jezkomanka mozes byt rada, tiez byval taky pokojny, ale zo dna na den sa to zmenilo a tiez len v noci
30. kvě 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 my mae ist tiez na neurologiu, lebo sa nechce obracat, tak som zvedava, co povie nam... ze mame male tucne prasa :grinning: :grinning: :grinning: a co vam poradila???? a ako plavat???
juuuj, no nas je teraz hrozne jedovaty, mi pride taky trucovity, no ked mu poviem ticho a dam si prst na usta, tak sa tak zacudovane na mna pozera. proste stale chce len sediet, lezat ani za svet. furt musi mat nieco v ruke a ked mu to vypadne, to je krikuuuuu...no, moje pokojne babatko je riadne aktivne :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nervozne :confounded:

inak tiez mi takto putoval po postielke, az za mantinel sa zahrabal, pricom si vzdy treskol hlavu o latky, preto ho davam do spacieho vaku, v tom sa vie posuvat iba mierne

bola som znovu an gyn prehliadke a zle mam zrastenu vonkajsiu jazvu, mam ist znovu na nastriha opätovné prešitie...fuuuu, no ci naberiem odvahu, ved aku som mala radost, ked som si uz sadla a teraz znovu to iste preskakat, no glg
30. kvě 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 fuha, tak ten opatovny nastrih ti teda nezavidim, drzim palce, nech tam nemusis
30. kvě 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca vraj to zalezi iba na mne, ci to podstupim, len to nevyzera esteticky a je tam taka akoby stvrdnuta guča, takže pri sexe je problem...inak zo zdravotneho hladiska to nie je problem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. kvě 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 No , ukazala mi, ako s nim "cvicit" a ze ho mam davat na brusko nie 1-2x za den, ale aj 10x na chvilu a tak mu tocila nozickami, ze ich mal chodidlami k sebe a robila s nim take kruhy az ho obratila na brusko, a ked je uz na brusku, tak ho mam kvazi"prilahnut" a drzat mu rucky pod hrudou. tak som to uz skusala a to to cenie nozickami sa mu paci a aj na brusku uz chvilu vydrzal, tak nam drzte palce...
A to plavanie: pokial si v meste, kde sa organizuju kurzy bazenoveho plavania, skus oslovit nejakeho instruktora/-rku, oni pridu k Tebe na par lekcii, ukazu Ti, ako "plavat" s detickami vo vani...je tam zopar poloh, ktore sa robia s detickami vo vani, oni sa tam uvolnia, vodicka ich masiruje...nas Leusko to ma rad, len pozera okolo seba a na nas, ze co sa to deje:slight_smile:
30. kvě 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marhulka13 Alebo ma este napadlo, ze niektore rehabilitacne strediska robia tiez vanove plavanie s babatkami, tak si to skus checknut na nete alebo sa poinformovat a daj mi vediet, ci si uspela...a ked nie, tak prid na vylet do KE a Jurko si moze zaplavat spolu s Leom :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek