• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@leonard2002 @marhulka13 a potom natocte kupacievideo, nech sa aj nasi krpci pridaju :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 v NR sa asi take kupanie nerobi, asi by mi to odporucili na rehabilitacii, ale zajtra ideme znova cvicit, tak sa na to popytam :wink:
30. kvě 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.
Baby,idem k vám po rady.Mám doma totálneho nespavca.Miško mi spí tak 1-2hodiny denne,niekedy ani to nie,už sa stalo pár krát,že spal len pol hodinu za celý deň.v noci spí síce pekne,prespí skoro celú noc,ale cez je to horor.celé dni ho vláčim na rukách,alebo v nosiči,aj na prechádzkach,lebo v kočíku má hysterické záchvaty.už si začínam myslieť,že sa tam niečoho bojí,lebo pozerá dozadu hore,hrôzu v očiach a taký rev,jak keby ho z kože drali. :frowning2: Pritom unavený je,očká má jak malá sova,ale ani za ten svet sa nie uložiť. som hrozne vyčerpaná,neskutočne ma bolí chrbát z neustáleho nosenia.Je tu ešte niekto,kto má také aktívne dieťa?

Ešte ma zaujíma.Náš sa ešte stále nepretáča ani na bruško ani opačne,z bruška na chrbátik.na brušku chce byť,síce len chvíľu,ale vydrží.,ale pretáčať sa nie.to skôr sa chytí kraja deky a snaží sa posadiť.
30. kvě 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 asi par dni dozadu som tu riesila tento isty problem, presne toto iste. Jurko vzdy pokojne babatko, ale teraz za posledne dva tyzdne ako by utalo. V noci spinka jak dudek, no ja sa az desim rana, ze co bude. hned, ako sa s nim prestanem co i len na minutu hrat, tak reve jak o zivot, furt na ruky, nieco robit, sediet, gulat sa a pod. Ak len na wc idem, uz mi az dvere vibruju z toho revu...
najhorsie je, ze ja ho na rukach udrzim len chvilku, kedze mam iba jednu ruku ok, takze niekedy mi je uz z toho nanic. dnes som ho dala do kocika na balkon a takyyyyy rev, som zavrela dvere na balkonea pila kavu, ze nic nepocujem. sledovala som ho a zaspal asi na polhodku a zachvilku uz zas hore.
takisto aj to otacanie, ani za ten svet nechce. na brusku je, aj polhodku kuka , no vzdy musi byt pred nim kopa hraciek a ja a ked uz nevladze, tak sa rozplace a buchne hlavou dolu. ani snaha o pretocenie :stuck_out_tongue_closed_eyes: no ked som ho oprela o podusku do polosedu, tak sebou svihol, ze sa prekotil dopredu. proste sediet chce
30. kvě 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky
klasika,.preletela som vas len ocami

tobi tiez nie je rad na brusku,,,,zlosti sa,,pretaca sa z neho,,ale niekedy chvilku zostane,,na hracej deke objavil zrkadielko, tak ked je na brusku, tak sa sam so sebou rozprava

ja niekedy kupem vo vedierku,ked chcem tak rychlo okupkat,,ale ked mame cas, kupeme vo vanicke, lebo sa mlademu zapacilo plavanie,,tak hned ako ho do vanicky polozim, tak nozickami kope ostosest,,,a mam problemy ho drzat pod kontrolou, lebo vzdy si ponori do vody hlavku a potom len z toho placka

inak asi sa mu zacina prejavovat povaha,,vcera som ho nechala si poplackat,ked sme sli von,,,dala som ho do kocika lezat,,a nestihala som proste, tak kym som si vzala veci,tak trochu sa pozlostil v kociku sam,,netisila som ho,,no a on sa mi tak zdul, ze bol v kociku otoceny na bok a absolutne sa na mna ani pozriet,,aj som sa mu prihovarala,,ale on nic,,a pusa otrcena,,potom sa z toho vyspal, a dokonca ked som sa s nim rozpravala,tak sa nahlas smial.

ako chodite s detickami na prechadzku?moj si vzdy vydobije byt na rukach a kukat po okoli

co sa tyka kakania,,tak doteraz kakal tak raz do tyzdna,,,ale teraz som zacala davat asi pred 3dnami ten oranzovy nutrilon extra,,a kaka mi kazdy den,,vcera sa dokonca tak nechutne pokakal,ze to mal snad vsade,,,ale stale ma hrozne zelenu stolicu a strasne smradlavu,,neviete,co to moze byt? ale tvari sa spokojne

ako som pisala na FB, vcera sme zaviedli do stravy banan,,dnes tiez papal bananik,,,skoro polku som mu dala...a strasne ale strasne mu chuti,,zatial ziadne problemy

@marhulka13 cozeee,,zasa zasit??,,,no ja by som umrela,keby som sa taku spravu dozvedela,,na fleku by som tam odpadla a uz by ma tam nik nedostal
30. kvě 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvia0111 presne takto :slight_smile:)
30. kvě 2011 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 jezkovy zraky....:( tak to drzim palce
30. kvě 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jakubko je na brusku chvilocku a rozprava si, potom sa snazi plazit - zatial preplazil tak 40cm. potom sa zacne hnevat a bud sa pretoci na chrbatik alebo ho musim pretocit ja. no ale z chrbatika na brusku veru nie...aj ked som ho uz davnejsie nasla pretoceneho,ale uz to nezopakoval. on sa vzdy toci do boku,ale zatial mu stale ta rucicka zavadzia :wink: neurologicka mi vsak ukazala ako to mam s nim cvicit,tak trosku cvicim. no ja dufam,ze na to pride aj sam :wink:
sediet vsak nechce - vzdy sa vzoprie na nohach a vypuci brusko..ked ho taham do sedu,tak chce rovno na nohy. jeho najnovsia zabavka je,ked lezi na chrbatiku,tak to tiez opakuje - vzoprie sa na nohach, vypuci brusko a posuva sa dozadu....takze uz ani chvilocku sam na prebalovacom pulte.
aj Jakubko zacina vymyslat v kociku. spinka tak 30 min a potom uz chce na ruky a pozerat sa po okoli. ale niekedy mu zavesim plienku tak s nou bojuje - zrejme mu to tam robi tiene,tak sa mu to veeelmi paci. no ale ked sa blizi koniec spanku,tak hned hladam tien,kde ho budem moct vytiahnut. ale nam sa uz chvilu do kocika nezmesti a mame taky vacsi kde bude viac vidiet, tak hadam vydrzim v kociku dlhsie.
30. kvě 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca inak ja som sa nahlasila do Hviezdice na plavanie od jula,tak sa mi maju ozvat kedy presne otvaraju kurz. sa taaak tesim. Jakubko zboznuje kupanie,vzdy som cela mokra,kym ho okupem,co sa tak tesi. tak dufam,ze toto sa mu bude pacit :slight_smile:
30. kvě 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 my sme mali tiez tento problem. asi ti vsak neporadim. u nas bol problem v tom,ze Jakubko sa cez den nedokazal ulozit spinkat sam a ja som ho dala,ked uz bol veeelmi unaveny. no vsak casom som ho nejako davala spinkat tym istym sposobom a ritualom. no a teraz hned vie,ze ide spinkat. otoci hlavicku a spinka. no vsak iba 30 min....ale zas spravi ich aj 5-6 denne
30. kvě 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj baby . Ak sa vám páčia páčkované vecičky tak skúste mrknúť sem http://www.facebook.com/pages/Háčkované-vecičky-MIJA/223483177666739?ref=ts
30. kvě 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka - už zavádzaš príkrmy?

Nášmu Adamkovi sa tiež už mení režim - v kočíku chce spať málo - lepšie sa mu spí doma. :slight_smile:
30. kvě 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 ahoj, ja mam doma nieco podobne :slight_smile: moj sice spinka cez den celkom dobre, lebo on zase nespi v noci, budi sa kazde dve hodiny na papanie, takze cez den dobieha potom, ale pokial je hore, nechce vobec lezat, chce byt len na rukach a vsade okolo seba pozerat, tak s nim len chodim po celom dome a vsetko mu ukazujem. A uz druhy den ma tiez neskutocne boli chrbat. no a co sa tyka kocika, tiez v nom nechce byt, ja ho musim najprv uspat na rukach alebo totalne unavit az tak mozem dat do kocika a ist vonku. a ked sa zobudi okamzite chce ist vonku, robi presne to iste ze pozera niekde za seba, minule sa mi tak az vykrucal ako keby za sebou hore nieco videl a plakal. :frowning2: a takisto sa nepretaca zatial, len na bok sa otoci, no zato sa neskutocne dviha ked ho nahodou dam lahnut, staci ze sa jednou rukou nieco chyti a uz ide do sedu.
30. kvě 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca ahoj,,ano uz som zaviedla,,nakolko tobiho nekojim,,a uz mu mlieko nestaci,,,a banan som si vybrala preto,lebo ma dost hnacky posledne dni
30. kvě 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko cajores, tak pozeram,ze tu preberate viacero tem, ja si uz davam vacsi pozor, ako sa malemu meni rezim, lebo predtym som to nejak nepozorovala a zbytocne som sa vystresovala, ze maly je zly a pritom chcel iba spinkat:slight_smile:

Spanie cez den: von s nim chodim vacsinou doobebu a poobede, ked ma svoje hodinove spanky, cez jeho obednajsi dlhy spanok sme doma, lebo uz niekolko krat som s nim cez obed isla von, ale to nepotiahol pekne 3 hodinky ako potiahne doma...ale ked musim nieco vybavit, tak idem a viem, ze sa mi nezobudi. Ja ho pocas prechadzky vobec neberiem na ruky, to iba ak si idem sadnut s kamoskami niekde na kavu a zobudi sa, tak vtedy ano.

@mafynka na prikrmy sa tesim uz aj ja:slight_smile: to bude zabava:slight_smile: ale my mame cas este mesiac, sice davam aj UM aj MM, ale s prikrmami zacnem od 4. mesiaca:slight_smile:

@janette4 moja, to mi je luto, ze takto malo spinka, ale ja Ti neviem poradit, mna len napadlo, ci si mu neskusala robit take to "odcarovanie", ci mu nahodou nespadlo z oci alebo nieco...mozno by vedela poradit nejaka skusenejsia maminka...Ja som mala s Leom problem asi tak pred 3 tyzdnami, ked zacalo byt tak teplo, ze chcel byt vkuse na rukach a aj ked mi cez den pekne spinkal, padala som na hubu, lebo pokial nebol na rukach tak plakal, ale potom to nastastie preslo...

A babyyyyyyyyyyyy...maly sa dnes po tyzdni konecne sam vykakal rano do plienky...uz som sa zlakla, ze sa z neho stal maly zavislak na rektalnej rurke...takze som cela happy, ze to tak nie je a dnes na nho budem veeeeeeeeelmi dobra :grinning:
31. kvě 2011 v 06:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
A takato pekna fotka sa nam vcera podarila...tu je dokaz, ze mliecko mu uz nestaci :grinning: :grinning: :grinning:
31. kvě 2011 v 06:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@silvika18 do pól roka by malo mat babo dvojnásobok svojej porodnej váhy. Ja si myslím, že pokial babo priberá, je vitalne, nie je choré... nie je čo riešiť. Jednoducho niektoré babatka priberaju menej, niektoré viac. Čo sa týka kojenia, skús si trosku na začiatku mliecko odsat a potom daj malej piť. Nebude jej tak striekat a dostane sa k tomu zadnému mliecku - tukovemu. Ked uz nebudeš naozaj vedieť čo robiť, kontaktuj laktacnu poradkynu, pripadne aj tu na mk su diskusie. Určite neprestavaj kojit a nedávajú UM. Akonáhle zacnes dávať UM, je to koniec kojenia. Držím palce. No ja by som sa nestresovala.
31. kvě 2011 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neviem, ci som uz davala, ale pre istotu davam pre tie, ktore to zaujima foto z vanoveho plavania...drzi ho instruktorka a vsimnite si ako ho drzi (tu spodnu ruku nevidno, ale vsetky 4 prsty ma pod zadockom a palec medzi stehienkom a pipikom), no a vlastne ho len tak premiestnuje vo vodicke...nic zlozite...nabuduce pofotim aj ine hmaty a pozy, aby ste videli:slight_smile: No babatko musi byt zabalene do plienocky a zaviazane, aby necitilo okolo seba velky priestor, lebo by sa mohlo bat. Iba na konci plienocku rozbalime a chvilku ho nechame lezat na vodicke, samozrejme, ze ho zospodu drzime:slight_smile:
31. kvě 2011 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Tu som nasla dalsiu polohu, ktoru robime, akurat ze my sme trochu viac ponoreni do vody...a pokial babo kope s nozkami, tak mu ich pritiahneme viac k brusku

http://www.youtube.com/watch?v=p-BC-9bUCmM&feature=related
31. kvě 2011 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leonard2002 jej Leusko je zlatucky :slight_smile: my zacneme plavat od jula,tak dufam,ze sa Jakubko zabavi :slight_smile:
31. kvě 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 vdaka za linky aj fotky, je to super, Leusko je naozaj krasne babatko a vodicku si pekne uziva :dizzy_face: nabehnem k svokruse a budem to s matkom trenovat
@zebra41 ja asi cez prazdniny nebudem chodit plavat do Hviezdice, lebo my sme taki cestovatelia a to by nas obmedzovalo v behani :grinning:
31. kvě 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ahojte kocky, nas jakubko sa dnes prvy krat prevratil na brusko :slight_smile:
to plavanie je super :slight_smile: my sa c hystame na plavaren. od jula :slight_smile:
31. kvě 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova jeeeeeeeeeej:slight_smile: super...snad to tu o chvilu budem moct napisat aj ja :grinning:
31. kvě 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ani moja sa ešte neotáča...Kolko má tvoj???
31. kvě 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca tak to my bez ocina cestujeme len po okoli...a on ma dovolenku teraz v juni. 3 tyzdne. uz sa tesime. ideme na tyzden do Tatier
31. kvě 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 ani my nejdeme bez ocina daleko, preto uz teraz cakame na jul, ano ma totiz az vtedy dovolenku :slight_smile:
31. kvě 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca a kam sa chystate? my sme sa dali inspirovat arboretom a chystame sa tento vikend. cely maj nejako nevysiel cas :unamused:
31. kvě 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb No o otacani my este ani nesnivame, my este ani na brusku nevydrzime bez revu:slight_smile: ale tento tyzden sme uz urobili pokrok, uz tak vydrzi aspon 1-2 minuty, ked ho pretacam, tak sa mu to paci a to si potom ani nevsimne, ze uz je na brusku, ked ho pretocim uplne:slight_smile: takze o samostatnom pretacani u nas este ani chyru ani slychu:slight_smile: ja budem rada, ked do mesiaca zvladneme lezat samostatne na brusku bez revania:slight_smile: a my tuto sobotu budeme mat 3 mesiace...
31. kvě 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 tento vikend uz ma byt pekne, tak si to uzijete ak pojdete :wink: my sa chystame do Tatier, potom si dame nejaky kupelny pobyt asi Rajecke Teplice, to je nasa srdcovka, no a my este chodime aj na take jednodnovky, ktore vyberame stylom, otvorime mapu a na co nam padnu oci tam sa vyberieme, naposledy sme takto boli v Piestanoch :dizzy_face:
31. kvě 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek