• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Ahojte maminky, dnes sme boli na očkovaní, vybrala som prevenar, ale srdce mi zvieralo keď ho pichali - ale zvládol to krásne. pri druhej nožičke síce plakal riadne ale krátko - sestrička ho pobúchala po chrbáte, povedala, že je veľký chlap a bolo po plači.
Rozoberáte tu otáčanie: Keď si malý "spomenie" ako to robí tak sa pretočí(odkukal to z jednej hry, ktorú s ním robím) - ale z chrbátika na bruško zatiaľ nie a na koníkoch sa mu celkom páči.
Dnes sme boli na poradni - má 3 mesiace, 7950 g a 65 cm.
31. kvě 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ka.jo. waaaauuu ,tak to je ozaj veľký chlap.my máme tiež cez 7kg,ale na vás veru nemáme :grinning: máš čo pestovať teda.
31. kvě 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 to mám veru... posilujem :slight_smile:
Ale našťastie je pokojné bábo a netreba ho veľa nosiť.
31. kvě 2011 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. fu...tak to vy mate o viac ako 2kg viac ako my :grinning: :grinning: :grinning: To ste kedy stihli? :grinning:
1. čer 2011 v 05:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, krasny den deti. aj oslavujete? my my ideme pozriet ocka. dnes je v armade den otvorenych dveri :slight_smile:
1. čer 2011 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zebra41 A maly ma nejake poriadne vojenske maskace uz??? :grinning: :grinning: :grinning: Krasne pocasie vam vyslo, tak si to uzite...
1. čer 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.mpece.com/modules.php?name=News&file=article&sid=81 precitajte si o pretacani, nase deturence maju este cas. a som sa docitala, ze tie co sa pretacaju to urobia preto, lebo maju velke hlavicky. ale myslim ze by malo byt v poriadku, ak sa nase babatka nepretacaju. neviem preco vase doktorky tak stresuju, som sa docitala, ze sa pretacaju okolo 4-5 mesiaca, niektore aj neskor. tu na konikovi je aj tema o tom. a aj na net kadeco. dolezite je to dvihanie hlavicky a davat casto na brusko a to uz vedia vsetky nase deticky aspon na chvilu. takze hlavne pokoj, kazde dietatko ma svoje tempo vyvoja :wink:
1. čer 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
bre rano babeny. tak my dnes okrem MDD oslavujeme aj 4 mesiaciky. Akurat ma tak napadlo, ze vacsinou je prvy den v mesiaci spojeny aj s nejakou udalostou, napr. novy rok, den blaznov, vsetkych svätých a tak :grinning: :grinning: :grinning:

drobcek este spinka, klop klop klop, no do rana sa doskriabal do krvi a to nema ani velke nechty :stuck_out_tongue_closed_eyes: nech uz ho toto sproste obdobie prejde. Vcera som bola u nasich a dala ho na brusko a on sa prekotil na chrbatik. doma ho aj prosit mozem. keby bol vacsi, tak si normalne myslim, ze mi robi natruc :grinning:

@bambulka0406 no, inak s tou hlavickou to nie je az taka hlupost, nas ma oproti telu krpatu hlavu, nie je normalne ako za posledny tyzden vyrastol, za mesiac sme sa z velkosti 56 dopracovali az 68, aj 74 uz oblecie. a pritom tri mesiace nosil iba 56 :grinning:
1. čer 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 možno preto že máme o 2 týždne viac :slight_smile:
ale nie sama neviem, ale on je veľmi kľudné bábo krásne spinká aj cez deň a málo plače - tak sa to na neho takto pekne "lepí". Iba ho kojím a väčšinou po troch hodinách - takže ho nejako neprekrmujem.
1. čer 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 pekne si to napísala. Máš pravdu.
1. čer 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 maskace nie, ale v zelenom sme sli :slight_smile:
1. čer 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leonard2002 nooo pohoda ...zvlašne je že moja dvihala dvojmesačná halvku krasne a teraz sa durdí ked má byť na brusku....No mi ale o dva tyzne uz máme 4 mesiačiky... :unamused: :unamused: :unamused:
1. čer 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky rada by som načrtla tému príkrmy....Dajte nejaké tipy a názory...Zacnem od ukončeného štvrtého,ale zaujímalo by ma čo dáte najprv či kašu,alebo mrkvičku a zemiačik, a či domáca vyroba alebo kupované....Vdaka... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. čer 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 gratulujeeem...Inac aj ja som si všimla,že zrazu mala narastla tak,že pyžamka co som mala odložene ako velké v inej skrini su jej zrazu malé... :wink: :wink: :wink:
1. čer 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb ked ti mozem poradit, zacni mrkvickou a radsej kup hipp ako kupovane a varene ...
1. čer 2011 ve 12:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb ja davam drobcomvi varenu mrkvicku, postupne zvysujem davky a vzdy mu chcem davat doma uvarene ako polotovary, postupne zacnem pridavat aj inu zeleninku a ovocie...
1. čer 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak máme 6,53kg v 10 týdnech :slight_smile: zatím všechno s kojením vypadá v pohodě,zánět je fuč a maličký už po očkování je klidný. pokud to takto půjde dál, dovolenou v září ještě v pohodě odkojíme bez příkrmů :sunglasses:
1. čer 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte oslavenci :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a mamicky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Tobik dnes dostal aj darcek,,kupila som mu take zrkadielko s levikom,,no a taaak sa na seba kuka a rozprava so sebou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: maly narcis nam z neho vyrastie

my uz 3dni skusame bananik,,,a dnes som nasla od 4mesiacov vyzivku cisto bananikoviu,,no tak,ze mu dam za dve lyzicky,,aaaaale moj maly hladny nervak ju spraskal celu,,200gramovu...ja neviem zienky,,co ja s tym jedlom idem robit,,vsak mi nemoze takto vela papat
1. čer 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ka.jo. no ty kokos,,riadny chlapisko :grinning: len tak dalej,,a noc bol aka?
@marhulka13 hihi,,tak treba chodit k vasim na pretacanie :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@domigb no my sme mali 16tyzdnov v nedelu,,mal trosku hnacky,,dala som mu bananik,,najprv len koliecko,,druhy den stvrtku,,a treti uz zjedol cely,,,dnes mi spapal vyzivu od sunarka...ale inak by som zacala asi mrkvickou,,len to ked som videla v obchode,,strach a hroza..nebudem mu davat vyzivy,,to len tak prilezitostne,,budem mu zeleninku varit,.,,vcera som inak sa bavila s jednou zenou,co sa zaobera zdravou vyzivou,,ona ma sundala,ze ona kojila 24mesiacov,,ze do roka baby staci len mliecko materske,,ze naco mu davam umele,,a ze preco som prestala kojit,ked je to pre neho najlepsie,,,som si pripadala,ako keby som naschval prestala kojit,,a co mam robit,ked nechce tahat?? :frowning2: :frowning2:
1. čer 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka Akoze jednym uchom dnu a druhym von...je to Tvoja vec a nema Ti do toho nikto nic hovorit, toboz nie Ti nieco vycitat...mna take reci dokazu fakt iritovat...zabudni na to... :angry: :angry: :angry:
1. čer 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes naši drobci oslavujú prvý deň detí. Ja som Adkovi kúpila ten valec chicco, ktorý spomínala @mafynka - tak hádam sa mu bude páčiť. :grinning:

1. čer 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 aj mna to dokaze vytocit,,a hlavne mi je to potom luto,,a druha vec co ma dokaze riadne nastvat,ked niekto sa dozvie,ze mam dieta,tak hned otazka,kedy som sa stihla vydat :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

@leginca jeeej aj ty mas valec??? tobimu sa riadne pacia obrazky na nom,,dokaze s nimi kecat aj hodinu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a naucil sa na nom skakat,,,je to dobre na nozky...ja si ho neviem vynachvalit,,tak nech ho Adko riadne uzije :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. čer 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mafynka @leginca http://www.najnakup.sk/Porovnaj_hracky-pre-najmensich_CHICCO-Roller-hrajici_261038.html - to hovorite o tomto valci? Ja som ho pozerala cez vikend v dracikovi a videla som tam, ze od 6. mesiaca, tak som ho nekupila...a ako na nom skace??? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: to si neviem predstavit:slight_smile:
1. čer 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 hej nieco podobne,,ja som kupila za 5euro,,prisvitny,,dnu ma 4gulicky,takze hrkoce,,velke farebne obrazky ma na tom,,no ja dam tobika na kolienka,,a rucky ma na valci,,vlastne akoby ten valec mal pod pazuchami,,,a on sa nozkami odraza..niekedy sa mu ten valec presmykne a vtedy sa tak odrazi,ze k nemu priskoci...a ano,je to od pol roka az,,tiez som sa cudovala,ked mi to nukala kamoska v hrackarni,,ale fakt sa s tym vie vyhrat..a ani nevie ako si pri tom poskace a unavy sa,,
1. čer 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
A boli sme dnes na tom plucnom vycistit ranu po ockovani, chuda moje, tak plackal, ale iba chvilu, lekarka bola rychla :grinning: Potom som ho zobrala na rucky a potom uz v kociariku zaspinkal...aj mi jedna slzicka vysla, jak plakal, babo moje krasne...to mal ako darcek ku dnu deti, xixi :grinning: :grinning: :grinning:
1. čer 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka aha...uz chapem :grinning: to vies, my blondinky :grinning: niekedy nam to dlhsie trva :grinning: ale aj tak, ked som na to pozerala v obchode, tak sa mi to zdalo take velke na mojho krpca, asi s tym este asi mesiac pockame:slight_smile:
1. čer 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 aj mne sa to zdalo velke,,ale on pri tom klaci,,v podstate na kolienkach je tam skoro pri nom vzpriameny,,tak ak sa chce udrzat,musi nozickami pracovat,,,velmi to pohybovo pomaha
1. čer 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkiki ja chcem zacat mrkvickou. ale preco radsej hipp ako varene?
1. čer 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
pretoze zelenina v hipp a alnature je prisne sledovana, teraz tu naozaj nejdem obhajovat vyzivu z presnidavky, ale bohuzial pokial nemam doma zahradku, alebo babka a tak a viem cim bola hnojena a pod. urcite by som nedavala prve prikrmy kupovane a varene ... zelenina obsahuje prilis vela dusicnanov ( ta obchodova ) taky ten mytus, ze ked doma uvaris robis babatku lepsie je davno prezity a potvrdia ti to aj na kontrole potravin ... ale aj tam ti odporucia hipp alebo alnatura ... najlepsie na trhu ..
1. čer 2011 v 18:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, proč už drobkům dáváte příkrmy? U nás ze všech stran slyším, že až od ukončeného šestého měsíce, aj jsem si o tom studovala z knih a je to prý lepší, že se dítěti co nejlíp dovyvine trávicí ústrojí, pokud bude jenom kojené co nejdýl...ale ráda se poučím, třeba je tomu na Slovensku jinak :sunglasses:
1. čer 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek