TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

Zdravím všechny maminky. Je tu už taková, která čeká mimčo stejně jako my?
zebra41
5. čer 2011
@janette4 obycajny pouzivany kocik. len ja svoj nechavam dolu v kocikarmi,kedze nemame vytah. ale zvlastne je,ze v nom nechce byt na balkone, kde som povodne planovala,ale v obyvacke je spokojny....on mal kocik rad od narodenia. teraz spinka tak 30 min,potom placka,tak ho zvycajne zoberiem na ruky a potom ho dam naspat a rozpravam mu a vzdy so sebou beriem tak 10 hraciek a striedam mu ich. vsetky postupne ozuzle a potom uz len myka rukami a kopcuje nohami - len cakam,kedy z toho koca vyskoci....
my sme minulu sobotu nechali Jakubka mojej mamine na 8 hodin - maly bol cely den spokojny. takze sme si mysleli,ze super vsetko v pohode. len hovorila,ze nekakal...on kaka kazdy den. no a odvtedy ho nemoze krmit nikto iny len ja. rev a radsej sa nenaje....tak neviem ako to bude dalej...
ale viem ako to je s uplakanym babatkom...no som rada,ze posledny skoro mesiac to uz je u nas ine...jedine ak mame navstevy,tak potom chce byt vecer len u mna, u mm nie...u nas sa to zmenilo,ked som ho zacala davat castejsie spinkat. casto aj po hodine...
tak drzim palce nech rychlo najdete co plati na Miska 🙂
slavkav
5. čer 2011
@janette4 tak ze sa dr ani v tomto nezhodnu ... ach jo 😉
no a rok je teda ukonceny akoze kedy? ked dovrsi 2 roky - teda 1 rok a 12m?
janette4
5. čer 2011
@slavkav 😃 😃 😃
marhulka13
5. čer 2011
@slavkav ja sa tiez priklanam k tvojmu nazoru, pretoze u mna sa to laho rata. Maly je narodeny prveho a teda púrveho marca ukoncil prvy mesiac, z toho mi vyplyva, ze uz ukoncil aj stvrty mesiac 🙂
no ale ako vravia baby, dolezite je, co je dobre pre babo. My sme od narodenia na UM a mam pocit, ze uz mu to nesmakuje, tak prikrmujeme a je znovu spokojny

mafynka
6. čer 2011
ahojte,,vsetkym detickam blahozelam k vymesaciom 😃 😃 😃 😃 😃 😃
my mame dnes 4 mesiaciky,,,vcera sme sa chceli ist kupkat,,,a hned ako som zaplatila vstup, zacala taka desna burka,,,dokonca aj krupy padali,,,maly len v kratkom tricku a v krataskach,,a vo vajicku,,,tak sme chvilku cakali,,a potom som na kocik hodila foliu,,a sli sme do auta,,,my sme zmokli do nitky,,ale malemu sa to desne pacilo,lebo mu to nad hlavou vsetko buchalo 😃 😃 😃 😃 😃

my uz vecer papame kasicku lyzickou a zapijeme 150ml mliecka to mu chuti velmi....vyzivky papa,,bananik,,len pri tom poplaceme,lebo ja nestiham naberat podla jeho predstav 😃 😃 😃 😃 😃

neviem,co ste tu rozoberali,cely vikend som na nete nebola,,,postrehla som,ze kedy chodite von,,ja som do 12tej kazdy den prec,,takze to si s nim potom len zdriemnem,,a von chodime az po 16tej

v poslednej dobe mi je dost spatne,,,a strasne ma bolia vajecniky,,ale mrchu som mala pred 2tt,,tak nechapem,co sa to deje zasa
leonard2002
6. čer 2011
Dobre ranko cajores, tak my sa dnes chystame na prve cvicenie deticiek - kedze uz mame 3 mesiace, tak som zvedava ako to ten moj chlapcisko zvladne🙂
Co sa tyka pocitania, tak podla mna je trochu blbost, ze 4.mesiac je ukonceny 4m+4t...to uz je ukonceny 5. mesiac podla mna 😃 Ale ja sa to tiez opytam pediatricky, ked pojdeme na poradnu a mozeme potom urobit anketu🙂

@mafynka a to si ho chcela zobrat do velkeho bazena? ja sa len pytam 😃
leonard2002
6. čer 2011
A baby, co sa tyka nespokojnych deticiek, musime to proste vydrzat🙂 su presne v obdobi, ked nevedia este lozit ani sediet, ale na chrbatiku sa im uz nechce stale lezat, tak preto chcu byt stale na rukach...ja som si uz kupila cez net aj 2 hodinovu masaz, lebo ma nejako pobolieva chrbat a neskutocne sa na to tesim 😃 😃 😃 A dnes zacinam taku jemnu dietu aj s cvicenim, ostalo mi este 4.5kg, tak to chcem dat do 3 mesiacov dole, aj trochu spevnit brucho a tak 😃
zebra41
6. čer 2011
baby a ako mate pripevnene tie mantinely na postielke? lebo mne sa da uviazat len zhora a mam ho zasunuty trosku za matrac. aj napriek tomu ho Kubko odtial nejako vykopal a trcali mu zas ruky aj nohy z postielky von a buchal si ich do latiek....tak som mu ich celu noc strkala naspat do postielky...ja uz z neho nemozem ako on spi....ale vraj ja som bola taka ista. ked som mala 2 roky,tak sme mali navstevu,tak som spala v posteli s nasimi. rano som sa zobudila v posteli sama a mamina s ocinom spali radsej na zemi 🙂
zebra41
6. čer 2011
@leonard2002 jeeej super. dufam,ze sa bude Leuskovi pacit. ja som tiez chcela chodit, no musi sa na kurz prihlasit 8 mamiciek a zatial nas vraj tolko nie je :-|
zebra41
6. čer 2011
@mafynka teda, vy ste sa s tym papanim rozbehli 🙂 Tobinko je poriadny papkac.
potokin
6. čer 2011
@mafynka vsetko najlepsie tobinkovi k 4mesiacikom 🙂 a ake prikrmy mu uz davas? robis ty kasicky alebo take tie kupovane? my zacneme prikrmovat o mesiac tak sa moc tesim som zvedava ako jej to bude chutit
leginca
6. čer 2011
Ahojte,

@mafynka - Tobimu prajem všetko naj k 4-om mesiacom

My sme boli v sobotu na krytej plavárni a Adamkovi sa v bazéne veľmi páčilo. Pridávam pár fotiek.
leonard2002
6. čer 2011
@leginca jeeeeeeeej🙂 ale vy mate nejaku modernu krytu plavaren...aj s vodopadmi, ci co to tam je v pozadi🙂 Malicky je zlatunky a vodicka mu musela v tom horku dobre padnut🙂
marhulka13
6. čer 2011
@zebra41 ja to mam aj dolu uvaiazane, sama som tam nasila snurky, no aj tak sa cez to dostane, no nie tak lahko, zvazujem, ze to priviazem o kazdu tyc a hotovu 🙂
@potokin ja mu sama doma miesam mrkvicku, teda mixujem, no nejak mu to prestava chutit :-S kupila som aj tie hotove a to mu tusim smakuje viacej, mame Hami - prva lyzicka mrkvu a brokolicu 🙂

inak tie, co uz prikrmujete, ako to riesite so zapatlanim? Jurko pocas jedenia si pcha rucicky do ust, potom si chyti hlavu a vsetko, ked ho chcem utriet, tak vrieska jak o zivot. ked sa uz uplne rozbesni, tak zacne prskat a mrkva lieta na meter daleko, no vyzera to u nas jak po vybuchu tovarne na mrkvu :-p
marhulka13
6. čer 2011
inak my sa nemozeme chodit ani kupat do bazena 😞 😞 😞 ja neviem takto udrzat maleho v dvoch rukach, aj vo vani ho drzi mm, takze mam po zabave, fnuk 😞
leonard2002
6. čer 2011
@marhulka13 Nefnukaj🙂 ved si to uzijete aj s mm cez vikendy...my sme mali ist dnes cvicit, ako som pisala, ale Leusko bol mrzuty a uplackany...az pokial sa nevykakal🙂 ale to sme uz nestihali...tak mu urobim dnes aspon to vanove plavanie, lebo cez vikend nam nejak nevysiel cas...
marhulka13
6. čer 2011
@leonard2002 hehe, najskor pojdeme na nejake cvicenia pre velkeho Juraja, lebo ma panicky strach z vody 😃 😃 😃 aj na kupalisko chodim bez neho, no pre drbca to urobi, bude musiet 😃 😃 😃
leginca
6. čer 2011
@leonard2002 - plaváreň v BB rekonštruovali - je otvorená od novembra

@marhulka13 - ja tiež Adka neudržím, vo vode ho vždy držal manžel
zebra41
6. čer 2011
@marhulka13 no musim cosi v tej postielke vymysliet. ja Jakubka necham a ked dopapame,tak ideme rovno do umyvadla. umyjeme tvaricku, ruky, hlavicku, nohy.....a cez body ma podbradnik,tak ten len dame dolu. esteze je tak teplo a nema na sebe viac oblecenia 🙂 a v umyvadle sa mu moc paci. snazi sa rucickami chytat prud vody 🙂
zebra41
6. čer 2011
@marhulka13 a nedavas mu to hustejsie? ja som kdesi citala,ze ak to ma hustejsie ako dokaze prehlnut,tak to babatko vypluva a vyzera to tak,ze mu to moc nechut. vtedy treba zriedit a dat hustejsie zas o par dni neskor,ked uz bude lahsie prehltat.
slavkav
6. čer 2011
@leginca krasne fotocky - x-) x-)
lenkalienkava
6. čer 2011
Ahojte maminky,potrebujem od Vás poradiť,ako sa volá tá vakcína do nožičiek,čo sa dávala voľakedy,nie tá nová.Ideme sa dať teraz v stredu zaočkovať,tak aby som vedela,ktorú si pýtať.dakujem Vám veľmi pekne 🙂
marhulka13
6. čer 2011
@lenkalienkava prevenar 🙂
@zebra41 ja som mu davala teraz tu od Hami a znovu robil ksichtiky, no papal. a pri brokolice je to bez problemov... mozno bude po mne, aj ja neznasam mrkvu a vlastne akukolvek zeleninu varenu nemusim :-p 😃 😃
natalca
6. čer 2011
@lenkalienkava myslis Prevenar 13?
zebra41
6. čer 2011
@marhulka13 🙂 aspon vies po kom je..ja zatial Jakubkovi len varim, kupovanu vyzivku som mu nedavala
lenkalienkava
6. čer 2011
@natalca
@marhulka13 no ja vôbec neviem ako sa to volá,tak zato som sa Vás spýtala...ja viem,že sa to tu už preberalo,ale možete mi povedať,akú ste dali vy????ďakujem Vám
jezkomanka
6. čer 2011
Ahojte! nasa Vanesska si zacala sklbat vlasy 8-( nenormalne co si za 1 den vytrha, robi to vacsinou poobede alebo navecer ked ma trosku nervy. ked sa narodila bola totalne vlasata, ale takymto tempom budeme v 4.mesiacoch holohlavy... :-S nepoznate nejaky trik aby to nerobila? rukavice jej davat nechcem. hracku si moc nechce drzat, ona bud si cmula celu ruku alebo si trha vlasky....

a este otazocka zehlite stale drobcom vecicky??? mne sa uz moc nechce, neviem dokedy by sa to malo
natalca
6. čer 2011
@jezkomanka ja vecičky žehlím, mňa to baví, tie mrňavé vecičky 😃 ale s vlasmi ti neporadím, lebo náš Martinko ma len 0,5 cm číro 😃
@lenkalienkava ja som dala Prevenar 13, tiež kvôli tomu, že je to staré, osvedčené 😉 doplácala som 12€, 23.6. ideme už na druhú injekciu
katarinasifrova
6. čer 2011
@slavkav aj ja si myslim, ze mas s tym vekom pravdu. ved to by nase deti mali rok az marci 🙂
marhulka13
6. čer 2011
@lenkalienkava ja som dala tu staru vakcinu ten prevenar 13, no ja som doplacala vyse 15 €, zalezi od lekarne, kde sa to kupuje. a tiez uz sa chystame na druhu injekciu, prvu sme zvladli bez problemov
@jezkomanka ja zehlim veci aj pre seba,manzela aj Jurka. mna to bavi, ja sa pri tom odreagujem 🙂