• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@dijefcatko - gratulujem k srdiecku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. črc 2010 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett - krasne brusko, uprimne zavidim :slight_smile: Aj ja chcem mat take, aby si uz ludia mohli zacat mysliet, ze to je tehotenske a nie, ze to je tucnota ako je tomu doteraz :grinning:

Dalej Vam gratulujem ku slovu MAMA, krasne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

No ja tiez placem aj pri najmensom dovode. Tento tyzden som si na Facebooku pustila jedno video, ktore tam pridal byvaly spoluziak, boli to vsetko videa z prichodu americkych vojakov z Iraku, Afganistanu, atd., ked sa vitali s detmi, manzelkami a inymi rodinnymi prislusnikmi, ktori dopredu nevedeli, ze ti vojaci pridu domov. Dokopy to trvalo nieco cez 10 minut a akoze ja som sa tak splakala, ze ku koncu som sa uz pomaly ani nevedela nadychnut. Som to aj chcela v polovici vypnut, ale nemohla som. No nemozem ja taketo veci uz pozerat :slight_smile:
2. črc 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babo79 - to vazne, ze prve sono az v 18 tt.? Tak to je fakt sila, teda :angry:
2. črc 2010 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly
@mafynka
@moniciak

Baby, len som Vam chcela napisat, ze Vas vsetky uprimne obdivujem, lebo dnes mi bolo prvykrat ze cele tehu zle, aj to len asi hodinku a bola to hruza. Som bola na dnes objednana k zubarovi, kam ma poslala lekarka v ramci tehotenskej prevencie a zubar usudil, ze mam dake spinave zuby a ze je potrebne mi ich vycistit. Dali mi na zuby taku umelohmotnu vec, nieco ako strojcek, do ktorej natlacili nejaky ruzovy priesvitny gel a do toho som mala zakusnut a asi 2 minuty vydrzat. Potom mi to vybrali, sestricka mi kazala ten gel vyplut a nemala som hodinu jest ani pit. Akoze ten gel vobec nebol nejaky hnusny, chutil jak jahodova zubna pasta, len problem bol, ze som ho asi uplne cely nevyplula a proste nejaky zvysok som prehltla a tak som to stale citila v krku. Od zubara sme s manzelom rovno isli do jedneho hypermarketu a tam uz mi postupne prichadzalo tak zle, ze uz som si zacala predstavovat ako zdemolujem ten rad pri pokladni, ked cez neho budem bezat von. Nejak som to prezila, dokonca aj 5-minutovu cestu taxikom domov, ale doma uz som rovno letela na zachod. Tam ma zoparkrat naplo, ale nevracala som. Potom som este asi polhodinu lezala polomrtva na gauci a pri akomkolvek pohybe som hned musela zas utekat na zachod, co ma stale napinalo. A potom som sa uz konecne mohla napit a najest a zahadne ma to hned preslo. Akoze baby, toto absolvovat kazdy den a este niekolkokrat, no neviem, neviem. Ale zasa ja som dost velka padavka, to bude asi tym :unamused:
2. črc 2010 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amadu uplne ta chapem som presne v tej istej situacii..az nato ze ty si v slnecnom Spanielsku a ja v chladnom Norsku..ale prene mam rovnake pocity..ja tu mam sice pri mne priatela,ale ja to tu zrejme budem musit risknut kedze vsetko si platim tu a na Slovensku nic...Ved riadne si pozistuj ako to je v Spanielsku so socialn.systemom a zdravotnictvom..lebo napr.tu tehotna u ziadneho lekara neplati nic..tak drzim palce :wink:
3. črc 2010 v 01:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett jejjj dakujem ani nevies ako si mi pomohla ja uz som sa stresovala koli vytoku...dakujemmmm este ze mamae intimky :wink:
3. črc 2010 v 01:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amadu ano vazne ja som stoho na prasky...ale uz zacinam na to kafrat nase mamy ako boli vysetrovane ziadne 4Dsono atd a sme zdrave...tak budem len dufat ze vsetko bude ok... :rolling_eyes: ale ked ja uz sa neviem dockat aby som na tom monitore vydela aspon tu fazulku aspon nieco :dizzy_face: no sice uz to asi neni fazulka kedze uz koncim 11tt.
3. črc 2010 v 01:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett jejjj ty uz mas brusko :wink: a ake peknucke si sa rychlo vratila na povodnu vahu po malom vsak??vyzeras stihlunka..inek mame rovnaky termin porodu.. :wink: tak nech nam to pekne ubieha a hlavne bez komplikacii
3. črc 2010 v 01:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 ako si si nasla ten cinsky kalendar prosim ta....
3. črc 2010 ve 02:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babo79 - no ak si platis vsetko v Norsku, tak by si si zrejme musela ten porod na Slovensku zaplatit. Mam taky dojem, ze som to tu niekde citala, pisala to nejaka baba, ktora zila v Spanielsku a este pocas tehotenstva sa rozisla s priatelom a chcela sa vratit na Slovensko k rodine a tam aj porodit, ale nemohla, lebo porod by ju vraj vysiel na 50.000 Sk (to pisala v r. 2008). No odo mna tu zatial nikto nic nepytal, u ziadneho lekara som nic neplatila, len je teraz otazne, kedze som musela predlozit europsky zdravotny preukaz, aby som vobec dostala prvy termin k lekarovi, ze ci mi nahodou nedojde nejaky ucet domov na slovensku adresu. Teraz 9. 7. idem domov na navstevu na mesiac, tak mam v plane ist sa aj osobne poinformovat do svojej zdravotnej poistovne, ze ako by to bolo s tym porodom.

No a co sa tyka toho systemu v Norsku, ze prve sono az v 18. tt, tak akoze ja by som nemala az taky problem, ze strach, ale proste by som to nevydrzala tolko to babatko nevidiet. Lebo neviem ako to je u Teba, ale ja kym som to babatko nevidela na sone, tak som stale neverila tomu, ze som naozaj tehotna (napriek pozitivnym tehotenskym testom a chybajucej MS).
3. črc 2010 ve 03:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alex21 krasne su torty alex, pozerala som:slight_smile: keby si bola z KE, hned by som si u Teba nejaku objednala:slight_smile:
3. črc 2010 v 06:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amadu he, amadu, ja som videla to iste video,ale ja som ho vypla, lebo som tiez plakala jak mala:slight_smile:
3. črc 2010 v 06:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata, prajem vam pekne sobotne ranko, vitam nove tehulky a ostatnym gratulujem k novym vysledkom :dizzy_face:
my ideme teraz na vikend na vylet po Slovensku, takze ak by ste mi poslali nove udaje do tabulky, doplnim Vam ich az potom :wink:
http://www.modrykonik.sk/fotoblog/natalca/album/februarovky-unorovky-2011/5327526/

tak si aj vy uzite krasny vikend, pa pa :slight_smile:
3. črc 2010 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babo79 Dakujeme:slight_smile: No ja som počas tehu pribrala vyše 20kg. 10 som nechala vnemocke a 10 som si odcvicila. Chodila som 3 mesiace cvičiť do fitka s trénerom 2x do týždňa. Ono sa to zdá, že sa Vám pri malomnebude chcieť, ale bol to pre mna veľký relax. Zabudla som na "problémy" doma, vyvetrala hlavu, pokecala s niekym iným ako so synom:slight_smile: a po cvičení som sa cítila úplne super:slight_smile:
rovnaký termín:slight_smile: to je super:slight_smile: Som zvedava, kto skôr porodí:slight_smile:))))
3. črc 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aaaa prijemne slnečné ranko všetkým:slight_smile:))
3. črc 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,,ako travite vikendik??,,mne sa chce nejak len spat,,sme sa vcera s priatelom dost pohadali,,tak som sama domka cely den,,som si bola kupit same ovocie, tak idem papat,,nejak mi nechuti varena strava,,,ale zato sprostosti by som jedla stale,,,ale akonahle zjem nieco varene,uz aj grckam,,,von ani pomysliet,,taka horucava je,ze sa mi hned toci hlava
3. črc 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amadu Zakladna starostlivost by v ramci EU mala byt preplacana zo zdrv. poistenia bez ohladu na to, v ktorom state si to poistenie platis. S Norskom je problem, lebo Norsko nie je v EU. :confounded:
3. črc 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amadu no co sa tyka sona som natom presne rovnako a neviem sa dockat tak mi drz palce nech to vydrzim :wink: jasne ved ked budes doma sa poinformuj..ale nemyslim ze by si mala nieco doplacat mas predsa EU preukaz takze v poho...
3. črc 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett tak to ta obdivujem ze hned po porode posilka ved ja uz teraz som bez energie hruza...ste takto planovali 2 babo hned po sebe Simonko je este malinky...ja sa tesim strasne na sono neviem mam takeho tusaka ze sa mi ten termin trosku posunie,lebo uz posledna menstruacia mi meskala tak som mozno bola tehu skor...no musim len trpezlivo cakat lebo babo uvidim az v 18 tt :confounded:
3. črc 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
hallloooo tehulky, je tu niekto?...žeby som sa tento víkend nudila len ja?....... :wink:
3. črc 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ja som tu na chvilocku. Sedim u svokrovcov. Bože, ja ich tak neznasam!
3. črc 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile:))))a sme doma....ja mám síce len svokra,ale nemožem ho ani cítit.Predtým som s ním nemala problém,ale teraz bývme vo VEDLAJŠOM DOME a ide mi na NERVY!!!!!
3. črc 2010 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 nieeee aj ja sa nudim :frowning2: :frowning2:
3. črc 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka to je hroznééééééééééé :rolling_eyes:
3. črc 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 zariekla som,,som celu hodku pregrckala,,tak az taka nuda to nebola :unamused: :unamused: :unamused:
3. črc 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 inak k teme svokrovci,,my zatial byvame s nimi,,to sa ani nejdem vyjadrovat
3. črc 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka :confounded: a ked sa jedného dna odstahujete,odstahujte sa dááálllleeeeeekooooooo :slight_smile: od nich.....
3. črc 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsme zpátky z dovolené. Koukám, že budu asi zítra celý den číst. Skoro 50 stránek :frowning2: to je něco :slight_smile:
3. črc 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 - no ja som to tiez chcela vypnut, ale nedalo mi to, tak som to dopozerala :unamused:
@natalca - prajem pekny vyletik, uzite si to :slight_smile:
@mafynka - ja travim vikend doma, u nas dnes dokonca aj prsalo a momentalne je zatiahnute, tak sa mi ani nikam nechce ist. No mozno este neskor niekam vyrazime s manzelom, ale pravdupovediac sa mi fakt nechce. Tak mi je Ta luto, ze Ti je zle, dufam, ze sa to uz bude len zlepsovat :wink: A inak ani mne varena strava moc nejde, jem len same blbosti, ale zato vkuse :angry:
@sharlotta - hej to s tou zakladnou starostlivostou mi je jasne, len nie som si ista, ci sa do zakladnej starostlivosti zahrna aj tehotenstvo a porod. Radsej sa teda pojdem opytat do poistovne, ked budem na Slovensku, nech mam istotu
@babo79 - babo drzim palce, nech Ti to co najrychlejsie ubehne do toho 18. tt. Inak to uz Ti aj mozno rovno povedia pohlavie :slight_smile:

@arrett
@suzanna
@mafynka
- ja mam svoku az v Afrike, konkretne v Nigerii a este k tomu nehovori ani anglicky, len ich tradicnym jazykom, takze jej ani nerozumiem :grinning: :grinning: :grinning:
3. črc 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@espanolka - vitaj spat po dovolenke. Noooo snazili sme sa :grinning: :grinning: :grinning:
3. črc 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek