• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@zebra41 nasla som toto:
Naopak, nosenie novorodenca a dojčaťa, ktoré ešte samé nesedí, vo zvislej polohe nie je vhodné, táto poloha preň nie je prirodzená, keďže na to, aby mohlo mať chrbticu vo zvislej polohe, sa musí postupne niekoľko mesiacov pripravovať, posiľňovať všetky vrstvy chrbtových svalov, ako je uvedené vyššie. Pokým tieto svaly nie sú dostatočne pevné (dôkazom toho, že sú dostatočne pevné, je to, že dieťa dokáže samé sedieť), hrozí, že vo zvislej polohe nedokážu svaly udržať stavce v správnej pozícii a môže dôjsť k tzv. spondylolistéze – posunu stavcu voči sebe, stavec sa „vyšmykne“ z radu. Táto porucha sa vyskytuje v populáciách, ktoré svoje dojčatá nosia dlhý čas zavesené vo zvislej polohe.

A asi som sa prvy krat zle vyjadrila: ked babo mas chrbtom k sebe, Tvoje ruky maju byt pod zadockom, kvazi mu drzis stehna, zadocek musi mat taky podsadeny...skusim este najst foto na nete, a ked nie, tak odfotim, ked pride drahy domov
8. čer 2011 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marry26 si predstav že ja už druhý krat som kupila sleep and play...A prave s nimi som spokojná...Ale ja som si teda vobec nevsimla,že su kamilkové to by som ich nekupila ...lebo ja len z toaletaku vonaveho mam vytoky...Nooo a sa mi zdalo,že akosi pekne vonaju.....Podozrivo!!! Lebo inač tie zelene pampersy tak neskutocne smrdia...ked sa Stella popiškala tak az nohavičky smrdeli a to som ju kazde tri hodky prebalila...A zasa tie najdrahsie pampers premium care....mi stale prepiška....tak ja asi skusim tie latkove...len mi poradte ake kupiť.. :wink:
8. čer 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 ja som mala k nahliadnutiu tuto knihu: http://www.martinus.sk/?uItem=19854 a tam je vsetko o manipulacii s babom...akurat som toho nestihla vela pozriet:(
8. čer 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 no, konecne som nieco nasla: tu je zopar obrazkov z tej knihy: http://www.mojetehotenstvi.cz/spravne-no-eni-deti ... ja nosim Lea tak, ako je to na piatom obrazku
8. čer 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ja to pocujem prvy krat ze sa nesmie nosit vertikalne :unamused: i ked moja tu polohu uz nema rada lebo nic nevidi, najradsej je na lietadielko. teraz som zaskocena trosku.
8. čer 2011 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb nie tieto plienocky sa nezehlia ani nevyvaraju, pripominaju jednorazovku, len su latkove. maju krasne vzory, takze je to v podstate kus oblecenia. popozeraj stranky latkovky.sk latkoveplienky.sk ekolienky.sk atd . popozeraj fotoblogy zojec, zfidorky a inych bab v teme latkove plienky, maju ich pofotene a aj popisane :wink: ked budes mat nejake otazky, pytaj sa :wink:
8. čer 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisikejc Cau ahoj...Ja len tolko,že Taliansko je moja milovana krajina i ked som tam nikdy nebola...Takže tisko zavidim...Miluje talianske jedlá,filmy a ludííííííííííííííííí...A kde presne žiješ??? :slight_smile:
8. čer 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 vsak to mi odidu ruky,ked ho budem takto nosit :unamused: no uvidime, co na to povie :slight_smile: tym padom,ale Manduca by mala byt ok, nie? tam je sice babo bruskom ku mne,ale je take podsadene...
8. čer 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaaaj baby ako sme si dnes pokazili vecer...dnes je to 10 rokov co sa s mm pozname. drobca sme ulozili o 19, 19:10 uz spal. ja som vytiahla sampanske z chladnicky a vtedy si mm spomenul....no ja samozrejme urazena,ze zabudol. a bolo mu to fakt luto..no mohla som povedat,ze nevadi, ved sampanske mame a vino tiez...no som sa tvarila,ze po 10 rokoch uz nemam narok na romantiku,len na to,aby som vecer zehlila...tak som pozehlila. jeho kosele nie - so slovami,ved aj tak nemas dnes program,tak si pozehli....no a teraz miesto pekneho vecera, tu sedim. mm pozera Ninja Factor a tvarime sa,ze sa spolu nebavime...
8. čer 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 vdaka za link..tak ma to dost prekvapilo. no zacnem ho ja nosit len na to lietadielko - to sa mu tiez paci. aj ked mi je tak tazsi...aj ked dnes som ho tak mala a neviem ako som ho drzala,ale normalne mu omodrela rucicka. aj som sa zlakla
8. čer 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 Ano, Manduca je OK, tie klasicke klokanky nie su OK...to s mm ma mrzi...ono ti chlapi su niekedy fakt pribrzdeni...ja som dnes drahemu hovorila,ze ostala voda vo vanicke, ci ju moze vyliat...ta jasen, ze som ju ja vylievala, bo on zabudol...ale neriesim, to je malickost, ale vyrocie je hold pruser...on to urcite nejako napravi, neboj :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ked nie dnes, tak zajtra urcite :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. čer 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 A neviem kolko vazi Kubko, ale ja som si na tu polohu uz celkom zvykla, uz to dokazem aj s jednou rukou :grinning: Ked ale budes drzat maleho v polohe lietadielka, tiez musis davat pozor, aby nemal nozicky vystrete a smerom hore...ono to lietadielko by vlastne mal byt tygrik, s nozickami pokrcenymi a smerom dole...a to som skusala, ale to je dost narocne, ked mas kratke ruky:slight_smile: takze mi sa nosime v "klubicku"...uz aby sa ti nasi krpci naucili lozit a sediet,ze? :grinning:
8. čer 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka No ano, ja som to tiez prvy krat pocula od tej znamej, dokonca ani neurologicka ma na to neupozornila, ked som tam bola s krpcom este niekedy ked mal mesiac...az teraz po dvoch mesiacoch sa ma pytala ako ho nosim atd...klubicko bolo v poriadku, ale ja som ho niekedy nosila aj v polohe lietadielko a to mi tiez zakazala...ale niekedy ho tak nosim, len davam pozor aby mal nohy smerom dole a aby si neprepinal chrbatik...
8. čer 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb fotenie: mna to zaujalo kvoli cene, lebo som pozerala cennik tej caji, co robi sutaz (kde je aj Tvoja Stellka), lebo ona je v KE, ale tak tam mi to prislo dost drahe...fotenie v atelieri 130 eur - 15 upravenych fotiek, ostatne neretusovane na DVD...ten isty balik som mala v jednom atelieri v KE, kde sme si robili foto, ked som bola est etehu a stalo to 70 eur...taze preto rozmyslam o tom Poprade, ze to spojime aj s nejakym vyletom do Tatier a tak:0 A inak ako som pozerala, tak Stella ma pekne skore, je horuci kandidat na vitaza:slight_smile:
8. čer 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vdaka za mile privitanie baby :dizzy_face: Pozerám, že vy tu chodíte poctivo :slight_smile:
@leonard2002 Dakujeme, meno sme sa silno snazili aby bolo netradicne, zaujimave ale nie komicke :sweat_smile:
Fotecku malej tu jednu mam. pridam aj viac, len akosi nie je casu :sweat_smile:
Ste tu niektorá Kosicanka?
8. čer 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 este stale ma dnesny den jednu hodinu do konca, este stale to nie je stratene. Urcite dokazes nieco vymysliet, aby sa prelomil lad a zaroven on aj ty ste si zachovali dekorum. Neblbni, chlapi na toto zabudaju, pre nas je to dolezite, my sme z venuse, oni su z marsu, ine veci riesia. To nestoji za to aby tento den bol uplne zabity, spomen si na kofolu, "ked ho milujes, nie je co riesit". Chod mu dat pusu, oznam mu sebavedome ze si sa uz odrazila a si ochotna mu dovolit Ta vybozkavat. Este stale mate hodinu a potom mozno celu noc... :wink:
8. čer 2011 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@domigb ahoj....zijem na lago di garda...presnejsie pri Verone....a hrozne sa mi tu paci,uz som tu zopar rockov...uz ked som sem prisla po prvy krat som vedela,ze z tadialto ma asi nedostane nik a nic....
8. čer 2011 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. dakujeeem... :slight_smile:
8. čer 2011 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 s tou plienockou to aj mi tak...tu ma najradsej zo vsetkeho...este sa aj naucil dat si ju na tvar a vtedy hned zaspi..tak odvtedy uz inak ani zaspat nevie,iba vecer zaspi bez nej....a to kruutenie v postielke :grinning: :grinning: ..mne to zacal robit tento tyzden tak riadne ze kazdy den...rano ked sa preberie okolo 6-tej necham ho v postielke on si tam hrkuuuta sam a toci sa a toci...minule tam kde ma hlavicku mal nozky,skoro som odpadla...naozaj s tymi detmi treba byt kazdy den,lebo sa zdokonaluju z jedneho dna na druhy...a este by sme o nieco prisli :slight_smile:
8. čer 2011 ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jezkomanka no ani ja som o tom nic nikdy nepocula..a to som pred porodom bola vkuse v knizkach,ze co a ako s babetkom....no tak fajn...ale aj moj ma najradsej lietadielko.....
8. čer 2011 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haruka tak u nas je viacero svalovych a pohybovych problemov a jeden s znich je aj ten co popisujes ty, ale my mame hypotonou, zistili ju relativne skoro, tak teraz civicme o dusu a zlepsuje sa to. ak chces viac mozme popisat cez IP
9. čer 2011 v 00:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 @filmuska18 ale tak vecer nakoniec v pohode. ved ked je to jeho jedina chyba,tak je to este dobre :slight_smile:
9. čer 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@leonard2002 @filmuska18 a kedze mam aj pozehlene,tak mam dnes volno :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. čer 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leonard2002 no Kubko ma 6630g...ale ja mam ruky dlhe,takze aj tigrik ide :slight_smile: ja si tiez hovorim,ze keby uz vedel to a to...ale potom si poviem,ze tesim aj z toho co uz vie teraz :slight_smile:
9. čer 2011 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@filmuska18 inak som sa zasmiala,ze oznam mu sebavedome,ze si sa odrazila - trvalo mi 10 rokov kym som to dokazala...
9. čer 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@marhulka13 My sme kojili do 3mesiaca a teraz uz len umele mliecko, no a 14teho ideme do poradne tak uvidim co nam odporuci Dr. na papanie. A davas to do flasky alebo lyzickou??
9. čer 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisikejc lago di garda? moja sestra s tatinom tam dost casto chodia na feraty :slight_smile:
9. čer 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisikejc *ferraty :grinning:
9. čer 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 jaaaj tak nooo určite chod radsej do Popradu ta v Ke to ma riadne drahe....Jáááj no Stellu mi tam prihlasila spolužiacka z vysky....Ja by som ju tam inac nedala už som ju chcela aj odhlasiť ale sa to neda už....Je to taká žbrinda súťaž že musíš prosíkať o hlasy..... :wink: :wink: :wink: Sa mi nechce... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale tak dajte sa fotiť je to pamiatka určite,i ked to nie je lacný špás... :unamused:
9. čer 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisikejc super,v dobrom ti závidím....Takže muž je Talian???či ste obaja odtial???....Sú skutočne talianky také krásne??? Ja hrozne milujem film Navždy Júlia...minule u nás išiel...a ešte strasne zhánam Nevestu násilia...niekedy sme ju mali na VHS ale už nefunguje.....Aaaaa ešte sa mi hrozne páčia tal.mená....Preto mám Stellu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. čer 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek