• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@leonard2002 takto isto sme na tom s papaním aj my. Ja tiež dávam MM, väčšinou na obed a vždy večer pred spaním UM. Dnes mi večer vôbec nechcel cicík ani fľašu. Tak som s ním začala chodiť, skúšala som mu dať fľašu a ťahal. Tak som si sadla, a krpec jeden začal revať o dušu, tak som ho kŕmila za pochodu, v kľude sa napapal a dala som ho do postielky.
Už asi 2 týždeň máme problémy so zaspávaním. Je unavený jak neviem čo, a akonáhle ho dám do postielky alebo na moju posteľ, tak sa začne prehadzovať, trhať si vlasy / toto všetko so zatvorenými očami /, a trvá to niekedy pol niekedy celú hodinu kým zaspí.
11. čer 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes je tu nejak mrtvo :slight_smile: vsetky ste von s detickami? aj my sme sa boli dnes korculovat, bolo super :grinning:
12. čer 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
citam ze viacerym zacali problemy s vecernym papanim a zaspavanim. 4.mesiac je asi o tom ze deticky viac vnimaju okolie a ani za svet spat i ked su unavene
12. čer 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte cajores:slight_smile: Veru @katarinasifrova, my sme mali vcera nabity den:slight_smile: Dnes by som s nim uz konecne chcela ist cvicit do materskeho centra, ale zase od rana vystraja, tak neviem, ako dnes zase dopadneme:( Neznasam tie chvile, ked place a neviem, co mu je, nie je ani teplo este, najedeny je, prebaleny, no som z toho na prasky niekedy :confounded:
baby, mate este vyspadovany matrac v postielke? Ja som to vcera zrusila, lebo som ho stale nasla rano zosunuteho na konci postele, predvcerom mu trcali obe nohy spoza mrezi a na hlave mal vankus, na ktorom ho polohujem:slight_smile: no skoda, ze som vam ho neodfotila:slight_smile: tak som zrusila tu podlozku, co som mala pod matracom, aby ho mal trochu nakloneny a dnes rano to uz bolo v pohode, nebol tolko posunuty.
13. čer 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ja uz davnejsie narovno matrac, lebo moj spi stale na boku, neviem ci to je dobre, nevadi to? on si nejako tak zvykol, ked ho dam na chrbatik nezaspi. On si potrebuje medzi rucky chytit plienku aby zaspal a tak nejako na boku mu je lepsie. v kociku zaspi aj na chrbte, ale v noci nie v postielke. aj poobede ked nahodou spi so mnou v posteli tak len na boku otoceny ku mne samozrejme :slight_smile:
13. čer 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 Podla man to nevadi, ked tie boky strieda :slight_smile:
13. čer 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 no preferuje viac jeden bok :slight_smile: ale snazim sa to striedat :slight_smile: pocujte baby chcela som spytat,raz sa tu o tom pisalo ze na stratu mliecka pomaha nejaka senovka, tusim. co to je a kde sa to da zohnat?
13. čer 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 to Ti musia baby, co to kupovali poradit, ja som to nikdy nekupovala
13. čer 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 jasne, nepamätam ci uz kto, ale viem ze sa to tu raz spominalo a chcela by som pomoct kamaratke :pensive:
13. čer 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 predavaju ju v tejto lekarni, mne pomohla a stoji cez 8€ nech si kupi tablety a berie 3xdenne po 3 tabletky http://www.adonai.sk/obrazok/senovka-grecka-obrazokjpg
13. čer 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca dakujem velmi pekne, uz som jej pisala, snad to aj jej pomoze :slight_smile:
13. čer 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
kocky kde vas najdem na facebooku? rada by som sa pridala, ak mozem :slight_smile:
13. čer 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
napis mafynke, ona ta prida :wink:
13. čer 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdar baby. dnes tak citam tie infosky k monitoru dychu a napadlo ma, ze podla coho sa da zistit, ze ma monitor plany poplach? lebo tam je napisane, ze zacne pípať, aj ked babtko len plytko dycha a ten neprijemny zvuk ho mierne prebudi a moze zacat dychat normalne. casto pocujem, ze sa spustil plany poplach, no ako sa to da rozoznat???? :confused: :confused: :confused:

inak dnes som jak lemra, nic sa mi nece... v nedelu sme boli v tych Bojniciach, Jurko ani jedenkrat nezaplakal, ani nespal poriadne a este to nejak dobieha, bo dnes spal az do pol desiatej :grinning: :grinning: :grinning: a teraz spinka zase
13. čer 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 presne mna to minule napadlo s tym planym poplachom...ze kym ty k monitoru dobehnes, tak dieta sa uz z toho hluku zobudi a zacne zasa normalne dychat...my sme zatial ziaden polach nemali, nastastie :grinning:
13. čer 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 a aky ste napokon objednali monitor?? a Leuško sa uz stotožnil s tym, ze ma past baranky, ci este je pobyt na brusku nepriatel??? :slight_smile:
13. čer 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte! zasa potrebujem poradit, moja malinka ma na spicke jazyka take male biele bodky, nepusti ma tam tak neviem ci je to len mliecko zaschnute alebo ci je to zacinajuca plesen. mala to aj na vrchnej pere zvnutra ale to mi islo s vodicku umyt. vcera mi parkrat vracala natravene mliecko 'smotanku' ako to ja volam :grinning: mozu to byt zvysky toho? ci mam s nou ist doktorovi?? :confused:
13. čer 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 Nakoniec som si monitor zapozicala cez nadaciu Krizovatka, na pol roka za 35 eury, mame Babysense II a som s nim maximalne spokojna:slight_smile: Akurat niekedy o 4.00 rano este v polospanku, ked vyberam maleho, ho zabudenm vypnut:slight_smile: tak maju asi susedia radost :grinning: :grinning: :grinning: A Leusko je uz v pohode na brusku, aj ked stale iba par minut, potom, uz ked da ruky "na lietadielko", tak viem, ze sa mu to uz napaci a pretocim ho na chrbatik...inak to musi byt dost nuda na bruchu, lebo si nevedia nic chytit a s nicim sa hrat :grinning: Takze mu striedam pred ocami asi 20 hraciek, aby som ho zaujala:slight_smile:
13. čer 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
mam taku otazku: kupavam malu okolo 19h a potom papa a spi. no ako napr dnes sa mi z obednajsej prechadzky zobudila o 16hod, zda sa mi dlho aby bola 3 hodiny hore, ona ani nevydrzi, je potom mrzuta a horsie by sa uspavala a ani neviem ako ju uz mam zabavat. Ked sa vam male zobudi skor, posuniete aj kupanie a vecerny spanok skor?
13. čer 2011 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marry26 No:slight_smile: presne to som sa vas chcela opytat:slight_smile: ja sa snazim ho potom cim skor este trosku uspat aspon na pol hodku, my tiez kupavame o 19hod. Dnes sa zobudil o 15h30 a o 17hod som ho este dala spat, spal hodinku, vstal o 18hod, to som mu dala este trochu papat a okupem ho niekedy okolo 19h30, dostane mliecko a pojde spinkat okolo 20h00-20h30. Trosku to taky cas posuvame, ale nie o vela.
13. čer 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marry26 ahoj, ja neposuvam. alebo max. 10 min. drobcovi to nevadi. ak sa mu este nechce spinkat,tak si sam lezi v postielke a rozprava sa so zvieratkami na kolotoci. potom sa otoci na bok a zaspinka. napr. v sobotu si takto rozpraval 45 min a az potom zaspinkal. ja ho proste do tej postielky davam v rovnakom case. vacsinou zaspi do 10 min bez ohladu na to kedy mal posledny spanok. ale vyzera,ze sa mu posledny tyzden zacina vytvarat aky taky rezim a vacsinou spinka do max. 17:15 - do postielky ide o 19
13. čer 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marhulka13 no ja to rozonam tak,ze zacne pipat v noci. ale on pipa najskor potichu - hned ho vypnem,skor ako zacne pipat nahlas. a pozriem na Jakubka a pekne spinka. my mame pozicany nanny a kedze drobec cestuje a chuli sa v roznych kutoch postielky,tak nam velmi nestaci. keby som kupovala,tak radsej viac podlozkovy
13. čer 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka Jakubko to obcas mava. ale ked si poriadne poumyvam ruky,tak on prsty do papulky pusti a zacne hned cucat :slight_smile: a vzdy to zislo :slight_smile:
13. čer 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ja som chcela zrusit vyvseny vankusik uz pred 3 tyzdnami,ale mali zacal v noci naspat vrackat,tak ho ma naspat. ale tiez sa z neho zosuchne. ale on si nan tak nejako zvykol,ze sa mu lepsie zaspava.
13. čer 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002
@zebra41 my sme kupili nanny, ale Jurko je uz velky a silnejsi, takze aj ked putuje, tak to nepipa... a navyse mame postielku 120x60 a na konci postielky mam este plienky naukladane, takze az tak sa zosmyknut ani nevie :grinning:
super, ze uz sa zacina Leuskovi darit, hrozne mi pripomina nasho Ďura, no ten zas vymysla auz nechce byt na chrbte ale na brusku, lebo uz si vie dociahnut hracku a hrkoce nou, no tiez da ruky potom na lietadielko, aj ked po chvilke zas nasetri silu a znovu si ich podsunie a zdvihne sa. no my sme o mesiac starsi, takze o mesiac bude tak aj tvoj drobcek :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: mame peknych lenivčekov..a sak čo, v zivote sa naohybaju este viac nez dost :grinning: :grinning: :grinning:
my sa snazime uz pretocit aj z chrbatika na brusko, no vzdy sa mu podari iba na bok a hlavu tak zakloni dozadu, jak keby mal vazy zlamane...

inak je dobry spekulant, dneska v postielke dovtedy trhal maslicku, ktorou je priviazany mantinel o postielku, az ju odtrhol a bol spokojny... od unavy zaspal na dobre tri hodky :grinning:
13. čer 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leonard2002 Ahoj, ja som zatial len citatel, ale mam babatko narodene 31. januara tohto roku. Uz pekne pasie koniky, tiez sa mu zo zaciatku nechcelo, tak sme to skusali stale dookola najma na fitlopte. Pisu tam nieco s pritahovanim za ruky do sedu? Pediatricka mi povedal, ze ked sa nebude chciet pritahovat sam do sedu, ked mu chytim rucky ani po 4 mesiaci, tak mam prist. Mam to vraj skusat. Obcas vyskusam, ale citala som, ze sa to nema prehanat a urcite by nemalo mat babo hlavu v zaklone. Inak nepride mi ako slabe babatko, tie koniky vie past aj pol hodinu vkuse a rucky ma obcas aj vystrete. Len ked lezi na chrbte a chytim ho za obe rucky a skusam, ci by sa uz chcel pritiahnut, resp. ked ho trosku pritiahnem, tak hlavicka mu stale ide do zaklonu. V com by mohla byt chyba? Podla mna este mozno nema taku potrebu sa tahat hore alebo? No fakt neviem. Za pediatrickou som s tym zatial nesla. Uz sa zacal na na bok prevalovat, aj ked zatial len tak obcas, ked ho nejaka hracka zaujme.
14. čer 2011 v 00:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 no ona spi viackrat denne ale len pol hodinky. potom sa hrame pomaly dve hodiny a zas pol hodinky spi. a ked je moc mrzuta,tak sa prehadzuje 10min a nezaspi. a vecer o deviatej vie uz spat,ale najnovsie je o polnoci hore a papa. potom bud o tretej-stvrtej alebo uz o druhej. rano okolo piatej-siestej zas papa. vyzera to,ze je hore kazde dve hodiny nadranom. ale rzim ju v posteli do desiatej. aj ked s prestavkami na hranie. no moze spapat aj 150 a nebude spat 6 hodin.

nestiham vas. som rada,ze stiham aspon malu a obcas aj domacnost. teraz som dovarila a idem spat. mame za sebou uz aj druhe ockovanie. bolo to o nieco horsie,ale zvladli sme celkom dobre. aj ramienko sa konecne hoji,hoci este obcas mam pocit,ze je tam hnis. aj vlasky nam zacali krasne rast,tak sa mozno do leta dockame :grinning: a po tretom ockovani mozeme dat nausnicky,lebo tu chcu mat tie tri za sebou.

drzte sa a este napisem,az budem mat cas. teraz musim planovat cestu domov :slight_smile:
14. čer 2011 ve 02:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eunomia Ahoj, no presne o tom pritahovani je tam pisane, ze to robia iba lekari a ze sa to nema doma precvicovat. Pravdu povediac, ja som to tiez robila s Leom, tak 1-2x za den, ked nechcel past koniky, ale teraz, uz ako pasie, tak to uz vobec nerobim.
14. čer 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, citam tu ze "pasiete koniky" co to akoze robi babo??? som to este nepocula :fearful: :fearful: :fearful:
14. čer 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 :grinning: No ze lezi na brusku podoprety ma laktoch a ma dvihnutu hlavku...
14. čer 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek