• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
babizne,tak my pasieme koniky,ale max 10 min a teda nepretacame sa este z chrbatika...a z bruska sa mu uz tiez volajako nechce... my mame sice 4.5 mesiaca, no sme narodeny o5t skor,takze dufam,ze coskoro na to Jakubko uz pride. hracky si tiez este na brusku nepritahuje
14. čer 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 Ahaaa, tak my to doma volame "na korytnacku" :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

14. čer 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. idem sa ku vam priplachtit trosku,nech mam prehlad co vsetko uz dokazu stvor mesacne babatka. mne maly uz krasne pasie koniky...ale moc sa mu nechce byt na brusku,takze preskocil fazu pretacania z chrbatika rovno na pretacanie NA chrbatik. :slight_smile: len som si v poslednom case vsimla,ze sa dava stale nabok,ale robi to iba na jednu stranu. Je vkuse otoceny na lavom boku a cely sa vykruca,ale nikdy nie na lavom. y ste na tom ako?
14. čer 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@p4 No, my mame iba 3 mesiace a tyzden a to som rada, ze sme sa uspesne popasovali s pasenim konikov:slight_smile: tak sa Ti musia baby pochvalit, co uz maju starsie babatka :grinning:
14. čer 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 takze koniec februara? my sme taky skoro stred,tak snad sa tu niekto najde. :slight_smile: inak,aj my sme dlho bojovali s pasenim. vobec nechcel a az tak v troch mesiacoch zrazu ako som ho raz dala na brusko,tak sa dal na rucicky a uplne ohol v chrbatiku. preskocil uplne to prve zdvihanie. :grinning:
14. čer 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@p4 no Leo sa teda poriadne nareval, kym zistil, ze byt na brusku je celkom fajn...ale aj tak tam vydrzi iba par minut... :grinning: Najdlhsie tam vydrzi iba vtedy, ked sa pred nim premava nas pes:slight_smile:
14. čer 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 uplne presne ako vy. ked je pred nim nas pes,tak sa ani nepohne a drzi a este ked je natoceny na telku. to ma rovnaky efekt. :grinning:
14. čer 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@p4 Jakubko preferuje tiez jednu stranu. teda zo zaciatku sa tocil iba do jednej. tak som ho zacala davat tak,ze bol akoby dole kopcom - teda som trosku stlacila matrac a tak sa tocil dolu kopcom a striedala som strany. teraz sa toci vacsinou do jednej, no obcas sa mu chce aj do druhej...
14. čer 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 tak toto vyskusam. on je maniak na telku a aj ked ju ma po pravom boku,tak sa na nu toci cez lavy bok. takzy je uplne ohnuty a som skusala ho tak natocit,aby si vsimol,ze sa to da aj z druhej strny ale bezuspesne,takze vyskusam to co si pisala. dakujem. :slight_smile:
14. čer 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@p4 dufam,ze pomoze :slight_smile:
14. čer 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@p4 ahoj, nas Šimonko je narodeny 10. februara, na brusku sa mu celkom paci, ale zase nie dlho. Zo zaciatku mi na brusku aj spaval, potom sa mu pacilo viac na chrbatiku. Teraz vydrzi tak 15 - 20min. na brusku a chyta si hracky, co mu naukladam pred neho. Ked ich ma dalej, tak sa snazi k nim posunut, vtedy je najlepsi, vyzera ako husenicka, tak vypuci zadok a chce sa posunut, no posuva ho to vzdy dozadu.. :slight_smile: ale, ked mu pridrzim nohy, posunie sa dopredu, no neposunie si rucicky, tak zaryje nosom do deky.. :confused:
14. čer 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mirka0044 vidis a ja som tiez skusala mu tam dat hracky a vobec ho to nezaujima,ale zase ked ho prebalujem,tak sa presuva po celej sedacke. :slight_smile: ale aj ten nostek si tak zaryva do podlozky,ako pises. chvilku podrzi hlavu a potom si ju nosom dole polozi,chvilku funi a zase pasie. :grinning:
14. čer 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@p4 ahoj, vitaj medzi nami, my sme sa narodili 16.2. my pasieme momentalne koniky v pohode, ale asi pred 2 tyzdnami sa Matko na to velmi hneval a v podstate si to odreval, aj ked sa sam dal na brusko, na chrbatik sa z tejto polohy vratit zatial nevie, aj ked sa mu to predtym parkrat podarilo, tak to spolu trenujeme, toci sa do oboch stran, ale tiez preferuje jednu viac. Zaspava aj na boku, ale vacsinou na brusku a na brusku v podstate prespi. Ja s nim vela cvicim, aj na rehabilitaciu s nim chodim, je zdravy aj normalne pohyblivy, len nam to v porodnici odporucili kvoli komplikovanemu porodu. Uz mi povedali, ze je to len na mne ci budem chodit, ale ja tam chodim rada, cvicime pod dohladom, je to zadara a Matkovi to prospieva. Tiez mu davam hracky a rozne body zaujmu pred seba ked pasie koniky a on sa za nimi hybe, obcas tiez zabori nos do podlozky. No a k tomu, ze preferuje len jednu stranu s nim cvicim tak, ze ked sa pretacame tak viac opakovani robime na tu "lenivu" stranu a menej na tu sikovnu, vacsinou v pomere 5:1, pretacam ho tak, ze ho drzim za nozky, v oblasti clenkov a ta noha, do strany ktorej sa toci musi byt vystreta, pozor ale pri pretacani z bruska na chrbatik, ak ma rucicky velmi roztiahnute (mal by ich mat pod hrudnickom alebo tesne pri nom)tak ho drz za tie clenky a trochu ho potlac dopredu, rucky sa dostanu do spravnej polohy. Pretoc ho len na bok, zvysok mu len trosku ukaz a on si pomaly zvykne a obrat dokonci. A este ma napadlo, dietatko by nemalo zaklanat hlavku dozadu, to mu znemoznuje pohyb noziciek, vtedy mo pomoz zmenit polohu. Ak pasie koniky a nozky zdvíha hore, jemne mu ich zatlac na podlozku, tym sa podpori do buducnosti plazenie.
14. čer 2011 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@p4 Aj mojmu sa tiez dako velmi nepaci na brusku,aj ked koniky pasie pekne,ale nebavi ho to dlho..tak ho zvyknem davat castejsie ,ale na kratko...tiez sa zacal nedavno davat na bok,teraz ked nad tym rozmyslam tak tiez asi len na lavy,neviem musim si vsimnut zajtra...pretaca sa zatial iba z bruska na chrbatik...a v poslednom case ked je na brusku tak sa taha trosku za hrackami,teda snazi sa :grinning: ....uz sa aj dvihame,teda hlavicku...hlavne ked je hladny a vidi ma ze ho idem brat na ruky :grinning: :grinning:
14. čer 2011 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 :grinning: :grinning: ..presne tak to robi aj nas....s tou ritkou....
14. čer 2011 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte moje...ta toto moje decko je take zive striebro...najnovsie zacne plakat hned ako ho polozim do hrazdicky, najradsej by sa len prechadzal asi cely den v nosici a po vonku :unamused: On sa nepohraje sam ani 5 minut:( Musim byt vkuse pri nom a rozpravat na nho a striedat mu hracky...no, samotar z neho teda nebude :grinning: Dnes mame namierene znova na kozne, uz som tam ako doma :grinning: Strasne mu vysycha koza na ruckach a na tvari a na hlavicke ma tiez nieco a vkuse si to skrabe s tymi svojimi ostrymi nechtikmi, no vyzera dost hrozne teraz:slight_smile: ako taky supinacik :grinning:
15. čer 2011 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@p4 vitaj medzi nami :wink:
15. čer 2011 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babule. nas maly j na brusku najradsej na fit lopte pred zrkadlom, tam pod nim posuvam loptu a skaceme na nej :grinning: ale tiez nevydrzi nejak dlho. pretaca sa zatial len z chrbatika na brusko, aj to ked sa jeduje a chce spat, tak sa da tak velmi na bok, ze skonci na brusku :grinning: :grinning: :grinning: najnovsie spava na boku ale len na jednom a je cely vykruteny, skoro na bruchu, len ruku ma pod sebou. vcera som ho pretocila na chrbat ked spal, aby ho ta ruka nebolela a zobudil sa s revom.
@leonard2002 inak my tiez to mame tak, ze ked sa od neho pohnem, spusti rev a pridem za nim a usmieva sa. vyzaduje si pozornost, ja doma neporobim vela ked som sama doma :confounded: daj potom vediet ako si dopadla na koznom, my to uz mame ok. ked je nejake suche lozisko, natrem excipialom. pomohol nam aj na ten ekzem... uvidime
15. čer 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak v nedelu krstime, Martinko bude v obleku. poslem vam link :wink: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7426944&tab=2 vcera nam prisiel, je uzasny. odporucam tuto pani ak budete chciet nejake oblecko pre deti na svadby alebo tak. je velmi ochotna! :slight_smile:
15. čer 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 jeeeeeej, aky krasny oblek :grinning: Martinko bude fesak:slight_smile: uz sa tesime na fotecky:slight_smile: No, ja mu tu suchu pokozku tiez natieram takou namiesanou mastickou, co mu dala este pred mesiacom na rucky a nohy, ale teraz to ma po celej tvraicke a neviem, ci ta mast je vhodna aj na tvar, ale uz som mu to par krat dala...ale pre istotu sa pojdem poradit, dam vediet, ako sme dopadli.
15. čer 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kočky, tak my sme boli vcera na poradni a Lily ma uz 7195g a 65cm, rastie jak z vody :slight_smile:
A od bud. týždna zaciname s prikrmovanim. Mame zacat mrkvickou na obed, prve dni, potom zemiacik dalsie dni a nakoniec to spojit, No som zvedava ako to bude malej chutit :slight_smile: Kto uz prikrmujete kolko toho asi robite? Jedna stredne velka mrkvicka bude ok?? a asi ako teple??
No a co sa týka polohy na brusku nasa to ma rada, dokonca ked ma podoprete laktiky tak sa tak silno dviha ze vystiera rucky :sweat_smile: Akurat sa jej nechce v tej polohe oddychovat. No a pretaca sa z chrbatika na brusko podla nalady, ale stava sa jej ze si prilahne rucku a nevie ju vytiahnut, tak to uz zacne mrncat, lebo naspat jej to tiez nejde :sweat_smile: A citam ze tiez behate po koznom, tak my sme mali na licku tiez take male suche miestecko a Dr. nam povedala ze to su mazova zlazy v kontakte s vonk. prostredim, ze si vlastne pokozka zvyka na vzduch a dala nam na to kremik, neviem ako sa to vola lebo nam to namiesavali a roztok do kupela a zmizlo jej to za 3 dni :dizzy_face:
15. čer 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 chodis na polikliniku Sever?

@bambulka0406 sme po 2. kontrole na ortopedii - vsetko OK a na koznom mi poradila akurat striedat masticku na premastenie s kortikoidovou mastickou:slight_smile: tak uvidime, ako to pomoze...
15. čer 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 Ano :dizzy_face: Ty asi tiez, ked to mas blizko :grinning:
15. čer 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky, nepoznáte niektorá cviky s bábätkom? Na fit lopte,... . ďakujeme
15. čer 2011 ve 20:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ved to ma zarazilo, ta nasa doktorka mi kazala, ze to mam skusat :-/ A v knihe nie je pisane, ze ked si hlavicku pri tom nedrzi do urciteho veku, tak to treba riesit?
15. čer 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

včera sme boli na ortopédii na kontrole kĺbov v 4-tom mesiaci, všetko je v poriadku. :slight_smile:
16. čer 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca jeeej,tak super. hned dnes to aj vyskusam trosku pocvicit. dobra metoda. to ti ukazali na tej rehabilitacii? lebo znie to dobre. a preco si mala komplikovany porod,ak sa teda smiem spytat,lebo aj ja som mal,ale preto ze maly nebol az tak maly a rodila som na 7cm otvorena.
16. čer 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisikejc no,musim to vyskusat s tymi hrackami este,lebo jeho to vobec nezaujima. asi treba viac trenovat,lebo takto zlenivie. :slight_smile:
16. čer 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@p4 ano, ukazali mi to na rehabilitacii :wink: my toho cvicime viac, ale neviem to takto popisat, bolo by to dobre vidiet
no a ten porod, bol vraj na prvorodicku velmi rychly, do 3.hodin, Matko vdychol plodovu vodu, mal velmi nizke to apgar skore ci ako sa to vola, ale srdiecko bilo a moj maly bojovnik zabojoval :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
16. čer 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca hiiii,tak ja by som sa tiez zlakla. ja som rodila 21 hodin a tiez som sa teda riadne bala aby bolo vsetko ok,lebo asi 10 hodin vkuse zo man vytekala plodova voda. ale nastastie som bola napojena na monitor,takze tlkot srdiecka ma uistoval ze je vsetko ok.
16. čer 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek