• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@matulka616 no u nas prvy den to boli mozno 2 lyzicky....potom to uz bolo lepsie. ja som kdesi citala,ze ked to babatko nevie prehltnut,tak to vypluva a vyzera to,ze mu nechuti. vtedy treba viac rozmixovat s viac vodickou. a Jakubkovi nechuti ak to nema teple. studene proste nepapa. a este vyzera,ze mu nechuti cosi nove. ale na druhy den uz papa. ja by som jej kludne dala mrkvicku aj zajtra - ved v podstate by sa malo davat to iste par dni,aby si videla reakcie a aby si babatko zvyklo na chut a ucilo sa papat.
21. čer 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka my sme na UM a nekojim a nestalo sa nam to. no nemoze ist o ten rastovy spurt co ho tu baby spominali?
21. čer 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja mala tiez pred tyz. obdobie castejsieho budenia v noci, tiez kojim a vecer z flase odsate mlieko + UM, Laktacna poradkyna mi nato povedala, ze ak boli horucavy, malej nechutilo papat a v noci dobiehala a vraj v noci ked papa v polospanku sa "hodnotnejsie" napapapa i ked mozno nie vela lebo zaspi a preto o 2hod pyta znova. ja som uz myslela ze budem davat cez den viac papat "nasilu", nech v noci nepyta ale to je blbost, to obdobie prejde, mala chce aj citit blizkost mami ked sa budi, staci ze si trochu potiahne mliecka a spi, Ja ju mam v posteli pri sebe, tak mi to az tak nevadi, nemusim prekladat do postielky a neplace v noci, nakrmim v lehu hned ak zacne suchotat a papat si rucky
21. čer 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marry26 aj ja si ju vzdy dam do postele ked sa 1.krat zobudi a spi so mnou az do rana. len to sa mi nezda, doteraz nemala problem prespat v postielke 10 hodin a zrazu sa stale budi :rolling_eyes:
21. čer 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 nepostrehla som tu diskusiu o tom rastovom spurte, ale dufam ze ju to co najskor prejde :confounded:
21. čer 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka ja tiež cez deň kojím a na noc mu dávam UM, to vypije okolo 20, spinká do 2-3 a posledné štyri noci sa budí so strašným plačom, dám mu cici, odmietne, tak ho chováme s mm, minulú noc celú hodinu, len sme si ho striedali lebo je ťažký. Potom z ničoho nič utíchne, dám do postielky a spí.
My sa budíme od narodenia okolo 2-3 , to dovtedy vydrží spať od 20 hodiny, a potom každé tri hodky papáme, akokeby dme boli naprogramovaní.
21. čer 2011 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka to podla mna nie je z hladu...neidu jej zubky? alebo sa tam u vas neoteplilo zrazu?
22. čer 2011 v 05:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte dievčatá, dávno som neprispela, ale čítam vás pravidelne. Napíšem, keď riešite niečo, čo sa týka momentálne aj nás.
@jezkomanka naša Simi spáva tiež veľmi zle. Keď sa párkrát stalo, že sa zobudila iba 2x, bola som šťastná. Potom sa začala budiť po jednej v noci každú hodinu (dovtedy je to ako-tak v pohode), to som už nadávala, že som unavená a netušila, že ešte to môže byť aj horšie. Môže! Dnes v noci spinkala do jednej, dovtedy papala raz, potom sa začala budiť vždy po pol hodine. Strčím jej dudlík alebo prsko a potom drieme ďalej. Ale po tej štvrtej už dávala iba desaťminútovky :frowning2: začínam byť fakt unavená, ale čo už. Idem vyskúšať zmeniť kvapky, ktoré má, lebo ráno sa zobudila a strašné prdy išli, možno ich v spánku nevie potlačiť, alebo ja už neviem... Baby raďte!
22. čer 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka ahoj. Mám ppocit, že čítam o sebe. Naša malá sa tiež v noci často budí, ale tento týždeň ešte častejšie a dokonca s plačom, keď jej dám prsník tak potiahne a otočí sa a takto to robí aj polhodinu. Už som z toho zúfalá, prsia ma bolia viac ako keď som začínala kojiť. Cez deň tiež toho veľa nenapapá, možno jej už moje mlieko nestačí a tak uvažujem, že začnem dokrmovať tuhou stravou. :confounded:
22. čer 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinex @zebra41: maminky kam planujete ist v Tatrach s miminom? tiez o tom premyslam len neviem ci ju to vydrzi bavit
22. čer 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 Skusim teda aj dnes mrkvicku. Lily to ani nie ze vypluvala skor ako keby ju napinalo, musela som jej davat zapit cajik :unamused: Ale skusim dnes urobit redsiu a uvidime, mna ani nenapadlo ze je to na nu mozno huste :frowning2: A ryzovu kasicku si neskusala? Ze ktorá znacka je dobrá... :sweat_smile:
22. čer 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mia___ urcite jeden den pojdeme na strbske,dame si prechadzku,obed,vacsie deti sa vyblaznia na preliezkch, potom nejake kupko,mozno tatralandia alebo besenova. a neviem,nejake vylety este podnikneme. adamko je velmi kludne babo,nema problem ani s kocikom,ani s nosicom cize ja nevidim problem :dizzy_face:
22. čer 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,,u nas nic nove,,stale rovnako,,nemam silu vas ani precitat,,,idem si k malemu lahnut a dospat noc,,,

pekny den vam zelam
22. čer 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka - verím, že si unavená - ja by som tiež bola. Želám Tobimu čo najrýchlejšie uzdravenie.
22. čer 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
cawes moje, my sme dnes boli na USG, mame malu uzlinku z toho ockovania proti TBC, takze dalsie ockovania sa odkladaju :grinning:
22. čer 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka pomoct ti ndokazem, nie som mudr zial, ake teplota je urcite reakcia organizmu na nieco, zapalovy proces alebo co, ak ti nevie pomoct pediatricka, treba ist k inej, musi to mat pricinu, nech mu zoberu krv, moc, cojaviem co nech urobia, rozbory, vysetrenia... Ja som menila kvoli tomu pediatricku, aby som jej mhla kedykolvek zavolat a mala voci nej doveru. Pitny rezim ma dobry? Ja teraz napriklad riesim malo pocikanych plienok a ideme zajtra k nej, nerada by som aby to skoncilo zapalom mocovych ciest. Zial nase zdravotnictvo je take, ked neumieras, prioritou si nula a niekedy aj vtedy.
22. čer 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mia___ no my sa chystame na ziarsku chatu, potom tiez do Tatralandie (mame z Plus 7 dni tie vstupenky po 5 eur) a berieme tiez mojho 5rocneho synovca - takze nebude blbe,ked budem cakat na tobogany :slight_smile: a tiez rozne vylety, zalezi od toho ako pojde ta ziarska chata a mozno sa odvazime aj na cosi dlhsie... mame Manducu a malemu sa v nej koneeecne paci a pekne sa v nej vyspinka.
22. čer 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chovancova27 mali sme take obdobie, ze kocik ani za svet, tak sme cez obed zacali spavat doma v postielke, to sa mu celkom zapacilo, pospi aj dve-tri hodky a von chodime pocas tych kratsich spankov doobeda a podvecer. A ked je hore, tak mu len trochu nadvihnem zadnu cast, aby videl z kocika,nneviem aky mas hlboky kocik, u mna sa da zadna cast polohovat. Ale o dlhych prechadzkach ako kedysi uz mozem len snivat, tesim sa ked bude sediet, budem ho moct posadit aby ho zaujal svet okolo.
22. čer 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka a poslala vas lekarka aspon na krv?
22. čer 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 ja som kasicky zatial nedavala, lebo sa bojim, ze Jakubko hned vela priberie a zlenivie :unamused: ja som mu inak prve dni tu mrkvicku davala skoro az ako polievocku. az take riedke to mal a postupne som kazdy den davala hustejsie. a dnes drobec spapal vsetko co som mu navarila. ja to vzdy roztlacim vidlickou, popr. zmiesam tym vyvarom v ktorom som to varila
22. čer 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 No dnes som to vymixovala na taku konzistenciu asi ako vyziva a papkala, ale tie ksichtiky co struhala :grinning: :grinning: :grinning: Len neviem kolko jej davat, lebo za tym papa aj mliecko, tak aby jej nebolo zle... No uvidime zajtra :dizzy_face:
22. čer 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisikejc aj ja kojim kazde tri hodky a vecer zaspi o deviatej a spi az do rana, ale budem to musiet zmenit, lebo je dehydrovany, dokina kazala aj v noci zobudit a kojit.
22. čer 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 tak super,ze papala. aj Jakubko obcas struha ksichtiky...no dnes spapal vsetko co som navarila :slight_smile: a mliecko skoro vobec nechcel, spapal mozno 30ml. ja mu davam kolko mu chuti a potom este dam mliecko a tiez vypije, kolko mu chuti. on vsak nema tendenciu sa prejedat,takze sa neobavam... tak drzim palce zajtra :grinning:
22. čer 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Baby, co mam robit, ked moj krpec nechce vobec pit vodu ani caj??? Bojim sa, aby nebol dehydrovany ako pise @filmuska18, my sme na UM+MM...mam ho castejsie prikladat na cecku, aby pil castejsie to predne vodove mliecko? Ako to robite vy? Z flase vypije 3 glgy, kym nezisti, ze to nie je mlieko, z lyzicky mi to vypluva...davate im niekto vodu/cajik striekackou alebo nejako inak?
22. čer 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 mne malý tiež nechce vodu ani čajík, tiež je na UM+MM, za celý deň vypije možno 20 ml čaju. Ale dnes som ten čajík doňho nasilu tlačila. Každú chvílu som mu dávala flašu s čajom a vypil 80 ml, tak som dnes šťastná. Až na to, že mi dnes poobede nechcel byť v kočíku, taký rev spustil :grinning: , tak sme ho s mamou vybrali z kočíka a nosili na rukách / v klokanke totižto nechce byť /. To sa mu páčilo, sa mohol rozhliadať. Ale ako sme ho dali naspäť do kočíka, zase strašný rev. :grinning: Som zvedavá aká bude noc, lebo posledné 4 noci sa budíme na strašný plač...
22. čer 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 dolezite je ci ma dost pocikanych plienok za den. 5 dobre mokrych je fajn, vtedy netreba robit paniku...
22. čer 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby chcela by som sa vas spytat ci by ste uz dali 4 mesacne babo do sportoveho kocika? Dakujem
22. čer 2011 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJ,pisu sem jen hrozne malo, minule jsem resila, ze si mala skoro nepouziva pravou ruku, porad jsem ji do ni neco davala, a je to lepsi. I na naeurologii mi rikali, ze je to ok, ale pry se ma uz otacet. ma prave 4 mesice, otaci se jen obcas z briska na zada. Poradite mi jak ji stimulovat? kdyz ji lakam na hracku, tak se za ni toci jen kousek a pak se otoci jinam. Dr rikala, ze mozna bude driv sedet nez se otacet, protoze porad zveda hlavu.

Musi se davat detem pit? ja myslim, ze ne, kdyz maji dost pocuranych plenek.
23. čer 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jofka161 osobně bych raději počkala, ale jde spíš o to, co je to za kočárek, jestli se dají záda sklopit úplně do lehu a je tam rovná plocha, případně tam jde dát třeba takotá vložná taška, tak asi proč ne.... obecně se děti do sporťáků dávají až ve chvíli kdy sedí, ale záleží na typu kočárku nebo na tom, jak tam bude dlouho. Taky jsem uvažovala, že když půjdu na nákup do krámu, kterej je asi 300 metrů, že bych nouzově vzala golfáče, nakonec z toho sešlo :slight_smile:))
23. čer 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jofka161 osobně bych raději počkala, ale jde spíš o to, co je to za kočárek, jestli se dají záda sklopit úplně do lehu a je tam rovná plocha, případně tam jde dát třeba takotá vložná taška, tak asi proč ne.... obecně se děti do sporťáků dávají až ve chvíli kdy sedí, ale záleží na typu kočárku nebo na tom, jak tam bude dlouho. Taky jsem uvažovala, že když půjdu na nákup do krámu, kterej je asi 300 metrů, že bych nouzově vzala golfáče, nakonec z toho sešlo :slight_smile:))
23. čer 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak my sme po poradni, mame 6600g a 63.5cm, ockovanie odlozene a este nam kazala pockat s prikrmami, ze je taky akurat, ze aby nam neztuckovatel:slight_smile: a krasne pasol koniky, nezlostil sa:slight_smile: tak sa tesim...sa pytala, ze ci je dobrunky, tak ja, ze ano, ale ze vcera bol asi nas najhorsi den (vkuse mi plakal, nic nepomahalo, iba poobede mal nejaku svetlu chvilku - aj to asi hodinu), a ona ze nie som prva, co jej to dnes hovori...ze to bolo asi nieco s tlakom :grinning: ta ma to aj celkom potesilo, bo uz som myslela, ze som ho nechtiac nejako rozmaznala a on chudacik za to ani nemoze:slight_smile: u nas zacina dobra burka a to sme na dnes mali naplanovane posedenie na letnej terase s kolegovcami :cry: :cry: :cry:
23. čer 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek