• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
ahojte zienky....no my sme po ockovani a poviem vaaam pekne sa nam maly zmenil...boli sme v pondelok..a odvtedy je uplne iny ako vymeneny..je taky placlivy,v noci poriadne nespi...zacal mi papat kazde dve hodiny...tuto noc bol skoro vkuse hore...no som z toho nestastna...pretoze to bol taky usmievavy chlapcek a teraz je z neho placko...mal aj teplotu 38,ale ta mu uz presla..tak dufam,ze aj tieto stavy mu prejdu..ked bol na prvom ockovani tak to snim nic neurobilo a teraz :confounded: ...vecer vzdy pekne zaspal teraz musim byt prinom a drzi my ruku...aj dve hodiny... a ak odidem spusti taky plac :frowning2: ....no nic nezostava mi len dufat ze sa to zmeni...teraz spinka uvidim dokedy,ale som uz znicena a to trva len par dni... :rolling_eyes:
23. čer 2011 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
este som chcela,nam doktorka povedala,ze este pockame s prikrmami,ale ze sem tam mu mozem dat trosku bananika alebo jablcko...vy davate?tie co kojite?
23. čer 2011 ve 14:55  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, tak aj my sme po 2.ockovani, zatial to Matko znasa super, dokonca sa aj usmieva a hra sa s palcekami na nozkach, akoby ho ani neockovali, mame 6850g a 64,5cm a zaciname s prikrmom :slight_smile:
@sisikejc my sme MM+UM ale uz viac na UM, je mi luto tvojho Danielka, drzim palce, nech to cim skor prejde :dizzy_face:
23. čer 2011 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte. Aj my sme sa boli včera očkovať. Poobede bola dosť plačlivá, ale teplotu sme v noci nemali, takže to znášala celkom dobre. Máme 6250g a tento týždeň začíname tiež s príkrmami aj keď je kojená+1x denne UM.
23. čer 2011 v 18:43  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahojte, my sme dnes boli na kardiologii a Jakubko na v srdiecku dierocku :frowning2: ma asi 10mm, co je vela...takze v juli ideme do BA, kde sa rozhodne, ci sa to bude dat zacelit katetrom alebo je nutna operacia...som z toho strasne nestastna. velmi sa bojim anestezy a celkovo operacie srdiecka...dufam,ze bude stacit kateter. predbezne podla kardiologicky by mal,ale musia to potvrdit v Bratislave. hovorili vsak,ze po tom zakroku bude uplne zdravy a nebyvaju z toho nejake nasledky. no aj tak sa veeelmi bojim. :frowning2:
23. čer 2011 v 19:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte niak prestavate pisat, nemam co citat po veceroch :frowning2:
@sisikejc my zatial plne kojime, davam mu len cajik ked su horucavy, ale moc nechce. S prikrmami nemam v plane zacat skor ako v 6 mesiacoch pokial bude priberat normalne :slight_smile:
@zebra41 to mi je luto, ale neboj mozno to nakoniec nebude nic zle. Mojej kamosky syn ma tiez dierocku. Najskor im hovorili, ze mozno ho budu operovat a nic. Chodia kazdeho pol roka na kontrolu na kramare a len mu to sleduju a to uz ma 2,5 roka. Dokonca im povedali, ze normalne bude moct aj sportovat... Neboj urcite aj to nebudete mat take zle. Drzim palce :wink:
23. čer 2011 ve 20:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@haruka ahoj my sa este tiez neotacame, ale sme o nieco mladsi od vas, tak dufam ze sa coskoro zacneme. Ja osobne nedavam okrem MM a 1flase UM pit nic ine. Sice u nas ani nie su horucavy, ale dietatku staci mliecko urcite.

@zebra41 je mi to luto :frowning2: moj synovec ked sa narodil mal velky problem so srdieckom, neviem presne co to bolo aj jemu hrozila operacia no nastastie sa to casom zlepsovalo a teraz ma 9.5mesiaca a uz chodi len na preventivne kontroly. Drzim vam palceky.

@sisikejc my kojime aj UM a chystam za zacat az v 5.5 mesiaci myslim ze nic nam neutecie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. čer 2011 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
moja bola dnes ukazkovym dietatom, dobrucka, vesela, pekne si cez den pospala a este aj vecer potiahla od 5. do 8. vonku v kociku. Som ale zvedava, kedy teraz zaspime, je plna energie :grinning: asi este vybehneme na prechadzku :sweat_smile:
23. čer 2011 ve 21:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 ahoj. To s tým srdiečkom je mi ľúto a držím vám palce aby operácia nebola nutná a malý bol čím skôr fit. Držte sa.
23. čer 2011 ve 21:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 a to ako prisli na to, ze tam ma dierocku? To pri beznej kontrole na poradni?
@jezkomanka moj krpec bol tiez dnes ako anjelik, teda oproti vcerajsku, ked bol ako cert :grinning: Dokonca sme sa zaobisli aj bez vecerneho placu pred spankom :grinning:

Viete, co mi zacal robit od vcera? Zacal pistat:slight_smile: ale tak, ze mi z toho skoro az zalahne v uchu:slight_smile: niekedy ten piskot prejde do placu, ale proste si pri kazdej moznej prilezitosti pisti:slight_smile: a este sa pri tom tak sustredene tvari, no usulat sa idem z neho:slight_smile:
23. čer 2011 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Baby, neviete, ci Vigantol je iba na predpis? Lebo som dnes na poradni zabudla opytat recepti, uz mi dochadza :cry:
23. čer 2011 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 je na predpis, ale ja som ich uz viac krat ukecala a predali mi ho
23. čer 2011 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte baby chcem sa opytat(mozno ste to uz riesili)davali ste detom popri ockovani aj tie rotavirusy a pneumokoky?lebo Nelli ma 1 ockovanie za sebou a doktorka mi nic o tom nehovorila a to sa tusim do 6 mesiaca ma dat,a Nelli ma 7 a pol ale je o 3 mes.skor narodena takze ma akoze 4 a pol,tiez mala byt februarovka.ked ste to uz riesili len napiste a ja si to najdem,dik
23. čer 2011 ve 22:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@kijusqa ja som sa pýtala lekárky priebežne, ked sme boli na poradni / sama by mi tiež nič nepovedala /, povedala mi, že na začiatku 5 mesiaca si môžem priniesť tú vakcínu. Áno má sa to dať do 6 mesiaca.
Treba sa pýtať :slight_smile:
23. čer 2011 ve 23:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 to je mi luto, prajem vam skore zotavenie, aj bez operacie :dizzy_face: Jakubko mal nejake problemy, ked ste sa dostali na kardiologiu?
@kijusqa ja som proti rotavirusom nedala a proti pneumokokom sme dali Prevenar 13, uz sa tu o tom neraz pisalo, ale neviem ti povedat dokedy sa treba dat zaockovat proti rotavirom, je o nich specialna stranka, pozri tam :wink:
@leonard2002 my mame Vigantol na predpis, tiez mi dnes predpisala novy recept a s tym pistanim je to rovnako aj u nas, ked sa mu to 1.x podarilo, cudoval sa, ze co to a tak sa mu to zapacilo, ze ked sa teraz tesi, alebo jasi, tak len pisti, no velmi je zlaty pri tom :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. čer 2011 ve 23:35  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@haruka ja plne dojčím a nedávam okrem mliečka nič,malá je spokojná,plienky počúrané má ako píšeš a pekne priberá a prospieva,čo je u detí najdôležitejšie... :slight_smile:
@zebra41 aj ja držím palce s tým srdiečkom,kamarátka bola s malým min.rok v Ba tiež na operáciu srdiečka,niečo také,čo spomínaš ty,maličký má na hrudníku rez,ale inak je všetko o.k,chodia na prehliadky...maličký rastie,je zlatý,bude mať 2 roky,neboj,deti znášajú rekonvalescenciu veľmi dobre :wink:
@leonard2002 ja si tiež dávam Vigantol predpisovať,ale predali mi ho už aj bez neho,akurát som si zaplatila plnú cenu a s predpisom ma nestojí nič :wink:
24. čer 2011 v 07:30  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, vdaka za povzbudenie. vcera to bol taky sok, no ved uvidime na dalsich vysetreniach. ale teraz vraj nic nehrozi, len Jakubko dostal lieky na ukludnenie srdiecka,ale dobre je,ze nema selest...
on uz ked sa narodil,tak sa mu cosi neuzavrelo na srdiecku a to uzatvarali este v inkubatore,ale stacili na to lieky. toto maju mnohe deticky pri narodeni,ale same sa to uzavrie. no Jakubko je uz velky na to,aby sa mu to uzavrelo samo.
prisli sme na to tak,ze v prepustacej sprave z nemocnice sme mali pisane kardiologicke vysetrenie v pripade potreby. nemal ziadne problemy ani selest atd. no ked ho drzim zvislo,tak mu modraju rucicky aj nozicky. volala som s tym obvodnej, no ta mi povedala,ze to je normalne a deti z toho vyrastu,tak som jej hovorila,ze ale v pripade potreby sme mali pisane kardio vysetrenie. tak mi dala cislo,aby som bola kludnejsia a sla som tam. to modranie s tym sice nic nema a je to normalne a prejde to. no nahodou zistili toto...teda on to mal uz ked sa narodil,len sa to nezrastlo.
24. čer 2011 v 09:58  • Odpověz  • To se mi líbí
prave sa snazim nas zbalit do Tatier a veru sa zrejme nezbalime !!!! no mm to musi zvladnut napratat nejako do auta. inak moji chlapi prave zaspali. ten 30rocny s tigrikom a ten 5mesacny s dudlikom :slight_smile:
24. čer 2011 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@leonard2002 Nasa mala pije Feniklovy bio cajik, ale zacali sme jej ho davat dost skoro, tak si asi uz zvykla, no vypije ked je teplo aj 200 ml, a mam pocit ze jej aj chuti :sweat_smile: A vodicku vypije 3 glgy, skruti pusu a vypluva :grinning:
Aky cajik si davala malemu? mozno staci dat iny...
24. čer 2011 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@sisikejc nam nasa pediatricka aj gastroenterologicka povedala, ze ked je plne kojeny a prospieva, tak by urcite pockali na ukoncenie piateho mesiaca a az potom zacat, ale len tak postupne po troske, dat ochutnat kustik, mrkvicku, bananik a pod. Aby zacal spoznavat aj ine chute, nie natlacit donho hned vela :grinning:
24. čer 2011 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 drzim palce aby srdiecko bolo v poriadku cim skor a maly bol velky sportovec. :slight_smile:
Ad balenie: ja neviem cim to je, ale moje a priatelove veci vzdy zbalim do jednej kabele a maleho harampadie zaberie vzdy zvysok uplne celeho auta a este aj truhlu na streche :grinning:
24. čer 2011 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@leonard2002 hej, aj u nas objavujeme co sa da z tych ust este vyludit, aky zvuk. Donedavna bol oblubeny taky skrekot, akoby sme mali doma maleho velociraptora. :slight_smile:

Pre zmenu sme ale objavili ze sa da spat aj na brusku, tak ked spi v postielke, ci cez den alebo v noci, inak uz ani nechce, len na bruchu. Som to riesila a vysledok je ze ho tak necham, evidentne tak lepsie spi, musim ho dokonca budit. Pre istotu ale vzdy zapinam monitor.
24. čer 2011 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte kočky, tak my dnes už 4 a pol mesiaca, jadierka krásne a naše prvé očkovanie sa zase prekladá, vidím to až na august :slight_smile: príkrmy zatiaľ žiadne, ale chutia nám veľmi naše malé nožky smraďošky :grinning: prajeme krásny uslintaný dník :wink:
24. čer 2011 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
baby mne moj drobcek este spi :sweat_smile: 8.30 sa napapala chvilku sa pohrala a sama zaspala, u nas je 11.30 no a ja nemam co robit :sweat_smile: no vlastne mohla by som sa naranajkovat ale mne moc nechuti tak skoro jest :unamused:
24. čer 2011 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zebra41 ten spanok tvojich chlapov bolo treba uz len zdokumentovat :grinning: :grinning: :grinning:
24. čer 2011 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@jezkomanka Moj krpec je tiez dnes nejaky zaspaty a celkom si to aj vychutnavam, lebo v poslednom case je poobedne spanie u nas katastrofa :confounded: takze som vdacna za kazdu polhodku, co pospi...a ja s nim :grinning:
24. čer 2011 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Baby, dajte nejake dobre typy na hracky pre krpca, ja mam pocit, ze tie, co ma, sa mu uz akosi opozerali...o hrazdicke uz ani nehovorim, tam zacne jacat do 5 sekund ako ho tam polozim :unamused: Chystame sa s drahym cez vikend do hrackarstva, tak poradte :grinning:
24. čer 2011 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@matulka616 este predtym som mu davala harrmancekovy, ten mu chutil viac, ale som prestala, lebo je to alergen a takisto ma dost citlivu a suchu pokozku, tak mi odporucili baby na fore nedavat tento cajik. Ale inak tiez robim ten bio fenik.z DM
24. čer 2011 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte baby posielam vam 1. Nikiho vysvedcenie :wink: :grinning:

@leonard2002 u nas velmi boduje knizka taka umelohmotna od Fisher Price ona spieva a plus su tam dalsie gombicky ktore rozpravaju co na tej danej stranke je napr. zlte auto, 1 auto. Vyzera to ako husenicka trosku :grinning:
24. čer 2011 ve 14:04  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek