• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@matulka616 ja zacnem prikrmovat az od 5.mesiaca, takze my iba mlieckujeme zatial:slight_smile:
1. črc 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 my uz prikrmujeme ale zatial vyse tyzdna a este len zeleninku,masko som niekde citala ze sa ma dat po 3-4 tyzdnoch od prveho prikrmu,tak my potom skusime
1. črc 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav ahoj, vy sa stahujete? a ta firma, ktoru vlastnil ten juhoafrican este funguje? My sa stahujeme do BA, rozhodli sme sa prist radsej na Slovensko.
2. črc 2011 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 ahoj. ano - stahujeme sa do NR na obdobie mojej MD - potom sa planujem vratit do prace. ano, ta firma, kde pracuje (on ju nevlastni) je stale funkcna ... a co ste sa rozhodli prist na SKK? uz planujes ist do prace? :wink:
2. črc 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,tak my sme uz naspat z Tatier. uzili sme si to. hlavne Jakubko - staralo sa tam o neho kopec dievceniec. ocesany bol tak 20krat denne :slight_smile:)) aj ked nebolo moc dobre pocasie,tak on to pekne prespinkal.
vidim,ze riesite prikrmy. my uz papame aj masko a zacali sme s ovocim. Jakubkovi velmi chuti, no nechce papat mliecko. nejako mu zeleninka chuti viac....
2. črc 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminy, minulú noc - horor !!! Jakubko sa mi každú hodinu budil so strašným plačom, nechcel ani papať, len sa nosiť na rukách a mojenkať sa. Od rána bol mrzutý, nechcel spať, strašne kričal, zase dosť málo papal, mal aj hnačku. Pravdepodobne mu idú zúbky, lebo všetko čo chytí do ruky, hneď so strašnou zúrivosťou dáva do puse a drie si ďasná. Večer po kúpaní som mu dala Panadol baby sirup na utíšenie bolesti, tak uvidíme aká bude táto noc. :frowning2:
2. črc 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, my sme vcerajsok stravili cely den von. mali sme z roboty gulas, tak sme sa tam nasackovali. bolo super. maly isiel z ruky do ruky a ocividne sa mu to pacilo. a dnes sme mali gulas pri bytovke. nalada bola super, len bola strasnaaa zima. a vraj ma byt tropicke leto, ha ha ha.
2. črc 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Táto noc úplne v pohode, malý sa zobudil o 01.30 na papanie, a o 4.00 na to, že bol celý zaslintaný a mokrý, plakal iba trošku, tak som si ho dala k sebe do postele dala som mu cici, chvílu poťahoval a asi po 10 min. zaspal a ešte stále spinká.
3. črc 2011 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vladimira32 u nas je to podobne, ked ma zly den a zlu noc potom byva den extra dobra a aj noc prespinka :wink:

juuuuuj my mame dnes 4 mesiaciky :sweat_smile: ani sa nenazdam a malinka uz pojde do skoly :grinning: :grinning: :grinning:
3. črc 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@vladimira32 Ahoj, tak toto mam dnes ja, zacalo to pozvolna cez den, ale teraz vecer je to presne to - vsetko, co da do pusy hned zo zurivostou kuse, tak asi sme na tom rovnako...idem ho akurat trosku utisit, ale nejak neviem ako na to, kedze nosenie na rukach pomaha iba chvilu:(
3. črc 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 my malého utišujeme na rukách, ale aby bol otočený tvárou dopredu, chodíme s ním po byte a všetko mu ukazuje a rozprávame úplné hlúposti. On počúva až zaspí.
Dnes celý deň bol ukážkové dieťa, len sem-tam si zamrnčal a to hneď začal brbotať. Ale dosť spal, naneho strašne pôsobí takéto upršané počasie, len podriemkáva. :wink:
3. črc 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte,

nášmu Adkovi už idú zúbky - chudáčik - riadne plače, keď ho to bolí. :frowning2:
3. črc 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, Jakubko vobec nechce papat mliecko rano....uplne dostava hystericke zachvaty..chce ho az na obed a vecer a v noci - sa mu nejako otaca papanie. :unamused:
4. črc 2011 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
teda v noci si zacal pytat jest castejsie...
4. črc 2011 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zebra41 aj u nas je to tak, doteraz spal do 04h30, teraz mame v noci stale jedno kojenie, bud o 01hod alebo o 03hod...to uz posledne 3 noci tak,ale mozno je to kvoli tym zubkom neviem.
4. črc 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Baby, dajte nejake rady ako ulavit rastucim zubkom :frowning2: Na jednej strane sa tesim, ze nam idu zubky, ved to je zase krocik dopredu, ale maly bubak placka a vidim, ze ho to boli a neviem ako mu pomoct. Tie hryzatka, co sa davaju do chladnicky vobec nechce, najradsej cmula/hryzie moj palec...uz som mu zase davala Nurofen baby, sa mi zda, ze to trosku pomohlo. Ale je nevyspaty, kedze sa v noci niekolko krat zobudil s placom, takze od rana je cely taky mrzuty...nie je to az take hrozne, ale aj tak budem rada za kazdu radu....dakujem :grinning:
4. črc 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 nam zubky este asi nejdu. ale do obeda nechce proste vobec mlieko....este tak nejaku vyzivku alebo zeleninku spapa,ale mlieko nie....a v kuse ma prsty v ustach a cmula a cmula...no nie je nejaky extra mrzuty,takze hladny asi nie je.
4. črc 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 Ake masko si davala, kuracie ci morcacie?? A so zemiacikom, alebo s mrkvickou alebo to je jedno s cim to skombinujem?? Mimochodom my sme uz skusili aj ryzovu kasicku, no mam pocit ze ju to akosi malo zasytilo :confounded:
4. črc 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 ja som zatial davala len kuracie. davam ho spolu so zemiakom a mrkvickou, obcas len so zemiakom. uvarim to spolu v hrnceku. zemiaky popucim, masko nakrajam uplne na drobnucko a spolu so zemiakmi a troskou vyvaru vymiesam. takze vznikne taka kasicka a Jakubkovi veeelmi chuti. ja si myslim,ze je jedno ako to skombinujes,len nedavaj dve nove veci v jeden den. ja som kasu este nedavala,ale pocula som od viacerych,ze babatka to az tak nezasytilo...a ja som si myslela,ze ked to dam Jakubkovi na veceru,tak sa bude neskor budit na papanie
4. črc 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky, tak citam, ze riesite zubky. No ja mam uz dlhsie pocit, ze aj Lily idu, Tiez ako pisete vsetky hracky strka do pusy dost zurivo :sweat_smile: dokonca aj plienku, paplonik, no vsetko co chyti a vlastnu rucku si napcha tak do pusy az ju napina :sweat_smile: Aj som pozerala, no neviem ci su to zubky, na dotyk nie je velmi citit ale ma na spodnom dasienku take biele ako by to boli spodne hryzačiky :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: A akoby ju to na vecer aj pobolievalo, teple mliecko nechce, vypije ho az ked vychladne....
4. črc 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@matulka616 No o jedeni mi nic nehovor...ja uz mam v tom taky hokej, ze dovidenia...Ked mu urobim 180ml, tak vypije polovicku, tak potom, ked o hodinu placka, tak neviem, ci je zase hladny, lebo sa poriadne nenajedol, alebo mu je nieco ine...Potom akoze kojim, lenze pri tom zaspi a vytaha iba jednu cicinu, tak, ked sa zobudi, mu dam druhu a potom neviem, odkedy mam ratat tie tri hodiny...ci od prveho alebo od druheho kojenia...no, salena som z toho;) a dnes, ked ho bolia tie dasienka, tak je na cecke dost casto, lebo tam sa ukludni a casto aj zaspinka, takze ked dnes odhadnem, kedy je asi hladny, tak budem rada :grinning: Ja mu inak na dasienkach tiez zatial nic necitim, viem to len z toho, ze vsetko horuckovito hryzie, teda, hlavne vcera vecer a z palca mi dobreze neodhryzol...a hladny nebol urcite...a samozrejme plackal odusu...tak len z toho usudzujem, ze su to zubky:slight_smile: ale sak uvidime... :grinning: ja sa na to inak strasne tesim, ked mu vyrasi prvy zubok, to bude uz taky smiesko, ked sa bude smejkat:slight_smile:
4. črc 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ja som to uz vcera nevydrzala, ako sa trapi, nas si da do pusinky obe pasticky a hryzka si a place a napina ho to, potom hryzie do mojho palca, ale tak zurivo, ze to aj mna boli... tak som mu dasienka natrela oralnym gelom Calgel, len pisu, ze to je az od 5.mesiaca, my mame len 4,5m. snad om mu s tym neublizila :frowning2:
4. črc 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca presne presne to iste robi aj Leo:slight_smile: tiez som myslela na ten Calgel, kamoska hovorila, ze to trochu pomaha, ale este som to nekupila...ja som mu dala Nurofen baby vcera vecer aj dnes doobedu...teraz spinka uz od 12hod, ale to bol medzitym uz 3x hore s obrovskym revom, ale stacil cicik alebo cumlik a zase zaspinkal...nuz, raz tiez zubky museli zacat rast:slight_smile: Co sa tyka toho, ci si mu ublizila: nam predpisla lekarka probiotika Bio Gaia, ked mal hnacky, mal iba 2 mesiace a tie probiotika pisu, ze az od 3 mesiacov...ale ja som mu to davala...a urcite si mu tym neublizila, neboj:slight_smile:
4. črc 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
baby, chcem sa opytat, ak idete s deticky kamsi napr. do restiky, na kavu atd..tak vam vydrzia byt v kociku alebo na rukach a nemrnkaju? lebo nas teda nevydrzi....len dnes sme stretli kamosku a proste maly dokaze aj hodinu na nej sediet a obzerat sa....
4. črc 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 moja mala nevydrzi dlho v kociku a preto konci na rukach:slight_smile: obcas sa aj ona napapa a nikde som s tym nemala problem. minule som bola s kamoskou a jej rocnou dcerou na kave ja som kojila malu a aj jej dcerka hned chcela tak sme obe kojli a kecali :slight_smile:
4. črc 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 s tým jedením je to aj u nás tak podobne. Ja kojím iba v noci, doteraz sa Kubko budil okolo 2-3, chvílu poťahal a spal do 6. A teraz? Každé 2 hodky a to ťahá o dušu, akoby nejedol celý deň. A cez deň katastrofa. Dávam mu flašu, lebo mi cici odmieta / neviem prečo /, a to tiež dám mu 150 , z toho nechá 70, za hdoinu taký rev, tak mu ju skúsim dať dopiť a on ani pusu neotvorí. Potom za 10 minút skúsim znovu, to tú 70 vypije a pil by ešte, tak len dorábam, a potom vylievam, lebo samozrejme už potom nechce. Dnes papal doobeda docela normálne, ale poobede .... To čo vypil, to za 2 hodiny aj vygrcal. Neplakal vôbec, že by bol hladný a večer po kúpaní, vypil ledva 50 ml. Som zvedavá, dokedy bude spať. Lebo zatial stále mrnčí a hádže sa v postielke a pritom má oči zatvorené.
Asi je niečo vo vzduchu. :grinning:
4. črc 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zebra41 No my vacsinou ked ideme von tak je mala v kociku dobra, aj si pospi, ale ked aj spinka a sadneme na kafe hned je hore :grinning: :grinning: :grinning: Este ked je moznost troska kocikovat aspon na kusku hore-dole tak ako tak pospi... :dizzy_face:
4. črc 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 ani nas maly velmi nevydrzi ked sa ideme niekam napapat, tak si ho s tatom berieme striedavo na ruky, mame vzdy hracku, ktoru ma v rukach a rozpravame sa s nim a vselico mu ukazujeme, ale chodime s nim tak, aby sme sedeli niekde na terase, niekedy sa stane, ze spinka, ale to len vynimocne
5. črc 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vladimira32 no my sme na UM a mame presne toto iste....ale dnes dostal nad ranom uz len dudlik, ziadne mlieko, zaspal, potom trosicku poplackal a od rana papa ukazkovo,tak uvidime do kedy....
5. črc 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, dieta spi, tak sa vam mozem trocha venovat:slight_smile:

@zebra41 my chodime pravidelne v nedelu rano na nakup a stale to musim nacasovat tak, aby akurat spal, lebo v hlbokom kociku s nim uz vobec nechodim von, iba vo vajicku, a ked sa zobudi, tak nevydrzi vo vajku dlho, lebo sa tam nevie ponatahovat atd., takze stale pre istotu nosim vsade so sebou nosic, tam sa mu paci, moze vsetko pozorovat. Minulu nedelu sme tak boli von cca 4 hodiny - medzitym som ho nakojila v obch. centre v miestnosti pre mamicky. Ja to uz asi tento tyzden risknem so sportovou verziou - da sa mi dat uplne do vertikalnej polohy.

Chcem sa opytat: ked ste zacinali s mrkvickou, skusali ste to davat detickam iba raz za den, alebo pred kazdym papanim, aby si na to zvykli? Ja som chcela zacat s prikrmami az o mesiac, ale neodolala som a kupila som jednu Hami - prvu mrkvicku - a dnes spapal, no, nech neprehanam, polku lyzicky :grinning: :grinning: :grinning: Len neviem, ci to mam skusat pred kazdym papanim, alebo raz za den staci:slight_smile: dikes za rady
5. črc 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek