• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
ahojte, my sme mali vcera poradnu, mali sme mat az 23.7 ale kedze vtedy budeme na dovolenke, tak nam to doktorka prehodila. jakubko vazi 7230 g :slight_smile: , zatial sa len kojime, ale termin prveho prikrmu sa uz blizi :slight_smile: . do najblizsej poradne ideme az 17. oktobra :slight_smile:
8. črc 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marhulka13 my cez Cernik prechadzame skoro kazdy tyzden :slight_smile: ale ja som chcela byvat v Nitre. ja som totiz v robote od nevidim do nevidim,tak by mi bol domcek k nicomu...a teraz pri Jakubkovi vidim aka by to bola vyhoda. no jedny aj druhy rodicia byvaju vo velkych rodinnych domoch a mame to k nim blizko.
Jakubko sa pretaca na brusko a vzdy si necha rucicku pod bruskom a potom ju vytahuje. cez den je to v pohode. len on sa tak pretaca aj v noci a na tej rucicke si spinka :unamused: tak ho chodim stale napravat....
my chodime na prechadzky aj skor,ale chodime do parku a tam sa pod stromami celkom da....
8. črc 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 Podhorany sa aj nam pacili, len ta cesta do NR je o nicom....aspon pre mna
8. črc 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby este otazocka...aku velku maju vasi drobci hlavicku(cm)
8. črc 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa nas mal na poslednej poradni pred 2 tyzdnami 42cm, to mal 4m. a 1t. :wink:
8. črc 2011 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 nas maly strasne rad pozera na telku, ale nechcem ho velmi ucit na tuto pasivnu zabavu, tak ho obcas necham ked pozerame spravy, a ako pises tak najma na potrenovanie konikov, a este na strihanie nechtikov, vtedy si necha. :slight_smile: Najnovsie zistil ako sa moze pootocit, zatial iba dolava, tak ho davam tak aby sa musel za telkou pootocit :slight_smile:
9. črc 2011 v 00:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky chytilo uz niektoru dalsie spurtove obdobie drobca? Povestny siesty mesiac? Zo dna na den zrazu strasny hlad, dvojnasobne mnozstva... Rezim v kybli, Mliecko som nejako rozbehla vdaka homeopatikam, pokus o umele skoncil fiaskom, no najviac ma zaskocili nareky, naobed, vecer, uplne hysaky... :frowning2:
9. črc 2011 v 00:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@filmuska18 a este neprikrmujes mrkvickou a tak? myslim, ze bambulka tak musela zacat prikrmovat, lebo mliecko malemu uz nestacilo...
9. črc 2011 v 05:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova hehehe no to robi aj moja, ked je na brusku, roztiahne ruky, dvihne nohy a sa španuje na brusku, ja sa smejem ze robi lietadielko :grinning: :grinning:
9. črc 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 nas robi presne to iste a potom sa jeduje. ja mu pomozem sa prevratit na chrbatik, ale v momente je zasa na brusku :slight_smile:
9. črc 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@katarinasifrova toto iste mame aj my :grinning: A ked je napapana a dam ju pod hrazdicku tak sa tiez len na brusko toci a samozrejme sa pogrcka, takze taku hodku po papani ju tam ani nedavam :dizzy_face:
9. črc 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, uz nejaky cas vas "sledujem" :slight_smile: aj ja mam synceka narodenenho vo febuari-5.2., takze uz mame 5 mesiacov aj par dni...Maly sa pretoci len velmi zriedka, ale vedu z toho nerobim..:slight_smile:papame zeleninku popri dojceni, brali sme aj UM, ale potom sme ho vylucili, lebo vraj vela vazime- uz pred 3 tyzdnami sme mali 8400g, teraz len dojcime a vaha aj isla trosku dole,ale doktorka povedla, ze je to OK...aj ked podla mojej vahy doma uz zase naberame :slight_smile:mame za sebou uz obe ockovania uplne bez problemov:slight_smile:a vcera sme vytiahli sportovu cast kocika zatial tam bol len vo vnutri - trochu sa pohral, tak uvidime ako dlho vydri vonku...
9. črc 2011 ve 13:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janulka84 ahoj, aj my sme 5.2 :slight_smile:
9. črc 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41
@natalca mm robi v nitre v merkury markete, takze tiez by musel dochadzat za pracou a ja som momentalne bez prace, teda po rodicaku si musim hladat pracu, no popri materskej si privyrabam, takze sa to da. Moji rodicia byvaju na cinziaku, ja som cely zivot zila v meste, tak mne sa straaaaasne moc paci na dedine. Svokra je daleko, sama tam nemozem ist, bo trikrat prestupovat sa mi nece :confounded:
inak aj ja chodim casto do parku, skoro kazdy den, mozno sme sa uz aj obisli :grinning:

@kijusqa my sme mali ako 5-mesacny 43,5 cm gebulku, mne pride, ze je trochen hlavaty :grinning: :grinning:
9. črc 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marhulka13 no mne zas pride ze Nelli ju ma malu ma teraz 40-41 cm tak potom ju ma asi OK len ona ju ma jak vajko taku capatu a dozadu ale spredu vyzera byt malinka
9. črc 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa nam namerali pred dvoma tyzdnami tusim 42 alebo 43...preco?
9. črc 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 lebo sa mi zda Nellinkina trosku mensia ma teraz asi 40-41cm a ma pomali uz uzavretu fontanelu(ked uz aj nie uzavretu)tak ze ci ju ma moc mensiu od vasich "velkych" drobcov,lebo ked pozeram vase fotky tak vsetci ste taky hlavaty a to nase vajco nie,ale jej sa taha asi viac dozadu a tym ze spava iba na brusku tak ju moze mat aj trosku zlezanu(ale na ked na chrbate ju nedonutim spat ani za svet)
9. črc 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa podla mna to je v pohode velkost, nam aj pediatricka povedala, ze ma gebulku "plnu rozumu", ze je tak gulata :grinning: ale zas Jurka nedonutim spat na bruchu ani keby co bolo, to je taky rev, ze steny padaju, ten je len na chrbte, mozno aj preto sa nepretaca este, ze by musel byt na bruchu
9. črc 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@filmuska18 presne ako pise @leonard, povodne sme mali prikrmovat od piateho mesiaca, ale po porade s doktorkou som zacala od stvrteho. maly mi bol nepokojny, budil sa v noci, nevydrzal cez den tri hodky ako inokedy. teraz je uz vsetko ok. takze na tvojom mieste by som zacala davat uz aj zeleninku :wink:
9. črc 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa mne sa na fotkach zda hlavicka Nelinky ok. a co na to pediatricka, resp. rizikova poradna?
9. črc 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 @bambulka0406 hej hej, uz sa chystame aj my na prikrmovanie, vo stvrtok ma 5 mesiacov a v nedelu ideme domov z dovolenky, tak zacneme objavovat novy svet chuti, ale to este asi chvilu potrva kym to budu plnohodnotne davky... Dnes sa mi ale podarilo to nejako ustat, homeopatika asi zabrali a aj rezim sa mi podarilo dnes udrzat ale teda pri dvojnasobnyvh davkach mliecka, predtym pil kazde tri hodiny, teraz ideme kazdu hodku a pol... A dnes uz skoro vobec neplakal, klop klop klop na drevo. Tak uvidime. :slight_smile: No som uz zvedava ako sa mu budu pacit nove chute. :slight_smile:)) dik!
10. črc 2011 v 00:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa no my sme mali 45cm.takze trosku hlavaty :slight_smile: a ako zistim,ze uz ma uzavretu fontanelu?
10. črc 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame 43 cm :slight_smile:
10. črc 2011 v 11:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 zistis to jednoducho prstom,ked mu po nej prejdes a citis ju tak v pohode,ona by sa mala az okolo1 roka(aj neskor moze)uzatvarat a Nelli je ma od narodenie len na spicku prsta,nie aj normalne byva 1,5x1,5 alebo aj 2x2 cm byva ona len malinku spicku prsta a teraz sa mi zda ze sa jej zavrela uplne ale neviem musime to sledovat,tak preto som sa aj pytala ze ake velke mate hlavicky ze ci jej nahodou pomalsie nerastie,ale zatial to neni az taky velky rozdiel,a je samozrejme sledovana na neurologii tym ze je predcasna,ale tak snad nam nebude traba na to operacia :frowning2: ,nasa Nelli by som povedala ze je jak 4 mesacne babo velkostou lebo sak je o 3 mes.skor narodena a v termine porodu mala iba 2400g tak normalnu vahu 3500 mala v 1 mesiaci tak to tak beriem ze je o mesiac mensia,tak aj ta hlavickaasi zodpoveda tomu 4 mes.len na pohlad vyzera byt taka drobunka ta hlavicka a potom aj Nelli jak 2mesacne babo ked na nuniekto pozrie :grinning: :grinning: :grinning:
10. črc 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav ved prave na fotkach aj mne pride normalna,ale uz od narodenia ju mala taku najprv ze trojuholnik hore celo spicate a az teraz sa jej zacala zagulatievat aj hore tak ja uz mam asi nejaku deformaciu ze ju stale sledujem :grinning:
10. črc 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa my sme tiez predcasniatko - ale iba o 5 tyzdnov skor (zato s pociatocnymi komplikaciami)a ani som si nevsimla,ze to na neurologii sleduju.podla poslednej rizikovky sme presne o mesiac pozadu,takze v pohode. no na fotkach to je uz slecna :slight_smile: :slight_smile:
10. črc 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 mozno nesleduje tak dokladne vsetky deti,ale vzdy neurologicka prejde urcite kazdemu po hlavke ci to je OK lebo je to dost vazny problem ked sa to skoro uzavrie ale nas sleduje o trosku viac kedze to ma uz dlho take ale zatial je vsetko v poriadku,aj na sone mozgu sme boli a dobre vsetko...my sme nastastie nemali ziadne komplikacie po porode(rodila som v 27 tt)je to velky zazrak ze Nelli je uplne bez nasledkov,a to podla coho rizikovka zistila ze ste o mesiac pozadu(co je teda uplne super v pohode nie?)co take nevie co by mal vediet?
10. črc 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa chapem ta. my mame kamosa narodeneho tusim v 29tt - takze si to pamatam ...
10. črc 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa super,ze ste bez nasledkov. my mame defekt na srdiecku....ale vraj po zakroku to bude uplne OK...ked sme boli na kontrole v 4 mesiacoch,tak nam povedala,ze je vyvojovo na 3 - nepacilo sa jej ako pasol koniky. pricom on ich pasol,len mal vraj byt vyssie...ideme znovu o 2 tyzdne,tak uvidime co povie. ale Jakubko mal byt vtedy na 3 mesiace,takze to bolo v pohode, ziadne cvicenia alebo tak. len mi hovorila,ze mu mam prekladat nohu cez nohu,aby sa zacal pretacat. a uz sa pretaca a ked mu chytim rucky,tak sa uplne sam vytiahne do sedu. tak hadam to aj teraz bude ok. mojej znamej sa tiez narodila dievcatko tak zavcasu. mala len 500g - doktori sa nevedeli rozhodnut,ci ju vobec budu zachranovat :unamused: no a dnes ma 4 roky a vobec ziadne nasledky :slight_smile:
10. črc 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak baby, poradte ako zvladnut tieto horucavy s babatkom???? este vcera bol celkom ok,ale tuto noc uz skoro nespinkal a cely den je mrzuty a nie a nie spat...resp. zaspi s velkym placom a s placom sa aj prebudza...no a dnes uz 2krat kakal,co doteraz bol ako hodinky a kakaval rano v rovnaky cas....tak neviem,co sa deje. inak ma aj zdurene a zabielene dasienko,ale nemam pocit,ze by nejako extra slintal,tak neviem,ci to budu aj zubky...alebo proste tie horucavy
ja sa chystam s malym do parku,lebo neviem si predstavit,ze budeme cely den na byte - mame nadherny slnecny, no vsak orientovany na juh. teda mne tieto tepla nevadia,ale Jakubko je evidentne po ockovi.... :unamused:
10. črc 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek