• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@kijusqa este som chcela,ze aj nam Jakubko cez den spinka presne 30 min - ako hodinky a to je jedno,ci je v kociku, nosici alebo v postielke. ale ja to riesim tak,ze cez obed si lahnem k nemu a ked sa po 30 min zacina mrvit,tak dam dudlik a hladkam a tak prepolhodinkuje niekedy aj 2 hodiny. ja si tiez pri nom podriemem. a jemu 30min cez obed nestaci, byva potom straaasne mrzuty. takto je spokojnucky a ja si tiez oddychnem.
10. črc 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 ja to tiez tak robim...a poobede sa nam uz dvakrat podarilo spat 3 hodiny vkuse :slight_smile: no nie vzdy sa podari,niekedy ani hladkanie a dudlik nepomoze a o pol hodinke vstava
10. črc 2011 ve 20:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 tak to vas caka operacia srdiecka?Ja tak nemam rada tieto doktorske porovnavania...strasne ma to rozculuje ked chcu napr.od 5 mes.predcasneho babatka aby sa uz pretacalo pomali uz aj sedelo a neviem co vsetko,lebo by to uz malo vediet a ked to nevie tak s toho robia hned vedu a hned vojtovku a tak,my zatial necvicime a Nelli je sikovna akurat ze sa este nepretoci sama len ked jej tu nozicku prekrizim tak potom to uz dotiahne sama,ale ona ani nema potrebu sa tocit,ju vobec nezaujima totiz hracky,tak ju ani motivovat hrackou nemozem,tak len lezi a rozculuje sa.No chcem tym povedat ze napr.kamoska ma 9 mes.chlapca ktory sa nepretaca a bola s tym u pediatr.a ona ze to je v pohode to pride samo,len trpezlivost,ked toto iste nevie predcasne babo a ma este aj menej mesiacov tak z toho robia mega tragediu a rehabilitacie a cvicenia,Nelli aj koniky pasie uz ako 1 mes krasne drzala hlavicku,len tie hracky nezajem-cize sa ani sama nevie zabavit a to pretacanie,ale mna to netrapi este ma vzdy cas a moze to prist zajtra,za tyzden....a ktomu spaniu,no to je katastrofa ale viem ze to maju skoro vsetky deti v tomto veku,niekedy sa mi podari ju este utlmit ale vacsinou nie a dviha hlavu a mrnkoce
10. črc 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulka84 no presne aj nam ale to sa malo kedy zadari ze znova uspat a potom je mrchava a urevana,lebo jak som pisala ju nezaujimaju hracky tak chcem byt len na rukach a aby s nou len clovek chodil,tak som si dnes povedala ze ziadne chodenie nebude a to ste mali pocut...som musela okna pozatvarat jak revala :grinning: ale nechala som ju tak,jasne ze ju aj zoberiem ale uz nie vzdy ked si zhukne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. črc 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zebra41 mi máme presne tot istééé len ked skúsim hladkanie hojdanie cumlík nič nezaberá odbije 30 min a je hore niekedy je pekne vyspinkaný že sa smejká a niekdy co je častejšie je nervozny a potom je problém aj večer zaspinkať :frowning2:
10. črc 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa v utorok ideme do kardiocentra do BA a bud to pojde spravit katetrom alebo bude nutna operacia. ale podla doktorky tu v NR su okraje pekne a bude stacit katetrom.
co sa tyka porovnavania,tak presne ako si povedala. ak nieco nevie na cas narodene babatko,tak to nikto neriesi. ak predcasniatko,tak hned vojtovka....kamaratka ma o 2 mesiace starsieho a je na tom skoro rovnako ako Jakubko. Jakubka nastastie hracky zaujimaju a uz sa za vselicim aj nacahuje a on moc na rukach nemusi. iba ak ma umrcany den ako napr. dnes :frowning2: ale kym sa zacal o hracky zaujimat,tak mu to trvalo dlhsie ako inym detom....
10. črc 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasta197 mne chvilu trvalo,kym som nasla ten spravny grif :slight_smile: ale uz to celkom ide. obcas sa stane,ze sa mi to nepodari a potom tiez je umrkany. ale ja zas ho potom ulozim spinkat aj 6krat denne. ak zakazdym spi len 30 min. takze vecer byva v pohode. hlavne odkedy ho ukladam vzdy spinkat v rovnaky cas,tak s tym problem nema. pekne zaspinka
10. črc 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 no a to nam robie uplne zbytocne testy,pokazde jej beru krvicku z hlavy a to je des!!!!a uplne zbytocne a pritom ju a stale perfektnu,len mala brat vselijake lieky co beru predcasniatka ale ja som jej ich nedavala to bolo hrozne ona ma aj reflux tak co som do nej dala tak za 10 sekund bolo vonku a aj napriek tomu mala vzdy vyborne vysledky ale to doktorky nevedeli ze jej to nedavam a pritom keby brali krv hocijakemu babatku normalne narodenemu tak by nasli tiez hocijake odchylky,tak toto ma vytaca ze robia strasne ofuky okolo toho(nepoviem ked ma babatko zisteny nejaky problem tak jasne to treba riesit),ja beriem Nelli ako 5 mesacnu a podla toho ma vediet aj veci(inac ma uz 8 mes.od narodenia)
10. črc 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
ja musim nadavat:D vydr...ne leto, to je na prasky toto:D
boli sme na chalupe u svokrovcov, tam parada, stary dom, je tam chladno, zahrada, stromy, tien, len tam nie je tepla voda a ani zachod nesplachuje, tak sa tam neda byt dlhsie
maly tam bol uplne spokojny, krasne spal v noci, 2x po dve hodky aj cez den, ale ako sme dosli okolo 5 domov, doteraz mrncal, koniec, uz sa tesim co bude zajtra
10. črc 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasta197 čitam tvoj prispevok ..uz dlho som tu nepisala... no aj moja linda tak spí .... tak po polhodke...ked ju hojdam na prechadzke ze som vkuse v pohybe tak prespí , akonahle zastanem uz je vyspinkana..asi im to stačí lebo nebyva umrnkana... tieto 2 dni bola vynimka boli sme na kupku a spala asi 2 hodiny aj včera aj dnes..takze odparkovana pod stromom bola krasna...ale inak cez bezne dni spi tak po polhodinke... a večer zaspava zasadne na ciciku ... pokial jej ho vytiahnem mrnčí... tak to mame tiez take veselé... s tym asi nič nenarobíme.
10. črc 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
maminky kojených detí čo uz davate v tomto veku papat detičkám ? moja linda ma 5m aj skoro 2 tyzdne .a neviem či uz moze nemoze mam nemam, skusala som popučene to plula...pomixovane spapala pekne... karfiol..len neviem či uz davat kazdy den alebo este počkať. ???
10. črc 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stella231 ahoj, mame zhruba stejne stara ditka, take jen kojim a rozhodne doporucuji jeste pockat...neni kam spechat, tech 14 dnu to jeste vydrzime :slight_smile:))
11. črc 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stella231 Nasa uz nie je kojena, ale podla mna ak si zacala uz so zeleninkou tak pokracuj, hoci len po troskach a dopln brusko mlieckom :dizzy_face: . My tiez mixujeme, popucenu mrkvicku pluvala a napinalo ju....
11. črc 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imzadi no to vieš ludia okolo a čo uz všetko papa a starka moja tá by jej uz najradsej krupicu varila... no :frowning2: mam to veselé ... ona je taka super ze aj mojmu synovi ked bol menší a smadny tak mu uvarila urologický čaj!!! :slight_smile:) no ta by tiez lindu uz natlačila hocičím a kazdy den jej vysvetlovať ze este nie ... a chcela som spytat čim sa dá zahustit trebars vyvar pre taketo drobatka... kukurična muka alebo niečo v tom zmysle som myslela, existuje niečo ?
11. črc 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pozeram ze riesite spinkanie, nasa Lily spi kedy ako, pol hodka - hodka, ale ked si s nou lahnem do velkej postele tak sme uz potiahli aj 4 hodky :grinning: :grinning: :grinning:
A kočky co vsetko robite aby sa babo nahlas smialo??? :dizzy_face:
11. črc 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 tak aj robim ..skor len skušame nove chute... raz za 3-4 dni niečo skusi... kupila som aj to cucatko sietku kam sa kusok ovocia a moze to zuzlat bez toho aby jej niečo velke vbehlo do pusinky a nezadusila sa ale este sme neskušali :slight_smile:))
11. črc 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stella231 ak skusas, tak ja som minule dala Lily maslovu tekvicku mixovanu, a to jej velmi chutilo, ma to taku sladkastu chut, no papala to ukazkovo :sweat_smile:
11. črc 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 tekvicu som ešte neskusila nemame na zahradke musim ist omrknut..jej chutil karfiol ..velmi !! :slight_smile: ale skusim aj tekvicu :slight_smile: zlatička naše maškrtné vdaka za tip. inak dalsia lilien :slight_smile: v mojom okolí mam 4 a teraz vidím 5tu lily... :slight_smile: zlatá buchtička je ... :slight_smile:
11. črc 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kijusqa
@zebra41 teda baby, my ani nemame predcasne narodene babatko, aj ked mal problemy a tri mesiace sme chodili do rizikovej, no nas Jurko je na tom takisto, ak nie aj pomalsie :slight_smile: koniky nechcel past ani za svet, pritahovat sa tiez nie a ked uz tu baby riesili, ze ich deticky sa uz pretacaju, tak my sme akurat dobehli dvihanie hlavicky. Nas sa este nepretaca, teda, zo trikrat sa mu to podarilo samemu. Hracky ho zaujimaju, no tak sa bude posuvat a vykrucat az si ju dociahne, no nepretoci sa ani za svet.. ked mu prelozim nohu cez nohu, tak sa mu to podari, aj ked dost tazko.
11. črc 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no nasu keby aspon tie hracky zaujali ze sa sama zabavi a trosku sa za nimi natahuje ale to vobec,inak nema problem si myslim ze je na tom docela dobre az na to pretacanie ale to ma este cas aj v 6 mesiacoch ked sa pretoci(aj to je este v norme),dnes sme mali druhe ockovanie do noziciek a poradnu,tak mame 6100g a 61cm a ze je uplne v pohode,tak aj ja som spokojna,a fontanelka ze je este na mini spicku prsta tak chvalabohu aj za to
11. črc 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, doufám, že si mě ještě pamatujete :sweat_smile: už jsem tady dlouho nebyla. Doufám, že se máte všechny dobře a dětičky krásně rostou :wink:
11. črc 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka07 ahoooj.ako sa majú bambulky?
11. črc 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte cajores:slight_smile: Hlasim sa z vidieka @strapadielko presne viem, o com hovoris...moj Leo je uz tyzden taky umrncany, ze mi z toho ide prasknut hlava...od vcera sme u mamy na vidieku, cely den pod hroznom v tieni a je nam parada...je sice este umrncany, ale asi ja to tu zvladam lepsie, nie som tak na nervy ako v panelaku...moja mama bola dnes u mna na byte, lebo som nieco zabudla, tak sa cudovala, ze co to za saunu byt mame...no otras...esteze sa koncom mesiaca uz stahujeme...cely den tu pobehujem v plavkach, uz som sa aj trochu spiekla:slight_smile: A ked bude takto aj buduci tyzden, tak tu pridem zas...

Prikrmovanie: Leusko vo velkom papa mrkvicku, ale davam mu max. polovicku tej malej flasticky Hipp, nechcem viac, kedze mame este len 4 mesiace, nechcem ho "prepapat" :slight_smile: Ale vyzera to tak, ze to bude velky papkac:slight_smile: No nic moje, idem si dan melon a pokecat s maminou...drzkajte sa a nejak prezite toto peklo, zase si vas pridem zajtra precitat a co to popisat:slight_smile:
11. črc 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janette4 maj se řekla bych že dobře :grinning: Stále si udržují skoro kilový rozdíl mezi sebou. A nejstarší ta se nemůže dočkat školky, prý už aby prázdniny skončily :grinning: A co u Vás? Už připravujete oslavu pro Matúška?
11. črc 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte! tazky den za nami a drobec aj tak este nespi :unamused: neviem co jej je ze nechce vecer spavat, vstavala 17.30 a odvtedy ako na baterky len vymyslat, nosit sa, hrat sa a spat jej nic nehovori...inac mate aj vy doma take naladove deti??? ze sa rehocu a vzapati spustia taki plac a o minutku uz zasa pusa dokoran. ja som z nej normalne hotova. kde su tie casy ked mi prespala 3 hodky v kuse a este aj celu noc :fearful:
13. črc 2011 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim vas vsetky, aj vase deturence. My mame za sebou uspesne druhe ockovanie, Šimi sa drzal statocne, trosku zaplakal, a potom uz spinkal. Mame 7500g a uz sme sa s lekarkou dohodli, ze zacneme prikrmovat, tak vcera papal mrkvicku a vecer ryzovu kasu. No, prvykrat spal od 20:00 do 01:00 bez prebudenia... parada! Len ja som musela v noci odsavat mlieko.. :slight_smile:
13. črc 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@jezkomanka Neboj moja, zvyknes si na to...mne uz Leo dost dlhu dobu nespi 3 hodky vkuse cez obed, ako zvykol a uz aj v noci sa zobudi raz na kojenie, ale potom tak do 15 minut zaspinka...a vdaka tomu sa mu posunulo ranne vstavanie zo 4h30 na 6-6h30, co ma velmi tesi..Ale za to si nemozem stazovat na denne spanie, a hlavne tu, na vidieku, som ze uplne happy ako mi spinka, len sa obavam toho, ked sa dnes vecer vratime zasa do panelaku:( uz teraz mam z toho stres, ze ako bude spinkat... :confounded:
13. črc 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka tak nam Jakubko cez den spinka po 30 min - ale obcas aj 6krat za den....a v noci sa zacal budit len raz na papanie a rano zacina spinkavat dlhsie...predtym vstaval 5-5:30 a teraz po 6, dokonca dnes o 6:30 :slight_smile: takze dufam,ze mu tento trend zostane :wink:
13. črc 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jezkomanka aj my tak spavame-30 min.a hotovo ale zato viac krat a noc prespi celu od 19:30 do 7:30 ale tiez ma take naladicky ako pises ty ale ja to uz pripisujem zubkom,zrovna vcera z nicoho nic spustila taky rev ze to som este nezazila u nej az sa zajakavala ked plakala a prestala az ked som ju ucicikala na rukach a zaspala nachvilu,ale tiez by sa len nosila,aj doktorka na pondelnajsej poradni pozerala ze uz asi pojdu zubky tak sa "tesim" lebo v piatok ideme na dovolenku tak len dufam ze zrovna tam sa nezacnu predierat :rolling_eyes:
13. črc 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my uz 3 tyzdne neprespime celu noc a cez den 2x 30 min a 1x 1-2 hodky, dneskaj mala rekord, spala iba 2x asi 20minut, konecne sa u nas oteplilo a cely den sme stravili vonku na plazi, tak okukovala. Pri mori bolo uzasne. a doteraz sme lenosili v zahradke na deke :wink: ja viem ze uz bude spavat coraz menej a menej ale to nocne budenie ma strasne nici :unamused: som ako omacka. a to spava s nami v posteli teraz.
13. črc 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek