• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Drzte palce, dnes ockovanie Prenevar po 6tt plus rotarix, dotoho zuby --no dovi-dopo :fearful:
15. črc 2011 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrabcek154 tak to teda drzim palce :wink:
15. črc 2011 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@katarinasifrova pozdravujeme a v dobrom zavidime :slight_smile:
15. črc 2011 v 10:33  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte! maminy co este kojite, nemavate problemy s kojenim? mne dcerka uz dlhsiu dobu strasne vymysla, hadze sa dozadu, napina sa a najviac ju bavi robit mostik ked sa zapre o nohy, chrbatik vytoci a hlavou visi dole, niekedy sa pri tom rehoce, inokedy sa jeduje. Vzdy prve minutky papa ukazkovo a potom uz len vymysla. S flasou (davam 1x UM vecer) to nikdy nerobi. a v noci odmieta kojenie po leziacky ale vzdy si musim sadnut a mat ju na rukach inak spusti velky rev. myslela som ze ma obdobie rastu ale uz to trva 3 tyzdne co sa budi aj v noci s placom 4x na papanie. neviem ale ci nepapa malo cez den :confused: uz dlhsie sme neboli na vazeni takze neviem presne kolko pribrala, v 3.mesiacoch sme mali necelych 6kg a teraz 4.5mesacna podla domacej vahy 7kg urcite nema, max 6.5 ale nie je to presne.
15. črc 2011 v 15:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@jezkomanka neviem Ti velmi poradit moja, iba Ta utesim, ze Leo stvara podobne veci - potiahne si, vypluje prso,kukne na druhu stranu - a takto dookola...tak ho dam na druhe, chvilu potaha pekne, asi kym mu ide lahko a potom zacne robit to iste...ta zatvorim mliekaren a musi byt spokojny...:slight_smile: ale to robi podla mna iba vtedy, ked nie je velmi hladny...abo ja uz neviem:slight_smile: ale ja som uz zacala davat mrkvicku - pol malej flasky kazdy den. Dnes som veselo navarila mrkvu so zemiakmi s mamkinej zahrady...ta to boli ksichty...nic mi nezjedol...ale asi preto, ze tam bolo viac citit zemiacky ako mrkvu:slight_smile: ta musim zajtra dorobit:slight_smile: A v noci sa zacal budit aj mne raz, predtym prespal...mozno sa im zase nejako upravuje rezim a potom to uz bude lepsie...to sa len utesujem :grinning: :grinning: :grinning:
15. črc 2011 v 17:27  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@jezkomanka ahoj , aj moj Šimi obcas vymysla, teda ked je hladny pekne papa a ked uz je zasyteny, tak sa presne takto vykruca. Inak to robi aj niekedy, ked ho polozim na podlozku, bud chce dostat nejaku hracku, alebo len tak poobzerat, co je okolo neho. Ked mi to robi pri kojeni, tak ho uz nenutim, viec mu nedavam, aj ked sa potom otoci spat k prsniku a kuka, ze kde zmizol.. :slight_smile: my mame o mesiac viac a zacali sme potroske uz prikrmovat zeleninkou, cisto preto, ze uz som mala pocit, ze mu mliecko nestaci, predtym papal kazde 2hodinky, aj v noci a posledny tyzden sa mi zacal uz budit kazdu hodinku, aj v noci.. to uz bolo aj pre mna dost narocne.., tak po troske zaciname so zeleninkou. Nie ze by ho tych par lyziciek nejako velmi zasytilo, ale aspon si uz zvyka. A na vecer mu davam trochu ryzovej kase, co rozrabam v MM., aby hlados trosku dlhsie pospal.
15. črc 2011 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@leonard2002 :grinning: no mojmu zas zemiaky chutia :grinning: ake su tie deti rozdielne. mrknu papal, ale ked som pridala zemiak, tak sa len tak oblizoval :grinning: dnes sme mali cukinu so zemiakom. zjedol vela, uz som mu nedala ani trochu mliecka za tym, ale zapit cajom a je spokojny. chystam sa onedlho aj na tekvicu. buduci tyzden mame poradnu, tak uz asi povie doktorka aby sme pridali maso a pomaly zacali davat ovocie. sa tesim, nemusim odsat tolko mlieka a aj si odkladam do mraznicky na kase
15. črc 2011 v 18:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@mirka0044 zasyti ho ta kasa?
15. črc 2011 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@bambulka0406 mne doktorka kazala davt masko uz na 6-7 den po zacati prikrmov. my sme dnes zacali mrkvikcou trosicku spapala aj jej celkom chutila myslim len na prvy krat to bolo pre nu skor nieco zaujimave :slight_smile: uvidime ako budeme pokracovat a ty kojis ked si zacala s prikrmami tak skoro?
15. črc 2011 v 18:14  • Odpověz  • To se mi líbí

@mirka0044 a spi ti teraz lepsie ako mu davas tu kasicku? ja jej tiez ked sa uz jeduje nedam viac jest ale papa velmi malo a asi preto sa tak casto budi v noci. s prikrmami chcem este pockat aspon mesiac, i ked ma dost otravuje ked sa ma znami pytaju ze co uz vsetko okrem mliecka papa a ked poviem ze nic, tak hikaju ze uz musim davat kasicku, polievocky,.... :rolling_eyes:
@leonard2002 to dufam ze bude lepsie :grinning:
15. črc 2011 v 18:30  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, takze dnes nas drobcek prvy krat "plaval" v mori. bola som milo prekvapena, ze neplakal a dokonca sa mu to aj pacilo :slight_smile: ked prideme domov hodim aj nejake fotky :slight_smile:
15. črc 2011 ve 20:26  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Ahojte babule, mne sa môj malý vyhádzal, neviem z čoho, nezjedla som nič takého, a mrkvičku som mu dávala v stredu. Môže to byť z tej mrkvy? Má trošku na tváričke a na prsiach, také červené fliačky a vriedočky, potrela som mu to teraz večer liehom, tak uvidím zajtra. :unamused:
15. črc 2011 ve 22:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@potokin mali sme zacat od piateho mesiaca, ale malemu nestacilo mliecko, vypil uz 1,2l za den. a bol umrncany, intervali medzi jedlom sa skracovali. ja odsavam, takze maly je na MM. doktorka mi poradila takto, vraj je to lepsie ako dat UM
15. črc 2011 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@vladimira32 z mrkvy by to nemalo byt. nespotil sa? nas je na taketo citlivy. skus potriet sudokremom alebo excipialom
15. črc 2011 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@jezkomanka presne tak je to aj s mojim..ze sa mi takto zacne vzpierat a otacat...niekedy sa smeje niekedy ako keby mal nervicky,neviem z coho presne to moze byt,ale podla mna uz by chcel asi papat aj nieco ine...aj sa mi zacal casto budit v noci...aj rano by iba cuckal vkuse aj kazdu hodinu...potom cez den sa to upravi na kazde tri hodinky,ale vzdy sa mi vzpiera...ale 26.7ideme na kontrolu a mali by sme zacat uz s prikrmami,tak dufam,ze potom sa to zmeni... :confused: :sweat_smile:
15. črc 2011 ve 23:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@bambulka0406 no, podla toho, kolko spapa, vcera spapal 50ml tej kase a o 3 hodky bol hore. Minule, ked spapal 70ml, tak spal 5 hodin v kuse, a to som uz nechapala, som chodila pozerat, ci dycha.. :slight_smile:
16. črc 2011 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@jezkomanka nemusis davat nic, ked plne kojis, do polroka prikrmy davat nemusis. Myslim, ze sama vycitis, kedy uz malej nebude stacit, ked uz sa ti bude aj za jedlom natahovat, bude vediet s oporou sediet a mala by mat aspon raz tolko hmotnosti, ako ked sa narodila. Ale myslim, ze ako mamina to vycitis sama.. Mne Šimi, ked spapa tak 70ml tej kase, tak posponka 5 hodin, co je u nas uspech!! Ale rozrabam ju vo svojom MM, takze, az taky velky sok zase nie je, len ma moje mliecko trosku zahustene.
16. črc 2011 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@jezkomanka
@leonard2002 my sme na tom rovnako. Jakubko sa pri krmeni vrti, mrvi, vyskiera. tiez som nevedela co to znamena, ale vidim, ze to robi viacero deticiek, tak som kludnejsia. :slight_smile:
16. črc 2011 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, tak ja som už našla aj druhý zúbok - prerezali sa ako si nebadane - až sa čudujem.
17. črc 2011 ve 22:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@mirka0044 s tým odsávaním to poznám malý mi často prespí od večera do 5.00 a to ja som musela zvesela odsávať - lebo mokré pyžamo, prsia jak balvany.... ale už sa to upravuje.
A to druhé očkovanie - to je opäť do oboch nožičiek, lebo nás to čaká v utorok.
17. črc 2011 ve 23:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@ka.jo. a ktore zubky to su? spodne v strede?
18. črc 2011 v 07:49  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,

nas drobcek nejako meni navyky, v noci bol 2x hore, co byvali casy ked prespal celu noc, ach jaj
potom sa zobudil uz o pol siestej, nechcel jest, az teraz pred chvilkou si dal mliecko a zaspal
aj prikrmy najprv papal priam ukazkovo, teraz odmieta a hneva sa...neviem, ci sa mu fakt derie nejaky zub von alebo co
18. črc 2011 v 08:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 áno presne tie dva dole.
18. črc 2011 v 08:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@strapadielko asi áno,.
18. črc 2011 v 08:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@ka.jo. vy ste ale sikulky :wink: tie zubky su este take malinke alebo uz su pekne vidiet? a ako je to s kojenim, kuse? pytam sa jak blba ale ja si to neviem predstavit dcerku so zubkami :grinning:
18. črc 2011 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@ka.jo. uf! a to ti maly tolko prespal len z kojenia??? Mne na MM vydrzi max 2hod., potom chce papat zase.. Takze po 5 mesiacoch vstavania kazde 2hodky mi pridu 4 hodiny neprerusovaneho spanku ako luxus.. :slight_smile:
Druhe ockovanie ano, zese do oboch noziciek! To je pokracovanie toho prveho, aj tretie bude take iste.
Inak gratulujem ku zubkom, sa pekne prerezali, hlavne dost rychlo!! U nas este ani chyru ani slychu po zubakoch..
18. črc 2011 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@jezkomanka jeden je tesne prerezený nad ďasienkom, druhý začína vytŕčať - každý deň vidno, že podrástli. aj mne sa páči jeho ďasienkový široký úsmev ...
iba ho kojím, zatiaľ kým si zvykne, že tam má tie zúbky tak to cítim na bradavke - ale zatiaľ ma to nebolí, ak ak kusne - budem mu to musieť vysvetliť :slight_smile: (ale keď som mala natrhnutú bradavku, vtedy ma to oooveľa viac bolelo)
18. črc 2011 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@mirka0044 tak to ti verím, že si šťastná aj štyrom hodinám. mne je počas dňa po 2- 2,5 hodine hladný, ale v noci zázrakom krásne vydrží - aj ja sa čudujem. ja mám akosi moc dobré dieťatko - až mi je to divné (je to dar od Boha)
Včera som na nete čítala o očkovaniach so zlým koncom aj som si poplakala, a teraz mám strach ísť zajtra k doktorke.
18. črc 2011 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@jezkomanka
@leonard2002 ahojte, tiež pátram či som nie jediná..naša Domi tiež kopiká, chytá si nožičky, dupoce, smeje sa, odtrhne a obzerá dookola, potom soská jeden a pol sekundy až niekoľko sekúnd..a zase to isté...len výnimočne ťahá a papá v kuse..naše optimálne, neprerušované efektívne pitie trvá cca 8 minút...ale myslím, že priberá zase priemerane..aj vitálna je rovnako :wink:
ps: my len kojíme zatiaľ :wink:
18. črc 2011 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@ka.jo. tak to ti verim, aj ja mam vzdy strach ist ockovat. Tiez som citala kadeco.. Som aj rozmyslala, ze to odmietnem, ale zase kopec komlikacii okolo toho. Kebyze je to u nas dobrovolne, tak odmietnem. Dufajme, ze coskoro bude. Zevraj uz od bud. roku sa nebude pichat TBC vakcina v porodnici, ako doteraz...
19. črc 2011 v 07:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek