• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
ahoj ženy, ako vám spinkajú bábatká cez den? moja dcéra zatiaľ 3 spania ale od zaytra skúsim už len 2..vydržia vám ten druhý spánok viac ako hodinku? ako sa vám darí?
22. črc 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dannaniella Ahoj, mne moj Jakub spi velmi maaallo. Rano vstavame okolo 9tej, potom o dve hodky si da slofika maximalne hodinku a potom este jedneho poobede okolo 4-5tej, tiez maximalne hodku. A potom je uz hore do pol 9tej a ide spat. :slight_smile:
22. črc 2011 ve 23:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 Aj moj sa zacal v noci dost prehadzovat. Tak, ze aj spi, ale stale sa vrti a cestuje po celej postielke. :unamused: Niekedy mu musim dat cucnut, nech znova v klude zaspi, inak by sa prehadzoval aj hodinu.
22. črc 2011 ve 23:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dannaniella moja ráno vstáva medzi 6-7.30,potom spí okolo 10tej hodinku,niekedy 1,5hod.,okolo 13,30 si schrupne tak 45min.,niekedy tento spánok vynechá,podľa toho ako si pospí doobeda,a potom okolo16,30hod.spí max.hodinku a večer ju dávam spať okolo 20,30hod. :slight_smile:
ja malú dávam večer do postielky tak,že hlavičku má v prostriedku postielky,lebo ráno je už potom natlačená úplne hore,nohy krížom cez tyče a potom ju musím popravovať,lebo je nervózna z toho,že už niet kam hore cestovať :grinning:
23. črc 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, cajores, som vas trochen zanedbavala posledne dni:( , tak to idem hned napravit:
@cinamon7 my sme na poradni pred mesiacom mali uz 6.6Kg a 63cm
@dannaniella my zatial spime cez den celkom dobre - 1.5-2h hrania a hodina spanku, cez obed niekedy potiahne aj 2hodky, ale zato v noci sa raz budime a to sme 2 mesiace potiahli celu noc...a den nam zacina vacsinou medzi 05-06hod
@slavetka ze vstavame o 9-tej...ta toho sa ja asi nedozijem:slight_smile: predvcerom vstal o 07hod (s 1 kojenim v noci) a to som skoro sampus otvorila, ze ako dlho mi pospal:slight_smile:

Chcem vam odporucit taku sietku na ovocie, neviem, ci to niektora mate, ja som si to kupila, dala som tam malemu kusok jablcka a cucka si to, ho to aspon na chvilu zabavi:slight_smile: este si to nevie celkom drzat a chvilu mu trvalo, kym pochopil, co s tym ma robit, ale uz na to prisiel:slight_smile: posielam link: http://shop.babetkovo.sk/index.php/spona-so-sietkou-na-jedlo-jane.html
23. črc 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka moja nič si z toho nerob ani naša Nelka toho moc nenaspi. Podobne ako u vás:slight_smile:
23. črc 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, naša malá spí tak do rána - tak do šiestej cca, potom "raráškuje" hodinku- dve, potom spí hodinku- dve, cez deň takto pospí tak tri- štyri krát( dĺžka spánku je od 20 minút do hodiny približne)..zaspáva zhruba o deviatej večer, a spravidla bez zobudenia vydrží zas do rána :wink:
@dannaniella
@slavetka
@slavetka
@zuzufek
@denne73
23. črc 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
každé ráno si sľubujem, že pôjdem spať večer s ňou..ale večer chcem mať čas a mozog aj na iné témy..tak sa "resetujem" pri domácich prácach, rozhovorom s manželom, na nete..a podobne, tak do polnoci približne..a ráno si zase sľubujem.. :grinning: :grinning:
23. črc 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mimina321 jeeej, vitaj :wink:
23. črc 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@filmuska18
@janulka84 ja si občas necítim ľavú ruku..neurologička mi tak cca dva mesiace dozadu diagnostikovala karpálny tunel..a bez jedenkráttýždňovej masáži chrbta by som už malú asi ani nezdvihla :wink: ..ale mám super manžela... posiela ma tam, počas toho stráži malú a "sponzoruje" :wink:
23. črc 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slavetka
@zuzufek
@lolittka
všetko sedí, ale dnes spanie v kočiari skončilo, už sa jej tam nepáči..asi jej je veľmi maličký..no a vyzerá že 2 spania budú až až..ale vychádza to asi každej tých 12 hod v noci. To že niekomu prespí bábo celú noc..tak to sa u nás ešte nestalo. Možno je to aj tým, že malá spáva so mnou..keby bola naučená na postieľku asi by ma tak nepotrebovala.
heheh..no jasné, s tým spaním, že pôjdeš s malou večer ..to poznám..ale vždy ked príde ten pocit, že som sama so sebou ..tak ten ma nakopne!
skúsim prejsť na športový kočík, žeby som ju uspávala tam..nuž neviem sa rozhodnúť, či ju naučiť spávať vnúri alebo do koča. lebo ked je teraz v hlbokom tak je to super..pokočíkujem a uspím rýchlo..neviem či to tak jednoducho bude aj v šporťáku..inak preto hľadám aj taký s úplne rovnou opierkou na chrbátik. ako ste na tom vy?
23. črc 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dannaniella ja uz kocikujem v sportovom a zaspava mi tam tak isto ako v hlbokom a opierka sa da dat do uplne vertikalnej polohy, ked nespi, mam ho v takom polosede a on len cumi a cumi:P
23. črc 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dannaniella - náš Adamko vstáva o 6-tej ráno a cez deň spí 4x po 30 max. 40 minút.
23. črc 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Branko mi prespí celú noc - už sa to stalo pravidlom - uvidíme dokedy :slight_smile: potom sa budí okolo 5-6 ráno, zoberiem si ho do postele, nakojím, potom sa pri mne trochu krúti a ale nevstávam s ním a znova zaspíme - niekedy 1-2 hodiny.
Cez deň - keď je v pohode (netrápia ho zubky) tak si potiahne 2-3 hodinky 2x alebo potom menej ale častejšie.
@leonard2002 tá spona je super nápad.
23. črc 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes nas maly drobcek dostal prvy krat papat mrkvicku :slight_smile: a dokonca mu aj chutila :slight_smile:
chcela som zacat prikrmovat az ked bude mat 6 mesiacov, ale ked on stale otvara pusinku ked nas vidi jest, alebo pit :frowning2: dva tyzdne hore dole :slight_smile:
23. črc 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
este som vam chcela oznamit, ze cestu z dovolenky jakubko zvladol uzasne. bola to super dovolenka. s takym malym babom neboli ziadne starosti, to skor s tou starsou :slight_smile:
23. črc 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slavetka takto isto je to aj u nás, trvá to asi 3 týždne, cestuje tiež po celej postielke a ešte k tomu sa celý zakryje paplónikom. Nekričí, neplače, je ticho, iba sa prehadzuje. :grinning:
23. črc 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova ved vy mate dobry vek na zacatie prikrmov, mna skor zarazaju mamicky co maju 3.5mesacne babo a uz im stihli dat mrkvu, zemiak aj banan,kasicku a ze najradsej ma to babo keksiky v UM. skoro som odpadla. vobec tomu nerozumiem, vsade sa pise ze najskor od ukonceneho 4.mesiaca a to postupne a pomalicky a nie co najskor. my sa kojime + UM ale pockam este mesiac tak ako ste vy

no my zaspavame o 10. do 7. sa budime kazdu hodinu :frowning2: a potom si zazracne potiahneme do 10. a vtedy uz vstavame a este 2x30 min cez den prespime
@lolittka aj ja si to vravim kazdy den :slight_smile:)))) a vzdy ked uz spi tak mi neda, a robim si svoje veci :wink:
23. črc 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka aj mna to zaraza, stretla som jednu kamosku a ona uz od troch mesiacov davala krupicu. ja by som sa bala
23. črc 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko dievcata, chcela som sa opytat, ci planujete kupit krpcom choditko. Moja kamoska dala maleho do choditka odvtedy, co sa uz vedel sam posadit, teda cca od 6. mesiacov, ale chcem na to pocut aj vas nazor. Dikes
24. črc 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
my už máme choďák kúpený, malého tam určite dám až keď bude vedieť sedieť. Mohli sme v ňom vyrastať my, prečo by nemohli naše deti? My máme aj s certifikátom, takže by mu nemal uškodiť. Volakedy boli choďáky úplne obyč. a dobre bolo, deti nemali žiadne problémy.
24. črc 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leonard2002 ja choditko urcite nebudem kupovat . nemala som ho ani pri starsej dcere a nechcem ho ani teraz. vraj to nie je zdrave, neviem. my ho urcite pouzivat nebudeme
24. črc 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vladimira32 a aku znacku mate?
24. črc 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte a co autosedacky? je vasim drobcom dobre este vajicko? alebo uz mate vacsiu? mojemu uz nohy trcia von...
24. črc 2011 v 18:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak hlasim,ze vcera sme mali pol roka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: teda ten cas bezi...
24. črc 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@janulka84 mam pocit, ze dolezite meritko je hlavicka - ci netrci. nozky nevadia. nam by sa uz aj veru zisla - len tie vacsie su vhodne pre deticky, co same sedia ...
24. črc 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale tiez som to tu zanedbavala,tak sa pridavam. co sa tyka spanku,tak noc od 19 do zhruba 6-6:30,ale min s jednyn zobudenim a v poslednom case viacerymi,ale len ucicikam resp. dam vodicku a spinkame dalej. cez den tak 4krat po presne 30min :slight_smile: obcas sa mi podari predlzit obedny spanok na 2 hodiny ak si s drobcom lahnem do postele :grinning:
my sme v sportom,ale aj v tom spinkavame 30 min. Jakubko ale nema problem zaspat hocikde ked je unaveny, len je proste rychlo hore....
co sa tyka choditka,tak my urcite kupovat nebudeme. my sme ho ako deti nemali a chodime vsetci...je to nezdrave,takze kupovat nebudeme. jedine si viem predstavit,ze ked uz Jakubko bude chodit a budem musiet cosi porobit a bude ho treba kamsi ulozit :grinning:
co sa tyka prikrmov,tak my sme zacali v 4.5 mesiacoch a uz toho vyskusal celkom dost. ale urcite nie keksy do mlieka....zatial zeleninku, masko a ovocie. minuly tyzden sme skusili kasu - ryzovu,ale nechutila
aj nam uz z vajicka trcia nohy,takze ked dame Jakubka do auta,tak ho musim okamzite priputat,lebo hned kopcuje az kym aj s vajcom nevyskoci z auta.....a veru ten sok nechcem zazit....a hlavne si v nom sada a bojim sa,ze si obucha hlavicku, ked zabrzdi.teda pokusa si sadnut, on este sa este sam samozrejme nevie posadit,takze uvazujeme,ze kupime polohovatelnu sedacku,aby mohol stale v pololahu, kym sa bude vediet sam posadit.
24. črc 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@katarinasifrova jj ja to isté..že počkám..ale ona mala takúúú chuť papať..mrkva je super..ale zemiaková kašička vôôôbec nezaberá. zaytra skúsim boniato - sladký zemiak.
24. črc 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova my bývame pri mori, ale s malou som v nom ešte nebola..vy ste boli asi na kamennej pláži všakže? či? lebo ten piesok myslím je na nu silný...ale v bazéne si to užíva.
24. črc 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 aký máš šporťák? ja už som skoro rozhodnutá pre JANE SLALOM PRO..lebo skĺbiť vodorovnú polohu a možnosť otočiť kočiarik k sebe je nemožné..teda nenašla som taký kočiar. možno na sk sa dá.
24. črc 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek