• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@katarinasifrova jej,tak to je super. my sme boli na chate este v juni,ale v kuse prsalo....takze na hubach sme neboli s drobcom :unamused: ale zas v kociku prespal cele dni :slight_smile:
3. srp 2011 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte mamky, tak my sme boli na poradni a uz mame 7930g a 68,5cm :grinning: A dnes Lily prvy krat ochutnala bananik a mal veelky uspech, takze doporucujeme :dizzy_face:
3. srp 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@matulka616 gratulujeme, pekne miery :slight_smile: aj nam bananik chuti - teda nam chuti vsetko ovocie :slight_smile:
4. srp 2011 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme dnes prvy krat papkali masko :slight_smile:
4. srp 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova ahoj a ako si mu to masko pripravila??? lebo uz som aj ja rozmyslala ze mu skusimm dat aj masko a ete s cim si mu to dala a ake masko dakujem
a co chutilo mu????
4. srp 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucem ked ti mozem aj ja odpovedat tak kur.prsia sa davaju na zaciatok a uvarit spolu so zeleninkou,hocijakou akou papavate a bud rozmixovat alebo rozpucit podla toho ako papate zeleninku,a malo by sa dat 2x do tyzdna
4. srp 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa jej super dakujem velmi pekne tak hned zajtra to skusim... som zvedava ci muu bude chutit ale to aj tak iba malicko lebo mi ete vela neapame tuhej stravy lebo iba zaciname a co byvaju tie kase ci co to su tak to mu mozem dat aj na veceru myslim tak po kupkani pred hajanim???? ci to je najlepsie dat pocas dna??
4. srp 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucem jasne mozes kasicku hocikedy,ja davam kasu niekedy na veceru ale este pred kupanim(ale nie tesnepred kupanim),potom sa okupeme a da si mliecko(to ju tak uspi)alebo dam kasu aj na desiatu ked nemam kupenu vyzivku,lebo ovocie mi Nelli zpapa len kupovanu vyzivu a zeleninku len doma varenu(chvalabohu)
4. srp 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby dokazu vam drobci uz samy sediet pekne bez opory a popripade si aj same sadnut??a stat pevne na nohach?
4. srp 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucem ahoj , ako pisala kijusqa, varim so zeleninkou - mrka, kalerab, zemiak a potom rozmixujem. len ako ja viem tak masko 20g kazdy den a raz do tyzdna potom vymenit za zltko. a este davam troska oleja. a ano, velmi mu to chuti :slight_smile:
su to kuracie prsia ale budem davaz zajacinu
4. srp 2011 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa jakubko potrebuje na sedenie oporu, sam si nesadne a nestoji :slight_smile: to je este velmi skoro
4. srp 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova no vidis,nasa Nelli tiez sedi len s malou oporom alebo v kociku pekne(sak mam aj foto)a nesadne si sama a to nam kvoli tomu dali cvicit a rehabilitacie,podla neurologicky by to uz mala vediet,aj stat pevne na nohach ked ju drzis pod pazuchamy a urobit par krockov,uz ma to vytaca ze ked to nevie predcasne narodene babo hned to je tragedia a treba rehabilitacia a ked to nevie normalne narodene babo je to v poriadku,ja si myslim ze je to v poriadku ze babo sa to tak ci tak nauci ale mozno o2-3 mesiace neskor
4. srp 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa ja som si pozerala poznamky, co som si pisala pri prvej dcere a ta sa mi prvy krat prevratila z chrbatika na brusko ked mala pol roka. jakubko to napr. robi uz asi 2 mesiace. sama vedela sediet ked mala 8 mesiacov a postavit sa vedela ked mala 10 mesiacov.
drzim vam velmi palce, ved na to ma este cas :slight_smile:
4. srp 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa No my chodime s nasou Lily tiez ku neurologicke, ale ani ju neskusala davat na nozky este. To podla mna este ozaj skoro. A sediet sama nasa este nesedi. Teraz je dolezite aby sa baba pretacali a natahovali za hrackami, tak nam povedala Dr. A ak sa ti Nelli dviha (take brusaky) tak to je tiez fajn :dizzy_face: Ziadne strachy urcite nie ste pozadu :dizzy_face:
4. srp 2011 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kijusqa nam sa Jakubko sam neposadi a ja o teda sadat nedavam...o stati ani nehovorim...u neurologicky som bola minuly tyzden a ta mi vyslovene povedala,aby som ho este nedavala sediet a ani nestavala na nohy. mame 6 mesiacov a dva tyzdne - narodeny je o 5 tyzdnov skor. kontrolovala jedine,ci sa vie pretacat
5. srp 2011 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
ani nas nesedi sam, akurat cvici "brusaky" sem tam, hlavne ked ho idem krmit a dam si ho do lona, tak to sa dviha, a v postielke vyvadza, vyklada si nohy na okraj, o tycky sa odraza a toci okolo svojej osi, stoci sa na brusko a potom sa jeduje, lebo sa nevie dat naspat:D
nasa dr. povedala, ze na sedenie ma este casu a casu, ze urcite ho nedavat nasilu sediet
stavat na nohy v pol roku je podla mna este vacsia blbost
@kijusqa
a ved vam by mali brat do uvahy korigovany vek, nie?
5. srp 2011 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte dievcata, ja pisem len tak narychlo, kedze krpca mam na nohach a uz ocucal vsetko, co sa dalo, kym som si vas docitala:slight_smile: My este stale neprestahovani, travime tento tyzden u mamy, ale uz mi je tu nejako dlho...esteze je uz teplejsie a mozeme byt vonku...ca sa tyka sedenia, tak Leo chce stale iba sediet, ked je na rukach ako teraz, tak uz krasne sedi, alew inak ho nedavam sameho sediet. Pretacat z chrbatika na brusko sa zacal iba tento tyzden a ked mu zapriem nozicky, tak sa za hrackou uz aj poodraza a doplazi.... :grinning: napisem viac, ked zaspi, lebo je to maly nezmar, furt musi so sebou nieco robit....ufff... :grinning:
5. srp 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 ved ja sa prave ani nebojim ze je nejak pozadu ja to beriem jak vy tu vsetky baby proste ma na to cas...len neviem naco potom doktorka stresuje,no a vidis tvoja neurologicka ju ani sediet nedavala ani na nohy a nasa hned sediet a pustala ju ci sa udrzi a Nelli jasne ze padala stale do boku a ked si zaprela rucky pred seba tak vtedy vydrzala chvilu sediet,a potom hned na nohy a Nelli isla na spicky a potom pokrcila nohy a no doktorka ze ma trosku lenive nozicky a stuhnute(co je blbost lebo je to sidlo co sa stale hybe,kope atd)no nic...a jedna baba mi pisala ze dokonca jej rehabilitacna sestra jej zakazala maleho davat sediet ze to sa ma davat azked sam sa vie posadit,a my to mame ist jakoze kvoli tomu cvicit?to potom by mali asi vsetky deti ist cvicit nie?vies je to potom taky blby pocit ked odchadzas od doktorky ze co vsetko tvoje dieta nevie
5. srp 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kijusqa Viem, je to neprijemne ked sa ty pozeras ako mala robi pokroky zo dna na den a zrazu ti niekto povie ze nic nevie, ale kakaj na to. Skus sa ist poradit k inej neurologicke. My sme tak boli u dvoch ortopedov lebo sa nam nezdalo co nas povedal :grinning: . Dnes si pacient vybera lekara tak to treba vyuzit ak nie si spokojna :dizzy_face:
5. srp 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky. my mame dne pol roka :slight_smile: strasne rychlo to uteka :frowning2: za chvilku pojdu nasi krpci do skolky :frowning2:
5. srp 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@katarinasifrova

co do skolky, najdu si baby, ozenia sa a my budeme svokry:D vsetko najlepsie:slight_smile:

@kijusqa
no to verim, ze je neprijemne vypocut si co vsetko dieta nevie:(
suhlasim s matulkou, skus sa spytat ineho lekara...
5. srp 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@katarinasifrova vsetko najlepsie :slight_smile: aj my dnes mame pol rocika :slight_smile: mas pravdu rastu nam ako z vody
5. srp 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kijusqa co ja viem deti sa nemaju davat sediet kym sa samy nedvihaju a neudrzia je divne ked ju lekarka stavia na nozicky alebo chce aby sedela sama. najma ak je predcasniatko. skus neurologicku ale nic si z toho nerob. a k tym nozickam je uplne normalne ze deti sa najskor stavaju na spicky a pokrcuju ich to robi aj moja. mozno by si mala skusit nejaku inu detsku ked je taka divna.
5. srp 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin aj my vam blahozelame :slight_smile:
5. srp 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
vsetko najlepsie vsetkym dnesnym 6 mesacnym slnieckam :sweat_smile:
5. srp 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
aj my mame dnes pol rocka :slight_smile: a tento tyzden je obzvlast nepokojny, ockavam zubky ale zatial nic...
5. srp 2011 v 15:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda, 5. februar bol dajaky divoky, ze sa tolko detvakov narodilo :slight_smile:

uz som tu dlho nebola, tiez sme uz prekrocili polrocnu hranicu a skartili sme si nocny spanok. uz nespinkam do deviatej rana, ale iba do siedmej, tak musim skor vstavat :slight_smile: no napapa sa a spinka este tak do obeda a az potom sa zobudi :slight_smile:
zubky nam este nejdu, tead ani velmi nesledujem, no zatuial je pokojny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
hm, my ani nemame predcasniatko, no raz sa sam posadil, ked sa drzal mrezi v postielke, no odvtedy nic a ked ho ja len tak pokusim dat sadnut, tiez padne na bok. no uz to skusat nebudem, sak sa to raz nauci
navyse nas je trosku viac baculaty, tak co bude tolku vahu zdvihat :grinning: :grinning: :grinning:
plazit sa vie iba dozadu, alebo sa toci jak druzica okolo svojej osi :grinning:
pretacat sa vie na brusko iba dolava, doprava sa mu podarilo iba dnes a uz viac sa ani nesnazi. ja sa ho snazim pretacat doprava, aj sa pekne pretoci, no sam ani za svet.
pomaly uz bastime vsetku zeleninu, ovocie i masko, no nutrilon je furt numero uno a za tym sa ide rozsklbat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. srp 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@potokin ved to mi prave neurologicka povedala a davala ju sediet,rozculujem ma to ze su neni jednotni ti doktori jeden povie to a druhi to tak jedno dieta je pozadu a druhe v pohode a pritom vedia to iste :slight_smile: a Nelli je drobnejsia od vasich kedze v den terminu mala len 2200kg tak je by som povedala tak o mesiac mensia od vasich napriklad,teraz ma 6300g a 64cm tak snad nechce od takeho drobca aby uz dokazal neviem co,ale kaslem na to nebudem sa uz rozculovat a dost ma rozculuje komar co mi furt okolo hlavy lieta :grinning:
5. srp 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa ten vas slonicek 2200 kg :grinning: riadne schudol :grinning:
5. srp 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kijusqa mna zas mama stresuje tym sedenim, ze ho to mam ucit a cuduje sa, ze este nesedi. Ja jej vzdy vravim, ze ked mu raz na to pridu, este sa nasedi dost :grinning: :grinning: :grinning:
potom, ze preco mame so sestrou obe skoliozu, ked nas mama ucila vehementne sadat si :sweat_smile: :grinning:
5. srp 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek