• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@luciferkax ja teraz neviem ci tam mame zacat chodit alebo nie,najradsej by som nechodila ale co mi zas neurplpgicka na to povie...ja si tiez myslim ze Nelli je dost sikovna akurat ze sa nepretaca z chrbata a inak vie uz veeela vecia ona tym ze je predcasna je aj drobnejsia tak na 5 mesiacov(ma len 65 cm) a takze aj to je dost ze vie chvilu sama sediet a super sa drzi na styroch,a odkial vies cviky na fit lopte,ja som si prave pred tyzdnom zadovavazila jednu a tiez chcem s nou na nej nieco skusit,ale neviem co
17. srp 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
námto ukázali v detskom sanatoriu, kde sme boli odoslaní na tú vojtovku. ale za s náš dosť zaostával, trebalo ho akosi "naštartvoať", myslím, ťe tvoja je oproti môjmu šikovná až až, nevadí že je drobnejšia, aj normálne narodené deti sú vňčšie aj menšie
17. srp 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tiež som tu už dosť dávno nebola. Začala som s príkrmami - zelenina Adamkovi vôbec nechutí, ale ovocie a aj kašičky mu chutia. Včera som mu dala prvýkrát biely jogurt a celý ho pekne zjedol. Adamko sa už pretáča z chrbáta na bruško o 106 a keď sa mu chce, tak sa aj trošku poposúva ako keby lozil. Keď ho beriem z ľahu za rúčky na sedenie, tak sa mi už rovno dáva na nohy.

Bola som s ním dnes na polročnej kontrole - tak má 75 cm a 8915 gramov. :slight_smile:
17. srp 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jezkomanka
my kupujeme Nutrilon - balenie 800g stoji cca 14,5-15,0 euro. Kupis ho hocikde. Kase Nutrilon su okolo 4 eura, ostatne kase su o nieco lacnejsie.
17. srp 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Baby, citam tuo vasich pokrokoch. My sme vcera boli na kontrole u neurologicky - lebo vraj mame hypotonicky syndrom, moja kamoska pediatricka sa na tom dobre pobavila. No jednoducho - otazka bola ci sa uz plazi a ci sedi. Mala som dost. Pritom myslim, ze mala je v pohode, pretaca sa z chrbta na brusko, naspat zatial nevie, pekne sa dviha na brusku na vystrete rucky, obcas sa jej podari zdvihnut aj zadok, k sedeniu jej uz chyba malicko. Dobre ze sa ma ta tapa nespytala, ci uz nechodime na prechadzky po vlastnych ????!!!! A samozrejme, dieta tam vobec nespopupracovalo, jednoducho sa rozhodlo, ze bude lezat, ani sa nepohne a bude vrieskat na plne pluca a tak aj bolo. Teraz nas poslala na rehabilitaciu. A ja mam toho plne zuby a najradsej by som to cele odmietla. Nemate nejaku radu alebo skusenost?
17. srp 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimia no vitaj v klube ty si presne nas pripad uz som to tu asi 2-3 strany dozadu pisala presne to iste od nas chcela neurologicka-ci sedi sama?a preco este nesedi sama?a preco nestoji pevne na nohach a tiez nas poslala na rehabilitacie ale zatial sme neboli(u neuro sme boli asi pred 2 tt)...jakoze nechapala som co od malej chce???
17. srp 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte @zuzimia @kijusqa, ja som bola u neurologičky dnes, malá má 6 mesiacov a 11 dní, vie sa otáčať z bruška na chrbát, otáča sa z chrbátiku na boky ale na bruško sa ešte neotočí to ju máme iba doma podnecovať, chytá si nožičky a dáva do úst, vie sa dvihnúť na brušku na vystreté ruky s pomocou, ale dlho sa neudrží, zadok nedvíha, neposúva sa dopredu, ani sa nedáva na kolienka, neurologička s ňou bola spokojná. Takže čo neurologička to iná skúsenosť. Ak sa Vám dá skúste sa popozerať po inej. Každé dieťa má svoje vlastné tempo. Inak neurologov treba brať jedným uchom dnu a druhým von, mozog je tak záhadný a nepredvídateľný orgán, že žiaden neurolog nemôže dávať definitívne verdikt, alebo poplašné správy, pretože vždy len háda čo sa bude diať.
Cvičenie je dobré môže naštartovať rýchlejší vývin, ale to dieťa sa k výkonu dostane tak či tak, keď bude na to pripravené. My cvičíme s malou lebo tiež má hypotomiu v oblasti krku a rúk, ale cvičíme iba základný bod z vojtovky ktorý malá vôbec nevníma, a cvičíme ho pri hraní. takže je to ok.
a inak aj moja u neurologičky vždy plače :grinning:
17. srp 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka jej tak to vam zavidim takto kludne odchadzat od neurologicky,ja som odtial isli trochu smutna ze malu nepochvalila,prave naopak ze je trochu pozadu,ja neviem ci mame zacat chodit na tie rehabilitacie a hlavne u nas v okoli ziadne nie su tak sa trepat stale do BA okrem povinnych kontrol to je uz moc,ked hlavne pritom viem ze sa vsetko nauci sama a pozadu nieje ani nahodou
17. srp 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimia a co tak zmenit neurologicku? :slight_smile: inac, nie si ty nahodou z MI, lebo aj u nas taka jedna "super" neurologicka je...
17. srp 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, citam vase skusenosti s neurologickami. ja mam pri dcere skusenost - 5r - ona sa v 6m vobec neotacala, iba lezala - bola velka a tazka. pediatricka poskusala reflexy - povedala - to je na vojtovku a odoslala nas k neurologicke. Neurologicka na Kramaroch - urobila presne to iste, co pediatricka - teda poklepkala reflexy a povedala, ze mala je uplne OK, len je velka a tazsie sa jej hybe a odporucila plavanie pre babatka ... no a potom dcerka vsetko dobehla .. malinky sa pretaca tiez z chrbatika na brusko - ale uprednostnuje hlavne pravu stranu, na lavu sa pretocil zatial len jedenkrat. spat sa nevie pretocit. na brusku sa dviha tiez na ruky, ale na 4 zatial nie je ... ja som sokovana, co s vami tie neurologicky robia a ake otazky vam davaju ...
dcera inak vobec nemala potrebu sa nejako sama sa otacat ... ako niektore deti - ze sa same niekam takto presunu ... ona sa zacala v 8m plazit a potom to uz slo ...
17. srp 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav ďakujem, som si to vyhladala. Teplota mu ustúpila na 3 deň, a na ďalší bol už vyhádzaný. Som zvedavá, zajtra by mu to malo ustúpiť. :unamused: :sunglasses:
17. srp 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav aj my ideme zacat plavat ale len tak same nie plavanie s babatkami a chcela by som aj fit loptu skusit ale neviem ziadne cviky na nej pre Nellinku,aj ja teraz chodim na Kramare k neurologicke a ona je strasne fajn len ma strasne prekvapila teraz posledna navsteva,nechapala som co od malej vsetko chce
17. srp 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby :slight_smile: to aj vase deticky tolko spapaju? na obed vyse 200 g a na olovrant bud dvy jablka, alebo jablcko a cely banan + jedna piskotka a to sa este dnes tvaril, ze mu je malo :grinning:
a od vcera mam zapal mocovych ciest, takze sa ledva hybem a nalievam sa urologickym cajom :cry:
17. srp 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky, tak my sme boli vcera plavat a dopadlo to uuuuuuuuplne uzasne:PLeuskovi sa to velmi pacilo, vobec neplackal, niekedy len cumel, co to s nim stvaram...akurat ze mna trochu ruky boleli z toho:slight_smile: sak to iny zaberak ci panecku:slight_smile: Ale tesime sa tesime:slight_smile: a dnes rozmyslam, ze by sme skocili aj niekam na kupko, lebo ma byt pekne, len musim zohnat najeku kamosku, lebo samej sa mi nechce:slight_smile: Leuskove spanie sa zatial neupravilo, takze dnes rano brutal unava, modlim sa, aby sa to upravilo cim skor...Tento tyzden ma byt krasne pocasie, tak si to s drobcami uzite :grinning: :grinning: :grinning:
18. srp 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

baby nasmu malemu nejak prestala chutit zelenina, ovocie spapa v pohode, este aj mlaska, ale zeleninu posledny tyzden nechce, nechapem, kedze zacinali sme so zeleninou a doteraz s nou ziadny problem nemal

ja stale uvazujem nad tym babatkovskym plavanim, mojmu muzovi sa to nejak nepozdava, tak vaham
18. srp 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa nás tiež neurologička poslala na rehabilitácie. Cvičíme Vojtu, pri jednom cviku pohoda, pri 2.plakala. Zo začiatku sme to flákali, zhanala som informácie. Zistila som, že dieťa si na polohu zvykne, nemusí plakať. Začali sme cvičiť a na 2. den už neplakala. Cvičili sme 2 dni ráno a večer a malá sa viac otáča na bok a bruško,aj tam dlhšiu dobu vydrží a je aj pohyblivejšia. Tiež som bola zo začiatku šokovaná, odmietala som to a myslím , že malá je šikovná a doženie to. No nechcela som niečo zanedbať a tak sme to skúsili.
18. srp 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strapadielko preco sa mu to nepozdava? je to uplne super, ja by som zacala uz aj skor, ale instruktorka mi poradila, ze najlepsie je zacat az od 5-6. mesiaca, kvoli imunite. Pred nami mali hodinu uz take vacsie deticky a bolo to uplne uzasne ich sledovat, ako zboznuju vodu a ako sa vobec neboja. Ja som jednoznacne za a deticky vodu zboznuju a uvolnia sa v nej.
18. srp 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002
@strapadielko my tiez chodime plavat, kazdy utorok a stvrtok a neviem si to vynachvalit a aj Oliver, normalne na nom vidim, ako sa vyslovene tesi, ked sme v bazene :slight_smile:
18. srp 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strapadielko a inak Leusko tiez vymysla pri obediku, bars mu to o zubky nebije, zeleninka s maskom...ale ked som mu urobila domacu hruskovu vyzivu, tak taaaaaaaaaake velke usta otvaral, ze som myslela, ze zje aj tu lyzicku...cvicia s nami, ti nasi drobci...treba ich poriadne vyhladovat, aby zjedli vsetko, co im dame :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. srp 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 Ahoj, len Ti chcem povedat, ze ak by si chcela ist plavat s malickou, tak sa tam da ist aj mimo kurzu, hodina pre Teba a baby stoji 7eur, ak by chcel ist aj Tvoj drahy, tak +5eur...to len tak pre info:slight_smile: baze n je uplne super, kvoli postihnutym detickam je spodok bazena taky protismykovy, teplucka voda, no super. Mohli by sme ist aj spolu, ak by si chcela. Do buduceho utorka budem v BA, ale potom to mozeme ist skusit, Ti ukazem nejake cviky z kurzu:slight_smile:
18. srp 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 Ajoj, super, dohodneme sa, chcela som ist uz davnejsie, ale potom som citala ze to nie je pre babo idealne. Nemyslim plavanie, ale hygiena...... No ked ste tam boli a ste v pohode, tak by sme mohli aj my skusit :slight_smile: A pre babo staci nepremokava plienocka ci treba plavky???
18. srp 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 nepremokava plienocka uplne staci, my sme mali taku vcera
18. srp 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002
no moj tiez stresuje ze hygiena, lebo ze kolega bol s dcerkou tu u nas na ukazkovej hodine a vraj tam boli s detmi aj babicky a dedkovia a ani sa pred vstupom do bazena neosprchovali, tak sa mu to nevidi
18. srp 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strapadielko brrrr...nic proti babkam a dedkom ale toto vidiet tiez by som prevracala ocami
18. srp 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ozaj a myslis ze je treba chodit do kurzu pre babatka alebo staci ked budeme chodit samy do bazena len tak s Nellinko?my mame v dedine hotel a tam sa da verejne kupat ale nikto tam nechodi len kamoska s dvomi detmi,tak chceme 3 baby s detmi chodit tam a mame cely bazen pre seba,tak ze ci staci aj take clupkanie pre to babatko
18. srp 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja sa musim pochvalit nam sa uz asi prehodil rezim spanku z 30 min.na 2 a pol hodky doobeda a 2 a pol hodky poobede,uz to trva 4 dni takto tak dufam ze to uz vydrzi a v noci spime stale celu noc :grinning:
18. srp 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa
no na paradu:slight_smile:
nas doobeda pospi, len on je v tomto teple nejaky vyhodeny z rytmu, lebo aj zle papa, aj tolko nespi, no uz nech je jesen (ze ja som uplne mimo ani nehovorim, nenavidim teplo)

ale v noci sa tak ci tak budi 2x, niekedy aj 3x
18. srp 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strapadielko ja teda mam rada teplo ale toto leto nemame napusteny bazen tak som aj ja total mimo,ale dnes som konecne (na konci leta!)kupila Neli bazenik a od 13:30 stale spi tak uz asi z kupania nic nebude lebo uz pofukuje a slniecko nam zaslo za strechu...no skoda mozno zajtra
18. srp 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. tie co ste davnejsie davate prikrmy, kolko dni po sebe ste davali ten isty druh napr. zeleniny, po kolkych dnoch vam zacali normalne papat? totizto mojmu mathiasovi uz 4 den davam prikrmy, 3dni mrkvicku a dnes sme dali zemiak, ale vsetko vypluva a tvari sa ze mu to absolutne nechuti, a pritom som mu primiesala aj troska mliecka do toho jedla, tak neviem... poradte...
18. srp 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. dlho som nepisala. boli sme doma na dovolenke a necakane sa nam predlzila. ale uz sme naspat a snazime sa aklimatizovat. zubky som este neobjavila,vobec sa neponahlaju. ale pustili sme sa do prikrmov. najvacsia zabava je,ze mala mi vzdy ide za mojim jedlom :grinning: sa mi doplazi alebo dolozi az k ustam :grinning: anglicania ziadnych neurologov nemaju,teda neposielaju ako na svk. oni davaju detom tolko casu,kolko potrebuju plus prihliadaju na to,ze rodicia nemaju na deturence cas,takze absolutne nestresuju,ak je niekto pozadu. my sme ale velmi sikovni. drobec sa uz krasne pretaca,lozi jedna radost,oblubuje buchanie nozickou,ked je na brusku alebo chrbatiku :grinning: a posledny tyzden mava samovrazedne sklony,lebo sa vzdy da na kraj postele a snazi sa zobrat nieco zo zeme :grinning: takze sa nenudim :grinning:
18. srp 2011 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek