• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@kijusqa No je to svinstvo, ja chcem viac do kelu jak sa s toho da vyzit??? :angry: :angry: :angry: :angry:
Kamaratka mi dnes pisala ze ona dostava 250€ ale ze pocitala s tym ze tiez bude dostavat len 190€ tak ja som z toho tataaaaar!!!
31. srp 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 inak aj ja som z toho jelen,tak zisti ci ta kamaratka brala od zaciatku matersky prispevok a potom presla na rodicak alebo brala hned od zaciatku rodicak,mozno ma preto stale 250 ze bola odzaciatku na rodicaku(ozaj a kedy ona rodila?)
31. srp 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova Takze nakoniec to ze som stale pracovala mi je na prd a dostanem tolko penazi ako cigoska, ktorá ani nepomyslela na to, ze by do roboty isla....no super to vymyslela ta nasa vlada, ozaj pomahaju mladym rodinam silno takym pristupom !!! :angry:

........som sa nechala uniest, ale vie to nahnevat.....
31. srp 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kijusqa rodila v decembri a brala matersku a teraz rodicovsky....
31. srp 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 tak ja uz neviem co to davaju podla sympatii?druha kamoska rodila v oktobri tiez mala prve matersku potom rodicovsky a pred 2 mesiacmi uz zacala dostavat 190 €
31. srp 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 veru, veru. my len 190Eur.... :angry: neviem ako je mozne,ze kamoska dostava 250 Eur - nema nahodou dvojicky? ci tam je rodicovsky rovnaky? pretoze 250Eur dostali iba ti, ktori on zaziadali pred januarom 2011.
31. srp 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky, prosim vas, zachvilu mi konci materska...a uz neviem,co vsetko treba vybavit pri prechode na RP...poradite mi,pls....vdaka :dizzy_face:
31. srp 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinex - najprv si musíš ísť na Úrad práce soc. vecí a rodiny po tlačivo - tam je jedna časť, ktorú Ti musia potvrdiť na Sociálnej poisťovni a potom to zanesieš na Úrad práce soc. vecí a rodiny - ja som to absolvovala pred dvoma týždňami - mne materská skončila 26.8.
31. srp 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca evi a to je vsetko? netreba nahodou na SP aj RLFO vyplnit?
31. srp 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinex ja som si to vybavovala min.týždeň...ako píše leginca na UPSVAR ti dajú tlačivo,ktoré vypíšeš a tú jednu časť dáš potvrdiť na SP a prinesieš naspäť na úrad,okrem toho tam odo mňa pýtali prefotené rozhodnutie o priznaní materskej zo SP,ktoré som mala doma a prišlo mi ešte v januári a tiež prefotený rodný list malej..:slight_smile:
31. srp 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek ok,super...vdaka za radu :dizzy_face:
31. srp 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 Nie, ma len jedno babo a akurat dnes som sa jej na to pytala, preto som sa aj tu chcela popytat ze co a ako.....Mam v tom zmatok troska :slight_smile:
A baby neviete ked robim v statnej sluzbe asi na soc. poist. nejdem....čiii?? :confused:
31. srp 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 presne tak. to je ta spravodliva vlada. :angry:
31. srp 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
este sa treba v SP prihlasit, aby za nas platil stat dochodkove poistenie (myslim, ze toto)
31. srp 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ja som citala, ze monitor sa ma pouzivat az do 14. mesiaca, my ho este tiez stale pouzivame.

1. zář 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte nemate niektora skusenost s celiakiou? Malej som sem tam dala kusok rozka, vsetko bolo ok no dnes po rozku sa mi cela vyhadzala, vsade ma velke flaky. Pojdeme na pohotovost, len sa strasne bojim ci to nie je ono, nic ine nejedla.
1. zář 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak slavnostne hlasim, ze nam ide 1. zubok...takze nakoniec tie moje kruhy pod ocami maju svoju pricinu:slight_smile:
1. zář 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som si uz tiez vybavovala rodicovsky, zo SP som mala to tlacivo potvrdene uz davno (po narodení maleho)... a teraz neviem, ci treba este nieco nahlasovat soc.poistovni ? na UPSVAR som odniesla aj kopiu rodneho listu a kopiu karticky s cislm uctu z banky (aby vedeli kam maju posielat peniaze:slight_smile:
1. zář 2011 v 11:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdar baby, vsimam, ze riesite rodicovsky... kokso, to u nas bolo jak u debilov. presne ako pisala leginca, ze na UPSVaR mi dali tlacivo este pri narodeni maleho, to som teraz dala potvrdit do socialnej poistovne a s tym som znovu sla na UPSVaR spolu s kopiou rodneho listu. takze som pendlovala medzi seredou a galantou.
a zrazu bum, problem, ze mi nemozu vyplatit rodicovsky kvoli manzelovi. Nemame rovnake trvale bydlisko, resp. nespadame ani pod rovnaky UPSVaR, tak on musi priniest potvrdenie, ze si nenarokuje na priznanie rodicovskeho prispevku. Tak sme sa museli trepat do Komarna, kde nam na minizdrap teta uradnicka napisala jedinuvetu, ze mm si nenarokuje na rodicak. :angry:
kukam, ze sak to si mohli aj odfaxovat, alebo zavolat a nie takyto harok poslat...

co sa tyka monitoru dychu, tak my ho tiez budeme este pouzivat, kedze nam Jurko uz raz prestal v noci dychat a celkovo ma trochu zhorsene dychanie kvoli nosnym musliam, takze ho urco nechame
1. zář 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babule a materska je uz po novom 34 tt, alebo to bude platit az od noveho roka?
:unamused: Mna to vybavovanie este len caka, tiez som z toho jelen. A treba nieco dat aj do zamestnania?? Ci sa len vsetko riesi na socialke.??
1. zář 2011 v 18:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka teraz je materska 34tt od noveho roka by malo byt 40tt. zamestnavatelovi mas oznamit,ze nastupujes na rodicovsku a ci si budes cerpat dovolenku medzi materskou a rodicovskou alebo po skonceni rodicovskej. mala by si tak urobit cca mesiac pred nastupom na rodicovsku
1. zář 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 dakujem :slight_smile:
1. zář 2011 v 19:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Najlepsie na tom je, ze ja ani presne neviem, kedy mi konci materska... :grinning: :grinning: :grinning: no idem si to hned vyratat :grinning:
1. zář 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka pri celiakii by ju skor bolelo brusko, nafukovalo ju a mala by hnacku.
1. zář 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 si zavolaj do prace na personalne, ti povedia presne kedy ti konci materska :slight_smile:
2. zář 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 Uz som bola na socialnej aj na urade prace, takze uz viem, konci mi v nedelu:slight_smile: sice by som mohla poziadat o predlzenu matersku, ale nejak nemam chut odrbavat system:slight_smile:
2. zář 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 a to co je predlzena materska? to som este nepocula...
2. zář 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby a ako je to u vas s lozenim? my sa stale len gulame a gulame a gulame. Jakubkovi ani na um nepride plazit sa. kedze ku vsetkemu sa nejakym sposobom pregula. ale nevzdava to nikdy. ak nieco chce,tak proste sa gula,kym sa k tomu nedostane. nejaka nahradna hracka ho nezaujima :slight_smile:
2. zář 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 no to my sa este ani negulame :slight_smile: nejako nema potrebu sa z chrbta pretocit na brusko ale z bruska to vie tak len sa tak v lahu na brusku posuva po kuskoch ale lozenie to este neni,uz sa da na styri ale nepohne sa z miesta,len sa tam tak hojda dopredu dozadu a stoji ti uz maly pevne na nohach ze ho staci len za rucicky drzat?Nelli nema este pevne nohy a skrca ich ked ju postavim.
2. zář 2011 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 ja mam napriklad predlzenu matersku, nie 34 ale 37 tyzdnov. mam na nu narok lebo som osamela matka.
2. zář 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek