• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@kijusqa on sa este na nozicky vobec nestavia a skrca ich. este nie je ani na styroch. no je srandovny ked sa tak preguluje - v tom je uz uplny majster :slight_smile: sudy vala uz aj mesiac, no od vcera sa snazi naciahnut za hrackou aj inak ako gulanim a straasne sa hneva,ze mu to nejde
2. zář 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova jaj, uz rozumiem. diky :slight_smile:
2. zář 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova osamela matka sa rozumie ze nie si vydata?? Alebo je tam viac podmienok??
3. zář 2011 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova dakujem. Mali sme alergicku reakciu kontaktnu, vsade kde sa dotkla s tym rozkom sa vyhadzala :-/ ale uz sme ok, len mam byt velmi opatrna s lepkom. Skusat max 1.do tyzdna malinke mnozstvo.

Ach baby pomaly sa nam konci dovolenka na SR, asi 1.krat co sa mi nechce vratit spat do irska :| vanesska si tu zvykla na babky,bratrancov a je mi to luto ze musime odist.
3. zář 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 ano, ale zaroven ani nesmies s nikym byvat
3. zář 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova Mat teda spolu trvaly pobyt?? Lebo my sme s priatelom v podnajme zatial, tak rozmyslam ci by som to vedela vyuzit..... :confused:
3. zář 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 nesmiete mat spolu trvaly pobyt :frowning2:
3. zář 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 presne ako pise @katarinasifrova, som akoze osamela matka,,,ale vlastne nie som:slight_smile:
3. zář 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002
@katarinasifrova
@matulka616
baby ja na vasom mieste "vyuzijem system" a poziadam o predlzenie materskej...ved ak mate narok, tak preco ho nevyuzit..., kazde euro sa dnes zide a co len nase "ine spoluobcanky" mozu vyuzit vsetky "davky a podpory" od statu??
5. zář 2011 ve 14:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
co sa tyka monitoru dychu my uz nepouzivame par tyzdnov, lebo maly spi s nami v posteli celu noc... a keby mal zastavu dychania tak ani neviem,co by som robila,...normalne ste ma vystrasili...ja som si myslela, ze ked dieta prestane dychat, tak nejaky monitor mu nepomoze a ked hej, tak len keby som dieta hned zacala "ozivvat", a povazovala som monitory dychu len za taky marketingovy tah a skor pre pokoj matiek ako na zachranu deti...
5. zář 2011 ve 14:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 ..a ako si zistila ze prestal dychat, mala si zapnuty vtedy monitor? co si vtedy robila?
5. zář 2011 ve 14:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulka84 no Jakubko sa hral a uplne odrazu strasne zakrical - hned som k nemu bezala a len tak lezal na zemi. vobec sa nehybal a vobec sa mu nedvihal hrudnicek. tak som ho dala dolu hlavou a buchla medzi lopatky. potom sa prebral. zacal plakat. vzala som si ho do narucia a o chvilu mi uplne odkvacol v naruci. a znovu nedychal. tak som ho opat dala dolu hlavou a buchala medzi lopatky - no tu sa preberal tazsie. uz som myslela,ze mu budem musiet dat umele dychanie. no nakoniec sa prebral. nestalo sa to v spanku,ale pocas dna,ked sa hral. pritom nic nevdychol - hracky som skontrolovala. ale pre istotu monitor puzivam,a j ked Jakubko tiez obcas prespi s nami v posteli
5. zář 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 preboha, to musel byt pre teba obrovsky sok :frowning2: si to zvladla bravurne :wink: som rada, ze je v poriadku :wink:
5. zář 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 aj u mna mas velky obdiv..ja neviem ako by som reagovala, asi by som panikarila... :astonished: drzim palce,nech sa to uz nezopakuje.. :slight_smile:
6. zář 2011 v 07:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mozno ma teraz budete mat za tu zlu . ale prave vdaka akoze "osamelym" matkam sa materska nepredlzila o 6 tyzdnov aj skutocne osamelym matkam, tam ostalo 37 tyzdnov ako aj bolo. Mna sa to tyka a bolo by ma to teda potesilo ovela viac ako tych 5 percent z vymeriavacieho zakladu.
6. zář 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anazuzka62 ahoj aku postielky myslis? tu cestovnu? tu sme este nekupovali
6. zář 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimia No kazdy ma osud "osamelej matky" iny. My sme napr. babo neplanovali a stalo sa, tak sa vezmeme neskor, cize ja som si tento "titul" nevybrala :slight_smile: A co sa tyka upravy zakona, myslim ze kazda jedna z nas by si vedela predstavit lepsie podmienky ako tato skvela vlada odsuhlasila, ale bohuzial, co ludia zvolili to teraz maju :frowning2:
Ja tiez nie som spokojna ze budem dostavat rodicovsky prisp. rovnaky ako mamicky ktoré nepracovali, napriek tomu ze ja som robila! Ale co uz, nikdy nebude spokojnost uplne u kazdeho :frowning2:
6. zář 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bambulka0406 @janulka84 no veru, sok to bol riadny. este prvykrat ako tak, lebo som si najskor myslela,ze cosi prehltol a treba to rychlo vybrat. no druhykrat som sa uz straaasne bala. a vlastne doteraz nevieme uplne presne co sa stalo
6. zář 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 @zuzimia co sa tohoto tyka, tak kazdy vyuzije len to co system dovoli. Aj v tomto pripade je nutna zmena systemu, lebo vzdy budu maminky, ktore si matersku predlzia aj ked vlastne osamele matky nie su a ziju s partnermi. A je kazdeho osobna vec, ci o predlzenie zaziada alebo nie. Ja tiez ziadam uplne o vsetko, pretoze pritom ake dane platim,tak sa mi to nikdy nevrati spat.
A co sa tyka rodicovskeho,tak nie som nadsena,ze budem dostavat ako niekto, komu sa v zivote robit nechcelo. No na druhej strane ho budem dostavat 3 roky aj ked sa vo februari vratim do prace. Pricom predtym by som nan narok uz nemala. Takze v podstate dostanem viac.
6. zář 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, chcem sa opytat, ci davate krpcom uz papat chlebik, ak ano, tak aky a s cim. S maslom? Leovi totiz piskoty nejak nechutia a nechcem mu lepok zaviest prilis neskoro...vdaka za rady
7. zář 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 daj ozuzlat cistu korku :wink:
7. zář 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 skusim...presne toto mi dnes mama hovorila :grinning: tak uvidim, ci uspejem

Baby, este som sa vas chcela opytat ako vam spia deticky v noci. Lebo u mna je to momentalne cista katastrofa, su noci, ked sa budi aj kazdu hodinu. V postielke mi uz nezaspi, kedze objavil pretacanie, je mu to tam male, tak ho uspavam na posteli a prenasam. Dnes v noci cca o polnoci sa zobudil (uz 2.krat) a zatala som sa a nevybrala ho z postielky, tak zaspal... o 45minut. O 3hod bol zase hore, oci otvorene akoby bol jasny den a to som uz nezvladla a zobrala ho na gauc, (kedze postel je mala, ked je tam aj moj drahy) a tam zaspal takmer hned. Ale viem, ze to nie je dobre, lebo gauc urcite nie je vhodny na spanie, je dost tvrdy, ale uz neviem, co mam robit, postielka sa nam do spalne nezmesti. Mam si dat nejaku postel do jeho izby? Nemate nejake napady? Lebo este mesiac a uz sa naucim zit asi uplne bez spanku:slight_smile: Cez den mi spi dobre, mame vacsinou 3 spanky, dva kratsie (doobedu a poobede) a jeden dlhy, cca 2-2.5hod okolo obeda. Myslite, ze by pomohlo, keby som prestala kojit?
7. zář 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 nas ma momentalne fazu, ze hocikedy sa v spanku rozplace, okamzite musim k nemu, aby sa nezobudil. niekedy aj trikrat za noc. a papame raz v noci. oproti tebe je to v pohode. postielku mam hned pri sebe, staci, ked sa postavim. ale ked sa prestahujeme, bude spinkat vo svojej izbe, ja to budem riesit tak, ze kupim nejake kreslo do izby. tam mozem sediet, mat ho na rukach a aj ho nakrmit. a chceme kupit aj sedaci vak, na pinkie.cz maju krasne. alebo ak si chces s nim lahnut, kup nejaky matrac. svagrina ma napr. len hruby molitan a na to si dala usit bavlneny potah. maju to v obyvacke, s muzom na tom lezia aj ked telku kukaju. takze vyuzivaju aj oni, nie len maly. kojit urcite neprestavaj.
7. zář 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak my najnovsie mame niekedy dni, ze cez den spime 2 hodky dokopy :grinning:
7. zář 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 my zuzleme rohlik a obcas krupicovu kasu :slight_smile:
co sa tyka spanku, tak akurat sme to aj vcera riesili ja FB, dost deti sa zacalo v noci nejako moc budit. aj Jakubko uz spaval v noci lepsie, ale podla mna to je tym teplom, lebo uz tuto noc to bolo trosku lepsie. papa v noci raz. aj ked sa nezvykne prebudit,tak proste mrnci. a obcas ma tendenciu zobudit sa okolo 4 - to si ho vezmem do postele a on sa hodinu kruti zo strany na stranu. neplace,len sa proste pretaca a potom zaspi. ale tuto noc mrncal okolo 23 - dala som dudlik a spal dalej, potom o 2:30 papal a o 5:15 sa uz smial v postielke. zobrala som ho k sebe, zaspal asi o dve minut a spinkal do 7:40 :slight_smile: a to siel vcera spat o 18:30
7. zář 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 tak to my sme sa po 7 mesiacoch naucili cez den spavat - hura. teraz Jakubko cez den spi viac ako ked mal dva mesiace :slight_smile:
7. zář 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 este k tomu spanku, baby na FB skusili dat na noc kasu...
7. zář 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babule, my sa nekojíme už cca 2 mesiaca, dávala som Nutrilon, ale zapekal ho, tak sme prešli na Babylove, to mu chutilo. Od pondelka mi však odmieta mlieko, pije iba v noci 180 ml.Cez deň som rada keď do neho dostanem aspoň 180 ml za celý deň. To z každej flaše vypije tak okolo 60 ml. Už dávame aj zeleninku, mäsko, poobede ovocie. Neviete mi poradiť? :frowning2:
7. zář 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vladimira32 No skus davat mliecko uz len na ranajky a veceru, ked nebude mat tak casto mozno nebude odmietat :wink: My davame ranajky - mliecko, desiata - ovocna vyzivka, obed - zeleninka, masko......., olovrant kasicka a na veceru zasa mliecko a babo je spokojne :wink:
7. zář 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby na FB ste v dajakej skupine kde pisete o babulkach?? :confused:
7. zář 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek