• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@teodorka vdaka za link, velmi dobre a jasne popisane
8. zář 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vladimira32, @zebra41
No my mameteraz taky zly tyzden, aky sme este nemali. Idu nam sice horne jednotky, pre istotu obe naraz, ale mala je ako cert. Iby na mne visi, v kuse vrci, cez den nechce spat a potom je taka unavena, ze nevie, co so sebou...a predvcerom aj dnes vecer vygrcala vsetko mlieko. A nedajboze sa jej nieco v papulke prilepi, alebo nejaky kusok, tak to grciame hned. So starsou som toto nepoznala, tak som z toho trochu zmatena. No a co sa tyka jedal - rano miieko (max. 140), desiata - ovocie, obed zelenina s masom (so zltka grcala, tak do roka nebudem davat), olovrant a vecer tiez mlieko v rovankom mnozstve ako rano. Skusiom na olovrant nejaky jogurt. V noci nejeme nic. Ona by aj rada vselico ochutnala, ale hned grciame. Len uz pred dvomi mesiacmi mala 8 kil, tak kazdy na to len povie, ze je prejedena, hoci podla mna je to somarina, ked po 3,5 hodine bez jedla zje jednu piskotu a ta sa jej nestastne prilepi na dasno a uz aj ide von. No ideme v utorok do poradne, tak sa o tom musim podebatovat.
8. zář 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 uz si napisala mafynke? Ja som tiez az teraz v skupine, tak jej napis, ona Ta prida
9. zář 2011 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 nenapisala, neviem ci tu ci kde :frowning2:
9. zář 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 jej napis na FB, mas ju medzi priatelmi?
9. zář 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
leonard2002 no prave ze nemam....
9. zář 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimia to je blbosť, že je prejedená, mne zase moja mama aj babka stále hovoria, že som malému začala skoro dávať zeleninu / mal 4 mesiace aj dva týždne /. Bol na UM, tak som ho prikrmovala. Asi po týždni som mu už namiesto obedňajšieho mliečka dávala celú porciu / 120 - 150 g / zeleniny, teraz pridávam aj mäsko. Na olovrant dávam presnidávku, alebo ovocie / nastrúhané /. Na desiatu mliečko u nás nehrozí, tak som mu začala dávať kašu od Nutrilonu a striedam ju s Nestlé .
9. zář 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,,,

tak zmenil sa nazov temy,alebo mi sibe??

pamatate sa na mna este??konika absolutne nestiham,,,no nejake novinky o nas,,,mame uz 4 zubky,,trochu nechceme papat, tak nam maly pochudol,,ale stale sa nepretacame,,ale ked odidem z izby,tak vzdy je pri niecom, pri com nema byt,,ale este som ho nenacapala,ze ako sa presuva,,,v postielke ked spinka,tak sa kruti dookola,,vieme robit indianika, baran baran buc,,daj daj ukazujeme,,tap robime,,skripeme zubami celu noc,,nesedime, nestvorznozkujeme,,ked je hladny,krici AM,,a to je asi tak vsetko,,,posledne sa zo vsetkeho tesi a robi pri tom take zvuky rozkosne,, :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. zář 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ahoooj no ako by som mohla zabudnut ako sme prezivali ci ten tvoj drobec vydrzi v tom brusku alebo nie :slight_smile: a chvalabohu to zvladol aj ked si si odtrpela svoje hlavne v nemocnici cooo???a jaky cas uz ubehol ze?
10. zář 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa jaaaj ani mi nevrav,,uz 7mesiacov ma,,kokos ako to leti,,,ani sa nenazdame a budeme slavit rocik,,stale na neho kukam a vzdy si spomeniem, co bolo,,,teraz mi to trapenie vynahradzuje,,,lebo je to stale usmievave babatko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: boze ved aj vy ste si toho prezili,,,si pamatam,ako sme si pisali,,ako som cakala na kazdy jeden pokrok,co napises,,rada citam,ake je malinka sikulka,,a tiez uz velka slecna :grinning: :grinning: :grinning:
10. zář 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminy....joooj ako krasne rastiete vsetci...chcem sa spytat...vsimla som si,ze vacsina z vas dava vecerny prikrm kasu...mne doktorka napisala taky planik az do 7,5mesiaca co mam malemu dat...no a ja mu davam tak,ze rano MM potom ovocie na obed zeleninku s maskom a 3-4lyzicky kasicky(vsetko v kope zmiesane)poobede mu dam bud MM alebo aj jogurt podla toho ako chce on no a na veceru mu dam zas zeleninku ale na miesto maska mu dam syrcek(taky ako je u nas na sk bambino alebo syrokrem)a zas zo 3-4lyzicky kasicky...no a pred spanim chce este MM...nie je to nahodou nejak vela :confused: ci???vy nedavate na veceru zeleninku?????
10. zář 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisikejc no znie to nejak chaoticky ked citam ten vas jedalnicek,ja davam normalne kasu na veceru a nie uz zeleninku to sa mi zda uz vela a tu kasu mas davat aj do zeleninky?to som este nepocula to skor by sa asi nemal ten syr este papat a zeleninka cisto s maskom a nieked ydam bezvajecnu cestovinku ale ja tiez uz davam vsetko mozne ale kasicku normalne plnu misku na veceru
10. zář 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky. Vidím, že riešite jedálniček babatiek. Dávate už niekto klasickú krupicu? Ja nad tým rozmýšľam už dávnejšie. Veľmi zle totiž v noci spíme a neviem, či by ju to nenasýtilo lepšie ako tie instantné kaše.
10. zář 2011 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adui ja este nedavam ale uz som tu niekde na koniku citala ze uz aj 7 mesacnym niekto daval a v pohode,dokonca do kravskeho mlieka ale zevraj ani z kase ti malinka nebude lepsie spavat,to sa uz niekde tiez riesilo baby to skusali ale ani to nepomohlo,vraj boli deti skor hore ako po mlieku
11. zář 2011 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adui ja som asi tak tyzden davala na noc kasu, no ale tak cista katastrofa, kazde dve hodiny hore..neviem ci ste na UM al. MM, ale my na noc davame nutrilon good night, raz sa budi, niekedy aj celu noc prespi..
11. zář 2011 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebonka Ahoj. Ja kojím+ večer pred spaním dávam nutrilon. Predtým sme dávali AR a teraz práve good night, ale nič sa nezmenilo. Večer sa napapáme, zaspíme a o pol hodinu sme prvý krát hore a potom do rána niekoľko krát, ja to už ani nepočítam. Keď sa zobudí, tak chce stále cicať, tak som si myslela či nie je hladná, ale možno chce iba maminku. Spávame spolu na posteli takže nie je problém v tom, že je sama. Moja kamrátka dáva krupicu do fľaše už hádam od troch mesiacov a malý spí jak dudok, ale to je asi také spavé bábo, lebo on je strašne pokojný aj cez deň.
11. zář 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka heeeej, iny nazov skupiny bol, nesibe ti :wink:
11. zář 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte zienky, obcas to tu citam kedze aj dcerka je februarova :slight_smile: chcela som sa spytat ci tu je tiez nejaky drobcek ako moja kristinka, co nechce papat prikrmy ?? skusame zeleninove, ovocne, kasicky, aj s piskotkami ale zo vsetkeho zje maximalne 50g a to uz prikrmujeme dobry mesiac ... inak je kojena a obcas jej dam UM alebo cajik a to tiez vypije 30-60ml a ja uz fakt neviem ako na nu ... poradite ??

@sisikejc prepac ale neda mi nereagovat na to bambino a syrokrem ... moja kamoska brigadovala vo "vyrobni" takychto syrov a odvtedy ich ani sama neje :unamused: vraj tam pomelu vselijake zvysky z vyroby klasickych tvrdych syrov a "ochutia" je to ako klobasa alebo pasteta pri mase, cize syrovy odpad a okrem toho presolene, pre deti uplne nevhodne... neber to prosim ta v zlom nechcem ta poucovat ani vyryvat len som bola zaskocena ked som si precitala ze to davas do prikrmu :sweat_smile:
11. zář 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Caute fešandy. Idem sa pochvalit ake velke pokroky robi nasa Lily. Takze pretacanie je uz samozrejmostou, vie si sama sadnut, aj ked obcas este spadne, ale najvacsi pokrok je ze uz lozi po stvornozky :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Je nezadrzatelna, vsade by vsetko tahala a pchala do pusinky :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
11. zář 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@matulka616 jeeej super to ste teda sikulky,to je asi prva tu zo skupinky tak gratulujem k prvenstvu,dufam ze vas coskoro dobehneme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
11. zář 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mam4 a kolko vazi malinka ked tak slabo papa?Nelli je zas srotovnik ta by jedla stale(napr na desiatu zje 2 aktivie s piskotkami) a vaha jej ide pomalicky hore ma 6800g
11. zář 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijusqa naposledy sme mali poradnu pred mesiacom (teraz sme neboli koli chorobe) a to mala 6,5kg a 62cm, oproti ostatnym mesiacom pribrala len 200g ale aspon pribrala :slight_smile: ona nie je nejaka chudunka, prave naopak len ja by som uz chcela menej kojit aby mi ju mohli babky postrazit ked niekam potrebujem ist, ja nemozem ani k lekarovi lebo dlhsie nez hodinu bezo mna nevydrzi :unamused: a vy ako dlho prikrmujete ?? alebo od zaciatku malej tak chutilo ??
12. zář 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mam4 a skusal ju krmit aj niekto iny? lebo napr. kamaratkin maly od nej spapa tak 4 lyzicky a potom musi dokojit. no ked ho necha sameho s mm,tak normalne spapa obed a ona sa nemusi ponahlat domov :slight_smile:
12. zář 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 jeeej, sikulka :slight_smile: tak to my sa este ani neplazime, len gulame a gulame :slight_smile:
12. zář 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sisikejc a to ti tak poradila doktorka na Slovensku alebo zijete kdesi inde? lebo tu co ja viem,tak radia zeleninku na obed a na vecer kasu plnu porciu
12. zář 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 tak to ma nenapadlo :slight_smile: ale napriklad caj nechcela pit od nikoho ... len to bolo davnejsie ked sme este nedokrmovali ... skusim, dakujem za napad :wink:
12. zář 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matulka616 jeeeeeeeeeej...no nas Leusko sa cim dalej tym viac snazi dostat na 4, tak snad vas rychlo dobehneme:slight_smile: gratulujeeeeeeeeem....ja sa ak stale tesim, ked vidim, ze robi nieco nove...:slight_smile: to je take uzasne sledovat ich pokroky, az mi bude luto, ked budu velki a nebudu nas uz potrebovat:slight_smile:
12. zář 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sisikejc tiez reagujem na ten syr, to je podla mna priskoro, moja kamoska sa to bala dat uz skoro rocnemu babu, na 7 mesiacov je to skoro aj podla mna...ale nie som odbornik, iba ma to zaskocilo, tak preto reagujem...nic v zlom
12. zář 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adui moja, ked pocuvam ako sa v noci budite, pridavam sa k vam...my sice nie az tak casto, vacsinou prvy krat az niekedy pred polnocou, ale potom aj kazde dve hodiny a k tomu vsetkemu ani za svet uz potom nechce byt v postielke. Dnes som normalne oslavovala, ze sa zobudil "iba" 4x a ze spal celu noc v postielke...ale ja uz som to zobrala trochu z ineho konca, ja stojim pri jeho postielke aj pol hodinu, kym nezaspi...uz ho nevyberam stale, ked place, dam mu cumlik, pohladkam, vacsinou este trochu nakojim, ale polozim naspat...lebo uz to bola cista katastrofa...zaspaval mi iba v obyvacke a to je som bola maximalne dolamana:( mojim kamoskam toto "trapenie" skoncilo, ked prestali kojit, a to kojili obe 15mesiacov...
12. zář 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mam4 ahojte vsetci, tak u nas dnes dopadla poradna na 7 mesiacov nie velmi slavne, aspon teda co sa vahy tyka, mame len 5650g a 67cm, ani sa necudujem, ked nechceme prikrmy, ale akokeby s nou sili vsetci certi, nechce vobec lezat, sediet ani nemame cas, lebo len na nohy a stat, postavi sa vsade, kde sa dostane, dnes nas aj konecne zaockovali, hadam to tentokrat dopadne lepsie ako prvy krat, zuby ziadne,ale zato slin na rozdavanie, tak neviem co s tym malym sidielkom :confused:
12. zář 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek