• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@lenochka presne. a to mi este povedala, ze mam v malych porciach jest a casto, ale to je asi nemozne v praci :frowning2:
len fakt neviem, ci ma zmysel teraz sa davat vypisat ked mam naplanovanu tak dovolenku, ze kazdy druhy tyzden
7. črc 2010 ve 14:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Dievčatá, som veľmi šťastná, že sa môžem pridať k februárovým mamičkám. Čakáme prvé bábätko a veľmi sa tešíme. Už sme boli na sono. Máme 7 mm a už nám bije srdiečko. Je to malý zázrak :slight_smile:
7. črc 2010 ve 14:25  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj :slight_smile:
idem vás dočítať
@silvika18 vitaj medzi nami :slight_smile:
7. črc 2010 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@kwetinka1 mysli na seba a na babo, ten zvysok sveta sa o seba postara. :slight_smile: Ja som tiez vkuse rozdumovala, co by tak bolo najlepsie, a ako to urobit aby som vsetku svoju robotu nehodila na kolegu...Potom moj muz buchol rukou po stole, a odviezol ma k doktorke. Teraz je moj najvacsi problem, ako zjest tanier spagiet tak, aby mi nebolo zle :wink:
7. črc 2010 ve 14:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@silvika18 - ahoj a vitaj medzi nami :slight_smile:
7. črc 2010 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@mimina321 ďakujem, som rada v takej krásnej skupinke mamičiek a ich malých srdiečok :dizzy_face:
7. črc 2010 ve 14:42  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@susana28 Ďakujeme :slight_smile:
7. črc 2010 ve 14:43  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
natalca sa este neukazala ako dopadla?

jaj baby, veru som tu pecienku nezjedla,,bo vzdy ked daco robim, je mi z toho zle,,,a uz aj ako som dlho stala, zacalo ma boliet brusko dolu
7. črc 2010 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@suzanna85 skusala si pepsicolu ? alebo colu , nemusis sa bat kofeinu , ale tieto dva napoje potlacaju naduvanie ... mne to velmi pomaha ...
7. črc 2010 ve 14:50  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@silvika18 vitaj moja :grinning: :grinning:
7. črc 2010 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkiki inak aj mne pomaha cola,,vzdy musim mat v chladnicke,
7. črc 2010 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@silvika18 ahoj, vitaj medzi nami.
@lenochka ja tomu vsetkemu rozumiem. mam tu take este dve veci, nemozem si dovolit, aby ma vyhodili z prace a potrebujem peniaze, lebo este s priatelom kazdy fungujem sam za seba a ja este dlhujem nejake peniazky, ktore musim vratit :frowning2:
7. črc 2010 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
dievčatá, ďakujeme, ste zlaté. čítam tu veľa ťažkostí, čo niektoré máte. ja mám len také bežné, našťastie, chute, citlivé prsia, bolesti bruška. chcem sa vás opýtať, či niektorá z vás má astmu, lebo by som chcela vedieť, ako prebieha tehotenstvo s astmou. vďaka :slight_smile:
7. črc 2010 v 15:00  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@kwetinka1 juj to je mi luto, ze mas taketo trable, neviem ako by som ti mohla. :frowning2: snad len takto cez pismenka, ked sa budes potrebovat vyrozpravat a drzim palce aby to co najskor preslo. :slight_smile: Ved ku koncu prveho trimestra nam uz chyba len zopar dni :slight_smile:
7. črc 2010 v 15:14  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@silvika18 ahoj a vitaj
a zdravim vsetky, co som dnes nezdravila :grinning:
co s tym drzkovy gulasom? mozem, ci nie? myslim vsetko okrem drziek :unamused:
7. črc 2010 v 15:20  • Odpověz  • To se mi líbí
je pravda, ze ked tehotna zena nema pas v aute a preukaze sa polictajtovi knizkou, nedostane pokutu?
7. črc 2010 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenochka si velmi mila a zlata. velmi mi vobec pomaha sa vyrozpravat a vediet, ze niekto vie ako sa citim a vie to pochopit. ale som si uvedomila, ze mas pravdu, vsetci okolo mna sa postaraju a ja sa musim sama o seba. tiez si hovorim, ze uz len par dni :slight_smile:
@lubinka26 k drzkovemu gulasu. neviem ci ten vitamin sa nevavari do polievky,ale ako tu uz bolo pisane, ze s mierou to neuskodi. raz za mesiac dva to nemoze uskodit, a ja som jedla pecienku a uz som si nechala u rodicov odlozit, ze ked tam v auguste pojdem tak mi tatino spravi zajaciu. za tou sa idem potrhat. ked si das jednu porciu raz za cas, tak to podla mna bude v pohode. ked mas prilis velke vycitky tak drzky skus nejest.
o tom pase som pocula, ale ci je to pravda, tak to neviem.
7. črc 2010 v 15:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@lubinka26 ja myslim, ze ten vyvar muzes. a s tim pasem v aute, je to pravda, ale ve vyssim stadiu tehotenstvi, ale presne to nevim
7. črc 2010 v 15:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@cutce policajti su ....radsej sa nevyjadrujem. ako oni mozu posudit vyssie stadium tehotenstva???
7. črc 2010 v 15:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@kwetinka1 za zakona od urcityho stadia tehotenstvi pas nemusis mit, jen si najit v zakonech od ktereho mesice (to ja nevim, ja jsem se po tom nepidila).
7. črc 2010 v 15:41  • Odpověz  • To se mi líbí
tak se musim omluvit, pravdu jsem nemela

Pravidla provozu na pozemních komunikacích daná zákonem č. 361/2000 Sb. nedávají žádnou výjimku ženám, i v pokročilém stavu těhotenství, z používání bezpečnostních pásů. I když se to může na první pohled zdát nepohodlné, bezpečnostní pás dokáže účinně chránit v případě dopravní nehody život nejenom ženy, ale i jejího nenarozeného dítěte. Je nutné si uvědomit, že při nárazu vozidla do pevné překážky při relativně velmi nízké rychlosti 50 km/h je nepřipoutaná osoba vržena vpřed silou, která je 60× vyšší, než je hmotnost jejího těla. Následky si může představit každý sám…

7. črc 2010 v 15:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte. S tým pasom iba ak máš potvrdenie od lekára!! Je bezpečnejšía jazda s pasom ako bez neho! Baby, ja nemám vôbec žiadne príznaky. Mám pocit, ako keby som vôbec tehotná nebola:slight_smile:))) Zajtra idem do poradne. Som zvedava. Chcem ísť na 2 mesiace na východ, tak uvidim, ako to poriesime s ďalšou poradnou a krvou :frowning2: doktor nebude rad:slight_smile: No som už rok a pól doma, odkedy som otehotnela s malým, takze teraz idem tak či tak!!! Môže sa aj na hlavu postaviť:slight_smile: Lebo zasa sa tak skoro za rodinou nedostanem. Vo vyššom štádiu určite nie a keď sa narodí druhé, tak to urcitie nie. Jedinna možnosť je ísť teraz.
7. črc 2010 v 15:47  • Odpověz  • To se mi líbí
arrett: a kde jsi ted? a jak je to daleko na ten vychod? Z toho si nic nedelej, me taky nic neni, jen jsem unavena :wink:
7. črc 2010 v 15:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett - ahoj :slight_smile: chcem sa ťa spýtať či aj to prvé tehu si mala také bezproblémové, teda, že ti nebolo zle?
7. črc 2010 v 15:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@cutce Som na Slovensku, len na západe v Senci.

@susana28 Prve tehu mi bolo na umretie!! Presne tak ako baby píšu. 3 mesiace som nebola schopná existovať. No potom sa to smahom ruky zmenilo a druhý trimester bol fantasticky! Com viac som bola tehotná, tým mi bolo lepšie. Pisala som tu už že v 8. mesiaci som umyvala podlahu po styroch:slight_smile: Mozno prešlo malo času a moje telo si ešte neodvylo od tehu, takze sa nemá prečo prispôsobovať a berie to ako samozrejmosť :slight_smile:)) Dokonca ani prsia má nebolia a nezvacsuju, lebo stále kojim:slight_smile:))
7. črc 2010 v 15:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett ahoj, kde na východe chceš stráviť dovolenku? teda návštevu rodiny ? :slight_smile:
7. črc 2010 v 16:02  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@cutce dakujem....ako som sa dostala na cyprus?long story :wink: no žijem tu už 5 rokov....
7. črc 2010 v 16:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkiki nie,lebo lekár mi ešte na zač.tehotenstva povedal,aby som colu nepila...ale určite to skúsim.Kašlem už na kofein....ked už nič iné nepomáha.Dakujem za radu :wink:
7. črc 2010 v 16:17  • Odpověz  • To se mi líbí
zo zakona:
Používanie bezpečnostných pásov a iných zadržiavacích zariadení

(1) Osoba sediaca na sedadle povinne vybavenom bezpečnostným pásom alebo iným zadržiavacím zariadením ) je povinná toto zariadenie použiť; to neplatí pre
a) vodiča vozidla ozbrojených síl, ozbrojených bezpečnostných zborov, ozbrojených zborov, Vojenskej polície, obecnej polície, Hasičského a záchranného zboru, ostatných hasičských jednotiek, Horskej záchrannej služby, záchrannej zdravotnej služby, banskej záchrannej služby, Vojenského spravodajstva, Slovenskej informačnej služby a prepravované osoby, ak si to vyžaduje plnenie ich úloh,
b) inštruktora autoškoly, ktorý vykonáva výcvik na vedenie motorového vozidla alebo skúšku z odbornej spôsobilosti,
c) osobu s telesnou výškou menšou ako 150 cm s výnimkou osoby, ktorá je povinná používať zadržiavacie zariadenie podľa podmienok ustanovených v osobitnom predpise,18)
d) vodiča vozidla taxislužby pri zmluvnej preprave osôb v obci,
e) osobu, ktorá nemôže byť pripútaná zo zdravotných dôvodov; takáto osoba sa musí preukázať osvedčením o oslobodení od použitia bezpečnostných systémov vozidla. )

(2) Výnimka podľa odseku 1 písm. b) až d) sa nevzťahuje na osobu, ktorá sa prepravuje na mieste, ktoré je chránené pred účinkami nárazu vozidla airbagom.

z bodu e vyplyva, ze lekarka na to musi dat potvrdenie, ze nemozete byt priputana. tehotenstvo same o sebe nehovori o vynimke.
7. črc 2010 v 16:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@suzanna85 mě nevolnosti držely ještě před 14 dny dost silně, řekla jsem o tom doktorovi a on mi poradil, že každé ráno mám mít na nočním stolku připravené dva piškoty, které mám sníst hned, jak ráno otevřu oči...pak že mám mít v lednici pořád ledově vychlazenou Coca Colu (ne Kofolu ani jiné napodobeniny) a po lžičkách si ji ráno dávat...možná je to u mě taky trošku psychická záležitost, takže hned další den, kdy jsem to takhle ráno udělala, jsem nezvracela...sice mi ještě pár dní bylo špatně tak nějak celý den, ale už to nebyly takové závratě a zvracení jako předtím...
Jinak jsem taky celé dny mívala takovou divnou pachuť v ústech a na to zase pomáhalo, že jsem si do pusy sem tam něco strčila...mrkev, jablko...prostě pořád jsem u sebe měla něco na zub a když bylo nejhůř, kousla jsem si do něčeho, ucítila nějakou chuť a bylo mi o něco líp...
Jak tady píšete o přecitlivělosti na pachy a vůně, tak s tím bojuju pořád...všechno cítím intenzivněji, měla jsem to tak i v prvním těhotenství...musela jsem dokonce vyhodit parfémy a další kosmetiku, kterou jsem do té doby používala...věřte mi ale, že i to přejde...sice i teď když ucítím nějakou vůni, která mi vadila v prvním těhotenství, tak to ve mně vyvolá nepříliš hezké vzpomínky, ale není to tak strašné :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. črc 2010 v 17:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek