• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@dijefcatko ja som mala krvacanie, na intimke nic nebolo, ale tak mozno preto, ze som to hned podchytila a bolo to rano a ja letela do nemocky, normalne som mala na toaletaku krv skoro ako ked ti zacne menstruacia, potom som uz len spinila neskor ten den, vecer som spinenie vnimala len tak, ze ked som sla na wc mala som na papieri trocha ruzovkaste a aj v mise som to videla, take kusocky pozrazanej krvi
12. črc 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly ved s tym suvisela moja otazka, ze co je vlastne spinenie? mozno preto ma poslal prec. povedal, ze na hospitalizaciu to urcite nie je. mozno, ze to, co ja pokladam za spinenie, nie je spinenim (mam to len na papieri trosku a je to svetlo hnede, mozno tak farba cappucino). som zvedava, co mi povie moj doktor, idem poobede. dufam, ze ma zoberie, lebo dnes ma volno, robi iba 4D sona, ale on je velmi zlaty, vzdy hovori, ze treba prist, tak urcite ma zoberie.
12. črc 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko urcite z posvy nema vytekat nic hnedej ani cervenej farby, nezalezi na tom, ze kolko, ako vravim u nas primar nepustal domov, kym baba nebola uplne bez spinenia aspon 3 dni
12. črc 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ahojky, take jsem spinila, vic jak tyden urcite...bylo to tmave, az spis do hneda, obcas i takove mensi srazeninky v tom, bylo to na intimku a na papire pri utirani vzdy...doktorka me zkontrolovala, jestli nemam hematom, rekla mi, ze takove spineni je u nekoho v souvislosti s premenou delohy a predepsala mi ascorutin...ja si ho koupila a pak ctu, ze se nema pouzivat v tehotenstvi:slight_smile: tak jsem si ho radsi nedala a jen jsem odpocivala a ted je to ok...

ja ted zase bojuju s vytoky, ale ty jsou pry take normalni :rolling_eyes:
12. črc 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko a aj sa vzdy pytal, ci bolo nieco na vlozke, alebo na toaletnom papieri a muselo to byt naozaj v uplnom poriadku inak nepustil domov
12. črc 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly mozno mal nejake zle skusenosti, ze kedysi nieco zanedbal, tak teraz dava pozor. moj obvodak ma tiez za sebou tazky pruser, preto si teraz nedovoli pochybovat o ziadnom slove pacientky a venuje sa fakt maximalne! Aj napriek tomu, ze raz v minulosti pochybil, doverujem mu, lebo verim tomu, ze uz sa mu to nestane a okrem toho, ma spickove vybavenie a pracoval aj v zahranici...
12. črc 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko mozno a mozno nie, lebo ten co ma prijimal nebol primar a ten co ma neskor osetroval tiez nebol on, myslim, ze u nas v nemocke maju k tomu zodpovedny pristup vsetci gynekologovia aj spolu so sestrickami, ja som bola s ich pristupom a starostlivostou maximalne spokojna a aj velmi vdacna, lebo ked som tam prisla bola som psychicky uplne na dne... ked mi sestricka merala vtedy na prijme tlak tak mi tam tep vyskocil 115 co som bola taka vydesena
12. črc 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly cely pristup vzdy zalezi od primara. ked jeho podriadeni lekari vedia, aky je ich primar a co povazuje za podstatne, riadia sa tym aj oni. to viem od kamosky, sice pracuje na inom oddeleni, ale u nich je to tak. mas v kazdom pripade stastie, ze ich mate takych. tento v nemocke bol sekundarny lekar, strasne mlady, mozno preto bol taky... v kazdom pripade, dnes idem k svojmu lekarovi a uvidim, co mi povie. dufam len, ze napriek tomu, ze ma vysetrovali v nemocnici, vysetri ma aj on, aby som bola pokojna. tolko som uz citala o tom, ze baby spinili, vsetko bolo ok a potom o niekolko dni babo odumrelo... boze, uz som sa tolkokrat zaviazala, ze uz nebudem info hladat na nete, ale nikdy to nedodrzim...
12. črc 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj, tiez som myslela na ascorutin, ale je na nom napisane, ze tehotne ho nesmu brat...
12. črc 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ja to poznam a viem ako sa citis, tiez ma napadlo, ze ten pristup moze mat na svedomi primar a ten ma svoje oddelenie podla svojich pravidiel... pozri, ja som krvacala a aj ja aj babatko sme v poriadku, ale kedze to nie je pravidlo, nemali by lekari take veci zlahcovat... hlavne lezat, oddychovat a chodit maximalne len na wc...
12. črc 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ascorutin davali v nemocnici lekari kazdej co mala problemy a na take veci ho lekari predpisuju bezne, sice je na letaku, ze iba po konzultacii s lekarom, ale to znamena skor take, ze ked nemas ziadny problem, tak by si to nemala brat, ale ked problem je, tak ti to pomoze, ja som ho brala a problemy sme neskor ziadne nemali
12. črc 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly tak žeby som si jeden šupla? ale už radšej vydržím do poobedie, že čo doky povie. len dúfam, že to nie je MA, toho sa strašne bojím... :frowning2:
12. črc 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ahojte, nebola som tu hadam aj dva tyzdne, mam co citat :slight_smile: ..... ako sa mate?
12. črc 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, ja o 12.00 idem k doktorke a uz ma chyta strach. bojiiiim sa.
mozu tehotnej vrtat zuby? Dost ma rozbolel zub, ale mam strach ist k zubarovi, lebo mi zo vsetkeho pride zle a ani poriadne si nemozem umyvat zuby ci ma stale natahuje, ked si tam dam kefku.
12. črc 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mimina321 ako casto beries torecan? ja si ho dam len ked mi je zle a som v praci na nejakom meetingu, inak sa ho snazim obmedzovat.
12. črc 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile:

@kwetinka: jen jdi k zubari, je normalni ze v tehu jsou problemy se zuby, mimco si odebira ziviny ze zubu, normalne se muze vrtat :wink:

jinak kdo mate jit k doktorovi, drzim palecky :wink:
12. črc 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby,

už sme nazad z dovolenky. Popísali ste toho až až za tie dva týždne, takže to určite nestíham dočítať.

Všetko bolo úplne super, cítila som sa výborne a nemala som ani žiadne komplikácie. Už aj bruško mi pomaly rastie - pridávam fotku.

Zajtra idem k doktorovi na prvé sono, tak som zvedavá. :slight_smile:

12. črc 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca ahojky, mas uz krasny brisko, ten muj si mysli, ze jsem tlustsi a ne ze mi roste brisko, on si mysli, ze je moc brzo, ze malinkej ma jen 2 cm, ze mi takhle nemuze rust :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. črc 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce - dieťatko je maličké to áno, ale placenta robí tiež svoje. Zväčšuje sa aj krvný obeh. To aké budeš mať bruško - ty nemáš ako ovplyvniť. :slight_smile:
12. črc 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce
@leginca presne ta...a chlapov si netreba všímat....oni tomu nerozumejú:slight_smile:...my sa len pekne tešme s našimi bruškami:slight_smile:))))))))))
12. črc 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja jsem byla silnejsi i pred tim, takze fakt vypada, ze jsem vic ztloustla a jeste neni tvrdy a nema tvar, je to takovy to tlustkovsky brisko, ale ono bude vypadat tehu;acky za chvilku :slight_smile:
12. črc 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce určite ano.... :wink: holky ja si zase idem lahnút,lebo mi je zasa zle a ešte k tomu ma bolí hlava....neviem dokedy to ešte takto vydržím :angry: volala som doctorovi,či si možem na tie nevolnosti niečo v lekárni kúpit,a on,že radšej aby som nič nebrala :frowning2: tak ja už neviem.....
12. črc 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
suzi: muzes paralen :wink:
12. črc 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 mne moja predpisala torecan a mozem ho brat 3krat denne.

bola som na ultrazvuku a taky sok mi sposobila moja doky, ze este teraz sa mi trasu kolena. samozrejme aj mi slzy vybehli. zacala mi robit ultrazvuk, a ten vak tam videla, to som aj videla, ale nevedela najst babo. mala som moznost vidiet monitor a tiez som ho nevidela. zhodnotila, tehotnost tam je, ale plod nie. uz mi tiekli slzy a v tom hovori, ze aha, ako som sa naplasila tu je schovany. ani si nevie predstavi ako mi odlahlo. aj sa mi ospravedlnovala, ze ma tak vyplasila, ze aj ona sa naplasila. to bol pre mna riadny sok. potom som ani priadne nevnimala co mi hovorila. iba viem, ze povedala, ze plod je trosku mensi, ale inak vsetko oki.

pytala som sa na dovolenku. to jazero kam ideme je vzdialene 860km. tak mi povedala, ze je to rizikove a ze ma na to upozornuje, ze ona by nesla tak daleko nikam. tie co ste boli uz na dovolenke, isli ste autom? ak ako ako daleko?
este sme rozmyslali, ze to zoberieme na dvakrat. jeden den dame cca 400 km a druhy zvysok. ja teraz nevivem co mam robit. jedine co mi byva je fakt, ze velmi zle, nekrvacala som a ani ziadne ine problemy. tak neviem co robit....povedala, ze sa mam rozhodnut sama.

uz mam aj tehotensku knizku :slight_smile:
12. črc 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
kwetinka: tak to velikanska gratulace, teda to musel byt sok. Pokud jedete 2 dny a date 400 km kazdy den,tak si myslim, ze bys to mohla zvladnout :wink: , ale kazdych 130 km by ses mela projit
12. črc 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz ste to oznamili v praci? ja sa chytam dnes.....
12. črc 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
u me uz to vi od zacatku :wink:
12. črc 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce dakujem. no bol to pre mna riadny sok, ale aj ona sa zlakla a tak smutne a opatrne mi to hovorila, ale nakoniec ho nasla. schovaval sa :slight_smile: videla som len taku machulu, uz bola riadne velka, asi nema dobry ultrazvuk, lebo to nebolo velmi zretelne, ale videla som to :slight_smile: teraz idem do dalsej poradne 30.7. a potom na ultrazvuk 10.8.
doktorka mi tu cestu vyslovne nezakazala, vraj je to na mojom rozhodnuti. len potom by som si nerada nieco vycitala.
12. črc 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
kwetinka: to je taky pravda, neco se stane a ty si to budes do smrti vycitat, ze ti ta dovolena za to nestala. Tak nikam nejezdi a bud doma a odpocivej :wink:
12. črc 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 jsem rada, ze je vse ok...

jinak mrkejte na meho ufounka:slight_smile: mava nam levou rucickou:slight_smile:
12. črc 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek