• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Jo a včera jsem četla v čekárně něco o nevolnostech. Prý je to způsobeno narůstajícím HCG, které roste do 12tt. Poté by měly nevolnosti zmizet :wink: ...útěcha pro ty, kterým je špatně :wink:
Je to taková obrana v těle, reguje nevolnostmi, protože je v těle něco cizího :wink:
A HCG narůstá co tři dny( a já to tak u tohohle těhu měla, bylo mi špatně jen3. nebo 4.den.) U Eli mi bylo zle pořád :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak se holky držte, jednou to zkončí :slight_smile:
13. črc 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já zatím letím, čekám sestru. Snad najdu zase čas na vás kouknout :slight_smile:
13. črc 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, práve sme prišli od lekára. Už máme tehotenskú knižku :slight_smile: Tešíme sa, až na to teplo :frowning2: Opúchajú mi nohy.
13. črc 2010 v 10:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
gratulujem k tehu knizkam a k uspesnym kontrolam :slight_smile:

ja tu asi dnes ani nebudem moct prispievat, mam velmi zlu naladu a ide na mna riadna depresia. slzy mam na krajicku....
13. črc 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 kolko radosti, ze o mne pocujes :slight_smile: si zlata :slight_smile: no mala som toho vela, ucila som sa na skusky.... no a co sa mi nestalo, v den skusky som sa rano zobudila a bolo mi na odpadnutie a na vracanie.... som netusila ako to zvladnem uz len tu cestu do Martina, nieto este odpovedat na znamku. no ale parkrat som mala stretnutie so zachodovou misou a nejako som skusku zvladla, dokonca na B :slight_smile: myslela som ze mi zacali prave v ten den nevolnosti, ale vecer ma to chytilo este viac a k tomu hnacka.... takze nakoniec to bola viroza nejaka.... nastastie :slight_smile: no ale vies si to predstavit, neudrzala som v sebe ani vodu asi dva dni.
a bola som aj na tej kontrole ked aj ty, mam aj fotku.... o srdiecku nevravel nic, tak asi nevidel ozvy.... ale vsetko v poriadku, velkost sedi priblizne na termin ovulacie a o tri tyzdne sa mame ukazat... to je vlastne uz buduci stvrtok.
inak sa mam ok.... v nedelu sme to povedali otcovi.... mama mi zomrela ked som bola dieta.... reakcia nebola dobra ani zla.... boji sa ci zvladnem skolu. ale ja som odhodlana, mam dobreho muza, ten mi pomoze. ale bola som sklamana, vedel, ze mam problem, ze neskor mozno by deti neboli, ale on si mysli ze tri roky by to pockalo.... nech si mysli..... nenechame si pokazit radost
13. črc 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 co sa deje ked si taka smutna?
13. črc 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 co sa stalo? :fearful:
13. črc 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko

kwetinka: to je normalni, ja sem tam mivam taky slzicky na krajicku, kdyz vidim neco smutneho nebo i bez toho, to jsou hormony :wink:
13. črc 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406
@dijefcatko dakujem vam za zaujem s priatelom ranna hadka. uz davnejsie som ho prosila, ze ked vstane, aby zatvarl dvere, ze nech sa vyspim. dnes rano vstal pustil tv a isiel do sprchy. dvere nezatvoril. tak som ho poprosila, ze nech na to nezabuda a ze nech ich zatvori. prisiel do spalne, povedal, ze ci si ich neviem zatvorit sama a tresol s dvermi, ze skoro zrkadlo na stene zhodil. tak som povedala,ze nech sa spameta a zopakovalo sa to, potom sme uz po sebe kricali. nasraty isiel do prace, vchodovymi dvermi tiez treskol.
pritom vcera prisiel o polnoci domov, ale ved nech sa zabavi a stretne s kamratmi. to mi nevadilo.
ked odisiel do prace, tak som plakala, ze som sa ani utisit nevedela, nejako ma to rozhodilo. som mu aj napisala smsku, ze sa ma to dotklo. iba utoky z jeho strany. uz som v praci a kolegovci v kancelarii uz vedia, ze budem mat babetko (vcera som to oznamila) a su ku mne mily. doslova ma obskakuju, beru na mna ohlad. je to sice len jeden den, ale este aj dnes ma kolega upozornil, ze ho boli hlava a nemusi byt prijemny spolocnik :slight_smile: aby som si to nebrala osobne.
a ten moj? niekedy sa velmi tesim na to babo, a niekedy ani sama neviem. chcela som mat rodinu, nielen dieta. uz sa so mnou v minulosti dvakrat cez sms rozisiel za huposti. akokeby ma nevie tolerovat. moje kamaratky ho ako tak oznaju, preto aj ked som im to povedala, tak niektore sa tak velmi netesili :slight_smile: napriklad moja mama ma prave o to strach aky bude, ci bude pri mne stat a starat sa o dieta.
teraz mam slzy na krajicku a najradsej by som sa niekam stratila.
13. črc 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, již delší dobu sleduji vaši diskuzi a ráda bych se k vám přidala. Celkem neplánovaně a řekla bych i nevhodně jsem otěhotněla a dlouho jsem se s tím srovnávala, ale teď už je to lepší. Všem, kteří čekají mimíska gratuluji a přeji, aby vše dobře dopadlo. Měla bych na vás takovou menší prosbu. Jsem teď v 9tt, u lékaře jsem byla v 5+5 a tehdy mi ještě nic nebylo. Koncem června jsme s přítelem odjeli na dovolenou a asi v polovině mi začalo být dost špatně. Sice nezvracím, ale pořád mám ten pocit, že každou chvíli budu. Zítra mám nastoupit zas do práce, ale obávám se, že to nezvládám, ještě teď v tom šíleném vedru a s 45minutami dojíždění. Myslíte, že mi doktor vystaví aspoň na pár dní neschopenku?a pokud ano, který?obvoďák nebo gynekolog?
13. črc 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak jsem ještě zapoměla uvést, že zaměstnavatel o těhotenství zatím neví, průkazku bych měla dostat až na začátku srpna, minimálně do té doby to chci utajit, protože předpokládám velké problémy a tudíž další stress navíc
13. črc 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 naprosto Ti rozumim, take mam za sebou ranni hadku s pritelem...a taky si myslim, ze to nebylo kvuli me, ale jeho chovani jako v Tvem pripade...take jsem rano slzela, ale pak jsem si rekla, at se nestresuju, ze je to trouba a ja musim byt v klidu...kazdej mame blbej den nekdy a myslim, ze nasim partnerum TO vse dojde az pozdeji, mozna az po porodu...jsou vyjimky, urcite, ale vetsina chlapu je dle meho takova...

tak se netrap, udelej si pekny den...dej si neco dobreho, pust si film, dej si vanu, fakt relax...a udelala bych veselou cedulku na dvere - netriskat prosim, pritomnost tehotne :grinning:
13. črc 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
kwetinka: ten tvuj by mel konecne dospet, vzdyt budete mit miminko, takhle se prece nemuze chovat. Ja mela to samy, muj stava o hodinu driv, tak jsem mu to rekla, pak parkrat zakricel v polospanku zavri ty dvere a ted to dela automaticky.

Musi se tolerovat navzajem, koukam, ze ten tvuj bude takovy sobecek malej, co? Je mi to lito, ale myslim, ze byjste si meli spolu sednout a vazne promluvit :wink:
13. črc 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dress ahoj a gratuluji...no dle meho, pokud nechces, at se to provali, bez za obvodakem...ja se ale treba domluvila s sefem a hrala otevrenou hru a domluvili jsme se, ze budu nejakou dobu fungovat z domova, presne jako ty, denne dojizdet pul hodiny nezvladam...drzim palce:slight_smile:
13. črc 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 by som ta postiskala keby sa dalo :frowning2: neviem co ani napisat..... chapem ta, ze sa citis zle, potrebujes, aby pri tebe teraz stal. podla mna by si mu mala dat najavo ako sa citis a nie iba cez sms ale sa porozpravat z oci do oci. ty tu casto pises o hadkach s nim.... mal by sa uvedomit, ty ho poznas najlepsie a vies co na neho plati, odid k mame alebo ja neviem. nech mu konecne trkne v tej hlave. budete mat spolu dieta a ty naozaj nemozes stale uvazovat ci sa s tebou nahodou nerozide cez sms. spytaj sa ho ci s nim mozes pocitat... lebo takto to dalej nejde... to je bud alebo, ziadna zlata stredna cesta neexistuje, lebo by si sa len trapila
13. črc 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
imzadi ..děkuji za názor, ono je to ale bohužel ještě trochu složitější.já z domova bohužel pracovat nemůžu a zaměstnavateli bych to sice ráda řekla co nejdřív, ale zatím nemám tu průkazku a navíc mám vážně strach z reakce nejen zaměstnavatele, ale i spolupracovníků :(
13. črc 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imzadi dakujem, ten napis na dvere ma pobavil a aj to tak najblizsie spravim.
@cutce presne, hadka zacala, ked som ja zakrycala, ze ma zatvorit tie dvere. to on nezniesol, ze preco "vrieskam". nesko o vrieskanie, ale pri nom clovek nemoze ani zvysit hlas. bohuzial je sebec :frowning2: odkedy sa dozvedel, ze som tehotna, tak sa snazi, ale uz sa mu prestava darit a vracia . rozmyslam,ze dnes uz nebudem na neho vobec reagovat (predpokladam, ze ani on) a asi pojdem spat kamaratke. rodicov mam daleko a nemozem si to dovoli tam ist, lebo musim chodit do prace. ale neverim tom, ze on by sa zbadal.
babule dakujem vam vsetkym za podporu, trosku sa mi ulavilo, lebo som to dusila v sebe. inak, na tu dovolenku nejdeme, jeho kamaratova frajerka sa zrejme nechce prisposobovat potrebam tehotnej. takze nakoniec sa to vyriesilo. a teraz aspon uvidim ako sa zachova on, ci pojde sam a mna necha doma.

@dress u vas su tusim ine zakony, ako to tu z niektora pisala, ze podla vasho zakona je zena chrane az po tretom mesiaci. neviem to presne, vyskusaj si pozriet vas zakonnika prace. ja som to tiez do vcera v praci tajila, ale uz to vie par kolegov a vsetci su tak neskutcne mili, pritom som to vobec necakala.
13. črc 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 nemám strach z vyhazovu, dle speciálního zákona mají povinnost mi automaticky prodloužit pracovní poměr (neboť mám smlouvu na dobu určitou), akorát že mi při nástupu důrazně vytýkaly, abych se vyvarovala toho otěhotnět a je to tady...já to vážně neplánovala, i pro mě to byl hrozný šok, zatím jsem to kromě přítele ještě nikomu neřekla, ani svým rodičům....povedlo se to bohužel v nejméně vhodnou dobu,ale vy mě tady držíte nad vodou, když si čtu o vašich strastech...takže vám všem moc díky
13. črc 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
kwetinka: tak na to jsem taky zvedava, jestli pojede nebo ne. Ja jsem mu rikala, ze kdyby je zavrel, tak bych nekricela :slight_smile: . Je mi to luto, ze se takhle chova :unamused: , ale myslim, ze jit spat ke kamaradce nic nevyresi
13. črc 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dress a co ti moze zamestnavatel? vyhodit ta nemoze...proste zotrvas tam do materskej, mozes ich mat na haku a potom si uzivat babetko. hm? co ty na to? proste ber tu pracu len ak prijem. podarilo sa no a? nie si povinna im to vysvetlovat a musia to akceptovat. co robis? preco si bola z toho tak mimo? prietel to ako zobral? prepac, ze som zvedava, ale nemusis odpovedat, ked nechces
13. črc 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
dress: ale preci te takhle nemuzou stresovat. mi te vezmem, ale nesmis otehotnet, co je to za lidi? Co delas za praci, ze tam mas takovy kokoty?
13. črc 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 no mas to velmi tazke :frowning2: mrzi ma to, kazdej zene by som dopriala takeho muza ako mam ja, ale ruky prec, svojho si nedam :grinning: suhlasim s nazorom, ze zlata stredna cestu tu neexistuje, bohuzial, je to bud - alebo. on sa nesmie k tebe takto spravat! alebo sa nevie zmierit s tym, ze bude otcom? chcel to babatko vobec, ked je taky sebec? na sebectvo by mal v kazdom pripade odteraz zabudnut, uz to nepojde. ak by sa vybral na tu dovolenku, ja by som urobila poriadnu ciaru za touto etapou zivota... prepac, mozno je to tvrde, ale je to moj nazor :unamused:
13. črc 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
kwetin, to bude zase dobré, nebuď smutná, já bych dala cedulu na dveře a bylo by....já dneska umírám, je mi šíleně zle, chudák Mau, nejde se jí věnovat tak jak bych chtěla, ale ona se tak krásně stará, prďolka,snad dorazí J. z práce dřív páč to dneska asi dlouho nedám :unamused:

dress vítej
13. črc 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
majka, to musi byt krasny se divat na Mau jak si krasne hraje, neboj, ji to urcite nevadi, ze si sama hraje, ono az prijde to maly, tak si bude muset hrat sama casteji, urco ze zacatku :wink:
13. črc 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvika18 gratulujem k tehotenskej knižke :slight_smile:
@dress vitaj
ahojte tehulky....ako sa dnes máte?
13. črc 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce jj, ona je hodně trpělivá, ale musím jít udělat obídek, snad to dám, je mi fakt šíleně. Ona za mnou přijde a ať si vezmu prášek nebo kapičky :grinning: tak jsem se jí snažila vysvětlit, že to mi nepomůže, tak mi na své kuchyňce udělala čaj a přinesla mi na talířku rybu :grinning: Teď si pustila krtečka tak kouká a po o zkusím ju překecat ke spánku, ale to se mi asi nepovede.
13. črc 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jinak též gratuluji ke knížkám a ko, jen tak dál :slight_smile:
13. črc 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
majka: jej ta je zlata, vidis jak se o tebe hezounce stara :slight_smile:

Suzi: ahojky, jak se dneska citis?
13. črc 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Mna od vcera boli pod pravym rebrom a dole v prvo v podbrusku :confounded: Prave som vyslala MM do lekarne, uvidime, s cim pride. Nechce sa mi ist k Dr. :unamused:
13. črc 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
sharlotta: myslim, ze bys mela jit k Dr, preci jenom rpo jistotu :wink:
13. črc 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek