• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
dekujeme:slight_smile:a také jdeš nejdříve na odběry a pak teprve na ten ultrazvuk??
17. črc 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Odbery na vrodene vyvojove poruchy sa robia v 16 týždni:slight_smile: a potom v 20 morfologicky ultrazvuk. Neviem, či do 20 týždňa Vám ešte budú robiť ultrazvuk. Väčšinou sa robí 10,20,30 a pred pôrodom prietoky, či je ešte vyzivovana placenta. Nerobí sa usg na každej poradni, iba sa počúva srdiecko, meria tlak, moc a ani krcok maternice sa na začiatku nekontroluje, pokial nie ste po konizacii, alebo inej operácii krcka.
No ale každý lekár to má inak:slight_smile:
17. črc 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji hezký víkendíček, tady je konečně pod mrakem, ale mám strach, že jen trochu zaprší a nic z toho nebude.
@kwetinka1 hezkou dovolenou :wink:
@suzanna85 doufám, že už je lepší
17. črc 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
arrett...ja na tyhle odběry jdu už právě za chvíli a to budu v 10+3 a na ten prvotrimestralni ultrazvuk jdu v 11+6
17. črc 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa To sú odbery na krvnu skupinu, HIV, anemiu a tak podobne
18. črc 2010 v 00:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett a ty co nespis o tomto case?
18. črc 2010 v 00:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luppita Opekali sme :slight_smile:)). Už ste sa vrátili??? Ako bolo?
18. črc 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
arrett...to ne na těch už jsem byla, tyhle odběry na které jdu jsou už na tu genetiku, já si jinechávám dělat na začátku 12 týdne a stojí mě to 900 kč, po těch odběrech následuje ten velký ultrazvuk.....všechno se to jmenuje prvotrimestrální screening. :wink:
18. črc 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa preco si to davas robit tak skoro??
18. črc 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
arrett.....podle mě to není brzo, je to ve 3. měsíci a rozhodně lepší pro mě je, abych nosila miminko a věděla, že je zdravé už takhle brzo, než abych musela čekat až do 16 týdne, kde se to dělá u každé těhulky, jý chci mít jistotu, že je mimi zdravé a když je tu ta možnost, dělat to už v 1. trimestru, tak proč ne? :wink:
18. črc 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett bolo super, miesto jedneho tyz sme tam ostali dva a naozaj som si oddychla ako na dovolenke :slight_smile: Boli sme aj s mojimi rodicmi, tak sa postarali aj o drobca, mamca nam varila... naozaj parada :grinning: ako sa citis? co brusko? poslucha zatial? a co Simonko?
18. črc 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa Aj mne idu robit 1. screening v 12. tyzdni hned na zaciatku. Citala som, ze v sucastnosti je tendencia posuvat tento prvy screening prave na 12. tyzden
18. črc 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
sharlotta.....mě to moje gynokoložka nabídla a já sem o tm ani nepřemýšlela, protože mi to přijde opravdu dobré a ne jako zbytečné, na odběru jdu v pátek, vož budu v 10+3 a na ten ultrazvuk jdu 2.8. což budu v 11+6
18. črc 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa mne to neponukla, mne len povedala, ze mam prist 29.7., ze mi vezmu krv na 1. screening. To budem 11+1 Na utz neviem kedy idem, ale dalsiu poradnu mam potom 25.8 a to budem 15+0. Kazdopadne verim, ze vsetko bude v poriadku. :sweat_smile:
18. črc 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky :slight_smile:)aký ste mali víkend?my idemme zajtra na dalšie sono....dúfam,že všetko dobre dopadne a budeme mat novú fotečku do albumu:slight_smile:)))
18. črc 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
těhulky nemáte některá z vás zkušenost nebo nevíte o tom, jak je to s tim, kdybych otce dítěte nezapsala do rodnýho listu a on pak žádal o testy DNA, mohl by si je nechat udělat i kdybych s tím nesouhlasila? a mohl by pak dostat dítě do péče a být znovu zapsán do rodného listu?? děkuji moc za rady....
18. črc 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 jéééj, teším sa s tebou.:slight_smile:)) my ešte žiadnu fotečku nemáme :(((
18. črc 2010 ve 21:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievčatá, je niektorá z vás z Nitry alebo okolia?
18. črc 2010 ve 21:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,,tak ja dnes videla drobca,,,a bol taaaky zlaty a taaaak podrastol,,,sme boli na pohotovosti,lebo som mala zasa krce,tak mi pichli injekciu,,,ale som pokojnejsia,ked som ho videla,,ako pekne podrastol :grinning: :grinning: :grinning:
18. črc 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa to ti neviem poradit,,ja chcem dat babu svoje priezvisko,,len neviem,ako to dopadne, kedze priatel s tym suhlasit nebude
18. črc 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby aj ja idem v 12 .... lekar mi to napisal automaticky ...
18. črc 2010 ve 22:35  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa Nie je to blbosť dávať si tak skoro, keď bábätko sa vyvíja do konca prvého trimestra? Je to vôbec spoľahlivé?
19. črc 2010 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

@neelaa nevím jak to je, ale myslím si, že Ti to může nakázat soud a to, že nebudeš souhlasit tomu jen dle mého přidá. Pak už by asi hodně záleželo na okolnostech kdo by dostal dítě...a vím, že se teď bude zákon upravovat ve prospěch otců, právě aj v určení pohlaví, hodně to bylo aj v TV, ale já to tak hořečně nesleduju.....jen vím, že je hodně problém, že chlapi platí na dítě a to přitom není jejich... ale fakt nevím
19. črc 2010 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka - neboj nič - bábätku to, že si oddychovala len prospelo. My sme boli začiatkom júla na dovolenke v Grécku a bolo úplne super. Som si oddýchla, riadne som sa okúpala v mori a s bábätkom je všetko v úplnom poriadku. :slight_smile:
19. črc 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka no tak to je super moja:slight_smile:))))aj si ma troška ukludnila.Lebo pre tromi dnami som aj ja mama jeden krč a na druhý den ma celé doobedie trhalo v rodidlách.Dúfam aj ja že to nemá nič spoločné s babatkom.Už 3 dni z tých krčov poriadne nespím a stále myslím na to,či je baby v poriadku......Dnes ideme k lekárovi,tak uvidíme....bojím,bojím :frowning2:
19. črc 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka jé gratuluji k další ok kontrole
@suzanna85 ať ko dopadne dobře :wink:
19. črc 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka07 dakujeme :slight_smile:
19. črc 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa ak by si bola v case porodu vydata za niekoho ineho, tak by mu uz ani testy DNA nepomohli. Otec by bol automaticky tvoj manzel. Nemas nejakeho dobreho kamarata? :wink: Testy DNA moze nariadit sud, ale kym sa tak stane, moze mat dieta aj 3 roky a ty vobec nemusis byvat na Slovensku....v rodnom liste uz moze byt zapisany iny otec......do 15 dni sa mozes proti rozhodnutiu sudu odvolat...a moze sa takto natahovat s tebou aj 6-7-10 rokov. Pokial nema nejakych znamych na sude. :unamused:
19. črc 2010 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 Neboj, vsetko bude v poriadku. Aj ja mavam rozne krce, pichanie, bolesti raz na pravo a raz na lavo...vsetko si to tam hlada miesto a zvacsuje sa, tak pokial to nie su fakt ze silne krce, tak je to ok.

Inak vcera som patrala po internete a zistila som, ze ak chcete mat vyhody, ako tehotna zamestnankyna, tak to musite podla zakona oznamit pisomne s prilozenim lekarskeho potvrdenia. Nasla som aj vzor takeho oznamenia:

(meno, priezvisko, bydlisko)

(Názov firmy)
Vedenie spoločnosti

V (mesto), (dátum)

Vec : Oznámenie

V súlade s ustanovením § 40 ods.6 ZP Vám týmto oznamujem, že som tehotná.
Predpokladaný termín pôrodu je určený na .................

V súvislosti s termínom pôrodu je predpokladaný dátum odchodu na materskú dovolenku stanovený na ...................

Zároveň Vás chcem požiadať, aby mi bolo umožnené absolvovať všetky povinné lekárske prehliadky, ktoré mi lekár určí.

Ďakujem.
19. črc 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta dúfam moja.Pred tromi dnami som mala jeden velký krč.Nevedala som sa postavit zo stoličky.trval asi 3-4minuty,potom sám od seba prešiel a nič mi nebolo.Začal pod pravým rebrom a zišiel až dole do rodidiel....fakt neviem,ale bol dost silný.... :frowning2:
19. črc 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek