• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@mimina321 dala by som si aj ja plnenu papriku :slight_smile:
22. črc 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tema otecko pri porode u nas zaznela viackrat. spociatku vravel, ze v ziadnom pripade, ze on to nezvladne. bola som sice sklamana, ale v ziadnom pripade by som ho nenutila. ale cim sa o tom viac bavime, tak si stale viac myslim, ze nad tym uvazuje a nakoniec mozno aj pojde :slight_smile: bola by som velmi rada. nechcel velmi ani chodit som mnou k gynekologovi. ale nakoniec bol zatial vzdy ako cakame male :slight_smile: ma chodi zaviest, po ceste sa ho vzdy pytam ci pojde aj dnu a on, ze nevie a ze asi nie, ze sa mu nechce.... ale ked tam prideme, tak ide :slight_smile: a velmi sa tesi ked male vidi :slight_smile: zlaty je
22. črc 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
sharlotta to neviem ale urcit emoze vyjst kedy chce len ci ho budu pustat dnu ako v den otvorenych dveri to neviem :grinning: ale ved ked mu bude zle tak prost evyjde z dveri a ohlasia ho popripad eaz ked bude po vsetkom abude pekne s tebou na sale :slight_smile: to je inak velmi pekne ked tam bol s nami stale mi daval pusy ze som to zvladla a je na mna hrdy ale aj tak som si myslela reku keby si to aspom raz zazil ty....
22. črc 2010 ve 12:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som mala prvý pôrod dosť dlhý - 24 hodín od odtečenia plodovej vody - bola som na čakačke pri pôrodných sálach.Keď som už konečne bola dostatočne otvorená a šla som rodiť - manžel bol pri mne na čakačke - ale ja som ho poslala von. Bola som tak slabá, že by som ani nevnímala, či tam bol alebo nie. Ja nechcem aby bol pri pôrode. :slight_smile:
22. črc 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fodorka vitam ta medzi nami :slight_smile:

@leginca a @fodorka mali ste epiduralku? ja si nechcem dat, nevem poriadne zdovodnit preco.... ked to zvladli nase mamy, chcela by som aj ja.... ale mam z toho niekedy strach
22. črc 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, pozerám, že preberate oteckov pri pôrode:slight_smile: Moj manžel bolpri mne a bolo to super. Prechadzali sme sa, fotili, smiali.. No proste paradicka. Keď som išla rodiť, tak stal za mnou a tlačil mi hlavu k hrudi. Potom ako prvý držal malého a fotil nám ho:slight_smile: a ešte ostal somnou 2 hodiny po pôrode na porodnej sále. Sme boli šťastní a esemeskovali bankám:slight_smile: Takze tentokrát, ak bude mat kto byt so Simonkom, tak ho beriem zase.
22. črc 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 Ja som epi mala a bez nej si to neviem predstaviť. Ostalo mi dosť síl na vytlacenie, takze pôrod som mala krásny:slight_smile:
22. črc 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka dakujem vitam :slight_smile: no ja som epiduralku nemala lebo som si povedala tak ako ty zvldli to miliony zien predomnou bez toho zvladnem to aj ja...no apoviem ti co ti budme klamat bolelo to ako diva svina a to tlacenie bolo vrchol vsetkeho kedze ma nestihli nastrihnut tak osm sa potrhala ako morka :grinning: ale tak ked uz bol maly vonku vsetko zrazu prestalo boliet a bolo len super na durhy den osm chcela ist domov som behala ako lanka a tie co boli po cisarskom chodili kao mumie ubolene takze budem s amodlit aj pri druhom aby to bolo pekne prirodzenou cestou-tym nechcem odsudzovat cisarak ale len v pripad enudze inak ani za nic!!! no a pri druhom tie znechcme epidural prezijem to zas aja bez toho aj ke ddufam ze teraz to uz nebude take bolestive resp.rychlejsie
22. črc 2010 ve 12:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fodorka je mi jasne ze to bude boliet a ja si to urcite neviem predstavit.... ale nejako to citim podobne ako ty. myslim, ze je to vec nazoru a kazdy ako sa sam citi :slight_smile: rozpravala som sa aj s buducou svokrou, velmi dobre vychadzame..... ze nech mi povie pravdu bez prikrasleni... povedala, ze sa to da zvladnut a ze na mojom mieste by si to nedala, ze je dobre si to odzit a stoji to za to. a dalsia vec.... chcem rodit v bs a tam epi nedavaju, uznavaju prirodzene tlmenie bolesti. a kedze primarom je gynekolog ku ktoremu chodim dva roky a mam k nemu doveru, nerada by som rodila pri niekom inom
22. črc 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 - ja som epidurálku nemala a ani som nad ňou nerozmýšľala. U mňa bolo na pôrode najhoršie to, že kým som začala rodiť to dlho trvalo a bola som unavená. Samotný pôrod bol za 1,5 hodiny a dalo sa to vydržať. :wink:
22. črc 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, som dnes bola u dr., ale len pre lieky lebo do KO by mi nestačili a dr. bude mať potom dovolenku. A vonku je tak šialene horúco, že mi bolo strašne zle, cestovala som 40 min., som myslela, že to už ani nevydržím. No doma som si rovno ľahla spať a teraz je už zase dobre. Práve som vstala.

@fodorka to je super, že si sa pridala, veď ja napokon tiež budem možno až v marci, všetky baby už budú mať miminá a ja si nebudem mať s kým ani písať tie posledné dni :wink:

Rozoberáte pôrod? No mňa keď taká téma napadne, tak sa upokojujem, že ešte je skoro na to myslieť, ale v podstate tiež o tom premýšľam občas. Ja epidurálku asi mať nemôžem, lebo mávam migrény a raz mi robili lumbálnu punkciu - to sa pichá tiež tak nejak podobne a mne bolo potom pár dní šialene zle a hrozne ma bolela hlava, v takom stave by som sa o mimino nedokázala postarať. I keď bolo to možno spôsobené, že mi zobrali vzorku z miechovej tekutiny. Tak sa epidurálky bojím. Radšej si to odtrpím. Aj keď neviem, do čoho idem. Ale povedala som si, že sa začnem naozaj báť až v poslednom trimestri. Momentálne mám strach skôr o malé, aby bolo v poriadku. Manžel pri pôrode - to je moje veľké želanie. No on si zatiaľ netrúfa i keď to nevylúčil. Nútiť ho nemôžem. On totiž, keď mu berú krv, tak odpadáva, teda ak neleží, tak má obavu, či by pôrod zvládol. I keď sme sa rozprávali s kamarátmi, čo boli pri pôrode a povedali, že v podstate ani nič nevideli a že to bolo krásne. No, každopádne tam nechcem byť sama. Dúfam, že naberie odvahu.
22. črc 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 Ja si to "odzivam" kazdy mesiac od 13 rokov, takze nepotrebujem zazit porod bez epiduralky, kludne to ozeliem. Ale zase kolegyna hovorila, ze jej sesternica tiez mavala take bolesti pri kramoch a ze ona si na porodnej sale citala knizku...Tak neviem, ale riskovat to nebudem, mam za tie roky dost.
22. črc 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ahojček nechceš sa pridať aj k nám k januarovkám :slight_smile:
22. črc 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky těhulky to sou zase horka žejo?? zítra si jdu konečně pro těhu průkazku a pak hurá na genetiku:slight_smile:jak se vám daří?? a co mimískové??
22. črc 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no manžela pri pôrode by som chcela,niekedy dávnejšie o tom ani počuť nechcel a teraz na moje počudovanie sa tam tlačí sám od seba... :grinning:
a cisára by som nechcela,ale v tom si moc nenavyberáme ja mám po mimomaternicovom jazvu ako po cisárskom akurát,že babám po cisári netrčali z brucha hadičky s bandaskami ako mne......tie čo rodili prirodzene behali v pohode už na druhý deň a my dorezané sme sa len plížili :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@bambulka0406 tak dobehni :wink: na tú papriku :slight_smile:
22. črc 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak kočky mám výsledky-všetky trizomie neg.drobec je zdravý :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: táááák sa vytešujem :grinning:
22. črc 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimina321 jeeeeeej :dizzy_face: gratulujem!
22. črc 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem :dizzy_face: :zipper_mouth: cerím sa tu ako nafetovaná,taký kameň čo mi zo srdca spadol....
22. črc 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimina321 blahozelam :slight_smile: tesim sa s tebou! ti verim, ze ti odlahlo :slight_smile:
22. črc 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to ano,už som spokojnejšia :wink: :dizzy_face:
22. črc 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimina321 no vidíš:slight_smile: Čo som ti hovorila,že všetko bude v poriadku? :grinning: Moc ti gratulujem a teším sa s tebou :dizzy_face: Dúfam,že aj mne také kamene spadnú zo srdca na budúci piatok..
22. črc 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 dakujem v piatok budem držať všetky palce :dizzy_face:
22. črc 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimina321 tiež gratulujem, teším sa s Tebou :slight_smile: Chcem sa Ťa ešte spýtať, som zachytila niečo také, že Tvoje bábo dobehlo 4 dni? Dobre som to pochopila, bolo menšie? Lebo moje je o 4 dni menšie, ako by malo byť a robím si pre to starosti.
22. črc 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano hovorili,že je menšie a teraz dr.povedal že zodpovedá podla ms :slight_smile: nejako to dobehlo alebo je to kvalitnejším utz :dizzy_face:
22. črc 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimina321 Tak to som rada, snáď to dobehne aj to moje. I keď mne robi utz moja dr. tak asi kvalitnejší nebude.
22. črc 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimina321 A genetické testy Ti robili z krvi?
22. črc 2010 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luthy aj ked nedobehne nerob si z toho ťažkú hlavu :dizzy_face: ved ovulka mohla byť neskoršie,hlavne že rastie a dobre prospieva :slight_smile:
22. črc 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimina321 No to hej, ale ja viem, kedy som ju mala. Nevieš, kedy s ňou počítajú lekári, na ktorý deň?
Inak na fotke máš krásny účes.
22. črc 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luthy to bol svadobný :slight_smile: lekári rátajú 14deň od začiatku ms
ale neboj ono je to skôr orientačné
22. črc 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, vitam nove tehulky :slight_smile:
@fodorka vidim, ze budes mat priblizne dvojrocny rozdiel rovnako ako ja :slight_smile: ako to zvladas s malym? :slight_smile:
@mimina321 gratulujem k super vysledkom...same dobre spravy :slight_smile: a bola si u Cunderlika na Kramaroch? ja som u neho absolvovala morfologicky UTZ a bol super..teda on je co sa tyka UTZ zevraj najvacsi odbornik na Slovensku..ze ked on urci pohlavie, tak to tak je...nemyli sa :slight_smile:
rozoberali ste manzela pri porode, tak rovnako ako pri prvom ho tam chcem mat, aj ked najviac som si ho uvedomila, ked pri tlaceni stal za mnou :slight_smile: to bola asi najvacsia podpora...inak rodila som v noci, takze kym sa to este rozbiehalo tak spal vedla mna na stolicke :slight_smile: vtedy to bola ohromna podpora :slight_smile:))) a super je prave to, ze ked maleho zobrali, tak isiel s nim a kameroval ho a to je uplne uzasne...lebo inak by som ani nevedela ako tie prve minuty krpec travil :slight_smile:
@luthy netrap sa velkostou, to babo dobehne raz dva, chvilku moze byt mensie, inokedy zasa vacsie...hlavne ze rastie :slight_smile:
22. črc 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek