• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@cutce bud rada... :slight_smile:
27. črc 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si stejne pripadam, ze sem moc mezi vas nepatrim, protoze vsichni trpite a ja nic :sweat_smile:
27. črc 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce mne nic nie je...teda len obcas som mala nechut jest a tak akoby tazko na zaludku, ale inak nic. A posledne take tri dni uz vobec nic. A to som si myslela vzhladom na tie moje kramy, ze sa budem casto objimat so zachodovou misou, ale moj organizmus sa ma rozhodol toho usetrit a som mu vdacna za to :grinning:
27. črc 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta: tak aspon nejsem sama :slight_smile:
27. črc 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby
Tak ja sa uz vobec necitim ako tehotna. Citim sa uplne super, nic mi nie je, vobec nic! Uplne normalne, nechapem to. Mam pocit, ze snad ani nie som tehotna:slight_smile: Tak by to mohlo byt do deviateho mesiaca. Dokonca aj brusko mi prestalo rast:slight_smile: xixi
27. črc 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta - tak to máš teda riadne bolesti. To mňa pri menštruácii akurát trochu bolelo brucho a celá mi trvá maximálne 4 dni.

Jeden pôrod už mám za sebou a pre mňa boli onoho horšie tie kontrakcie pred ako už samotný pôrod - ale presne každá z nás má iný prah bolesti.
27. črc 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca z tych vsetkych informacii, co som na nete ohladom toho nasla som aj vycitala, ze asi 2% zien ma pri kramoch bolesti podobne tym porodnym. Neviem, ake to su, ale ak su horsie, ako to, co som mala ja, tak to musi byt hrozostrasne. Ja som mala take akoby kontrakcie :sweat_smile: Taky silny krc, ktory trval niekolko sekund a potom uvolnenie (blazeny pocit) a po chvilke znova...
27. črc 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ahoj ako vidim si v takom isto tt ako ja
:slight_smile:
27. črc 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já epidurál měla, ale nějak bych řekla, že mi nepomohl. Asi to bylo tím, že do mě hnali kapačkou oxitocin.Bolesti jsem měla stejný a ani mi nepomohl se otevřít. Já měla porod vyvolávaný. Zabrala až 3 tableta , pak klyzma, prdli mi vodu a dostávala jsem oxitocin.Téměř celou dobu jsem ležela na monitoru.Bolesti jsem měla 9 hod i celkem pravidelný a pak pro nepostupující porod jsem šla na sál :frowning2:
Každý má jiný práh bolesti, já si celou dobu říkala, že bude hůř a asi i proto jsem to lépe zvládla :wink:

@arrett já se teď taky cítim celkem ok. Prý druhý trimestr je nejlepší z celého těhu :wink:
27. črc 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem při prvním těhu chodila na předporodní kurz. Doporučuji!! Naučí Vás tam dýchat, různé cviky a rady atd. Mě docela dost uklidnil a připravil k porodu. Věc je jiná, že proběhl pak úplně jinak, než jsem si představovala :grinning:
A u nás v porodnici jsem se i setkala s asistentkama, které i rodičkám radí, co mají dělat :wink:
27. črc 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimina321 Uz mas aj vecicky? my este nemame nic, nechcem sa unahlit. Ale v obchodoch uz pokukujem :-O
27. črc 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pallacinka Dakujem za povzbudenie :astonished: Uz teraz odratavam dni
27. črc 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jofka161 hej :slight_smile: len ja som uz na konci a ty este na zaciatku. Ty uz budes mat male rybky :wink:
@el267 na ten kurz sa urcite chystam aj ja...snad ma upokoja. Inak psychika zohrava velmi velku ulohu. Ide aj o to, ako k tomu clovek pristupuje. Ked som bola na kyrete, tak ma na sal musel odniest asistent a sestricka, lebo som sa od strachu nevedela ani z postele postavit a ono to nakoniec nebolo az take strasne, zaspala som do niekolkych sekund a nevedela o nicom.
27. črc 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ako to ze na konci vsak mas v profile napisane vo februari asi ta nechapem ... :slight_smile:
27. črc 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.
idem od temy, ale precitala som si spatne prispevky a aj ine temy a normalne som sa rozculila. nechapem, ako moze niekto napisat, ze ked vam je zle, tak to je super, aspon viete, ze je vsetko v poriadku. uz som tu citala napr. aj: "znama bola 4x tehotna a 4x nemala nevolnosti a vsetky potratila". to, ze niektore nemame nevolnosti, tak hned mame hadzat flintu do zita? viete ake to je neprijemne, toto citat? ja viem, mozno si to neuvedomujete, ale koooooopa zien nemaaa nevolnosti a niektore nemaju ziadne priznaky a vsetko je ok!!!
27. črc 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jofka161 ze ja uz som na konci 11tt :wink:
27. črc 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 kluuud, mne ani nenapadlo takto to brat. Moja mama nemala ziadne nevolnosti a obidvaja s bratom sme sa narodili ok. :wink:
27. črc 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta aha sorry nepochopila som ta .....a ako sa citis?nie je ty vobec zle...... :slight_smile:
27. črc 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jofka161 no, posledne dni, konkretne posledne tri dni mi uz nic nie je...ale ani predtym mi nebyvalo nejako zvlast zle, len ma bolieva brucho a dost casto ma boli dole na pravo, tak dufam, ze to nebude slepak. :confused:
27. črc 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ono to určite nebolo myslené tak ako si to pochopila.Niektoré ženy vobec nemajú nevolnosti a podobné veci a sú tehotné.....a všetko je v poriadku.Moja mama odrodila 3 zdravé deti a teraz ked jej rozprávam o mojich nevolnostiach tak nechápe.Proste každá žena znáša tehotenstvo inak.Každý človek má iný organizmus.Ani moja sestra nič také nemala ani pri jednom dietati.No ja trpím ako svina.MNe takto proste reaguje telo na to,že sa vo mne vyvíja a rastie dieta.TEBE čo sa cítiš dobre a nemáš žiadne nevolnosti,neznamená,že sa dieta nevyvíja.Proste len na to tvoj organizmus nereaguje.Je to normálna vec.Nemusíš to takto brat a rozčulovat sa zbytočne.Ona nič zlé nenapísala.Proste každá sme iná a každá máme iný organizmus!
:wink:
27. črc 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 A ani nám teraz nepadlo dobre,že si napísala "inak jedna bola 4xtehotná a 4 krát mala nevolnosti a zakaždým potratila.....Vieš,niektoré z nás sa tým upokojujú....že ak majú nevolnosti tak by malo byt všetko v poriadku....pROSíM PRETO KAžDéHO,ABY SEM TAKéTO VECI NEPíSAL.Sme tu všetky len v prvom trimestri a aj tak depkujeme viac než dost.....
27. črc 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ANI MNE TAK NEBYVA ZLE LEN VTEDY AK NEJEM UZ DLHSIU DOBU TAKE DVE HODKY A HNED MI PRIDE ZLEEE A KED NIECO DAM DO UST UZ JE MI LEPSIE .....A HLAVNE NAD RANOM SA ZOBUDIM ZE MI JE ZLEE A SOM HLADNA............ :slight_smile:
27. črc 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jofka161 to je koli nizkej hladine cukru, musis vyrovnavat, z toho byva zle. Vraj by si mala mat na nocnom stoliku keksy a zjest ich este predtym, nez vstanes z postele :wink:
27. črc 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 suhlasim neviem ci som sama ale ja sa bojim kazdeho odberu krvi aj dalsich vysetreni lebo vsade sa docitam najprv. mimomaternicove potom missed teraz zla zrazanlivost krvi bielkoviny v moci ci rubeola...keby som o tychto veciach nevedela tak vobec nestresujem nakoniec vsetky vysetrenia z krvi dopadli dobre :wink: takze stresy boli este aj zbytocne...a o tej zene...poznam 6 zien ktorym bolo zle az do porodu a maju zdrave deticky :wink:
27. črc 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja kedže mám od rána strašnú kyselinu,mne ani tie kekse nepomáhajú :(
27. črc 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ja si myslm ze je to skor myslene tak ze ked nemas od zaciatku tak je to v pohode skor jr problem ked nahle prestanu vsetky priznaky tak sa neboj...mojej mame nebolo nikdy zle a ma 2 zdrave deti...tak sa nerozculuj ved kazde tehotenstvo je ine a bud rada ze ti nie je zle lebo mne je zle len rano a aj to mi ide na nervy...budes mat dobre babo:slight_smile:
27. črc 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta PRESNE TO ROBIM NEVSTANEM Z POSTELE POKIAL SA NENAJEM ..... A MYSLIS SI ZE MAM MALO CUKRU V KRVI ALE POTOM BY SOM MALA ZLE VYSLEDKY NEEE a MAM VSETKO OK .....
27. črc 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak Presne tak....moj muž na mna stále "kričí" ked mu poviem niečo také a ked depkujem.Už ma ani moc nechce púštat za PC.Že sa stále niečo zlé dočítam a potom len depkujem....sú to bludy.Mne je od zač.tehotenstva strašne zle...celé dni.Včera mi nebolo skoro nič a zasa som sa dočítala,že ak žene prestane byt náhle zle,može to značit MA.No bolo mi to treba?Myslím si,že takéto veci by sa sem určite nemali písat.Sme všetky v prvom-čiže rizikovom trimestri a čítaním týchto bludov si len viac ubližujeme.Sme v strese a v strachu , dieta to z nás samozrejme cíti...
27. črc 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 ja som preto depkovala doktorke :grinning: a vraj ked mam vsetky vysledky dobre a ziadne infekcie a je tam akcia srdca...samozrejme vsetko sa moze stat ale ked si uplne zdrava tak na take horory nie je dovod... :grinning: ta mys vsetko v poho???
27. črc 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslela som ty mas asi uz mam dislexiu:slight_smile:
27. črc 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek