• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@sharlotta Preco chceš používať ten balonik? Ja som sa pytala pri prvom môjho doktora, ktorý je mudr, prof, rndr, csc, proste má milión titulov, publikuje knihy a ja neviem čo ešte, ci má význam masáž hrádze a take veci. Povedal mi, že vôbec nie. Že žena príde aj tak nakoniec iba s nejakou infekciou, alebo si natiahne to vazivo a naspäť sa jej už nestiahne. Záleží od elasticity pokožky. Dokonca ani sex na to nemá vplyv. Ja som nemasirovala hradzu, ani sme celé tehu nesexovali a mám smiešne 4 stehy. A kamoska 22 a zasivali jej aj ritny otvor.
28. črc 2010 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett posledne co pocuvam kamaratky, tak ich potrhalo uplne. :sweat_smile: Baby pisu, ze s tym balonikom maju dobre skusenosti, tak neviem...Len sa bojim, ci by potom nebol problem s krckom. :confused:
28. črc 2010 v 10:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharlotta Ako neberiem ti to. Aj ja som ako prvorodicka uvazovala nad masazou hrádze, ale doki vravel, že si mám radšej zaplatiť epidural. Pocuvla som ho. Skús sa popytat toho svojho, alebo niekde na nete dať otázku nejakému porodnikovy. Keď, tak skús tu masáž hrádze, ale tesne pred pôrodom. Ja keď som bola na porodnom stole, tak vtedy tam doktorka sadla a natahovala mi tu hrádzu, lebo som na ňu cítila tlaky a dobre mi to robilo. Keby že sa dá, tak to naučiť manžela a nech to robí on keď bude hlavicka naliehat. Ale určite teraz by som s tým nezacinala tak skoro.
28. črc 2010 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett no sak to urcite nie, ja som myslela, ze tak par tyzdnov (6) pred porodom staci, nie? :confused:
28. črc 2010 v 10:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky nejsem slovenka ale co je to ta hradza? :sweat_smile:

podle me kazdy doktor rika uplne neco jineho podle jejich zkusenosti a myslim, ze jakakoliv vec pusobi uplne jinak na kazdou zenu. Jinak me kolegyne rikali, abych se nenechavala nastrihavat, ze kdyz se roztrhnu sama, ze se to lepe hoji
28. črc 2010 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@cutce ani ja presne neviem, ale zda sa mi, ze je to ten kus medzi konecnikom a vchodom do posvy :sweat_smile: myslim...
28. črc 2010 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@cutce Neviem či sa franforce lepšie hoja a siju ako čistý strih. Hradza: miesto od posvy smerom k zadku.
28. črc 2010 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Takze spravne myslim :grinning: ja som tiez za nastrihnutie...
28. črc 2010 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Vlastne v skratke masáž hrádze: keď si das prsty do posvy a robíš tlak smerom ku konecniku. Natahujes tu kožu.
28. črc 2010 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
aha :sweat_smile: , ja jsem toho nazoru, ze driv nic takoveho nemeli a jak jsme vsechny zdrave :grinning: , tak ja se asi nastrihavat nenecham, zkusim se na to dnes zeptat, ale asi ne. :sweat_smile:
28. črc 2010 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett to vlastne by mal robit aj ten balonik...
28. črc 2010 v 10:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ajoj baby , takže z vlastnej skúsenosti.... chodila som na cvičenie Pfp nič mi to nedalo možno keby som rodila prirodzene áno ale v tom strese som aj zabudla, čo sme tam vlaste robili :grinning: Rozoberali sme tam aj masáž hrádze... kúpila som si na to špeciálne olejčeky a poctivo masírovala ako často si už nepamätám ale tuším každý večer... nuž ale dva týždne pred pôrodom som sa dostala do nemocnice a s tým skončila aj masáž hrádze bolo mi blbé si to tam masírovať pred babou čo so mnou ležela na izbe no uznajte :sweat_smile: a nakoniec ma aj tak neminula sekcia čiže všetko bolo zbytočné kde si naše mamy a babky masírovali hrádze??? Zas niečo nové vymysleli a niekto na tom zarába....
28. črc 2010 v 11:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@katustek ako som vravela, ja som nemasirovala a porod bol uzasny a tie 4 sehy co mi urobili teraz vyzeraju ako pol centimetrova ciarka. takze.. masaz urcite nevykonavam.
28. črc 2010 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ved moja babka tiez nepoznala antibiotika a analgetika a dnes ma 87 rokov....Ved veda ide do predu, tak preso by sme v 21. storoci mali robit veci tak, ako ich robili ludia na zaciatku 20. storocia???? :sweat_smile:
28. črc 2010 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
som za nastrih v pripade ak je to nutne... samozrejme nie za kazdu cenu. Ak sa zena dobre roztahuje a doktor zvazi ze nie je potrebny tak zbytocne strihat... no predstava ze ma cez taky maly otvor prejst 3,5 kg dieta.. hmmm asi je naozaj ten nastrih vo vacsine pripadov nutny
28. črc 2010 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, muzeme obratit list? ja se celkem porodu bojim a myslim, ze je jeste hooodne daleko :sweat_smile: :grinning:
28. črc 2010 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@cutce suhlasim :wink:
28. črc 2010 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
ja jdu dnes odpoledne za tou mou midwife, ktera se o me bude starat, tak jsem na ni zvedava co mi rekne :grinning:
28. črc 2010 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharlotta ja som tým len chcela povedať, že to je úplná zbytočnosť.... Ale tvoj názor Ti nikto neberie ak si myslíš, že Ti to pomôže tak to skús, veď aj ja som to skúsila. V mojom prípade to boli len zbytočne vyhodé peniaze za prírodné olejčeky :unamused:
28. črc 2010 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharlotta no a my sme obidvaja s tmavymi vlasmi a hnedymi ocami a plnymi perami tiez by mohlo daco zdedit:grinning:
28. črc 2010 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@cutce a co je to ta midwife? Mne to znie, ako u Arabov...ked maju viac zien :grinning:
28. črc 2010 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Baby, tak ina tema:slight_smile:)) Tesite sa uz na kopance????
28. črc 2010 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Inak aj vy mate problem si zapnut rifle? Ja neviem, ci mam len taku "haluz", ale mna vsetko tlaci.Kym stojim, tak este sa da...ale ked si sadnem, musim si rozopnut gombicku :sweat_smile:
28. črc 2010 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharlotta: jelikoz ziju v Anglii, tak to tu mame trosicku jine. Ja uz nebudu chodit k doktorovi, ale k vycvicene zene, ktere se rika midwife a jelikoz po porodu pujdu hned odmu (teda pokud je vse v poradku), tak ta midwife za mnou bude chodit domu a ucit me, jak se o maly postarat. A vlastne se stara cele tehotenstvi :wink:
28. črc 2010 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@cutce to je super...taku by som aj ja potrebovala... :slight_smile: Ku mne bude musiet prist mama aspon na 2 tyzdne, len neviem, snad ju pustia z prace...
28. črc 2010 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
sharlotta: no, ale ty se vse naucis v nemocnici. Ja kdyz porodim bez problemu dopoledne, tak odpoledne jdu domu, kdyz odpoledne, tak na druhy den rano pujdu domu. Ona bude chodit jen na chvilicku nemysli si, ze se mnou bude travit cely den :grinning:
28. črc 2010 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett tesim sa, aspon budem trochu vediet, co sa tam vnutri deje. A uz sa velmi tesim na matersku a ze nebudem musiet chodit do prace a dufam, ze po materskej budem mat lepsiu pracu :grinning: :grinning: :grinning:
28. črc 2010 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
ja se taky moc tesim na pohyby :grinning:
28. črc 2010 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharlotta Ja som doma od 6 tyzdna co som otehotnela s prvym, takze mi uz doma tak povediac zasibava:slight_smile:))
28. črc 2010 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett no, to hej, mne uz zasibava z mojej roboty. :sweat_smile: Prave som si uvedomila, ze ked budem nastupovat na matersku, budem ucit uz 7 rokov, najvyssi cas na oddych, lebo uz mi z tych faganov a aj nasho vedenia totalne sibne. :rolling_eyes:
28. črc 2010 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek