• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@pallacinka - to aké veľké bruško nemáš ako ovplyvniť. Mne teraz pri druhom tiež vybehlo omnoho rýchlejšie a zväčšuje sa každým dňom. Ale nijako to neriešim - ja som šťastná, že som tehotná - tak nech to je aj vidno. :slight_smile:
29. črc 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
to ano, len tu spanielcinu, ktora by sa mi zisla najviac, neovladam vobec :slight_smile: ale mozno sa aspon niecomu priucim :slight_smile:

@leginca ja viem, ja sa tomu mojmu brusku aj tesim, nesnazim sa ho nijako schovat, skor ho vystavujem na obdiv :slight_smile: a sem tam sa pristihnem, ze ho podvedome este viac vytrcam :slight_smile: nech vie cely svet, co za stastie tam mam :slight_smile:
29. črc 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 neskoro na merania? ja idem az o necele dva tyzden a to uz budem v 15 tt. ved co mne tam povedia? Inak mna sa moja doktorka skoro nic nepytala. Moja prva poradna trvala asi tak 10 minut a zatial som druhu este nemala.

@sharlotta ja som v anglicku studovala a velmi sa mi tam pacilo. tam kde som bola, bola krasna priroda a bolo to jedno z mojich najkrajsich obdobi v zivote. ludi co som mala moznost stretnut boli fakt skveli :slight_smile: a poznali slovensko ako normlany europsky stat.

@pallacinka ja si tiez myslim, ze mam nejake nadmerne brusko na moj tyzden, ale asi to bude tehu, lebo zatial som schudla 3kg. no i ked ja som vzdy mala take vacsie brusko a teraz sa mam aspon na co vyhovorit a konecne sa to moje velke brusko aj paci priatelovi :slight_smile: lebo dovtedy ma buzeroval, ze ho mam velke

@mimina321 na ten 3D ultazvuk sa treba pytat, alebo to kazdu posielaju? ja si pripadam ako blbecek lebo vobec nic o tehu veciach poriadne ani neviem :frowning2:

neviem kam pojdem rodit, priklanam sa k ruzinovu (to mam hned za rohom) alebo potom antolska. este som velmi okolo toho nezistovala. chcela by som moju doktorku. viem, ze chodi k porodom, ale neviem kde. ozaj ako to je, ked ju chcem, aby ma rodila? nejako ju mam poprosit alebo ako to funguje?

babule, nechcem provokovat, ale mne dnes nic nie je. citam sa uplne skvelo. ani zle mi nebolo este dnes :slight_smile: zeby to uz preslo? ako ste na to vy?
29. črc 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem byla ráno na krvi na prvotrimestrální screening a hned jsem vytočená, to to pěkně začíná :angry: minule mi dali tisíc instrukcí co jak kam kdy se bude dít, mám k tomu tři A4 popisu, abych náhodou něco nezapomněla a v něm je mimo jiné napsaný, že na tento odběr NENÍ NUTNO BÝT NALAČNO, přijdu tam a sestra, jste na lačno? Řikám ne, v papíře je, že nemusím být, tak mi ukáže téměř totožnej papír, co jsem dostala, kde je napsaný, že musím být nalačno, copak jsem debil??? V tom mým je opravdu napsaný, že nemusím být nalačno, takže glykemie bude úplně na pytel jenom kvůli tomu, že jsou tam nějaký čůzy, co si asi neumí srovnat papíry a informace a ještě ze mě dělají trubku grrr :angry: :rolling_eyes: :confounded: měla jsem kakajíčko s rohlíčkem, to budou pěkný čísla... :sweat_smile: :rolling_eyes:
29. črc 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
majucha: tak jsi se mela objednat na jiny dena prijit na lacno, to neslo? nekdy jsou nekde takovy mury :angry:

kwetinka: blahopreji, to by bylo skvely, kdyby to preslo :wink:
29. črc 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 ahoj, tak sa tesim, ze nie som s velkym bruskom sama :slight_smile: aj ked ja som pribrala asi 2kg, tak v mojom pripade tam bude asi aj nejake nove sadielko :slight_smile:

Mne inac cele tehu je super, az na unavu a sem tam nevolnost (no nikdy nie zvracanie) nic nepocitujem, velmi ti prajem, aby ti tazkosti presli :slight_smile:

A tiez mam na Anglicko super spomienky, prezilo som tam jedno z najkrajsich liet v zivote, mozno aj tym, ze to bolo extremne horuce leto a ani raz nam neprsalo :slight_smile: S Britmi som ani do blizsieho kontaktu tusim neprisla, tak ich nemozem sudit, ale tak bezpecne ako tam som sa citila iba v par inych mestach.
29. črc 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
pallacinka: a kde jsi byla v Anglicku?
29. črc 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce Vtedy to bol Cambridge, a fakt som si ho zalubila :slight_smile:
29. črc 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majucha ja som bola na prvy screening vcera, a dokonca som sa pytala doktorky kedy je lepsie ist na krv ci pred alebo po. Povedala mi, ze kludne staci aj po, pretoze nemusim byt na lacno. :unamused: A kedze vcera ordinovala poobede, mala som v sebe toho viac nez len ranajky :wink:
29. črc 2010 v 11:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
pallacinka: no tak Cambridge je uzasny historicky mestecko i me se libi :slight_smile: , to se nedivim, ze sis ho zalibila. :grinning:
29. črc 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce právě nešlo, mohla bych už jen zítra a pondělí a my jedeme zítra pryč na pár dnů... :unamused:
@lenochka no ono záleží, jestli ti budou rovnou i dělat tu glykemii, což nemusí, mě právě neřekli, že budou dělat všechno naráz :frowning2: , jinak by mi to došlo. Při prvním těhu mi to dělali zvlášť, tak mě ani nenapadlo, že nesmím jíst, navíc když to mám černý na bílym :angry:
29. črc 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky myslíte, že to může hodně ty výsledky ovlivnit?
29. črc 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce @pallacinka to je krasne mestecko. vela pekny miest som tam nasla. no ja som si zamilovala to moje a teraz sa tam aj obcas este stale vraciam. vacsinou som bola s britmi a aj moj skolitel bol anglican a aj sef a boli to super ludia. odvtedy mam kamaratov skoro po celom svete.

baby co je to ten screening? co vam tam robia? som zvedava kedy mna na to objedna. nebude neskoro ked tam pojdem az v 15tt? Ja mam ist na nejaky ultazvuk az o dva tyzdne, moze to byt ono?
29. črc 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 urcite je to ono mne v pondelok robili len ultrazvuk a tam mi napisali do knizky ze skrining a rozmery babatka atd... :grinning: neviete vsak co je to ten afp test ci jak???tiez sa robi okolo 16. tyzdna
29. črc 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 no to už nestihneš, ten první screening (vyhledávání možných vývojových vad) se dělá do 13 týdne, ale už dva týdny před tím se na to musí brát krev a pak se dělá speciální měření na utz a podle toho doktor odhadne, jestli tam nějaký riziko je. Ten první není povinnej, u nás ho nehradí pojišťovny, ale většina matek si ho nechá dělat, protože je mnohonásobně spolehlivější než tripple testy, který jssou hrazený a jsou mezi 15-17tt - to je to, na co jdeš asi ty. Já při prvním těhu na tomhle prvotrimestrálním nebyla i když jsem chtěla, ale doktor mi to rozmluvil :angry: :cry: a pak jsem hodně moc litovala když mi tripple testy vyšly hraničně a já se musela rozhodovat sama jestli půjdu na odběr plodovky nebo ne... kdybych na ně bývala šla, mohla jsem mít jasno, že Down to není a nemusela jsem se do konce těhu stresovat, jestli jsem neudělala chybu, že jsem na tu plodovku nešla... ale když jsi nešla neznamená to, že se něco bude dít neboj, tripple testy jsou podle mě dost naprd, ale pokud vyjdou dobře, můžeš být v klidu a pokud náhodou ne, tak ve většině případů se taky nic neděje, ale je to pak trochu složitější....
29. črc 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak uf a nie je to teda neskoro v 15tt? niektora tu pisala, ze uz v 13tt je nevedeli zmerat babo. ma zacina srat ta moja doktorka. vsetko aby som sa pytala, nic mi nepovie, ale ja ani neviem co sa mam pytat :frowning2:
29. črc 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majucha dakujem za vysvetlenie. len nechapem preco doktorka nepoviem aj o tychto moznostiach. ja by som si to zpalatila. proste, clovek keby nie je tu na fore, tak prd vie. a to si platim sukromnu kliniku, plus doplatok za tehotenstvo. som trosku nahnevana na tu moju doktorku....predsa by ma mala informovat o moznostiach.
29. črc 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 tebe este doteraz nerobili ultrazvuk???
29. črc 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
to první je ten prvotrimestrální, ten má spolehlivost asi 90% a to druhý jsou ty tripple testy, ty mají mám dojem kolem 60%
tady je to pěkně celý
https://www.peceodite.cz/prenatalni-diagnostika-a-screening.html
29. črc 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
kwetinka: no tak ta tvoje doktorka je pekna :angry:
29. črc 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 já se přesně takhle vztekala poprvé no :( taky jsem si platila nadstandard, sám mi o tom neřekl a když jsem se zeptala mluvil nesmysly, že je to zbytečnost když mi není ještě 35 a že je to stejný a že ty tripple testy jsou v pohodě... pak jsem byla fakt vyřízená když vyšly hraničně (nakonec se zjistilo, že proto, že mi je dělali vlastně ve 14tt a ne v 16tt, protože jsem měla těhu o dva týdny mladší než podle ms a to on moc dobře věděl a poslal mě na ně :angry: :frowning2: :frowning2: ) načetla jsem si potom o tom hodně moc, byla jsem i na konzultaci u genetičky a ta mi vysvětlila jak se věci mají a nakonec jsem naštěstí na odběr plodovky nešla... nechci domyslet, co by se stalo, kdybych na odběr šla a byla třeba v tom 1% žen, co po něm potratí :confused: jen kvůli doktorovi, co byl idiot, pardon, ale šetřit ho nemůžu, "díky" jeho péči jsem tu totiž už taky nemusela už být ani já ani Míša.... :pensive:
29. črc 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majucha dakujem. zaujimam sa o to, lebo v rodine sme mali downow syndrom a este aj matka ma na to upozornovala, ze to mam povedat lekarke. preve pozeram tu poslednu linku co si mi poslala. zatial moc vobec odomna nechcela. vam uz vysetrovali moc? o tie dva tyzdne mam ist na asi ten screening a nehovorila nic o tom, ze mam priniest moc.

@moniciak robila mi ho (vnutorny ultrazvuk) uplne uplne na zaciatku, ked som prisla s tym, ze som tehu a ze mam bolesti v bruchu. to som bola asi tak v 7tt.
29. črc 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
kwetinka: uz bych zvedala telefon a objednala se na ten test a moc sebou nemusis, vycuras se tam :wink:
29. črc 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 coze???!!! sak mne uz robili ultrazvuk v siedmom potom v deviatom a teraz v jedenastom co mi aj brali krv... :astonished: tebe uz vobec brali krv???
29. črc 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
kwetinka: a rovnou bych si menila doktora a mozna sla ke statnimu :wink:
29. črc 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak krv mi uz brala na prvej poradni. a teraz si nepametam kedy presne bola, ale asi tak necele dva tyzdne dozadu. volala som a povedala, ze vsetko je oki.

@cutce ale na ake testy sa mam objednat? tie co pisala majucha uz nestiham :frowning2:. tuto doktorku som si zmenila asi tak pred polrokom lebo sme chceli babo a chcela som dobru doktorku a odporucili mi ju. jedine, co mi zakazala a povedala, ze neodporuca je cestovanie autom ako sme chceli ist nejakych 860km. nemam z nej tak zle pocity a keby vas tu necitam, ani neviem co vsetko treba robit.
29. črc 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 na to, jesti u vás Down byl, se tě zeptá při tom příštím screeningu, pokud ti neplánovala dělat ten první placenej, tak je to vlastně důležitý až pak. Škoda, že se ti o tom nezmínila no, mohla už jsi vědět, jestli jste na Downa ok :unamused: a moč s těma genetickejma testama nesouvisí, tu kontrolujou v každý poradně kvůli bílkovinám, jen udělají rychlej papírkovej test a hodně důležitý to začíná být hlavně až v druhý polovině těhotenství
29. črc 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majucha dakujem. snad najblizsie uz vsetko bude oki a aj ta moje doktorka bude zhovorcivejsia. snazim sa jej doverovat, ved snad vie co robi, ale hneva ma, ze mi nepovie o vsetkych moznostiach ktore mam.
este som sa chcela spyta, ze vas tam vazia alebo sa na vahu spytaju?
29. črc 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 mna na ten prvy screening poslala doktorka automaticky, platila som za neho 9€, a nemyslim si, ze by to bola nejaka obrovska polozka. Dokonca nam vcera urobili aj 3D foto, mali sme zazitok, hlavne ked priblizila rucku a ukazovala ako ma uz 5 prstekov na ruke :slight_smile:. Hned ma objednali na dalsi v 20. tyzdni. Ten bude drahsi, ale aj 23€ nie je tragedia. No a testy v 16. tyzdni bude robit moja doktorka.
Hned na zaciatku som jej povedala, ze je to prve tehotenstvo a ze som z neho naozaj strasne pribrzdena :stuck_out_tongue_closed_eyes:, a nemozem povedat nic zle, lebo sa o mna naozaj pekne stara. :wink:
29. črc 2010 ve 12:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenochka a na ten 3D sa musim niekde objednat? alebo ma posle moja lekarka (teda mala by poslat alebo aspon ponuknut tuto moznost)
29. črc 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek