• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@pallacinka: jo jinak dekuju za pochvalu :slight_smile:
4. srp 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce Ja viem, islo mi iba o to porodne, to je vsak cez 600 Eur takze na kocik by stacilo :slight_smile:
Ja celkovo budem dostavat malo, lebo tu sa materska pocita z platu a moj plat, aj ked bol celkom slusny, bolo vlastne stipendium, ktore sa nezdanovalo a tym padom budem rada, ak dostanem to minimum. Ale stazovat sa nemozem, kedze som tu takisto dane nikdy neplatila (na rozdiel od mojho muza, ale to bohuzial neplati :slight_smile: )
Ako to budes mat ty v UK, budes nieco dostavat od statu?
4. srp 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlasim sa do klubu, babenky :slight_smile:
4. srp 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pallacinka: a jak je tam dlouho materska?

tak ja budu mit nejaky procento z platu po 6 mesicu, pak kolem £100 tydne po domu 3 mesicu a pak asi £20 tyzdne (uplne smesne, to jsou jen pemprsky na dva dny :angry:
4. srp 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra vitej mezi nama a balhopreju k tehulkovani :slight_smile:
4. srp 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra vitaj :wink:
@cutce ja budem materskú dostávat len 4 mesiace(90%z platu) a potom nič......dokonca by som sa mala hned vrátit do práce...Oni sú tu úplne na hlavu...kde by som akože mala dat 3-mesačné babatko?Takže s prácou sa už teraz možem rozlúčiť. :angry: Zato manžel si bude musiet nájst ešte jednu prácu.....
4. srp 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem za uvitanie :slight_smile: dnes mam citaren..citam si tu prispevky a hladam info :slight_smile:
4. srp 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce @suzanna85 Tak to nemate nic moc, tu to je tusim okolo 70% z platu pocas 1 roka, no mozes si to rozdelit na 2 roky. Ja budem rada, ak budem mat to minimum (300 Eur mesacne) na 1 rok. A muz ma narok na 2 mesiace materskej este k tomu navyse :slight_smile: Ale ten moj samozrejme nie lebo podnika...
A v praci mam narok na totalnu matersku (pred aj po narodeni) 16 tyzdnov, mame tu skolku pre zamestnancov od 3. mesiaca veku, takze babatko by bolo kam dat, no ja sa na to urcite nechystam- aj tak mam zmluvu iba do konca januara a potom bye bye praca :slight_smile:
4. srp 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra Vitaj medzi nami :slight_smile:
4. srp 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pallacinka všade to je na h....o.žial.Nejako to budeme musiet zvládnut......
4. srp 2010 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Suzi: tak ja taky doufam, ze uz se nevratim a budu chodit treba par veceru do hospody a tatka bude hlidat, jako privydelek :sweat_smile:
4. srp 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 Presne tak, ja budem rada, ak mi tie prispevky pokryju zdravotne poistenie pre mna a maleho, ale silno o tom pochybujem... Dufam len, ze manzelovi sa bude nadalej darit v praci, lebo budeme odkazani na neho. Nic moc pocit veru :frowning2:
4. srp 2010 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pallacinka :(po 3 mesiacoch aj my budeme odkázaný na tatka...ako som písala-bude si musiet nájst druhú prácu.Ale teraz v tomto krízovom období...no neviem,neviem :unamused: Možno budeme napokon radi aj tomu,že má aspon tú jednu prácu....Zvládneme.Určite by mohlo byt aj horšie... :unamused:
@cutce :sweat_smile:
4. srp 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 Nebude to jednoduche, ale verim ze predsa krasne obdobie :slight_smile: My sme tiez museli menit plany, chceli sme odtialto odist a konecne sa usadit natrvalo niekde inde, no prave kvoli krize zostavame tu, kedze manzel ma viac-menej istu praci. Drzim palce, nech si tvoj najde nejaku dobru, a hlavne casovo nenarocnu pracu, aby mal co najviac casu na vas dvoch.

Ja sa lucim a poberam pomaly domov, zajtra k nam pridu na par dni nasi tak musim utekat uclovecit byt :slight_smile: Majte sa krasne :slight_smile:
4. srp 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pallacinka ..dakujeme :slight_smile: pekný zbytok dna a uži si vašich :slight_smile:))papa
4. srp 2010 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.ja som chlapov vyhnala von,pečiem zázvorníky mamine na oslavu 50ky,a popritom si tu trochu závislačím :grinning: spomínate tu nejaké zmeny,musím to pozrieť,lebo malý mi chodí neskoro spávať,správy a pod.veci vôbec nestíham,som mimo obraz, :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@mimina321 ja som pri malom používala jednorázovky a látkové na vrch,kúpila som si 20ks,lebo jednu som použila na plienku a jednu po kojení,aby ma neogrckal,alebo seba.občas sa stalo,že sa prekakal a minula som aj 3denne,ale prala som 2-3krát do týždňa,.takže tých 20ks mi stačilo.
Fusak mám flísový, podľa mňa u nás nie sú také zimy,aby museli mať z rúna,aj tak v ňom budú ešte oblečený.

@cutce krásne fotečky miminka. :wink: :wink: :wink:
4. srp 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 ja neviem,pri prvom dieťatku sú pohyby cítiť okolo 17-19tt,ja som cítila až na konci 19tt, pri druhom vraj sú zhruba o 2týždne skôr.a cítiš ich normálne cez deň alebo večer,keď si ľahneš a uvoľníš sa?ja osobne si myslím,že to ešte pohyby nemáš,bábo je ešte maličké na to,aby sa hýbalo tak,aby si ich cítila.
4. srp 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehulienky, ja hlasim ze mame 47mm a sijove prejasnenie 1,2 . Snad dopadne dobre aj krvicka.
4. srp 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mony80 gratulujem.
baby,ako tak sledujem tie vaše miery,tak my budeme mať asi nejakého dlháňa.mne robili sono v 13+0tt a bábo meralo 80mm.Matúško mal v 12tt 5,6mm. :unamused: žeby to teraz dr,zle odmeral? :unamused:
4. srp 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,,,gratulujem k uspesnym kontrolam :grinning: :grinning: :grinning:
4. srp 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimina321 - stačí Ti maximálne 20 bavlnených plienok - ja som dávala plienku aj do postieľky pod hlávku a aj do kočíka.

@slavkav - my sme tiež pri prvom mali príspevok pri narodení len 4.000,- sk a teraz to tiež asi nestihneme - čo už - hlavne aby bábo bolo zdravé. Ja mám v práci zmluvu počas zastupovania materskej dovolenky, takže keď sa tá baba vráti z materskej moja zmluva skončí. Ja som už tehotenstvo oznámila a s riaditeľkou sme sa rozprávali o tom, že po MD by som sa chcela vrátiť - samozrejme, že sa musím informovať dostatočne včas.

@cutce - úžasné fotky - ako krásne už miminko vidieť. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. srp 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Gratuluji k pěkným kontrolám a vítám nové těhule
:slight_smile: Letmo jsem dočetla. Absolutně nějak nestíhám chodit na PC. Ráno honem poklidím a uvařím, pak jdu s malou ven. Po obědě jsem ráda, že si s malou zdřímnu a pak někde zase lítáme . Kdo má dítě, tak to zná :wink:

Plínek mám taky 20ks. Používala jsem je pod hlavičku(kočárek,postýlka atd.) A pak po krmení. Myslím, že bohatě stačí.
Příspěvek po narození. Na malou jsem dostala 13000kč a teď to vypadá, že nedostanu nic. V ČR se zruší :angry:

@suzanna85 u malé jsem měla první pohyby v 16tt a teď je mám od minulého týdne. A to mám špek :sunglasses:
4. srp 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 to bude ozaj dlhanik :dizzy_face: :dizzy_face: a mozno ho zmeral aj s nozickami, lebo nam bral mieru len to ritku.
4. srp 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 můj doktor měří miminko bez nožiček. Můj mrňousek měřil v 13+3 6,4cm :slight_smile:

Holky já se snažím čekat s nakupováním až po tripple testech a taky až budu vědět pohlaví. Ale je to těžký :grinning: Tak už mám zásobu plínek, ubrousků. Nějaké košilky, ponožky, čepičku :dizzy_face: Fusak, postýlku, povlečení mám po Elišce.
Už se těším na nákupy :slight_smile:
4. srp 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mony80 super.Gratulujeme a samozrejme,že sa tešíme s tebou :wink:
@janette4 ahoj.Tie pocity mám aj cez den aj večer ked si lahnem....už ich mám pár dní.Je to taký zvláštny pocit,ktorý sa nedá popísat.....uvidíme po čase :wink:
@el267 :slight_smile: uvidíme...po čase možno zosilnejú tie pocity a ja si budem istejšia...
4. srp 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 mne merali mimi ked som bola 11+5.Malo 62mm.Doctor povedal,že je však o 5 dní vačšie.čiže vyzerá že bola 12+4 a nie 11+5.
4. srp 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 doktoři podle velikosti miminka kolem 12tt určují nejpřesnější stáří miminka.
Mě vycházel mrňousek o 4 dny menší. Ale já na to moc nedám. Eliška byla drobeček a taky se doktorům nevešla do tabulek :wink:

U Elišky jsem pohlaví věděla v 16+6tt :slight_smile: Ted jsem zvědavá, jestli se nám mrňousek ukáže až půjdu na kontrolu. Mám to předplacený z minule, když jsem byla na šíjovým projasnění. A snad doktor nebude dělat hlupáka, aby později ze mě zase vytáhl prachy :confounded:
4. srp 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 tak to držím palce... :wink: A ked si si to predplatila,tak na tom trvaj.On ta za tú istú vec nemože zúčtovat 2krát,no nie?My ideme na kontrolu-sono budúsi piatok.Vtedy budem14+4,takže to je ešte aj tak skoro,aby zistili pohlavie :unamused: .Budeme si musiet ešte chvílku počkat.....
4. srp 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 dočkáš se :wink: já jdu na kontrolu až 19.8. Jinak máš pravdu, taky mi připadá, že za všechno platím a při malé to bylo to samí :confounded:
Jdu vykoupat malou, snad brzy usne a pak zase kouknu, jestli se tady debatuje :slight_smile:
4. srp 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 to príjemné kupkanie :slight_smile:
4. srp 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek