TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

Zdravím všechny maminky. Je tu už taková, která čeká mimčo stejně jako my?
cutce
5. srp 2010
@sharlotta: to je mi lito, ze mas takhle rizikovost ( jak dlouho myslys, ze budes muset lezet?
sharlotta
5. srp 2010
@cutce myslim, ze do konca 16tt. Na zaciatku 16tt ale nastupujem do prace. :-| A este mame navstevu, v noci sa chvalabohu nezobudili, tak sme im ani nic nehovorili o tom, ze sme o 2 rano boli na pohotovosti. Som isla 80km/h po sidlisku a keby ma aj boli chceli zastavit policajti, tak im nezastavim :-N Soferovala som ja, lebo mm mal v sebe 2 piva. mame tu navstevu -kamaratov z Polska, zajtra rano odchadzaju. Nechcela som, aby sa u nas citili neprijemne, tak sme im nic nevraveli. :-|
cutce
5. srp 2010
@sharlotta: hlavne se hlidej at vse dela manza. Tak se hod marod, ale do prace urco nenastupuj 😉 , zato to nestoji 😉
sharlotta
5. srp 2010
@cutce Urcite! Len mam este jednen problem, ze nasi by mali prist v pondelok, len ked im teraz poviem, aby nechodili, tak sa urazia. O vyjazde na pohotovost im hovorit nechcem, lebo mama mi vzdy prizvukuje, ze nemam nikam chodit a nic take robit a my sme boli plavat v Madarsku. :-N Tak som si na tej pohotovosti nadavala, aka som krava, ze som sa niekam trepala. Ale som si myslela, ze ked uz koncim 1. trimester a moja Dr. mi povedala, ze mozem kludne chodit plavat, ze je vsetko ok. :-S
cutce
5. srp 2010
@sharlotta: nevim, jak mas daleko Madarsko, ale pokud to neni daleko, tak bych ani ja v tom nevidela problem a treba to nemusi byt ani z toho. prave naopak doporucuji plavani a ze je to i pre nas tehulky lepsi, ze nas voda nadnasi 😉
cutce
5. srp 2010
sharlotta: a co jim treba vecer v nedeli zavolat, ze ti neni dobre 😉

tak ja uz zase jdu domu

papa
sharlotta
5. srp 2010
@cutce je to 25km. Na pohotovosti sa ma pytala, ci som nahodou nieco fyzicky namahave nerobila a ja ze nic take, len sme boli plavat..A ona na mna vytrestila oci, ze v 1. trimestri sa neodporuca. =-) Je to doktorka, ktora ma asi aj bude rodit a ona ma na starosti rizikove tehotenstvo, tak je mozne, ze po tych vsetkych skusenostiach, uz neodporuca nic. :-N Ale musim povedat, ze neviem, cim to bolo, ale prvy krat v zivote ma vysetrenie na gynekologii bolelo. Dokonca aj ultrazvuk ma bolel. :-| Mozno to bolo tym, ze som bola uplne stuhnuta, ale mam pocit, ze ma to doteraz boli. :-N
arrett
5. srp 2010
@sharlotta Lezis??? Hmmm? Prídem na kontrolu😃
sharlotta
5. srp 2010
@arrett 😃 lezim, lezim... 😃 Moja mama mi dnes povedala, ze by bola najradsej, keby som bola u nich, aby ma mala pod dohladom 😃 Akoby nieco tusila.... :-N
arrett
5. srp 2010
Ja si myslím, že tak ako to je teraz je dobre. Som zástancom toho, že matka má byt pri dieťati a naplno sa mu venovať aspoň tie 2 roky. Viem, že je ťažko žiť z tých dávok, ale je tu aj otec. Ako matka viem, že cely deň sa naozaj točí iba okolo dietatka. Staram sa, učím ho, usmernujem... V tomto veku keď začína dieťatko žiť, potrebuje najviac lásky, pochopenia, oporu, potrebuje svoju matku ako nikdy.Neviem si predstAvit ísť do prace.Veď v tedy ju dieťatko najviac potrebuje. A tiež som za porodne, nakoľko to veľmi pomôže začínajúci rodinám. Schvaľujem aj výšku rodičovského príspevku pre ženy čo pracovali a čo nie. Pretože ja som štátu už niečo dala, tak aj očakávam. Terajšie materské, ridicovske a porodne schvaľujem. Preto som nespokojna s tým návrhom čo dal pán poslanec.
Ale čo človek, matka to názor. Niekomu vyhovuje to, inému zas niečo iné. Zhodneme sa iba v tom jednom, že chceme pre naše deti to najlepšie🙂)) aby boli šťastné a aby mali vždy úsmev na tvári.
arrett
5. srp 2010
@sharlotta Ja som bola teraz 3 týždne u mamky a veľmi mi to prospelo. Veľmi mi pomohla so Simonkom a som jej strašne vdacna za všetko čo pre nás robila. Takze odporúčam🙂 Vycistila som si hlavu a nemyslela na hlúposti. Ináč, tie matky to vedia stále vycitit. Aj moja furt zavolá keď mám problém.
arrett
5. srp 2010
@sharlotta Este krvacas?
sharlotta
5. srp 2010
@arrett nekrvacam teraz a dufam, ze to uz znova nezacne. Ona mi vravela, ze tam bola nejaka nahromadena krv, ktora bola tmava, cize tam uz bola niekolko hodin a ked sa to spustilo, ked som sa postavila z postele, vraj uz som nekrvacala, len vytieklo to, co tam bolo nahomadene. A aj preto som sa zlakla dost, lebo to bolo tak zrazu a vela krvi. Ale krvacanie nebolo chvalabohu v maternici. Predtym, nez mi isla zaviest utz som mala nutkanie si zapchat usi. Cakala som to najhorsie. 😞 :-S
leginca
5. srp 2010
@sharlotta - len oddychuj - drobčiatko to potrebuje.

@arrett - ja som tiež toho názoru, že dieťa minimálne do 2 rokov by malo byť s matkou - potrebuje základ a veľa veľa lásky. Som aj toho názoru, že do kolektívu je najskôr pripravené, keď má 3 roky. Ja som pri prvom šla do práce, keď mal Romi 1 rok aj 9 mesiacov - ale chodila som len na 4 hodiny a k Romimu mi chodila svokra. Drobec jej z toho času čo som nebola doma 3 hodiny prespal, tak si ani neuvedomil, že nie som doma. 🙂
leonard2002
6. srp 2010
Dobre ranko...nie je tu nahodou niektora z vas pravnicka? potrebovala by som rychlu miniradu ohladom BSM...dakujem
mimina321
6. srp 2010
ahoj bambulky 🙂
@arrett ohladne toho príspevku s tebou 100%súhlasím x-)
dneska som bola v lekárni na vitamíny a nemali femibion tak som kúpila maternu-užívate niektorá aj tieto?
cutce
6. srp 2010
ahojky devcata 😃

@mimina ja betu jen tu kyselinu listovou a Omega 3, ktery obsahuji nejaky rybi olejiky :-N
slavkav
6. srp 2010
@mimina321 - ja som maternu uzivala v prvom tehu, ono su tie vitaminy dost podobne
bambulka0406
6. srp 2010
@mimina321 ja som ju zacala uzivat uz pred tehotenstvom, aj gynekolog povedal, ze oni su velmi podobne tieto vitaminy... takze je to viac menej jedno
mimina321
6. srp 2010
dakujem kočky nechcelo sa mi v tom daždi hladať kde by ho mali,tak som zobrala aj matenu však som v letáku čítala že je tam takmer všetko.....a stáli menej 10€
suzanna85
6. srp 2010
ahojte babulky,je tu niekto?
neelaa
6. srp 2010
suzzana85..ahojky🙂
suzanna85
6. srp 2010
@neelaa ahoj🙂ako sa máš?
cutce
6. srp 2010
ahojky, ja tu sem tez 😃 . dneska je tu nejaky mrtvo 😃 😃
suzanna85
6. srp 2010
@cutce ahoj🙂 nooo,neviem čo sa tu deje babenky,ale za posledné dni je tu až velmi mŕtvo😞nie len dnes...
cutce
6. srp 2010
Suzi: no ja tu jsem porad a taky porad budu, v praci me to stve a uz tu nechci byt, 😞 . jinak dneska zacinam 14 tt, toto leti to je neskutecny 😃
suzanna85
6. srp 2010
@cutce ja som tu tiež skoro stále...pokial nespím,som tu 😃 .Tú prácu ti fakt nezávidím😞((...14 týžden🙂blahoželám.Tebe ten čas letí?ja mám pocit,že sa až moc vlečie.Ale to asi bude tým,že som už 3 mesiace doma a strašne sa nudím...pre mna sú dni,ako týždne :-S ...oooo,zajtra idem k inému lekárovi.Už mám toho mojho plné zuby...
cutce
6. srp 2010
Suzi: vzdyt ty jsi taky uz 14 tt a kdy mas presne termin? Co ti dela ten tvuj doktor?
suzanna85
6. srp 2010
@cutce ja viem,ale pre mna tie týždne idú strašne pomaly......práve že mi nič nerobí ten moj doctor.Na všetko sa ho musím pítať.Ani s tými mojimi nevolnostami mi však nepomohol.Však vieš,čo mi predpísal naposledy..Kinedril-na nevolnosti pri cestovaní a okrem toho,hned na krabičke bolo napísané,aby to neužívali tehotné....podla mna sa o mna nestará dostatočne.A za každú vizitu mu platím 40euro....
mafynka
6. srp 2010
ahojte kocky,,,ako sa mate? nejdem ani nijak reagovat, ja mam dnes nejaku krizu,,stale len od rana placem a placem a placem,,a uz som fakt nesmierne unavena

Začni psát odpověď...

Odešli