• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@alexis13 - ked si u seba v nastaveniach doplnis termin porodu, tak sa ti to bude pocitat automaticky :wink:
9. srp 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko - ten triple test ako to chápem ja je vlastne to NT vyšetrenie, a dvakrát ti zoberú krv z odstupom času a potom to spoločne vyhodnotia.
Ja som bola na NT v 13 tt a o tri dni som bola na krvi a tam som sa pýtala že kedy budú výsledky a sestrička mi povedala, že podľa toho ako dopadnú ešte tie ďalšie krvné testy čo sa budú robiť neskôr, ale že ak by už v týchto bolo niečo zle tak by sa mi ozval lekár.
9. srp 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko - už si bola na NT ultrazvuku ???
9. srp 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka - tie krvne odbery v cca 13tt na slovensku nerobia bezne - skor asi iba na vyziadanie. bezne robia tie AFP testy.
9. srp 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak kočky včera som sa tak nasmiala, v Mama a ja bola reklama na nový typ testu ktorý ti povie či čakáš chlapca alebo dievča už po 10 týždni (alebo tak nejako) a že je to také jednoduché ako tehotenský test, tak som si klikla na tú stránku, že čo to asi stojí, a chcú za to 48 Eur, no tak to si radšej počkám na ultrazvuk a bude to oveľa krajšie keď tam budeme hľadať dôkazy ako toto a ešte že ak by výsledok nesedel s testom tak po pôrode vrátia peniaze, to mi tiež prišlo smiešne, že možno to ani nefunguje len to tak strieľa ale štatisticky to vychádza častejšie že to funguje a na tom zarábajú a tých menej krát čo to nevíde tak to vrátia peniaze :slight_smile: Ja neviem ale keď budem znova tehotná o pár rokov možno budú predávať kyslík pre tehotné :slight_smile:
9. srp 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka podla mna to nie je to iste, NT je prejasnenie sije tusim specialnym ultrazvukom plus krvne testy a tripple su iba krvne, nie? minuly tyzden som bola na ultrazvuk, nosova kosticka je ok, hovoril mi nejaky rozmer (tusim s hlavickou to bolo), ten bol 1,5 cm, povedal, ze je to ok, ze ak by bolo 2,5 cm, bolo by riziko Downa, vsetko bolo ok. krv mi brali na toxoplazmozu, rubeolu, HIV, KO, no klasika. potom ma sestra objednala o mesiac, ze urobime aj tripple. viem, ze NT sa na Slovensku bezne nerobia, nie su na to odbornici.
ja len teraz rozmyslam, ci 18tt fakt nie je na tripple testy neskoro.
9. srp 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
AFP su len krvne testy. zial casto davaju falosne pozitivne vysledky :unamused:
lepsie je to, co spomina @labudka a robili to babam v CR, zahranici a tusim aj mimine321 - ze sa zoberie krv a o nejaky tyzden na to sa ide na uzv a spolocne sa vyhodnocuje krv + uzv. Je to lepsie vysetrenie, lebo dava presnejsie vysledky. no snad sa to coskoro dostane aj k nam na SKK
9. srp 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teraz som to hľadala na nete a písali že sa to robí v rozmedzí 14tt - 20tt

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=ako-funguje-afp-tripple-test
9. srp 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka dakujem, ja si vzdy najdem nieco, aby som sa umarala :sweat_smile: uz nas s mm zivot tak potrapil, ze vsade ocakavam iba prusery :unamused:
9. srp 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavka - no ja som v sukromnom v bratislave, tak asi to do BA už prišlo, no poradňu mám 26 tak sa popýtam a hádam ma vtedy objednajú na tie AFP to budem v 17tt
9. srp 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, co je tu noveho?
9. srp 2010 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka ja ked som sa mojej vlastne stazovala, ze preco ma na to neupozornila, ze sa to da robit ,ale je to platene, tak mi povedala, ze vsetko sa mi bude robit, aj triple testy, ci co to je aj NT ultrazvuk. zajtra mi budu nieco z toho robit, ale ja neviem co lebo som z toho zmagorena. mam sukromnu kliniku, za ktoru si platim dost prachov, tak aj preto nechcem velmi menit lekarku, kedze vraj toto vsetko oni robia....a mozno len ja v tom mam gulas
9. srp 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.
@alexis13 , vitaj medzi nami.

ja som zatiaľ pribrala len kilo,ale bruško mám akoby som pribrala aspoň 5.ale som rada,pri malom som o takomto čase mala už takmer 6kg na sebe :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja už nosím tehu nohavice,tričká,legíny a tepláky,ktoré sú mi najpohodlnejšie.

@kwetinka1 ako ti napísala
@labudka ,zo zaičatku sú kontroly len raz za mesiac,potom sa to skracuje,ku koncu už tam fakt budeme chodiť jak na klavír.
ja idem až 25.8.to je ešte celá večnosť :frowning2:
9. srp 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte zeny konecne som sa dostala k netu(musis si poziciavat lebo svoj mam pokazeny tak si vas tu len tak citam),mne budu tie triple testy robit za 2 tyzdne to budem 16+2
9. srp 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
a strasne dufam ze mi uz bude vediet povedat co to bude...som strasne nedockava,pred 2 tyzdnemi to videla na 70 % ale nechcela mi to este povadat ze az na 100 % ked bude vediet
9. srp 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “osobní důvod”
9. srp 2010 v 16:14 • mafynka
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra.
9. srp 2010 v 16:19 • cutce
9. srp 2010 v 16:23 • janette4
9. srp 2010 v 16:27 • bambulka0406
9. srp 2010 v 16:29 • kwetinka1
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “osobní důvod”
9. srp 2010 v 16:30 • mafynka
baby, uz som prisla od lekara. povedal, ze mi to odpadne, ze to je taky polyp ako sa na kozi robieva. ale som povedala, nech mi to odstrani, ze sa na to nemozem divat. a on, ze to bude boliet a ja ze nevadi. ale nakoniec som to ani necitila. teraz ani nevidno, ze som tam mala nieco, ani ranka tam neni :slight_smile: a dal mi tie naplaste co sa davaju kojacim mamickam multi-mam, ze si mam dat na ukludnenie. a keby sa to zapalilo, mam prist. ale dufam, ze uz to bude ok a pojdem len 30. 8. na kontrolu :slight_smile:
9. srp 2010 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
9. srp 2010 v 16:31 • denne73
9. srp 2010 v 16:32 • kijusqa

@bambulka: promin ja nedociala, co jsi mela?
9. srp 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra.
9. srp 2010 v 16:40 • mafynka
Ahojte baby. Tak mne práve prišla obalka z EUrocordu - pupocnikova krv. Raz som Vám vravela, že som ju darovala pre ostatne deticky. Takze nasa krv bola dobrá, bola zamrazena, ešte chcú nejaké doplnujuce informácie o simonkovi, aby ju mohli použiť. Napísali aj niečo take, že veľmi dakuju, že tie placentarne banky sú medzi sebou prepojené a že v prípade potreby ich mám kontaktovať na čísle a vypytali si aj moje. Dúfam, že NASA krvicka niekomu zachráni život:slight_smile: Baby ak nemáte navyše peniaze ako ja, darujte tento odber do verejného registra. Neboli to, nič vás to nestojí a možno niekomu zachranite život. Inak tá vsetka krv, placenta a pupocnik skončia zbytočne v biologickom odpade.
@mafynka je mi úprimne ľúto, že to tak dopadlo. No v prvom rade si TY a Tvoje dieťa. Mysli na to. Máš rodinu, ktorá tá miluje a pomoze ti. Na to nikdy nezabudaj. Možno sa tvoj chlapík spamata a ak nie, asi za to nestojí. Držím palce, nech sa ďalej rozhodnes akokoľvek, rob tak, aby si ty aj tvoje dieťa boli šťastní
9. srp 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
9. srp 2010 v 16:40 • bambulka0406
@mafynka ok popišeme cez fb :wink:
9. srp 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
9. srp 2010 v 16:46 • mafynka
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek