• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
jinak vítám nové tváře :slight_smile:
15. čer 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasny - 15.5 :grinning:, jsem pako. Takze vlastne videl to samy co :grinning: - jestli myslis bublinku ten vacek :slight_smile:

Uvidime, jdu za tou moji malou murou, aspon nebudu mit cerny myslenky

Espanolka: kam jedete vy?
15. čer 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett: tak to jsme na tom úplně stejně :oD Jsem zvědavá, jak moc se bude termín porodu nakonec shodovat :oD Podle Dr. došlo podle stáří plodu k oplodnění na úplnym začátku května - 3-5, tak by to fakt klapnout mohlo :o)
15. čer 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetka1701 To som akože už v 9 týždni tak ako ty? Tak teraz som fakt zedava čo mi gyndos vo štvrtok povie.:slight_smile:
15. čer 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett: pokud to počítáš podle MS, tak to vychází dneska na 8+0 :o) - tedy naprostej začátek devátýho tejdne (a třetího měsíce) :oD Taky jsem z toho byla paf, když mi to sestra říkala... Mimísovi je ale cca. 6+0 - takže sedmej tejden :oD
15. čer 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@espanolka dakujem za privitanie
:slight_smile:
Inak aj ostatnym babam samozrejme dakujem za privitanie :slight_smile:

Akoze baby, vy ste toho strasne vela dnes popisali, ja absolutne nestiham citat. Som inak chcela pozerat futbal Novy Zeland - Slovensko, ale prvy polcas hrali nasi tak zle, ze som sa na to vybodla a isla som na net, a odkedy nepozeram, tak nasi dali gol :sweat_smile: Zeby som im ja predtym vadila, ked som to pozerala? :grinning: Tak radsej nepozeram, aby sme vyhrali, mam to len ako kulisu :wink:

Inak baby, co vam na UTZ este nevideli nic, resp. nevideli to, co vy ste chceli, aby uz videli, tak to naozaj zalezi od UTZ. Staci, ze ma doktor trochu starsi a menej citlivy UTZ a vidi na nom ovela menej ako na tych novych. Takze sa zbytocne nestresujte, bude to urcite dobre, treba si len pockat, kym bude babatko trochu vacsie :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. čer 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Preju Vam, at vyhrajete :slight_smile:, prece jen jsme byli jedna republika a mame k sobe takovy hezky vztah :wink:
A diky vsem za uklidneni :slight_smile:, jenze to cekani, to cekani, ale to vsechny zname :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. čer 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak baby, vy tiez tak strasne zerete? Lebo ja nenormalne, jedno cez druhe, slane, sladke, kysle, proste vsetko, asi aj preto, ze som prestala fajcit ked som zistila, ze som tehu a predtym som fajcila teda docela dost. Takze teraz si to kompenzujem zranim :grinning: A najhorsie je, ze mne chuti skoro uplne vsetko a vobec mi nebyva zle, to akoze niezeby som teraz lutovala, to som samozrejme rada :slight_smile: . A vsetky baby, ktorym zle byva, naozaj uprimne lutujem, mala som taku kolegynu, ta si to naozaj odtrpela. No ale ja tymto tempom priberiem najmenej 20 kg, coz ma samozrejme netesi, ale co mam robit, ja mam strasne slabu volu :grinning:
15. čer 2010 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ma12 dakujem, ale myslim, ze ak vyhrame, tak len dnes prvykrat a naposledy, lebo hrame podla mna naozaj dost zle :grinning: No to s tymi UTZ som citala, ked som si este myslela, ze budem patrit do januara, tak na januarovkach, tych tam je ozaj dost a mali vela o tych UTZ popisane a naozaj tam velke rozdiely v tych istych tt :frowning2: A to cakanie to je nieco nenormalne... Ja som tiez dlho cakala nez som sa dostala k doktorovi, lebo momentalne zijem v Spanielsku, prisla som sem za manzelom a nie som tu este dlho, takze viem asi az 4 suvisle vety povedat v spanielcine, cize som nemohla ist k doktorovi sama a bola som odkazana na jednu kamaratku, ktora rozprava spanielsky a anglicky. No a jej to nie vzdy vyhovovalo, takze ja som sa dostala k lekarovi az 3. tyzden po pozitivnom tehotenstkom teste. No najhorsie je, ze kym to babo neuvidis na tom UTZ, tak tomu v podstate stale uplne neveris, ze ho cakas, aj ked mas priznaky. Teda aspon ja som to tak mala a myslim, ze nie som sama :slight_smile:

P.S. Sorry, ze reagujem tak neskoro, ale mne sa tie spravy aktualizuju nejak neskoro, neviem preco :confused:
15. čer 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem vsetkym za mile privitanie a dodatocne vsetkym tehulkam gratulujem :slight_smile:

amadu: co sa tyka chuti, tak u mna zatial nic nezvycajne, jem sice vela, ale to ja vzdy :slight_smile: a nevolnosti tiez zatial ziadne, dufam, ze ani nepridu, lebo ma o par tyzdnov caka najtazsia skuska a to je to posledne, co by som potrebovala :slight_smile: Mojej svagrinej byvalo pocas prveho trimestra tiez neskutocne zle, najma cez vikendy (tazko povedat ci nastastie alebo bohuzial :slight_smile:)

Ja mam momentalne najvacsiu obavu z toho, ze pred 2 tyzdnami som uzivala antibiotika :frowning2: Doktor mi sice predpisal take, ktore by nemali ovplyvnit plod, ale bojim sa aj tak, jeden nikdy nevie...Teda ak sa naozaj zadarilo, zajtra rano testujem znova :slight_smile:

15. čer 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amadu: nežeru - je mi zle :oD Můj jídelníček se omezuje na trochu slanejch tyčinek, piškotů, ovoce a zeleninu :oD A to sem přestala kouřit taky (byť vodní dýmku, ale měla jsem jí denně)...
15. čer 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pallacinka No aj ja som vzdy jedla vela, ale toto co je teraz, to sa neda, ja nieco zjem a za 10 minut uz rozmyslam, co by som si tak dala zasa :stuck_out_tongue_closed_eyes: A najhorsie je, ze mne strasne chuti sladke, ale to mne chutilo samozrejme aj predtym, ale teraz co dokazem pozrat, to je hruza :grinning: No a najhorsie je, ze ja vzdy dostanem na nieco chut a kym to nieco nemam, tak stale na to musim mysliet a som schopna ist aj do obchodu vzdialeneho 2 km pozriet, ci to nahodou nemaju. Lebo zasadne mam chut na take potraviny, ktore mavaju len sem-tam, t.j. mozzarella, mango atd.

Inak Ti hrozne drzim palce na tu skusku, predpokladam, ze to mas statnice, ktorymi koncis, ci mylim sa? Co studujes? Ja som chvalabohu skoncila vysku uz v 2007, a naozaj obdivujem baby, ktore su teraz tehotne a studuju, pripadne maju uz aj male deti a studuju, tu druhu moznost by som ja asi nezvladla :slight_smile: A s tymi antibiotikami sa neboj, ked Ti to predpisal doktor, tak to on by si podla mna nedovolil Ti dat take, z ktorych by sa babatku mohlo nieco stat. A zadarilo sa urcite, len tomu treba verit :slight_smile:

No a uz Novy Zeland vyrovnal, v poslednej nastavenej minute, boze ti nasi smatlosi nemohli uz to ubranit? :angry:
15. čer 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetka1701 No, ze Ti je zle, to mi je uprimne luto, naozaj toto nikomu nezavidim. Ale na druhej strane, Ty aspon urcite tolko nepriberies, co je dost velka vyhoda, lebo ja sa uz teraz tesim ako sa to potom budem snazit zhadzovat, a ako mi to vobec nepojde, lebo volu mam teda naozaj slabu :slight_smile:
15. čer 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, idem sa ja dat trochu dokopy, lebo som este v pyzamku, hanba co? :stuck_out_tongue_closed_eyes: A musim aj upratat ten vybuch atomovej bomby a potom asi este pridem. Tak sa zatim majte krasne a tym co je momentalne zle, uprimne zelam, aby sa im polepsilo :slight_smile:
15. čer 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amadu Vdaka za povzbudenie :slight_smile: A tie tehotenske chute mas presne, ako si ich ja predstavujem, tak sa im tes- co tam po kilach navyse, ked mas maly zazrak v brusku :slight_smile:

Co sa skoly tyka, zavidiet ani obdivovat nie je velmi co, je to doktorat a molekularna biologia. Takze obhajoba dizertacky by mala byt moja uplne posledna skuska v zivote, spadne mi po nej neskutocny kamen zo srdca. A momentalne mi to mozne tehotenstvo pripravy nijako nekomplikuje, az na to, ze myslou som stale niekde inde a namiesto ucenia sa vypisujem sem :slight_smile: Ale dakujem za drzanie palcov, to sa velmi zide! Je pravda, ze nacasovanie nam celkom vyslo, uz s babatkom by to vobec mozne nebolo, taktiez obdivujem vsetky mamicky-studentky. Co za skolu si skoncila ty?

A tie antibiotika teda neriesim :slight_smile:
15. čer 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amadu: no, uvidíme :oD mně je blbě teprve první tejden - tak to třeba ještě přijde i na tebe :oD Jinak taky mě předtím mlsná honila, ale naštěstí trošku rozumějc a na zdravý věci - hlavně na ovoce (jablka, nektarinky, banán) a zeleninu (hrášek. Hodně hrášku) :oD
15. čer 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pallacinka No uz som chcela ist, ale tesne predtym sa mi este zobrazili vase nove spravy, tak som to nevydrzala a odpisujem, ale potom uz naozaj padam :slight_smile: Jejda tak to je ozaj veeeeeelmi tazka skuska. Ze molekularna biologia, toto je jeden z odborov, ktore ked niekto studuje, tak ho proste musim obdivovat, lebo ja na toto nemam vobec ale vobec bunky. Ja som skoncila v r. 2007 pravo na UK, ale len ako Mgr., rigo sa mi vtedy robit nechcelo a teraz uz sa k tomu asi vobec nedostanem. :frowning2:
@anetka1701 to si ma faaaakt potesila s tym, ze Ti je zle az teraz. Ja som si myslela, ze to je vzdy uz od zaciatku a ked nie, tak potom to uz nepride. Ale ja si myslim (viac dufam), ze na mna to naozaj nepride, lebo ani mojej mamine nebolo zle ani pri mne ani pri segre. Tak trochu dufam, ze to je dedicne. :slight_smile:

A teraz uz naozaj padam baby, tak zatim papa
15. čer 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
amadu - já taky doufám, že je to dědičné - protože mojí mámě taky nebylo a já se taky cítim fajn (zatim) :wink:
15. čer 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
vy tady pisete romany :sweat_smile:
15. čer 2010 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce :grinning:

imzadi....chudák holka, ta si dá práci s tou tabulkou :grinning:
15. čer 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, mne bolo zle pri prvom tehu a skoro vôbec som na začiatku nejedla. Potom som sa rozozrala a pribrala vyše 20kg. Proste som bola hladna a nenavidela som ľudí, ktorí mi vraveli že toľko jesť nemôžem. Proste si to moje telo pýtalo a ja som sa mohla aj na hlavu postaviť. 10 kg som porodila a ďalšie 10 som krásne schudla za pil roka. Takze jedlo neriesim. Teraz papam tiež veľa, ale len preto, zevela kojim. Čiže krmim dve deticky, tak nech majú dost vitaminov. Samozrejme, beriem aj maternu, preistotu:slight_smile:
15. čer 2010 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooj těhulky, člověk tu den není a už je mimo obraz xD..vítám nové těhulky, je super že sme se až takhle rozrostly a určitě nás bude jen přibývat:slight_smile: včera jsem si dělala jen pro zajímavost test a obě dvě čárky už jsou stějně tmavé:slight_smile: tak doufám, že v pátek uvidim konečně po prvé mimiska....hrozně se těšim, ale zároveň mám strach, aby bylo všecko v pořádku..je to přeci jen moje první těhotenství:slight_smile:jinak žeru jako o závod xDa holky..jen pro zajímavost....přátel se změnil o 180 stupňů..takže i když to u mě vypadalo špatně, tak nakonec z nás bude rodina!!!!!:slight_smile:a za to sem nějšťastnější!!!!
15. čer 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, vy toho naklábosíte.Se obávám, že nebudu svůbec stíhat ani číst.
Vůbec nejsem schopná ovládat ten trvalej spánek, denně chodím hned po práci do postele a prospím půl odpoledne.Už to rodině začíná být divné.Nevím, jak dlouho to ještě utajíme.
Ak tomu přibírání: na nic chutě zatím nemám a po zkušenosti z 1. těhu, kdy jsem do 7. měsíce přibrala při své výchozí váze 49kg celých 22 kg navíc se teď budu od začátku hodně hlídat.Sice jsem vše do roka shodila, ale stejně.Jednak je mi teď o pěkných pár let více a pak taky už zdaleka nemám těch 49 kg.... :grinning:
Proč jen se ty dny teď tak strašně vlečou, pátku a kontroly se snad nedočkám... :unamused:
15. čer 2010 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 ja ti strasne dekuju za to, ze si me uklidnila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , ja jsem hrozny plasan
@neelaa no tak at mu to vydrzi :slight_smile:
15. čer 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ma12 buď klidná, mě říkal doktor, že šance, že u mě uvidí v pátek srdíčko je také malá.A podle ovu v té době už budu určitě na konci 7. týdne a ne 6...Takže si taky budu muset počkat až po dovolené, někdy kolem 9.7. :frowning2:
15. čer 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gigi2 Tak to jsme na tom stejne....ale jo, uz jsem v klidu a to je dulezity. Dovolenou si hodlam uzit :grinning:
15. čer 2010 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ma: takovy pristup je spravny :wink: :slight_smile: :sunglasses:
15. čer 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jezis vy jedete ja vas neztiham .. to je asi tim ze mam uz 1o mesicni mimco a psa a stehovani na krku a jeste nezijem ani v praze
15. čer 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa tak vydíš, někteří chlapy dostanou z těhotenství strach a pak se s tím vyrovnají :wink: Hlavně, aby mu to vydrželo a pomáhal ti.

Holky k tý váze. Už ted z toho mám hrůzu :astonished: Já přibrala při malej asi 26kg :angry: Ze začátku ani moc ne, pamatuju si, že na přelomu 4.měsíce jsem přibrala 4kg a pak to letělo nahoru. Rodit jsem šla se 106kg!!!!
Děs. Ale byla jsem hodně nateklá. V porodce jsem nechala 10kg a ten zbytek byl do 3.měsíců pryč. Nevím jestli na to mělo větší vliv kojení, nebo to vyčerpání z toho malýho nespavce. Pak totiž šlo i to kojení do háje.
Připadala jsem si jako neschopná matka, nejdřív z neschopnosti porodit, pak, že nekojím. Dlouho mi trvalo, než jsem se s tím srovnala :pensive: Ted doufám, že bude vše jinak. I když mě někdy popadá strach, jak to všechno zvládnu.
Ted se zatím na váze držím. Snažím se hlídat, i když dneska jsem jedla hodně a neudržela se :grinning:
15. čer 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ma12 jasně, užívej si dovolený a mysly pozitivně :wink:
15. čer 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek