• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
baby, ta amniocenteza je taka nebezpecna? citala som, ze sa zoberie injekciou plodova voda, babatko sa sleduje ultrazvukom. preco je tam teda take velke riziko? necitam moc negativne prispevky, ale toto ma zaujima.
19. srp 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 neviem presne, ale je tam riziko infekcie a aj riziko potratu nejake. tusim treba mat kludovy rezim este po amnio. ale neviem ako dlho
19. srp 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a tu je moje brusko zaciatok 17.tyzdna....malicke vsak ? :unamused:
19. srp 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
a zo 65 som teraz na 68 kg :slight_smile:
19. srp 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 tiez pekne rastiete, len tak dalej :slight_smile:
19. srp 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taaak, my sme už s5 od ortopeda. Simonko má klby v poriadku, ale maminka nie. Mám zapalene obe zapastia a dr mi pohrozil, že keď neprestanem dvihat malého, tak mi dá obe ruky do dlahy. Tak som sa potesila:slight_smile: Gynekolog nakazal ležať, ortoped nedvihat malého:slight_smile: Oni snáď zartuju:slight_smile:)))
19. srp 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26, @alexis13 - krásne tehotenské brušká máte. :slight_smile:

Ja mám svoje v albume:
http://www.modrykonik.sk/fotoblog/leginca/album/nase-drobciatko/

Neviem prečo je pri amniocentéze také riziko, ale väčšinou dopadne amniocentéza dobre - sú to výnimočné prípady. Ja by som ju však určite odmietla. Robia to len lokálne pri vedomí a teda keď by som zbadala tú obrovskú ihlu, tak by som asi skolabovala.
19. srp 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett - no hlavne sa to nedá vysvetliť takému malému dieťatku, že ho nesmieš dvíhať. :unamused:
19. srp 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett maly super, ty - uff.
19. srp 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca dakujem...aj vy uz pekne rastiete...mne sa ani nezda ze mam nejake tehu brusko :grinning:
19. srp 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 tak to uz je tehotenske brusko tedaaaaa :slight_smile: krasne :slight_smile: ale ty si asi dost vysoka, ze?

@arrett super, ze je maly ok :slight_smile: a ty sa nebojis maleho zdvihat? neviem sice, kolko moze mat kil, ale tak mne hovorili, ze nad 6 kg by som nemala nic nosit. minule som ani melon nemohla kupit :confounded:

@leginca jeeej, ty si mala krasne brusko uz v 8tt :slight_smile:
a dakujem za tvoj nazor na amnio.
19. srp 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 - no toto je moje druhé tehu, tak bruško mi vybehlo rýchlejšie ako pri prvom. To som doteraz pribrala 3 kg - ale všetko je v prsiach a v brušku. :slight_smile:
19. srp 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 :slight_smile: tak to sa tesim ze je to tehu brusko :slight_smile: jj meriam 179cm
19. srp 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca @slavkav nemôžem si z toho robiť ťažkú hlavu, lebo má porazí:grinning: Jednoducho ruky musia počúvať, pokial druhé babo nebude chodiť:grinning: Ale trosku to obmedzim, pokial bude manžel doma, nech ho dvíha on:slight_smile:)))

Baby, bruska máte krásne a vyzerajú tehotenske!!!! Ja som pri prvom pribrala 20kg. 10 som nechala v porodnici a 10 vo fitnes. No a keď som schudla, tak som znova otehotnela. Takze zasa priberanie a znova chudnutie. Dám teda riadne zabrať tej mojej celulitide:slight_smile:) hehe
19. srp 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 No nemám na vyber. Malicky má niečo cez 9 kg.
19. srp 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 hlavne je ze je vsetko v poriadku, bruska si este uzijes... hlavne v polednych mesiacoch. :wink: :slight_smile:
19. srp 2010 ve 14:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett - ja som pri Romankovi pribrala 15 kg, u mňa v pôrodnici zostalo 7 a zvyšok som zhodila za 1/2 roka ani neviem ako. :slight_smile:
19. srp 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca krasne brusko :slight_smile:
@lubinka26 ja som niesla aj 10kg vrece podstielky (pre macku do zachoda) a s kamoskynim malym sa hravam a ma cca 13 kg. nerobim to casto a nezakazali mi to
19. srp 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka jj to je najdolezitejsie ze je vsetko ok, teda dufam lebo babo som nevidela dlhoooo :unamused:
19. srp 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett az teraz som si vsimla, ze ma simonko len 9 mesiacov

@alexis13 tak ty si stihlucka :slight_smile: ja mam o 11 cm menej :grinning:

@kwetinka1 no ja nezdviham pre istotu tazke veci. kamosky maju 5 a 7 mesacne babatka a ked ich pytam na ruky, tak mi nedaju, ze uz su tazke. tak neviem. ale tak zasa ja nemusim.
19. srp 2010 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby vy co uz mate prvy porod za sebou, tak do porodnice ste si brali aj nejake veci, ktore boli uz mensie, teda nie tehu, ale v pohode este odidem v tehu veciach. totiz vobec si neviem predstavit ako to brucho splaskne
19. srp 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 no to by aj mna zaujimalo, aj to co si tam mam vlaste zobrat ale nato myslim ze este bude cas pokecat =D
@lubinka26 no nebola som nikdy nejak pevna, taky stred myslim =D
19. srp 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Nespasne:slight_smile:)) jednoducho musíš zobrať tehu veci:slight_smile: Tehu rifle a volbejsi vrch:slight_smile: bruško budeš mat jak zelatina. Zatrasies a ono sa bude ešte 5 minút triast:slight_smile:)) odporúčam keď nie tehu rifle, tak niečo s gumickou a voľnejšie medzi nohami:slight_smile:
19. srp 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett brucho ako zelatina. no to je dobre :slight_smile: ale snad splasne trochu, nie? alebo to stale budem ako slon? a to sa nejako potom aj stahuje to brucho? ako fakt som ako debil, ale vobec si to neviem predstavit.
19. srp 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
A veci do porodnice máš vypisane na jednotlivých stránkach porodnic. Stačí vygooglit a aj tu na konovi na diskusiách to baby píšu. Určite nebrat veľa veci.
19. srp 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Po pôrode ti ostane len tuk a cela tá natiahnuta koza. Neboj, ono sa to každý deň bude zlepšovať. Treba trosku pocvicit na brucho a nikto nespozna, že si rodila. Ja som mala brucho skoro ako pred tehu. Bruško po pôrode budesmat ako v 5 mesiaci prvé 2,3 dni:slight_smile: Kojenim sa sťahuje maternice, takze kojit a kojit
19. srp 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett pocula som ze ale hned po porode by sa nemalo cvicit aby si nestratila mlieko ci je to blbost?? ja si to neviem tiez predstavit ake to bude a brucho ako zelatina no pekne =D....a nejaky stahovaci pas ked si dam hned po porode to nepomozem aby sa brusko nejak stiahlo? a co sa tyka bolesti ked ta zasivaju a potom ? pocula som ze je to bolestivejsie ako porod ci? =/
19. srp 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 tak na toto som aj ja zvedava....
19. srp 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kľudne môžeš cvičiť cviky primerane tvojmu zdravotnemu stavu. Do fitnes som začala chodiť 3 mesiace po pôrode a cvicila som teda poriadne - stále kojim:slight_smile: Je pravda, že mliecko môže mat po cvičení inú chuť, takze treba počkať dve hodinky, alebo odsat. Inak nie je problém. Mlieka sa tvorí toľko, koľko vypraznujes. Ak chceš zvýšiť produkciu, treba častejšie prikladat.
Nastrih necitis keď ti ho robia. Resp. citis, ale neboli. No a keď má sili, pytala som si injekciu. Máš na ňu nárok. Takze sitie som vôbec necitila. Nebudem predsa zbytočne trpieť keď to môže byt tak jednoduché. Treba si len ústa otvoriť.
19. srp 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono keď po 600 nedeli urobis pár krát dvihnutie nôh, rúk či 5 brusakov, nič sa ti nestane. Aj prechadzka s babatkom je dobre cvičenie:slight_smile: To bruško pôjde rýchlo preč. Skôr tie ruky na stehnach a zadku bude problém:slight_smile:))) A samozrejme pravidelný sex:slight_smile:
19. srp 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek