• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@arrett jaj zacinam sa bat =/....a davali ste si niektora epidural ? ci da sa to zvladnut aj bez toho?
19. srp 2010 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett a po porode je to krvacanie silne ako menzes? a trva to 600 nedelie ci aj kratsie? prepac asi ta zavalujem otazkami =D
19. srp 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
svata pravda....pri prvom porode som bola vinej porodnici a sili sa za ziva, som myslela ze ich tam zabijem, a potom pri druhom babu som bola inde a tam mi dali injekciu...neda sa to porovnat....inak viete ze uz existuje nejaky super gel za 100eur, ktory ti aplikuju pri porode a dieta vraj vyklzne ako na zmyklavke, rychlo a jednoduchoo...no to som zvedava....urcite si to nedam...podla mna je to somarina
19. srp 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Nemas sa čoho báť. Pôrod je krásny:slight_smile: Aspon pre mna to bol ten najkrajsi zážitok:slight_smile: Ved konečne uvidis svoje babo. Každou kontrakciou budeš bližšie k tomu, aby si ho videla. Musíš na to tak pozerať. Konečne si ho vezmes do narucia:slight_smile: Proste je to zázrak!!!! Z tvojho tela, taký malicky anjelik sa narodí.
19. srp 2010 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ja sa na porod tesim nato ako uvidim svoje babatko...ale aj obavam aby vsetko prebehlo ako ma ale tak dufam ze vsetko bude prebiehat v poriadku
19. srp 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Silno krvacas iba tie prvé dni. Postupne je to take cistenie. Ale zasa nemôžem hovoriť za ostatne baby. Ja som silno krvacala asi 3 dni, potom slabšie a slabšie až spinenie. Trvalo to asi 2 týždne. Nič hrozne. Treba si len na stehy kúpiť niečo. Ja odporúčam rosalgin. Zapravis s vodou a ocapkujes stehy. A potom ležať a vetrat pindu naholo. Aj v porodnici, skôr sa stehy zahoja a vypadnu. Odporúčam sietovane nohavicky, fakt super vec do porodnice, aby ti vlozka neutiekla:wink: mne trvalo 600 nedelie kratšie:slight_smile: Dalsiu mrchu som dostala po 5 mesiacoch a po nej som otehotnela. Takze kojenie nie je antikoncepcia:slight_smile:!
19. srp 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 To je samozrejme že sa obavas. Ja sa tiež obávam:slight_smile: a to už viemco má čaká. No garantujem ti, že hneď keď porodis, zabudnes na všetku bolesť. Cesne pionierske:slight_smile:
19. srp 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett cakala som nieco horsie s tym krvacanim =D, musim si zacat zapisovat vase postrehy a rady lebo potom to tu budem hladat cely den =D, s tym otehotnenim pri kojeni som pocula ze to nieje antikoncepcia....ale tak budeme si davat pozor nech si vychutnam prve a potom po dvoch,troch rokoch by sme chceli este jedno....ale tak uvidime co boh da, ja to budem mat komplikovanejsie ak ma zoberu na ing.stupen musim to nejak spojit aj s babom =/
19. srp 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Ked si už zvyknete s babom na seba a budete zohraty, po tých 3 mesiacoch sa to podľa mna dá. Už budeš vedieť čo a ako. Kedy spinka, kedy kaka a tak. Bude to trochu ťažké ale zvladnesto:slight_smile:
19. srp 2010 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett jj dufam, uz by som chcela tie dva roky nejak dokoncit a byvame vedla mojej maminy tak pomozu aj tam a svokrovci tiez nebyvaju od nas daleko =D len treba velku rodinu a hadam to pojde
19. srp 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13
@arrett baby ja mam tiez tak vela otazok, co sa tyka porodu, ze az, ale snad mi to niekto porozprava aj ustne :slight_smile: ale niektore veci si fakt neviem predstavit a obcas akokeby tie zeny, aspon v mojom okoli, kazda hovori nieco uplne ine. napr. ze 50 vekost nebudem potrebovat pre dieta, dalsia, ze urcite ano. alebo, ze domov z porodnice budem mat male na ruka a tak si ho zoberiem, dalsia ze do vajicka a tak....a pritom ked poviem druhu variatu, co viem od inej tak po mne pozeraju ako po debilovi
19. srp 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 no ja si myslim ze ta velkost suvisi s vahou a dlzkou babatka. mna mamina porodila a mala som viac ako 4,5kg takže 50 velkost mi dat nemohla a ani do perinky som sa nemestila =D a co sa tyka odchodu z porodnice moja suseda si doviezla male vo vajicku tak to neviem....
19. srp 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja si myslim, ze to vajicko je v pohode. lebo ajked ta policajti zastavia, tak co povies??? to bol len priklad, ze ako mi vsetci nieco hovoria a ze tie info sa rozchadzaju a neakceptuju ich, ked im poviem inu variantu....
19. srp 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Samozrejme že vo vajicku. Snáď nebudem dieťa vystavovat nebezpecenstvu v aute hneď prvé dni. Ja by som tie malé veľkosti nekupovala. To dieťatko prvé dni iba spinka a trosky väčšie oblečenie mu vadit nebude. Bude rast z týždňa na týždeň a je to naozaj zbytočne a finančne náročné kupovať toľko veci. Potom od pól roka sa môžeš vysantit na babu, keď už bude sedieť, lozit, chodiť. Do perinky bodinka a stačí:slight_smile: Par kúskov krajsich na vonku a k doktorovi a tak.
19. srp 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Ved si zober, že stačí prudsie zabrzdenie a babo máš buchnute na prednom sedadle. Prirodzený strach by mi nedovolil mat ho na rukách. Ja som sa prvé dni balo ho chytiť a prebalit. Furt bol v perinke, lebo som nevedela dobre hlavičku držať a bala som sa, pokial som si nezvykla. Dokonca som mu dala plienku cez vajicko keď sme išli, aby sa hneď nenadychal zimného vzduchu a bakterii vo výťahu kde sa k nám nasackovalo milión ľudí.
19. srp 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ano, ja som si to iste logicky myslela, ale hovorim ked som to povedala, tak ma vysmiali, ze ci chcem dat to male do vajicka. samozrejme to som este netusila co a ako, ale logicky som k tomu dosla....zrazu sa kazdy hra na mudreho a len tie jeho rady su tie najlepsie, no co to bude ked sa to narodi, tak to sa veru "tesim"
19. srp 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 ahojky, moc nedocitam. Ale male si odvezes z porodnice ve vajicku a velikost budes potrebovat takovou do ktere se ti vejde, zalezi jak bude velke :wink:
19. srp 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si myslim, ze to je strasne individualne. Kazda baba ma inu stavbu tela. A co nevadi jednej, moze druhej skodit. Urcite by som sa po porode nestahovala na silu, lebo kojenim sa postava dostane do povodnej velkosti. Aj maternica sa sama stiahne. A s cvicenim by som neriskovala, lebo mlieko je vzacne a cvicit mozem zacar neskor kedykolvek. :unamused:
19. srp 2010 v 18:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky, vedeli by ste mi povedat ake velke asi ma byt babatko v 14tom tyzdni tehu? lebo vsade je to inac napisane, niekde ze 8cm, inde zasa 12 tak ja neviem, boli sme na UTZ v 14tt plus 3dni a ak som to spravne pochopila na fotke ktoru nam dr vytlacil a je tam napisane ze mame 8,4cm tak neviem ci je to dost lebo keby to malo byt 12 tak by sme boli malinky, ale dr nic nepovedal ze by bolo babo male, tak neviem :fearful:
19. srp 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 co ja viem, tak policajti vajicko akceptuje. Pocula som aj ja uz od vela ludi, ze si babatko brali z porodnice vo vajicku. Aj ja to tak planujem. :slight_smile:
19. srp 2010 v 18:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumimacko Podla toho či píšu v článku veľkosť od hlavy pi paty, alebo od hlavy po kostrc.
19. srp 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ahojky len tak podotknem ze aj repik je super na hojenie ran staci ho tiez len zaliat vriacou vodou, nechat vyluhovat a potom si ho naliat do kupela alebo vraj je dobre aj do flase a tak si to tam postriekat...ze aspon dvakrat do dna a rychlejsie sa to potom hoji aj to ukludnujte a tiez ako tu uz bolo spomenute ze treba vela vetrat :slight_smile: sice som este nerodila ale take rady som dostala aj citala mylsim aj tu na konikovi pri niektorej teme
19. srp 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka Ja som za cvičenie, dokonca aj v porodnici sú vyvesene cvičenie na každý deň. Nehovorím teraz o nejakom dvihani zaváži, alebo tak. Aj prechadzka po pôrode je tzv. cvičením.
19. srp 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,,vy ste ale popisali,,,idem docitat
19. srp 2010 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett praveze nijako to nedelia len ze ake asi velke je tak neviem
19. srp 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett a na UTZ sa to ako meria? alebo je to tiez vselijako? ze bud po kostrc alebo po paty?
19. srp 2010 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett dalsie sono mame az 4oktobra takze dovtedy si budem musiet pockat
19. srp 2010 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumimacko Netrap sa tým, keby bolo mimo štandard tak ti povedia:slight_smile:)
19. srp 2010 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett Spravne by sa malo od temena po kostrc. V knizke to máš pod skratkou tuším CRL
19. srp 2010 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ako si dopala? ani sa nepochvalis ?? :astonished:
19. srp 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek