• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@neelaa já myslím, že to jeho chování hraje pro tebe :wink: žádat si půjdeš až ti doktor před porodem dá papír na sociálku.Ale myslím, že ti pak dávky bude vyplácet pracák. Ty ještě studuješ?
Ale stejně, vím, že tě to nenechává vůbec klidnou. Kdyby měl o to dítě takový zájem, podílel by se s tebou na nákladech už v těhotenství.Už jsem ti to tady psala, došla bych si na tu sociálku hned, aby ti řekly jaký by musel splnit podmínky, kdyby chtěl střídavou péči.Není to tak jednoduchý, neboj!
20. srp 2010 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@neelaa znám z hřiště chlapečka, který je ve střídavý péči. Ale tam je vše v pořádku. Oba byly manželé a po rozvodu se na tom oba partneři dohodly. Mají oba práci a zajistily mu kvalitní zázemí, úřadi pak zjištovali všechno i posudek od dět.psychologa. Stát hájí především zájmy dítěte.
20. srp 2010 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
el 267, nene já už mám maturitu hotovou, už jsem zaregistrovaná na pracáku, nějakou práci jsem chtěla, ale prostě pro těhotné nikde místo není.Já si na tu sociálku rači zajdu hned v pondělí. Prostě vim, že mám asi slušnou šanci, ale je to pro mě hrozné. Každý večer chodím spát s pocitem, že chce miminko do své péče a s tímto pocitem se každé ráno budím. K těhotenství přistupuju velice zodpovědně, nekouřím, nepiju, prostě se hrozně moooc těším a on je úplný opak mě.
20. srp 2010 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
el 267..také si myslím, že střídavá péče se občas dá, ale t ten chlap opravdu musí stát za to, a to není náš případ. Ale znepokojuje mě to, že on může být pod tlakem své matky, která mu řekne, že se pro něj nic nezmění, ať to jen uhraje u soudu, že má veliký zájem a on si pak bude pokračovat ve svém životě a ona se bude starat. Myslím si, že ona není úplně psychicky v pořádku...
20. srp 2010 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@neelaa já bych si tam došla, třeba si tam hned udělají nějaký záznam a ten může být později použit proti němu. A vůbec se neboj, hezky jim tam vše řekni. Jak tě to stresuje a jak se choval od začátku.
Moje sestra měla docela problém. první manželství a dítě tam taky hrálo roly. Hodně věcí jí tam poradili a když bylo třeba napsali jí tam i dopisy a žádosti na soud atd. A vlastě nemusela ani za právníkem.
A když tam budeš můžeš se pozeptat, jak to budeš mít s rodičákem. Ale to ti řeknou i na pracáku, protože ten ti ho bude nejspíš vyplácet :wink: Pak dej vědět jak jsi dopadla :slight_smile:
20. srp 2010 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@neelaa no, tak tohle jsem si přesně myslela, že o tohle jí jde!!!!!! Neboj :wink:
20. srp 2010 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
el267..hnedka v pondělí se tam vydám a vše popravdě řeknu..Já bych byla přeci jen šťastná kdyby bylo všechno v pohodě, ale musím bojovat a zajistit svému miminku krásný život. mamča už se taky hrozně těší, takže mimi má už teď o lásku postaráno. Snad pravda zvítězí. Děkuju za podporu a za rady. Měj se hezky :slight_smile:
20. srp 2010 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
el267..ještě mě tak napadlo, šlo by si dát mateřskou na 4 roky? a kolik by byl ten rodičák??
20. srp 2010 ve 13:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@neelaa o oni se chystají nějaké změny , snad od novýho roku.Zruší nám porodný a budou se měnit podmínky ohledně rodičáku. Ale zatím se o tom jenom mluví. Ale jestli to tak zůstane, tak je to teď, že 3 roky....7600kč a 4 roky....tam je asi 21 měsíců věku dítěte 7600kč a zbytek do 4 let věku dítěte 3800kč.Tyhle dvě varianty se dají zvolit. Na tu dvouletou variantu by jsi musela mít větší příjem.
20. srp 2010 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Zatím se loučím, malá vstává a jedem pryč.
20. srp 2010 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett hm, tak to je pekne blbe, pokial viem, k holanovi (kam sa zatial chystam ja) neberu, lebo je na dlhodobej PN, tak ja by som skusila asi hlohovec - ten je kus lacnejsi. inak neviem
20. srp 2010 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@slavkav ja naozaj nepotrebujem 3D usg, nemala som ho pri prvom, nechcem ani teraz. Ach jaj:slight_smile: Ma to teda riaadne vytocilo.. ze podmienujeme 3D usg. Aspon by mali dat v tomto pripade zlavu, tak by som si to mozno rozmyslela.Ale tak somsa jej rovno do telefonu zasmiala a polozila. To je svinstvo:slight_smile: No nevadi. Uvudime v pondelok.Zavolam aj simkvoi, ze co sa deje, preco tam neberu, ci su na dovolenke, alebo co.
20. srp 2010 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett hej, mozno maju iba dovolenku - uvidis v pondelok, drzim palce
20. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@tinki gratulujem a vitaj medzi nami =D
20. srp 2010 ve 14:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@slavkav Este nekoncis??? Idem si s malým zdriemnut. Caute kocky
20. srp 2010 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
co porabate dnes vsetky?
20. srp 2010 v 15:36  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
@mafynka gratulujem :slight_smile:
baby,aký názor máte na sterilizátor?podla mna až taký potrebný nieje.Do nedávna ich nikto nepoužíval a bolo dobre....
20. srp 2010 v 15:53  • Odpověz  • To se mi líbí
caute baby ja som dnes od piatej hore co ma stale pichalo dole v podbrusku tak som nemohla spat. volala som midwife a ta povedala ze ak nekrvacam ze je vsetko ok ale aj tak sa bojim ci to tak naozaj je, bojim sa o male ci je naozaj v poriadku. :unamused:
20. srp 2010 v 15:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@Suzi: ahojky kocko, jak se mas? Ja to zatim kupovat nebudu a kdybych nahodou nemela mliko, tak se rychle dokoupi flasky a budu je vyvarovat, jo kdyby to bylo nejak sileny, tak pak bych mozna koupila ten sterilizator, ale nelibi se mi ten do mikrovlnky.
Ja mikrovlnu nejak nemusim :confounded:

@potokin : ja nemuzu poradit, protoze takove zkusenosti nemam
20. srp 2010 v 16:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
mna dnes v praci zakaznici riadne znicili. nic nevladzem ani citat :frowning2: uz nech som doma v postely.
@mafynka gratulujem k statniciam a k pohybom.
@sharlotta aj ja mam tiez taky vodovy vytok a dokonca ked rano vstanem tak to doslova tecie.
@arrett aj ja som mala take stavy ako si pisala. chytil ma plac a pocity a myslienky sa miesali jeden cez druhy. ze prichadzam o ten zivot, ktory som mala, ze ma caka obrovska zodpovednost, ze ako to zvladnem, ze co vsetko si odopieram, ze sa poriadne nevyspim, ze nema co na seba podobne sa to miesalo....
@neelaa ja som to tu uz tiez pisala, ze ako to je so zverenim. nie je to take lahke. a ked budes kojit, tak ti dieta nezoberu. musela by si byt alkoholicka alebo narkomanka. nepriznas ho v RL a on to musi napadnut a pokial sa to sudne doriesi, ty uz mozes mat zalozenu vlastnu rodinu. neboj sa, dieta ti nezoberu!
baby, vy niektore uz v 14 tt citite pohyby a ja stale nic :frowning2:

20. srp 2010 v 16:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@cutce dakujem :slight_smile: idem dnes este k lekarovi som tam pre istotu zavolala tak nech mam ako tak pokojny vikend a nestresujem sa ze nie je nieco ok
20. srp 2010 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
jaaaaj ako ja zurim :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: priatel je na tej akcii,,mi vravel,ze sa bude ozyvat a ze o stvrtej zavola,,,a jasne,ze ani nedviha :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: mam chut mu napisat nieco skarede a vobec roztrhat ho v zuboch!!!!!!!!
20. srp 2010 v 16:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@cutce ahojky :slight_smile:.Neviem čo mám ohaldne toho sterilizátoru robit.Podla mna to je prehnané.Kamoška,ked som jej povedala že sterilizátor nechcem,pozerala na mna ako keby som prišla z vesmíru.Ževraj sa do 6 mesiacov musia sterilizovat všetky flašky,inak dieta može dostat ústnu infekciu....(ona to inak ohladne svojho dietata troška prehána.Napr.ked sme jej išli zablahoželat aj s darom,hned ako prišla z nemocnice,hned pred dverami nám dala do ruky masku-takú doktorskú,ževraj aby dieta hned nedostalo baktérie)Mala som chut sa otočit a odíst.Je to moja najlepšia kamarátka,sme ako sestri.Ale bolelo ma ako sa zachovala.Teraz som jej povedala,že ja nechcem sterilizátor,lebo podla mna je to prehnané,tak na mna pozerala s otvorenými ústami.Ja si myslím,že flašky,stačí len prevarit.Ako som už písala,donedávna sterilizátori neboli a bolo dobre a žijeme.Okrem toho,ak kúpiš sterilizátor,potrebuješ kúpit aj aspon 5-6 flašiek,aby si ho zaplnila,kým ich dáš sterilizovat.Podla mna je to blbost.
20. srp 2010 v 16:21  • Odpověz  • To se mi líbí
No, kamaratkina mama-doktorka ma kompletne vystrasila, ze to je urcite plodova voda.....Takze znova vyjazd na pohotovost...a nie je to plodova voda...Na tej pohotovosti si o mne budu mysliet, ze som nacisto sisi, ale doktor sam od seba hned povedal, ze "urobime test, ci to nie je plodova voda..." Chuda, babo, kolko ma stresu pri mne...

@kwetinka1 pohyby sa u prvorodiciek daju citit tak od 20tt :wink:
20. srp 2010 v 16:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@suzanna85 sterilizovat sa da aj varom, ziadna bakteria neprezije 100 stupnov :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. srp 2010 v 16:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharlotta presne to som jej povedala aj ja,a ona na to:Myslíš,že budeš mať čas prevárať flašky???!!....Ona totižto má dieta non stop na rukách.Len zamrnčí a ona už uteká....
20. srp 2010 v 16:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@suzanna85 ani my sme sterilizator nekupovali, ja planujem kojit ale kedze chcem aby aj moj partner mal nejake zodpovednosti kupila som si aj odsavacku a flasky. sterilizator sa mi zda zbytocny presne ako pises nase mamy predsa sterilizovali v hrci z vriacov vodou a prezili sme. podla mna ked sa dieta snazi clovek az prilis chranit tak este skor ochorie a ma vacsie problemy ako normalne dieta
20. srp 2010 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@potokin presne.Dieta potrebuje nadobudnút imunitu a ktormu musí príst do styku s baktériami.Ak ich telo nebude poznat,neskor bude dieta stále choré.....Díky baby....vidím,že držíte so mnou a máte ten istý názor ako ja.Dnes ako som bola u tej mojej kamošky,sme sa skoro pohádali.Cítila som sa strašne....ona mi dala najavo,ako by som robila chybu a ako by som svoje dieta nechcela chránit.... :frowning2:
20. srp 2010 v 16:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@suzanna85 existuje tu taka tema na MK, vola sa tusim "nerobte zo svojich deti kryplov..." odporucam tvojej kamoske, aby si precitala :wink:
20. srp 2010 v 16:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharlotta takze si bezala na pohotovost??
20. srp 2010 v 16:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek