• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@suzanna85 ale samozrejme ze ho budes chranit ale aj tym ze mu vybudujes dobru imunitu :slight_smile: ta je najdolezitejsia pre dalsi zivot.neboj ludia su rozny my cakame nase prve babatko a podla mna musis ist podla svojich instinktov a nenechat si nahovorit rozne veci
20. srp 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ano, ved som pisala... :wink: mne uz asi sibne...a vazila som sa tam a vaha ukazala 53kg :slight_smile: a ta moja 50 :confounded:
20. srp 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta :grinning: ,neviem či by rozumela-je polka......ale určite by som jej to odporučila.Je to dobrá kamoška,ale niekedy jej názory fakt nemusím....Stráááášnnne preháňa.
20. srp 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 aaaaaale rozumela... :wink:
20. srp 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin ja som jej nikdy nič na to nepovedala,aby som ju neurazila.Ona je matka a ona vie čo robí.No teraz sa ona snaží vyhovorit moje názory a to sa mi nepáči....
@sharlotta moja,kúp si novú váhu.Ja som si akurát včera kúpila.Elektrickú.Je super.Tá stará klasická mi stále ukazovala to isté.Teraz možem presne na gram vediet,kolko som pribrala.teším sa z nej.
20. srp 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 no vsak to hovorim ked budes mama ty budes robit ako chces ty a je samozrejme ze nemozes niekomu nieco take hovorit kazdy z nas robi vsetko tak ako vie najlepsie najma ak ide o deti :slight_smile:
20. srp 2010 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ja uz idem tak drzte palce aby doktor povedal ze je vsetko v poriadku. :unamused:
20. srp 2010 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta nenechavaj sa uz tak vystrasit prosim ta,,vsak kym ta nic moc neboli,,a kym nekrvacas,,tak nerob paniku,,mnohe z nas maju vytok,,ale aspon si sa ukludnila,ze je vsetko ok,,tak uz nestresuj :slight_smile: :slight_smile:
20. srp 2010 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin držíme palce a potom daj vediet.....ja osobne si myslím,že to nebude nič vážne.Možno to súvisí len s rastom maternice....
20. srp 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka zo mna ide od vecera iba cista voda, normalne som si musela zobrat obycajnu vlozku a ta kamaratkina mama, ze to je urcite plodova voda...Tak a sa nestresuj....Nie je sice gynekologicka, ale doktor je doktor.... :sweat_smile:
20. srp 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 ja tiez mam v okoli takych ludi co su najmudrejsie a davaju divne rady. uz som to tu pisala, ze dieta by som si nemala odnasat domov z porodnice vo vajicku (tak som to chcela spravit) ale mat na rukach a v perinke, alebo...macky by som sa mala okamzite zbavit, lebo dietatku ublizi a ze su to bakterie a dieta prvy mesiac nemoze prist do styku len s rodicmi, dokocna otec by mal nosit rusko....mozno sa smejete, ale poznam pripad, ze ked prisli na navstevu stari rodicia, tak museli mat rusko na ustach....
a tak si predstavte, ze ako volakedy zili tie babetka. doslova v slepacincoch...
20. srp 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta práve som si to čítala ja :slight_smile: ,ale ak ju aj donútim aby si to prečítala,nemyslím si,že to zmení jej názor.Žial,ona je už taká.....však ,čítala si,čo som písala pred tým o tej maske čo som si musela dat,ked som sa chcela zohnút nad bábo?....skoro mi srdce puklo.A to som s nou bola celý čas pred porodom.celý čas som dýchala s nou a držala ju za ruku pri jej kontrakciách.
20. srp 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ja som mala a casto mavam to iste. doslova to zo mna tecie. rano som sa zobudila a stekalo mi to po nohach. baby klud, netreba vsetko prehanat, ale zas ani brat na lahku vahu. ked som doktorovi povedala, ze som nesla na pohotovost ale rozhodla sa pockat do pondelku a ist za svojim, tak ma len pochvalil. krvacanie je zavazne, ine sice zavisi co, netreba stresovat.
20. srp 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, tak sa aj ja pridavam do diskusie s terminom februar 2011 (uz nech to je :slight_smile: ). Sharlotta dobre si spravila ze si pre istotu sla na pohotovost... odtok plodovej vody neni sranda a vacsinou to v takomto skorom stadiu tehotenstva nedopadne dobre. Si urcite kludnejsia a vidim ze si si dost vytrpela v tehotenstve ale neboj dobre to dopadne. Ja mam tiez kludovy rezim a riesim hnusny hematom, ale nastastie sa už zmensuje a babeno je v poriadku. Vsade citam ze druhorodicky citia pohyby skôr ale zeby od uz od 14 tyzdna? Nejsme psycho? :slight_smile:) Dokrorka mi sice povedala ze ked viem co mam citit je to mozne, no ale neviem :slight_smile: Drzim vam vsetkym palceky a zelam bezproblemove tehotensvo :slight_smile:
20. srp 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 presne.Ja som to rúško tiež musela mat pri jej malej prvé dni.....A to sme ako sestri.Išlo mi srdce puknút....
20. srp 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 Plně jsem kojila, takže sterilizátor jsem nepotřebovala, ale mám kamarádku, která bohužel kojit nemohla a ve chvíli kdy s dítětem hodně cestuješ se bez něj asi neobejdeš. Ono jezdi na víkendy do pensionů a chat s velkým hrncem :slight_smile: Když vůbec nekojíš je to určitě šikovná věcička. Ale to se dá vždycky pořešit po porodu dle aktuální situace.
Co třeba fakt doporučuju pořídit, je odsávačka na mlíko (výborná je páková od Aventu), využila jsem jí od prvního dne
20. srp 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 a co budes delat se sterilizatorem, kdyz budes 6 mesicu kojit? pak uz ho nebudes ani potrebovat
20. srp 2010 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pattie takú si chcem kúpit,to je tá elektrická,alebo ta ručná?ja som počula,že elektrická je lepšia.
20. srp 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce dúfam,že ho ani potrebovat nebudem .... máš pravdu :wink:
20. srp 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja bych sterilizator vubec neresila, resila bych ho, kdybych vubec nemela mliko, ale takhle to nevim, tak to nema cenu ted resit :wink:
20. srp 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 Já měla ruční a byla jsem s ní spokojená, ale holky co měly elektrickou říkaly, že je mnohem lepší. Ale taky mnohem dražší....
20. srp 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce ja viem....len som chcela vediet,či to ona naozaj tak prehána,alebo to len ja žijem ešte za dobou ladovou a sterilizátor je strašne potrebný :wink:
20. srp 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pattie dakujem za radu :slight_smile:pojdem pozriet kolko stoja a rozhodnem sa...
20. srp 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 ja to zatial neplanujem kupovat a zda sa mi to zbytocnost, ale uvidim, co zivot prinesie :slight_smile:, ci teda bude naozaj potrebny
20. srp 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. srp 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 inak co som teraz mrkla na nete tak to stoji okolo cca 100e. no nase mami to nemali (teda aspon moja) a som tu a zdrava som bola :slight_smile: a ved tu flasku alebo co by som dala sterilizovat, tak to predsa bude pouzivat len moje dieta a nie ako v nemocnici, ze musia sterilizovat pristroje. a to co budem sterilizovat si vystacim s hrncom a vodou :slight_smile: to si myslim teraz a mozno sa to casom zmeni a uvidim v praxi, ale pochybujem
20. srp 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som ani odsavacku nekupovala. Som vravela, že uvidim po pôrode a potom môžem kúpi keď budem potrebovať. Mliecko sa po 4 dňoch upravili a prisposobilo množstvo otrebam dieťaťa a odsavacku som teda nekupovala. Nemám ani sterilizator, kedže som pól roka kojila, bol by mi na prd.
20. srp 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1
@arrett aj ja si myslím baby :slight_smile:dakujem......budeme riešit až ked bude treba....ale nemyslím si,že ten sterilizátor budem potrebovat....a odsávačku je dostat už v každej lekárni.Ak by som ju potrebovala aj o polnoci,muž mi ju može íst kúpit....ja už letím.Držkajte sa a pekný večer babulky....
20. srp 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, radšej kupte babu do výbavy na začiatok lieh a gazu na pupok, kefu na vlasy, teplomer na vodu, kozmetiku, nožnice na nechty, rukavicky do porodnice, vibracne kresielko- to veľmi odporúčam. V porodnici dostanete baby vak a tam bude fľaša avent-150ml. My sme ju vôbec nevyužili, takze ani to nekupujte, kúpite keď nebudete kojit. Majte vyhladnute, napísané a pripadne po to niekoho poslete. Fakt netreba kupovať blbosti. Osobne odporúčam monitor dychu. Aj keď niekto povie, že zdravé dieťa nepotrebuje, nám často pipal. Simon sa narodil zdravý a veľký. Nebudete musieť nacuvat či dýcha, kontrolovať či je ok. Kľudne zatvorite dvere do izby a viete že keby niečo, máte monitor dychu.
20. srp 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek