• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@arrett nožnice na nechty pre to male? to su nejake specialne? rukavicky do porodnice tiez pre male? naco? ake to maju byt? vibracne kresielko - čo to je a naco to je dobre?
20. srp 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ak tým bakteriam - pozrite sa ako žijú niektoré rómske deti a sú zdravé. Môj chodí po 4 po trávniku, doma mame psa p ktorého sa snaží postaviť... A veľa dalších veci.. Čím skôr si zvykne, tým lepšie. No do ukončenia 600 nedelia, som tiež k nemu nikoho nepustil. Myslím návštevy. Je to NASE obdobie zblizovania a spoznavania sa.
20. srp 2010 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett nie len cigani, ale aj volakedy sa ako zilo? no moj stary otec spaval na slame v senniku a podobne a bolo uzasne pocuvat tie zazitky z detstva.
ten pes zije s vami v byte, alebo je na dvore? aka je to rasa? ja sa tesim, ze mam macku a moje dieta bude vyrastat so zvieratom. ja som tak vyrastala a nelutujem. je to dobry vychovny prostriedok :slight_smile:
20. srp 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Rukavice do porodnice - dieťa bude mat po narodení dlhé nechty, dosť dlhé a tie sa 2 týždne nestrihaju. Môže sa dosť skaredo poskrabar - vlastná skúsenosť, preto sa dávajú rukavicky. Nožnice kupis aj v lekárni. Majú okruhlu špičku - babo ti len tak ruky držať nebude:slight_smile: Vibracne kresielko - výborná vec. Môj sa v ňom úžasné vyhral. Keď nespi, chce sa hrať a ty ho nemáš kde položiť, lebo sa už prevaluje, albo chceš mat istotu, je formovane ako vajicko. Sú tam hračky a vibruje. Daj do Google. My mame od fisher price a furt ho tam dávam. Je to od narodenia po 3 roky tuším.
20. srp 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Maltezak a žije s nami v byte. Je to úžasné ako sa spolu hrajú. Simon stále za ním stvornozkuje, chce sa postaviť, chytá mu chvost a psík sa boji a uteká, pitom ho oblizuje...
20. srp 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett zboznujem havinov. ja som mala bisonika (podobne plemeno :slight_smile: ) teraz je u rodicov, plus labrador (ten zije na dvore) a este mam yorkshira :slight_smile: plus macku :slight_smile: aj ja sa tesim, ked sa male bude hrat so zverincom :slight_smile: musis to mat doma krasne :slight_smile: nemas nejaku foto s malym a psom?
20. srp 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby! tak dnes som bola na sone. Vsetko je v poriadku. Zistili sme,ze cakame chlapceka :sweat_smile:
20. srp 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alienocka to uz takto skoro vam povedali co cakate? ja ked som sa naposledy pytala, tak lekarka sa len usmiala :frowning2: tak dufam, ze buduci tyzden ked mam poradnu tak mi povie co to je.
20. srp 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
a k tym zvieratkam: my mame doma troch kocurov a jedneho labradora a myslim,ze sa neni coho bat. Dame nasmu chlapcekovi protialergicky vycvik od narodenia!
20. srp 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tak som vás prečítala :slight_smile:
som rada,že sa tu preferujú zdravé názory na výchovu a tak......ja mám tiež psov-yorkov a budú s nami aj nadalej
raz som už písala,ža moja prababka mala kone sliepky kravy psov zajcov a kopec inej hávede :grinning: vôbec nebývali chorí a prababka sa dožila 86 r. :dizzy_face:
20. srp 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. srp 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett k tomu kresielku. si hovorila, ze je to ako vajicko a mne znamy povedal, ze dieta moze byt vo vajicku maximalne dve hodiny a potom ho treba vybrat, lebo vraj to skodi chrbtici. toto kresielko je ako hovoris podobne, to neskodi? a vobec, skodi vajicko, ked je v nom dieta dlhsie,
20. srp 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 ja som bola v sanatoriu helios a tam uz maju asi trochu ine sona ako bezny gynekologovia. A pipika mam aj vyfoteneho :grinning:
20. srp 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimina321 uplne suhlasim. a mojej havedi sa nevzdam. rodicia maju tiez od sliepok, zajacov a neviem co vsetko. este planujem dokupit papagaja - žako (papagáj sivy). tajne dufam, ze ho dostanem ako darcke od priatela k porodu :slight_smile: mozno mi sibe, ale velmi by som ho chcela.
20. srp 2010 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alienocka aj ja chodim na kliniku, kde maju dobre vybavenie, vsetky ultrazvuky, cize sa nemusim nikde objednavat, ale mi to nejako doktorka nechcela prezradit a mozno babo nebolo spravne natocene a mozno este bolo primale, kedze este pred nedavnom sme boli o 3 tyzdne pozadu a uz len o jeden tyzden.
20. srp 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 jaaj. tak ,ale vies oni moc nechcu hovorit kym su si neni isty. Mne tiez gyndos povedal,ze to je hranicny tyzden kedy to uz je spolahlivo vidno. Ale snazil sa. Aj ked mal maly prekrizene nozky musel mu pobuchat poklopat,musela som sa poprevracat a roztiahol nozicky a kuk pipik. Ale bolo to evidentne. A pupocna snura to tiez nebola,lebo by bola inak farebne oznacena. Tak myslim,ze pri najblizsom sone ti to istotne prezradia :grinning:
20. srp 2010 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Presne tak, nemal by tam byt dlho, ale dve hodky ho rám určite nenechas. Môj 9 mesačný chlapec vydrží byt hore maximálne 2 hodky a už ho dávam spať:slight_smile: takze to nehrozí nechať ho tam tak dlho. Mám plno fotiek, ale teraz som cez mobil, neviem ich tam dať. Labrador je krásny pes. Ak raz budem veľká a budem mat dom, tak si určite zaobstaram:slight_smile: Simonka som minule pristihla ako lezie do jeho Litva a hra sa s hrackami:slight_smile: Ale to som zatrhla:slight_smile: Predsa ich len do úst dávať nemusí:slight_smile:))
@alienocka Srdecne gratulujem a teším sa:slight_smile:
20. srp 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
alienocka...tak to gratuluju:slight_smile: me doktorka již na minulé kontrole řekla, že to vypadá nejspíš také na chlapečka, ale že na 100% mi to řekne cca za 4 týdny, že prý některé holčičky vypadají ze začátku jako kluci xD tak jsem zvědavá, ale každé pohalví má své kouzlo:slight_smile:
@alienocka toto so mnou uz nacvicovala :slight_smile: ale nechcela povedat. hlavne nech je to zdrave, ale aj tak si myslim, ze to bude chlapec :slight_smile:
No a už je to tu. Chvíľku sa nepozeram a simon papa hlinu z kvetinaca :grinning:
20. srp 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa to vazne,lebo to si ma celkom potesila! ja som dufala,ze to bude dievcatko. Ale nevadi,hlavne,ze je zdravy!!!!!!!!
20. srp 2010 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 tak sa nechaj prekvapkat! Tak to som zvedava co ti povie na buduce?!!!
20. srp 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 nastastie si mas pravdu doktor povedal ze je vsetkov poriadku ze sa mozu natahovat slachy a svaly ako rastie maternica, ale aspon som mala moznost pocut srdiecko maleho drobca a to ako sa hybe :slight_smile: aspon som kludna
20. srp 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett Budu s Tebou trochu polemizovat, proč by se miminku neměly stříhat 2 týdny nehty? Naopak, nůžky je dobré vzít si už do porodnice, nehtíky ošmikat a nemusíš pak řešit rukavičky.... toť (nejen) můj postřeh. A křesílko - lehátko stačí i nevybrační, ale je pravda, že je to šikovná věcička.
20. srp 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alienocka gratuluji ke chlapečkovi :wink:
@potokin vítám novou těhulku :wink:

Souhlasís s arrett, určitě jsou důležitější věci do výbavy pro mimčo, než sterilizátor. Já ho neměla a malá to přežila ve zdraví. Vyvařovala jsem klasika v hrnci, dokonce i ty savičky. Který se stejně často vyměňují. Na cesty bych pak doporučila koupit dávkovač UM. Je to nás na půl roku půčovné stojí 900kč. Ale uvažuju o novém.

Taky považuju docela dost přehnaný, abych nabízela návštěvě roušku, při návštěvě mimča. Já myslím, že každý normálně smýšlející člověk nepůjde k mimču s rýmou, kašlem a umyje si ruce, ne?
Ale je fakt, že znám ženskou a ta nutila všechny, včetně svých dětí si mýt ruce v desinfekci :grinning:
20. srp 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 Nás nutili v porodnici si matlat ruce v desinfekci před kontaktem s miminkem - fakt uhozený, neudělala jsem to ani jednou :slight_smile:)
20. srp 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pattie :grinning: víš co se stalo mě? Já upozornila sestru v porodnici, ať malej ostříhá nechty, že je má dlouhý a ona mi vysvětlila, že se to nesmí! Že bych jí mohla strhnout nehet :astonished:
20. srp 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nika222 taky tě vítám :slight_smile:
20. srp 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa mám nové info k mateřský. Asi tě nepoteším. Ten kdo nepracoval, bude brát od 7/2011 4500kč :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak do tý doby to bude asi za stávajících podmínek. Dnes jsem to četla v novinách :astonished:
20. srp 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pattie Nechtikybsu ešte papierové a sú spojené s kozickou. Môže sa stať to čo pisala El, alebo vážne poškodiť lozko. Ja som nestrihla, tie mäkké mu postupne poopadavali a tie ďalšie som mu už kľudne strihla keď spinkal.
20. srp 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek