• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@suzanna85 Jeej, pupok už máš teda riadny:slight_smile:))
@slavetka Poznam ten vankus, zároveň je aj na kojenie. Musím aj ja niekde zohnať:slight_smile: a s tými gulickami je vraj najlepsi.
@alexis13 ja som každý mesiac nieco kúpila, aby má to nakoniec naraz nestalo veľa. Aj teraz tak planujem. Budúci mesiac autosedacku pre malého, kedže vajce bude pre mimi, potom kolísku, kociar surodenecky. Vôbec Vám nezavidim kupovať celu výbavu. Je to strašne nákladné:frowning2:
21. srp 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta vydrz moja :wink: drzime pasticky aby boli spravy uz len a len dobre :dizzy_face: @suzanna85 no to je brusiskoooo velikeee :grinning: :grinning: :grinning: :wink: krasne @slavetka aj ja som citala, ake je to nebezpecne , este ako tehu ...a takisto ako je to v mnohych inych kulturach a na roznych kontinentoch uplne samozrejme, to ked som sa zacala pohravat s tou myslienkou dat ho do postele k nam :sweat_smile: prve 2-3 mesiaciky spinkaval v koliske s monitorom dychu , potom ako sme mali rozne krizy (s kojenim , bolenie bruska~ niektori chlapcekovia trpia velmi na vetry ,neskor prve 2 zubky na zac. tretieho mesiaca ) sme sa obcas prestahovali do manzelskej , obabuseny kojacim vankusom a inymi roznymi barierami, len aby sa nahodou nieco nestalo ...vtedy som ja nespavala , len mu bola nablizku a pozorovala ho cele noci ...takzko vysvetlitelne ... :dizzy_face: kedysi mi mama vravievala, ze ja budem valmi prisna mama ( sudila podla mojich nazorov a a chuti citat vsetky mozne prirucky a navody na mimi ) a ja som si myslela to iste :sweat_smile: no a po porode sa mi vsetko preplo :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: rozhodne tu nechcem presadzovat neake svoje nazory, len vam dat impulz a silu robit si veci aj podla toho , ako to citite ...z toho som bola ja vyplasena , mala som prilis vela navodov a doporuceni ako veci robit spravne a mala som v sebe pocit viny a obav ked som potom citila, ze to chcem robit inak :slight_smile: verim ze mi rozumiete aspon trosicku a pochopite ma ked budete mat tie vonave uzlicky pri sebe :dizzy_face: @alexis13 @el267 dakujem , som z malej unesena a stale nemozem uverit ze to naozaj bude dievcatko :dizzy_face: uz len prezit tie triple testy ...
21. srp 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett aj ja som podobne robila s uspavanim a simi je na tom podobne. az na teraz, lebo jej du zubky, tak to ju hladkama aspievam kym neprestane plakat a odidem. tiez som ju nikdy nebrala na ruky a ona to vyslovene nema rada, ze kolisanie na rukach. ju to vie uplne nastvat :slight_smile:. sice este nespi sama v izbe, ale ma svoju postielku. do 3m spavala s nami, lebo mala reflux, tak som ju chcela mat pri sebe. ale odvtedy je uz v postielke. a s nami ani nevie zaspat. ona hned zacne lozit a to je nebezpecne. tak som spoko, ze je takto samostatna.
co sa tyka papania, tak mi stale o tej 4tej- 5tej. ale neprekaza mi to. vzdy sa nadejam, ze mozno bude vstavat neskor, ked uz ma akoze ranajky za sebou, ale najneskor o 7mej je hore. co uz.

a monitor dychu som si kupila a urcite odporucam.

21. srp 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henri001 tu knizku mi prave vcera pozicala kamoska. ked vide cas, budem citat. len akosi mam toho privela a neni kedy. :grinning:
21. srp 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinki dakujem, ja som sa len zobudila skoro rano tak ma to vyplasilo ale nastastie doktor bol strasne zlaty tak ma ukludnil a aspon som pocula srdiecko babatka o 2tyzdne skor ako som mala ist za midwife :slight_smile:
21. srp 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby absolvovali ste aj vy cca medzi 11 až 14 tyzdňom NT ultrazvuk? Mňa dotorka poslala, všetko je ok a teraz už mam menší strach z afp testov... Tak neviem, kamoška na tom nebola...
21. srp 2010 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehulky, dlhsie som tu nebola, tak konecne pridavam fotku aj mojho "bruska":
http://www.modrykonik.sk/fotoblog/pallacinka/album/cakame-na-nas-prvy-pokladik/5457416/
21. srp 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nika222 Ja som bola, ale u inej ako mojej doktorky, ta to napriklad vobec nerobi a ani neodporuca. Na krvne testy sa takisto nechystam, vysledok NT sam o sebe vela toho neznamena (pokial teda nie je nejaky extremny).
21. srp 2010 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nika222 ano , absvovali ...niektori dr dokonca tvrdia ze vysledky NT screeningu su presnejsie ako triple testy, ktore mnonym maminkam vychadzaju falosne pozitivne :sweat_smile: ...ale hlavne to zalezi od kvality ultzv , s ktorym pracuju :confused:
@pallacinka to je uz tehu brusko :wink: peknucke
21. srp 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pallacinka V ktorom si???? :grinning: :grinning: 20tt??? Krásne bruško:slight_smile:
21. srp 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pallacinka a to som si myslela,že moje je obrovské :grinning: :grinning: :grinning: krásne bruško :wink:
21. srp 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henri001 Dakujeme :slight_smile: Ja dodatocne blahozelam ku krasnej dcerke, video je absolutne perfektne, pozeram ho stale dookola a vytesujem sa z toho, ze nase babatko vyzera nejako podobne. My mame najblizsi ultrazvuk az 14.9., po nekonecnych 6 tyzdnoch, tak tvoje video mi to cakanie aspon trosku zlahcuje :slight_smile:

@arrett @suzanna85 Co uz s nim, brusinom jednym :slight_smile: Na sone vzdy mame tabulkove miery, inac by som si fakt myslela, ze sme o mesiac dalej :slight_smile: O chvilku nas vsak urcite dobehnete, aspon teda dufam, lebo inac budem uz o par tyzdnov ako slon :slight_smile:
22. srp 2010 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehule:slight_smile: @pallacinka ja ako druhorodicka mám bruško trosku vacsie:slight_smile: Len ako prvorodicka ho máš fakt ohromne veľké. Pamätám, že ako prvorodicka, som skoro bruško vôbec nemala:slight_smile:))
Dnes zasa krasny deň. Ide sa do bazeeena!!!
22. srp 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano babule...no ty kokos, vy mate fakt brucha jak na dvojicky, ze som v miernom ulaku, ci to moje baby dobre rastie :astonished: , kedze ja vyzeram, ako keby som sa len dobre najedla a zle mi travi :grinning: a kedze mnohi ani nevedia este, ze som tehotna, tak ked ma stretnu, tak ma este aj pochvalia, ze konecne mam dobru postavu (predtym som vazila 49 kg pri vyske 173cm, teraz mam 59kg, takze fakt vyzeram len "normalne" a nie ako anorekticka
22. srp 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tehulky, doteraz som si vas citala :slight_smile:
arrett dakujem za rady, budem si musiet aj ja nakupit knihy a citat o takychto veciach. tiez by som chcela mat take samostatne dieta ale aj pomaznat sa s nim... aby to bolo spravne vyvazene. dufam ze tu vychovu nejako zvladnem, lebo nekedy mam z toho trochu strach
henri tebe dakujem za video, bolo naozaj uzasne divat sa na tvoje babatko, moje je trochu mensie, ale za chvilu uz bude tiez take :slight_smile:
22. srp 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
vcera som bola s buducimi svokrovcami na agrokomplexe v nitre, sla som tam kvoli bonsajom a tie tam neboli, skoro ma porazilo, ale co uz. ale potom ked som prisla domov, nasla som doma vsetko povysavane, umytu dlazku a utrety prach. tak ma moj drahy potesil :dizzy_face: kto by ho nemiloval :dizzy_face:
22. srp 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak baby, videla som letak z lidl, od zajtra maju v akcii cestovnu postielku za 35eur, 3 body za 5eur a domacu pestunku za 25eur, celkom sa to oplati, nie? tu postielku neviem ci uz kupovat, ale co som pozerala, normalne stoja okolo 50eur
22. srp 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 To sú veľmi dobre ceny. My sme cestovnú kupovali za 50€. Pokial cestujes, tak je to naozaj super vec. Ja som ju využila aj v byte, kedže mame 2podkazny. Hore mal klasickú a dole na hranie cestovnú. Využijem ju aj pri druhom. Neviem či je v cene aj matrac a aj take zavesne pre novorodencov, že máš babo vyššie, nie úplne dole. Ale to sa dá dokúpiť. My sme to pre novorodencov kúpili v kike.
So simonkom sa veľa mazname a najmä pri kojeni:slight_smile: Je to tá najkrajsia vec:slight_smile: Literatura určite veľa napovie a ja som si pri nej uvedomila zopár veci... Skončilo to ahaaa, už viem prečo nechce toto a toto:slight_smile:
@marhulka13 Heh, tak to si bola naozaj tenka. Tehotenstvo ti asi fakt prospieva:slight_smile:)
22. srp 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ja by som ju chcela, ked napriklad pojdeme ku svokrovcom a aj doma, kedze sa ideme stahovat do domu. ze bude mat postielku na spanie v izbe a tato bude, ze ked budem napr. v kuchyni varit, tak ho dam do nej a nejake hracky a mala by som ho stale na ociach a mohla si robit svoje pritom. moja znama to tak mala... len ktovie ci ja budem mat take dieta ze sa bude hrat v postielke a ja si budem robit.
ved pozerala som si uz tie knihy co ste tu spominali, asi si ich objednam... kedze ja nemam nikoho v okoli kto by mi ich pozical.
uz sa tesim na to maznanie co spominas :wink:
22. srp 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett inak aj v kike maju cestovnu postielku teraz za 31eur
22. srp 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett inak, este som sa ta chcela spytat... ty pouzivas latkovky ci jednorazovky? ja by som hrozne chcela pouzivat latkovky.... a neviem ci tie klasicke alebo tie nove, ktore sa mi zdaju dost drahe, ale celkom sa mi pozdavaju. len nechcem zbytocne vyhodit peniaze za tie drahe, ak by nakoniec stacili aj obycajne. mas ty alebo aj ostatne ktore mate uz deti s latkovkami skusenosti?
22. srp 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ja uz mam nutkanie sa aj ist prejst, dnes som vycistila zachod a umyvadlo, lebo uz mi bolo na grc z toho :stuck_out_tongue_closed_eyes: a mm to vobec nevadiiiiiiiiiiiiiiiii....Vcera mi volal brat, ze by sa chceli zastavit ma pozriet a ja ze, NIEEEE! My mame strasny bordel! MM sa strasne tesi, ze ja lezim a on nemusi nic robit, ale uz vcera vecer som sa strasne nahnevala a ked neuprace dnes on, tak to urobim ja :angry: :angry: :angry: :angry: Uz len 2 dni a idem do poradne (dnesok uz neratam :slight_smile: ) Ja mam inak tiez take male brusko, skoro to ani nevidno, ked nemam na sebe nieco obtiahnute, vtedy to uz vidno. Musi aj ja odfotit. :slight_smile:
22. srp 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ja som aj chcela ale pockam na toto vysetrenie a potom zacnem aj ja s vybavickou....no a narocne to teda je a aj bude hned tam necham celu manzelovu vyplatu =D
22. srp 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henri001 jj tripple testy mna to tusim caka teraz 6.9....teda uz mi robil nejake testy na vrodene chyby to bolo OK ale neviem ci jeto ten tripple test ved uvdime
22. srp 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby otazocku mam....co hovorite o PUPOCNIKOVEJ KRVY? davali ste si to niekto odobrat?
22. srp 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja mam pocit ze ja idem na triple testy 1.9. aspon vtedy mam stretnutie s midwife tak sa budem musiet spytat a k pupocnikovej krvi ja by som si ju chcela nechat odobrat len neviem ci na to budeme mat odlozenych dost peniazkov kedze to dost vela stoji :unamused:
22. srp 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta neporiadok si nevsimaj kalsi na to najdolezitejsie je aby si bola ty v poriadku. drzim palce nech je v poradni vsetko ok :slight_smile:
22. srp 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ja som sa rohodla pre tie nove latkove a uz ich mam aj doma som ich objednala cez net ono sa to zda na jeden krat vela ale ked to preratas na cely cas co drobec nosi plienky je to omnoho lacnejsie najma tie nove plienky nezehlis takze sa nemusis bat ze budes potrebovat vela casu na take veci
22. srp 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile:
dneska toho nieje tak vela určite víletujete :wink: ja som chorá mám poriadnu natchu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ako tehula nemôžem ani kvapky do nosa len tú morskú sol,kvapky len na noc :unamused: :unamused: tá morská sol je ale o ničom :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak sa čajíkujem s citronom a medom a dúfam že to prejde
drobec si zatial v brušku robí poriadnu diskotéku,ked ležím tak to je už dosť cítiť :sweat_smile:
22. srp 2010 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja som dala obom ... obom sa podarilo aj vela jednotiek ... je to vela penazi ale nikdy nevies co sa moze stat a potom by som si nadavala ze za pup krv mi bolo luto dat a kociky som kupovala jak salena ...
22. srp 2010 v 16:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek