• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Ahojte, tema pupocnikova krv ma tiez velmi zaujima. Ja som zatial rozhodnuta si ju dat vziat, aj mojej svagrinke sme to pri narodeni synovca venovali ako dar. Mojho kolegu svokor ochorel na leukemiu a prave cakali babo a bola realna moznost, ze by mu jeho kmenove bunky mohli pomoct. Nakoniec to nevyslo, lebo neboli kompatibilne, no uz len to, ze urcita sanca tam bola, a to pre stareho rodica, ma presvedcilo. U nas v praci si to dali vziat hadam vsetci, vratane mojej sefky, ktora je pre mna vedecky vzor, takze dam na nu. Myslim, ze tych moznosti vyuzitia bude stale viac a viac, vyvija so to velmi rychlo. Je to sice riadne drahe, no pokial by sa za to dalo kupit zdravie niekoho z rodiny, urcite to stoji za to. Dufam, ze ju nikdy nebudeme potrebovat, no ak ano, neviem, ako by som sa vyrovnala s tym, ze som ju zobrat nedala.

@bambulka0406 Myslim, ze kontroluju kvalitu aj pri sukromnom odbere, moja svagrina mi to aspon tak vravela, ked si to zajednavala. Este neviem, ci to vyslo, lebo maly sa narodil pred tyzdnom a dost unahlene, tak ani netusim, ci sa to vobec stihlo.
23. srp 2010 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett v piatok som bola fuc z roboty u zo 12.00 :grinning:
a to 3d jasne, ja som bola teraz v piatok "len" kvoli tomu, aby som vedela, ci je babo ok - akoze stacil by mi klasicky uzv. ale babo sa malo fajne, malo 9cm od hlavicku po ritulku a je o 6 dni vacsie. tak sa tesim.
daj potom vediet, ci si sa dovolala do toho femme - len pozeram, tam tiez pisu, ze robia 3 a 4d - tak to bude asi podobne ako v tom hlohovci,nie?
23. srp 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
CAUTE babule..ja soím sa dnes s takou depkou zobudila, ze mma chut sa ist niekam zakopat a uz nevyliezt :frowning2: tak vam prajem aspon pekny den plny slniecka, ked uz sa ma vraj coskoro ochladit
23. srp 2010 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, cez víkend som sem nestihla ani nakuknúť a zatiaľ nestíham čítať.

Dúfam, že sa všetky máte fajn.

@mafynka - ako Ti dopadli tie štátnice?
23. srp 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pallacinka tak to je dobre, ze sa to kontroluje :slight_smile: hej, ja viem.... keby sa nieco stalo a ten pocit, ze to mohlo pomoct, keby som si tu krv dala odobrat. ale neviem, naozaj neviem co si o tom mysliet. ja sa rozhodnem podla toho aky bude mat na to nazor lekar ktoreho sa chcem na to spytat.
tak to je riadne, ze bude mat tvoje babo bratranca v podobnom veku. preco unahlene? narodil sa predcasne? mojmu dietatku sa v polke septembra ma narodit prva sesternica a v polke oktobra prvy bratranec, takze tiez bude veselo :slight_smile:
23. srp 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav Prave som sa tam dovolala. Ideme 31.09. Platí sa 25€. Tak som zvedava. Ach jaj:slight_smile: asi naozaj mali minuly týždeň dovolenku.
Baby, už som tu pisala o pupocniku. Keď nechcete dať, tak darujte tu krv. Nestojí to nič a niekomu môže pomôcť.
23. srp 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett tak to dost neskoro, nie? to maju tak plno? ale pocuj, 31. nie je v septembri, asi 30 teho idete, nie?
23. srp 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky :slight_smile:

@pallacinka
@suzanna85 máte pěkné domečky pro mimča :slight_smile:

Holky ohledně těch testů jsem zrovna četla, že spolehlivější než tripl testy je ten NT screning. Ty testy vychází často falešně pozitivní , asi ze 70%. Tak se z nich nestresujte, vím jaký to je. U malé mi vyšly špatně a pak následně z plodovky a ultrazvuku to bylo v pořádku. Teď mi vyšly dobře i ten NT. A stejně jdu na genetiku, kde by mi měly vzít plodovku. Ale já si jí nenechám vzít, pokuď bude vše na ultrazvuku ok. Nechápu, proč raději pojiš´tovny nezaplatí ty přesnější testy :confounded:
23. srp 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 no zatial som citala len veci ktore som nasla na spominanych strankach.....skusim este pohladat nejake fora co si o tom myslia mamičky a uvidime, fakt je to dost penazi.....potom mi daj vediet ked sa opytas a zistis nieco nove...../a tiez mi nevieme ci budeme mat druhe/ ja som myslela ze to bude pre to babatko teraz co sa narodi a nie pre surodenca.....ach jaj velka dilemma velka =/
23. srp 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 jasne, dam ti vediet... ved do februara casu dost, dovtedy sa este rozhodneme
23. srp 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 Tak to mate tiez super s bratrancami a sesternicami, my sa velmi tomu tesime, ze to tak pekne vyslo a bude medzi nimi polrocny rozdiel, z vlastnej skusenosti viem, ze je to super vyrastat s rovesnikmi v rodine :slight_smile: Moja svagrina rodila nakoniec presne v den, ktory jej aj zo zaciatku predpovedali, no na poslednu chvilu zistili, ze babatko sa dusi a nie je uz skoro ziadna plodova voda, tak robili sekciu. Takze ani neviem, ci vobec tu krv maju alebo nie, este som nemala sancu sa jej ani spytat. Najlepsie je ale naozaj spravit si nazor podla niekoho nestranneho, ja sa tiez este chystam spytat u mojej lekarky.
23. srp 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak no, ja som odvazna :slight_smile: . chceli sme deticky skoro po sebe. sice 2-3 roky to bud nerocne, ale potom pohodicka. a mozem konecne zacat potom pracovat.
23. srp 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak simi? ma 10 a pol mesiaca
23. srp 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babule :slight_smile:

@henri001 kde najdem to tvoje video? aj ja chcem vidieeet :grinning:

pupocnikovu krv si dam zobrat, ale darujem. dalsie dieta neplanujem :wink:
23. srp 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
pisete tu o vysetreniach na vrodene vady. no mne v 13tt zobrala sestricka krv a ze vysledky budu az ked mi zoberu v 16tt a porovnaju. pisete ze, by sa mal robit aj speci ultrazvuk. nemam o tom infosku, ze by mi nieco dr. merala pri ultrazvuku. viem, len dlzku babatka. nieco zapisovla do nejakeho sprievodneho listu k vysetreniu ale to bolo asi ku krvi. pytala sa ma, ci som fajciarka atd. predstavte si, ze 2 mesiace nefajcim a aj tak tam dala ze fajciarka. ze to je este malo.
23. srp 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes idem ku mojej gynekologicke po nejake potvrdenia o tehotenstve... myslite zeby mi mohla spravit ultrazvuk ked som objednana az o tyzden??? ale uz 4 tyzdne som u nej nebola a neviem ci sa jej mam spytat :grinning: dost kuriozny problem :grinning:
23. srp 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 skus sa jej popytat....moj gynekolog mi na ult.mera vzdy dlzku babatka a robil tie merania na downo.syndrom a v 15.tyzdni mi brali moc a krv teda to mi beru pri kazdej navsteve ale tato krv isla na vysetrenie vrodenych chyb....a teraz v 20.tyzdni mi budu asi tie tripple testy robit neviem treba sa hlavne pytat a pytat
@moniciak za pokus nic nedas ja som minule bola a lutujem ze som len tak nenahodila ze ci by som nemohla ist na ultazvuk babo som nevidela od 11.tyzdna :frowning2:
23. srp 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja tiez od jedenasteho a uz mi chyba :slight_smile: ja idem na tie testy o tyzden tak som zvedava..co pohyby uz citis??? :wink:
23. srp 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak vies co myslela som si pred par dnami ze ano mal asom take sumenie,mravcenie na lavej strane ale nejak to preslo a uz sa to neozvalo tak to asi boli creva :grinning: ....a co som citala prvorodicky maju okolo 18,19 tyzdna tak musim byt trpezliva....ale brusko mi nejak vykuklo za posledne 2,3 dni v obycajnom tricku mi to vidiet :wink:
23. srp 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
a neviem ci ste poculi taketo ze ked prvy krat pocitite pohyby na lavej strane bude chlapec a na pravej dievca.... :grinning: srandovne cooo :grinning: :grinning:
23. srp 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko, jak se mate?
23. srp 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 sa mi zda, ze to by bolo aj pre toto babatko. Ak by do piatich rokov malo nejaku vaznu chorobu, tak sa ta krv pouzije. Som to niekde citala.
23. srp 2010 v 10:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka no asi som si to zle precitala
tu je inak zaujimavy clanok o tom http://www.zzz.sk/?clanok=4083
23. srp 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky
@leginca dakujem za opytanie, slovencinu mam za sebou,,este v piatok ma caka druhy jazyk

ani ja som nestihla cely vikend nakuknut,,boli sme v sturove,, joooj tak som si oddychla ako nikdy,,,sme boli aj v bazene s teplou vodou,,taka ulava prisla,,,a kedze moja mamka stale striehne, co zjem,,tak som si veru aj dopriala,,klobasku pecenu,,trdelnik sladucky,,,juuuuj fajne bolo
23. srp 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 presne to je ten clanok
23. srp 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
kde najdem to video od henri? prosiiiim :dizzy_face:
23. srp 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 chod asi dve strany dozadu, je tam niekde nan link
23. srp 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky inak chcela som sa opytat,,,v 16tt mam ist na tie tripple testy,,lenze teraz nechapem ako to doki rata.,,bo ked som bola 14tt +4den, tak mi vravel,ze som 14tt,,,no predtym by mi to ratali uz ako 15tt,,,no a teraz zacinam 15+1,,takze by to mal byt uz 16tt???,,,,,ci ako to uz vlastne rataju,,,bo tehu predtym mi to takto ratali
@alexis13 no budem sa musiet viac pytat. ale mna vzdy napadnu otazky az vonku... :sweat_smile:
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek