• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@sharlotta no nastastie on bol pri mne,,aj pred zakrokom bol so mnou na izbe,,a cakal na mna v izbe,,kukal "zatial" telku,,ked som sa prebrala po narkoze, bol prvy,koho som videla,,aj ma obliekol,,mdloby som mala,ked som sa postavila,,polezali sme si hodinku a potom som sla domov
24. srp 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka ja som chcela ist teraz na ten 3D maly,,aby som videla cele babo,,,no mamina ma hned zrusila,ze caste ultr. skodia,ze co vymyslam,,
24. srp 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav veru,,niekedy sa citim,ze tam dole uz mam normalne verejny priestor,,v nemke kazdy len kontroloval,,na pohotovosti,,dokina,,teraz moj novy doki,,,no fuuura ludi,,a to len za dva mesiace
24. srp 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka mna zobrali na izbu a mm cakal vonku, nepustili tam nikoho. Operovali ma asi o 14.00 a domov som isla o 18.00. O 4 prisla sestricka, ci uz mozem vstat a ja ze hej, v pohode a som mnou tak zatocilo, ze som spadla spat na postel. No a o tej 6 som mala pocit, ze uz ma takmer vyhodili :sweat_smile: a boli sme v poslednej izbe na chodbe a sestricka mm nepustila, aby po mna prisiel, tak stal na konci chodby a pozeral na mna, ako sa plazim popri stene.
24. srp 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky, dnes vam nestiham, vratila som sa z triple testov a z ultrazvuku, bol so mnou aj snubenec aj syncek, vsetci sme boli nadseni ako si tam malinke kopkalo, ukazalo sa nam v plnej parade,hoci na urcenie pohlavia je este skoro, bol to krasny zazitok pre nas vsetkych, za fotku sme zaplatili euro a manzelovi vraj mam dat 300 nech ide niekam za inymi babami,kedze ja nemozem sex kvoli nizko polozenej placente, od dnes kludovy rezim, bol vtipny ale velmi mily,aj malemu vsetko vysvetlil. Ale chcela som sa este podelit o jeden zazitok, ked som tam rano sla, prechadzala som okolo hniezda zachrany, stali tam traja mladi ludia, Deti sv.Alzbety, dostala som do ruk maly letacik s modlitobou pre rodicov, velmi ma to dojalo, posudte sami, je od Milana Rufusa:
Pane, ktorý si na nebi, zachovaj vsetkym detom mamy.
Nech ako cesto na chlebik im rastu v teple pod rukami.
Podaruj detom otecka, na kazdy den, nie iba vcera.
Bez otecka je ovecka zatulana a bez pastiera.
Zachovaj nam ich obidvoch, ved dve ruky od Teba mame,
Dve rucky detom stvoril Boh:
Pre ocka jednu, druhu mame.
:sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
24. srp 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka - aj ja som chcela, ale som sa neskoro spamätala, a o chvíľku nás čak morfo, kde tiež krásne uvidíme bábo :slight_smile: a ja ked som bola na rizikovom s prvým tak mne robili ultrazvuk skoro každý týždeň, môj názor je že to neškodí, teda určite nie v takej miere ako si myslí tvoja mamina, veď to nieje rontgen ako voľakedy robili im
24. srp 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja som si nato nevedela zvyknut a strasne som sa hambila, gynekolog bol moj druhy doktor ku ktoremu som sa bala chodit na prvom mieste je stale zubar a ked nemusim neukazem sa tam len raz rocne na prehliadke a aj to mi je strasne zle uz len z pocitu ze tam idem.....no a na gynekologa som si uz nejak zvykla stale mi to je neprijemne ale tak co uz da sa to vydrzat su aj horsie veci =D
24. srp 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta my sme tam prisli o osmej,,sa ma pytali,ci idem na zakrok,ja ze ja urcite nie,,som sa strasne bala,,potom ma priatel prezradil,ze hej,,mna este aj sestricka za ruku drzala a hladkala,kym nezaspim,ked videla moje vypulene oci,,o jedenastej sme uz v tescu nakupovali,,mne priatel este aj ihlu z infuzky daval dole,,lebo som nenasla sestricku, a chcela som cim skor odist,,,len sa mi smiali,ze ked som sa zobudila,som si narkozu pytala aj domov,ze je uplne super
24. srp 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 krásna modlitba
24. srp 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 prosim ta, mohla by si ten zoznam uverejnit aj pre nas, co ho nemame? mafynka nereaguje na tuto prosbu :grinning:
24. srp 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 velmi pekne :slight_smile: Len teraz, ked ma ovladaju hormony nemozem velmi taketo veci citat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. srp 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ty kokso, mam dost.
24. srp 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 jasne hodim to sem je to dlhe tak to zabere celu jednu stranu =D
a su tam aj komentare arret
Oblečenie pre novorodenca
3x detské body s dlhým rukávom
7x dupačky na deň
2x polodupačky
6x overal na noc
1x nohavice na traky
1x teplá mikina alebo svetrík
1x flisová súprava nohavice s bundičkou
3x rukavice proti škriabaniu
3x ponožky
2x pančušky
2x látkové topánočky
8x podbradník
flisový overal

Základné potreby
10x bavlnená plienka 80x80 (urcite, ja mam asi 15 a som ani neverila ako sa zidu, pod hlavicku ked spinka, na deky, na utieranie sliniek, rad sa aj hra s nou, zaspava s plienockami, kocik proti slniecku prikryvam plienockou)
5x flanelová plienka (toto vobec nemam)
5x plienková osuška (mam 3 osusky normalne pre deticky)
1x ortopedické nohavice ( iste ti treba, ale uvidis, mozno nevyuzijes, ja mam, mozem ti aj poslat ak chces, lebo ich vobec nepotrebujem, my sme mali klbiky v poriadku)
vlhčené obrúsky (samozrejmost)
2x balenie Pampers Newborn 2-5kg (samozrejmost)
nožničky na nechty ( musis mat, babatku tak rastu rychlo nechtiky ze sa nestacis cudovat a velmi sa vie poskrabat na tvaricke)
nosná odsávačka na vysávač Baby vac (super vec, my sme nemali od zaciatku, ale sme dokupili, inak mu sopliky nevysajes)
lieh na čistenie pupčeka (jednoznacne, ukazu ti v porodnici ako na to)
vatové tyčinky do nosa a na pupček (ano, len si kup normalne, ja som tie co su tak specialne hrubsie na konci vobec nevyuzila, nejde to do nosteka vobec, je to kratke a ani do uska..my pouzivame normalne )
gázové štvorčeky 5 x 5 cm na očká ( jednoznacne, aj na pupcek ich vyuzijes)
borová voda ( toto ja vobec nemam a ani neviem na co je)
čaj proti vetrom - (zbytocnost..cajiky sa aj tak neodporucaju podavat, tak ja to vobec nemam)
mastička proti vetrom (pupík) (ano, toto vyuzijes, ale kedze budes mat dievcatko, tak mozno to bude v pohode..my u chlapca s kolikami sme potrebovali, tak si to mozno nechaj tak, ze kupis neskor)
rektálna rúrka ( ano, kedykolvek pri zapche sa zide)
striekačky 5ks (ano, keby si chcela podavat mliecko, vodicku alebo nieco a ked dojcis, je lepsie to podat cez striekacku ako z flase)
teplomer digitálny (samozrejme)

Užitočné doplnky
polohovacie lehátko/sedátko/hojdačka Fisher Price ( my mame, sme dokupovali neskor, super vec, sme mysleli ze naco, ale zistili sme ze je to parada, mozes cokolvek robit a dietatko so sebou posuvat na lehatku..ale vyuzijes az ked bude Zina aspon tak 2 mesacna, mensie do toho zbytocne davat, takze mozes dokupit aj neskor)
nosič na dieťa - Manduca (to iste...super vec, ja som mala problemy s tym ako ju pouzivat, ale uz to ide a Erik je v tom neskutocne spokojny, pozera po svete, spinka v tom, uzasne)
Monitor vysielačka (to zalezi na tebe, iste viete, ci to vyuzijes..my nemame v byte, ale stahujeme sa do domu a budeme to potrebovat, lebo je to velke a budeme aj v zahrade a maly bude spat v izbe na poschodi, tak sa to uz zide)
Nanny - monitor dychu ( to zalezi na tebe, my mame, lepsie sa vyspim, by som sa stale budila ci dycha)
Vysoká jedálenská stolička - po 6tom mesiaci ( zatial nepotrebne)
Cestovná postieľka - podľa potreby ( to iste, my sme teraz az kupili ked zacneme uz niekam chodit s malym..ale super ked si kupis taku co ma kolieska, ma polohovanie a da sa vyuzit neskor ako hrazdicka..my teraz cez den maleho v tom mame v izbe a je tam nadseny)

Na spanie
postieľka (samozrejme)
matrac (samozrejme)
2x súprava do postieľky (samozrejme)
1x výplň do súprav (samozrejme, aj ked to az neskor, do roka ti je vankus a perinka nanic)
3x nepremokavá froté plachta (samozrejme)
1x zavinovačka (samozrejmost, velmi vyuzijes na zaciatku ked ju bude treba zavinut, ale ked mas letne babo, tak viac ako jednu a tensiu ti ieste netrba)
deka do postieľky (samozrejme)
spací vak 0-6 mesiacov ( to kazdy rozne, my sme zacali vak pouzivat asi od 6 tyzdnov, dovtedy bol Erik v zavinovacke, ale je to super vec)

Na kúpanie a prebaľovanie
kúpacia vanička (jasne, alebo vedierko)
2x umývacia špongia/žinka (ano)
hrebienok a kefa na vlásky (ano, aj ked my napriklad mame tak malo vlaskov, ze to vobec nepotrebujem)
prebaľovacia podložka (ano, podla zvazenia kde budes malu prebalovat)
2x froté osuška ( to uz som hore spominala, treba zo 3)

Kozmetika ( z tohto mam len masticku na zadocek, inak nic, ziadnu kozmetiku nepouzivam, takze podla zvazenia..este mam opalovaci krem samozrejme)
detský telový a vlasový šampón
detské mydlo
mastička na zadoček
detské telové mlieko
detský púder
pleťový krém

Na prechádzku ( toto je vsetko samozrejmost)
kočík hlboká vanička + športový + vajíčko
zavinovačka do autosedačky
deka do kočíka
univerzálna podložka do kočíkov - podľa potreby

Na dojčenie
2x podprsenka na kojenie ( ja mam a som spokojna, som si velmi zvykla, je to prakticke)
absorbčné vankúšiky do podprsenky ( ano, ked budes mat vela mliecka, bude vytekat)
2x klobúčik na bradavky ( nemusis si kupovat hned, uvidis ci to budes potrebovat, vacsina zien to nikdy nevyuzije)
vankúšik na kojenie ( moze pomoct, nie nevyhnutnost, ja nic take nemam)
krém na bradavky ( ano, urcite budes mat bolave bradavky, to ma kazda a je to taka pomoc)
4x fľašky, cumle, kefa na čistenie - podľa potreby
zásobníky na uskladnenie mlieka Avent - podľa potreby
parný sterilizátor - podľa potreby
odsávačka mlieka - podľa potreby
ohrievač fliaš - podľa potreby
dávkovač na sunar - tieto vsetky len ak budes aj UM davat, pripadne MM z flase
termoobal na fľašu - podla potreby

Na hranie
hracia deka s hrazdičkou - super vec, Erik to miluje a zabavi sa tam drobec vzdy na chvilu a mozes si nieco porobit
hrací kolotoč na postielku - tiez dobra vec, tiez ho to zabavi
hryzátka - na neskor
hrkálky - na neskor

Zoznam vecí do pôrodnice - ano, vsetko
príručná taška k pôrodu
doklady, mobil, foťák, nabíjačka
nočná košela staršia na pôrod
papuče
žabky do sprchy
uterák
WC papier
pár vložiek

pre maminku na šestonedelie - z tohto si zisti v tvojej porodnici, kazda dava nieco ine, niektore veci vobec nepotrebujes
hygienické potreby
WC papier
5x jednorázová podložka pod zadok do postele
vložky - zdravotnícke popôrodné
jednorázové pôrodné nohavičky
župan
ponožky
2x nočná košela
2x kojenecká podprsenka
klobúčiky na bradavky
rektálny vankúšik na sedenie
uterák, osuška
roztok na zvlhčenie nosnej sliznice - Seri Mar
krém na bradavky
pohár, príbor, miska na jedlo, termoska na čaj
jar, žinka
MP4, kniha .....
odsávačka mlieka ? - podľa pôrodnice
nebublinkové mineralky,feniklový čaj, jablkový džús, niečo ne jedenie, cukríky
pre bábo - podľa pôrodnice
30 jednorázových plienok najmenšia veľkosť
vlhčené obrúsky na zadoček
krém na zadoček
60% lieh
tyčinky na čistenie ušiek a nošteka
detská kozmetika - mydlo, šampón, krém, olejček
ortopedické nohavičky
deka alebo zavinovačka
oblečenie pre bábetko + bavlnená čiapočka, rukavičky - podľa pôrodnice

doklady do nemocnice
Občiansky preukaz
Kartičku poistenca
Tehotenskú knižku
slobodné - svoj rodný list
slobodné - osvedčenie z matriky o uznaní otcovstva
Vyplnený dotazník na meno dieťaťa
Adresa a číslo na pediatra

pri odchode domov
Zavinovačka, v zime fusak
Dupačky, košieľka/body, kabátik alebo kombinéza
Čiapočka, v zime aj rukavičky
Dve bavlnené plienky, dve jednorazové plienky
Ortopedické nohavičky

24. srp 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 zubara ani nespominaj,,,mna jeden zub boli uz dva roky,,vzdy si poviem,ze ked do troch dni neprejde,ze uz naozaj pojdem,,,ale nastastie vzdy do tych troch dni ma prestane :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nuz co,,zubar mi nie je sudeny :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: na ihly som si uz zvykla,,ale coho sa este bojim,je pichat do prsta,,,minule som mala ist na predoperacne,,a sestricka mi brala krv,,ze ju mam odniest do laboratoria,a ze tam ma pichnu do prsta na zrazanlivost,,,no si ma mala vidiet,ako som to tam dala na pultik a ja prchala prec,,,

inak ked uz sme pri tom,,dufam,ze na tie odbery na cukrovku nebudu brat krv z prsta :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
24. srp 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 reagujem,,len neviem ako :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. srp 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka no mne pri prvom tehu veru brali z prsta
24. srp 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka jj zubar je aj moj najvacsi problem =D
s tou cukrovkou neviem kedy sa to inak robi ci nemame tehotensku cukrovku?
24. srp 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav to vazneeee :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: no tak tam ja nejdem
24. srp 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka aj ja som sa strasne bala. Boli sme tam tri a cakali sme ako na popravu a ked pre mna prisli, tak sa mi podlomili kolena, ze ma na sal musela odnies sestricka s osetrovatelom popod pazuchy. A ked ma priniesli na izbu, tak som sa opytala:"To som este nezaspala?" a sestricka"Moja, uz ste na izbe, uz mate po tom." Taky kamen mi vtedy spadol zo srdca. inak ja som bola v aprili a vedela som to od polky februara. Chytali ma zachvaty paniky.
24. srp 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka uz som to sem supla lebo som tiez nevedela dat to tam ako fotku =D
@alexis13 neviem,,ale ak beru z prsta,,ja tam nejdem
@mafynka ale neboj, to zvladnes :wink: crp ti nikdy nerobili?
@mafynka to nejak vydzime...nepozeraj sa nato a mysli na nieco pekne =D
24. srp 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav v ktorom mesiaci sa robi ten odber na tehu cukrovku? to ak mi zistia to sa nejak lieci ci?
24. srp 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka hej, hej z prsta sa berie, dokonca 2x, aj ja mam z toho uz teraz husiu kozu... :confounded:
24. srp 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta aj ja som to vedela o nieco skor,,,ale ja hlupa som si kukala videa,co ma caka,,no strach riadny som mala,,ale musim povedat,ze personal bol super,,teraz tam chodim do poradne,,si vies predstavit ake pocity mam v cakarni,,a vzdy sa vratia spomienky
mojho partnera do vnutra nechcu pustit. a asi by mi to bolo aj neprijemne. ale ked som bola na ultrazvuku cez brusko, tak ho zavolala sestricka. ale lezala som na posteli, tak to bolo vpohode :slight_smile: a potom mi este aj zo spodu robila a poprosila ho, aby si presiel dozadu, teda ku mne k hlave. sprchujeme sa spolu a pod, ale toto mi je fakt neprijemne
@alexis13 mne sa mari ze v 20tt, ale uz si presne nepamatam. ja som to mala pri prvom tehu ok, ale kamaratka - tej vysla zvysena hodnota, musela chodit kazde 2t na kontrolu a dali jej tusim aj zoznam potravin, ktore by nemala
@slavkav
@alexis13
@sharlotta tak tam ma teda nikto nedostaneeee,,fuuuj brrrrr,,to tam ja nejdem,,da sa to odmietnut???
24. srp 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka tak to netusim
24. srp 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek