• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@sharlotta ten clanok poukazuje na prehriatie organizmu a nie tak na samotne opalovanie a to ti hrozi aj ked si v chladku a je velmi horuco. a ked uz zacinam citat clanok, ktory zacina vetou vyskumy poukazuju....ach jaj...urcite na tom nieco pravdy bude, ale ako tu uz boli spominane..to by sme museli zit v nejakom sklenniku.
16. čer 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. čer 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulaxx dakujem zuzu ukludnila si ma. lebo som v tom nevidela logiku. opekat sa nebudem, to som nerobila ani ked som nebola tehu, ale zas slnku sa vyhybat nebudem.
16. čer 2010 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 tych clankov o opalovani sa v tehotenstve je nespocetne vela, uviedla som len priklad, lebo si sa pytala, ze preco.Nevravela som, ze nemas vobec chodit na slnko, iba ze by si sa nemala opalovt. Ale urob, ako uznas za vhodne. Ja sa aj tak neopalujem, na slnku vydrzim max.20 minut a potom uz rychlo hladam chadok :grinning:
16. čer 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 jasne že sa nemusíš vyhýbať,ved slniečko v menšom množstve je dokonca zdravé..a pokiaľ sa nebudeš opekať pol dňa ako špekačka :grinning: tak je všetko v najlepšom poriadku :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

ja sa už nemôžem dočkať piatku :confounded: prečo sa tie dni musia tak vliecť? :confused:
16. čer 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzy proc patku? Chodis do prace?
16. čer 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, aj ja mam pocit, ze odkedy som si nasla //, tak sa tie dni strasne vlecu :confused:
16. čer 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce nie nechodím,ale idem na prvú poradňu :slight_smile:
16. čer 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta tak to sme dve :wink: a určite by sa ešte nejaké našli..
16. čer 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak aj vy ste tak priserne hladne? Ja mam pocit, ze by som zozrala celu chladnicku aj s kablom. :sweat_smile:
16. čer 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulaxx co je na prvej pradni? preco poradna, nie to kontrola...prepacte, ale ja som este nejako mimo, tazke zatial sa len tehotenskym terminmi oboznamujem
16. čer 2010 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 to su poradne,doktorka ti radí čo a ako,ako sa má bábo a pod.. :astonished:

a nepíšte tu o jedle,dnes celý deň len žujem a potom cítim grcku v krku :unamused: len len že sa premáham netyčkovať :sweat_smile:
16. čer 2010 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulaxx mne dnes povedala, ze mam prist buduci stvrtok, ale co to bude....neviem
16. čer 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 urobí ti UTZ,a objedná ťa na krv,moč tlak ti zmeria,poprípade vypíše tehu knižku a pod...niekedy to robia v prvej poradni inokedy až na tej dalšej,,teraz ti asi len potvrdí oficiálne tehotenstvo..
16. čer 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky, len tak som natrafila na vasu temu, ja si pisem v nasej sukromnej, ale citam, ze sa bavite o opalovani v tehotenstve, tak ja viem tak, ze to vadi kvoli tvorbe pigmentovych skvrn, proste tie hormony to sposobuju, ze sa ti mozu vytvorit pigmentove skvrny, je vyssia pravdepodobnost v tehu...
ja som sa neopalovala, ale termin som mala v juli 2009, takze posledne mesiace ma to nelakalo, ale chapem byt tak v prvom trimestri ked este pomaly ani brusko nie je, aj mne by sa nechcelo skryvat sa pred slnieckom, skus a uvidis :slight_smile:

krasne tehulkovanie vam kocky zelam,....a papa
16. čer 2010 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulaxx to uz mam potvrdne, dnes som bola a robila mi ultrazvuk aj mi nejake tabletky predpisala.
16. čer 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cathuska dakujeme :slight_smile:
16. čer 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzu: tak to prejem hodne stesticka :grinning: , me to ceka az 29.6. :unamused:
16. čer 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 ahááááááááááá tak potom blahoželám,nevedela som.. :sunglasses:

takže na budúce ti vyšetrí moč,odoberie krv a samozrejme bude odpovedať na tvoje otázky,takže ak máš nejaké pochybnosti tak sa len pýtaj a pýtaj,,,

mňa to iba čaká v piatok
16. čer 2010 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce :confused: až???no to bude dlhý týždeň :zipper_mouth:
16. čer 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce dakujem,potom dám vedieť čo a ako.. :sunglasses:
16. čer 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzu: no to musis :wink:
16. čer 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, vy ste toho od vcera tolko popisali, ze som to citala asi hodinu a normalne som si musela robit poznamky, lebo tehotenska demencia u mna funguje naplno :grinning: Akoze ja si nic nepamatam a cely den sa citim ako mechom prastena, kebyze mam teraz vykonavat nejaku zavaznejsiu dusevnu cinnnost, no neviem, neviem :stuck_out_tongue_closed_eyes:

V prvom rade baby, ja nechapem preco sa tu niektore stale stresujete, ved to ze si tu piseme, ma sluzit na to, aby sme sa podporili a vzajomne si poradili, a nie nato aby sme sa tu vzajomne stresovali. Tomu stresu by ste sa praveze teraz mali vyhybat a myslim, ze aj tak ho mame vo svojich zivotoch viac ako dost, a to aj bez tehotenstva. Ja som tiez tehotna prvykrat, cize o tehotenstve a babatkach viem iba minimum, ale ked tu niekto napise nejaku info, ktora sa mi nezda, tak ja sa tym nestresujem, lebo ja si stale hovorim, ze moje babatko a ja budeme urcite v pohode. A ja tomu aj naozaj verim, ze to tak bude :slight_smile:
16. čer 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 - vitam ta tu a gratulujem k potvrdenemu tehu :slight_smile: Moje prve vysetrenie bolo take zaujimave, ja zijem s manzelom v Spanielsku, a vlastne toto bolo prvykrat, co som tu bola u nejakeho lekara. Takze prisli sme aj s manzom k lekarke, povedali sme, ze tehotensky test mi vysiel pozitivny a ja som ocakavala normalne vysetrenie ako u gynekologa. Ale lekarka hned zobrala tehotensku knizku a zacala ju vyplnat, popricom sa nas samozrejme pytala rozne otazky o mne a manzelovi, aby to mohla vyplnit. Potom ma este odvazila, odmerala a zmerala mi tlak.. To bolo min. tyzden v utorok a podla poslednej MS som mala byt vtedy v 7 + 5 tt. No a poslala ma na dalsie vysetrenia, z ktorych prve boli tento pondelok, a to krv, moc a UTZ. Na ten UTZ som isla do ineho zdravot. strediska, kde bola ina gynekologicka a tam to prebiehalo v podstate tak isto ako u tej prvej, pytala sa ma tie iste otazky, merala a vazila ma a merala mi tlak. A na konci mi urobila UTZ, podla ktoreho zistila, ze som vlastne len v 6 + 4 tt (co som si aj myslela, lebo ja som vzdy mala dlhy cyklus). No a teraz najblizsie idem na vysledky tej krvi a mocu, to este nemam termin, ale vraveli najskor za 10 dni. A 2. 7. idem k zubarovi, kam ma poslala ta prva lekarka a potom vsetky dalsie vysetrenia mam az zaciatkom augusta, lebo teraz v juli letim takmer na mesiac domov na Slovensko :slight_smile:
Dalej, co ste sa tu bavili, ze babatko podla UTZ je male, tak to je podla mna myslene tak, ze babatko je mladsie nez by Ti to vychadzalo podla poslednej MS. Nehovorila Ti lekarka, v ktorom si mysli, ze si tyzdni? Lebo kazda zena ma inak dlhy menstruacny cyklus a tym padom aj OVU sa podla toho posuva. To znamena, ze nie vsetky baby, ktore maju den poslednej MS rovnaky, budu automaticky aj v rovnakom tyzdni. Ako som pisala vyssie, aj mne to lekarka podla UTZ upresnila a u mna je rozdiel az 2 tyzdne, co je dost, a pri vyvoji takeho malinkeho babatka to je naozaj velky rozdiel. Lebo kazdopadne keby s babatkom nebolo nieco v poriadku a bola by tam nejaka chyba alebo nieco by sa jej nezdalo, tak Ti to lekarka povie a minimalne by Ta poslala na nejake dalsie vysetrenia, ale urcite by sa netvarila, ze vsetko je v poriadku. Tak pls zbytocne nestresuj a uzivaj si tehotenstvo, na konci ktoreho nas caka krasne a zdrave babatko :slight_smile:
No a ja som to tiez najprv nechcela nikomu oznamit, ale som to nevydrzala, takze u nas to vedia moji rodicia a sestra, moje najblizsie kamaratky a par manzovych kamaratov tu v Spanielsku.
16. čer 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby a nestresujte za tie dovolenky tiez, ved naozaj tehotenstvo nie je choroba, neviem preco by to lekarka mala este v tomto stadiu neodporucat. Jedine keby niekto mal nejake problemy, ale to tu myslim ziadna z nas nema, tak sa furt nebojte a dovolenky si pekne uzite, lebo mozno je to na dlhsie poslednykrat, co na tu dovolenku vobec idete :slight_smile: :slight_smile:)
16. čer 2010 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulaxx drzim palce na poradnu :slight_smile:
16. čer 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ja ani nemam cas byt hladna, lebo ja som taka pazrava, ze u mna pocit hladu ani nema cas prist, ja ho vzdy predbehnem nejakym jedlom :grinning: Do mna ide vsetko ako do kontajnera, sa naozaj tesim na to, ako budem toto zhadzovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. čer 2010 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amadu dakujem,,, :wink: :slight_smile:

a s tou váhou to som teda zvedavá aj ja :unamused:
16. čer 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulaxx já jdu taky nas kontrolu v pátek a tak dlouhé dny jsem snad nikdy nezažila.Vleče se to neskutečně.Dnes mi bylo jednoznačně nejhůře od žaludku a tvářit se v práci, že je vše o.k, byl nadlidský žážitek.
My nakonec místo jednoho týdne dovči máme jinou práci, tak snad alespoň ten druhý.Ale určo jen někde tady po republice či Slovensko.Neočekávám, že by ty nevolnosti během týdne pominuly a takhle bych z moře měla prd..
Co berete za vitamíny?Mě doktor napsal listovku 2X denně i přesto, že jsem mu říkala, že už beru Babyplan.
16. čer 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
je ahoj vy pisete tady romany to sem si dala nez jsem t docetla....my sme akorat prisli z prochazky
je tu nekdo?
16. čer 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek