TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

Zdravím všechny maminky. Je tu už taková, která čeká mimčo stejně jako my?
slavkav
26. srp 2010
@henri001 a dali ti aj inj na umrtvenie pri siti? lebo na sitie su rozne odozvy, pre niekoho horsie ako cely porod.
mafynka
26. srp 2010
@sharlotta toho panaka by som potrebovala aj dnes 😃 😃
leginca
26. srp 2010
@mafynka - prečítala som si ten článok a vytiahla som Ti z neho len záver.

O humanizácii pôrodu sa v poslednom čase rozpráva čoraz viac a medzi veľmi diskutované otázky patria aj rutinné holenie a podanie klystíru. Už aj na Slovensku však mnohé pôrodnice rešpektujú, ak žena tieto postupy odmietne. Preto, ak chcete prirodzenejší pôrod bez podobných zásahov, overte si vopred v tej ktorej pôrodnici, aké máte v tomto smere možnosti. 🙂
alexis13
26. srp 2010
@mafynka zamrzol mi net, musela som restartovat PC ale sharlotta to uz napisala co to je
alexis13
26. srp 2010
@slavkav no to som aj ja pocula ze sitie boli viac nez porod 😕
slavkav
26. srp 2010
@mafynka ale dnes sa pisu uz aj porodne plany - kde si presne napises, co chces a co nie. a ak sa porod vyvija dobre, tak to lekari akceptuju. tak si mozno mozes pripravit nieco take. na nete su vzorove plany.
mafynka
26. srp 2010
@leginca ta ja pojdem rodit do pola,ako niekedy zeny rodili a bolo dobre,,,bolesti mi nevadia,,len nech do mna nic nestrkaju,,na to ja haklivaaa
mafynka
26. srp 2010
@slavkav ta rovno napisem,ze cisarak
leginca
26. srp 2010
Dievčatá, do pôrodu máme ešte ďaleko, tak sa tým zatiaľ nestresujte. Niekedy ženy rodili na poli, alebo doma. My máme teraz oproti tomu super servis. Vychutnávajme si tehotenstvo a tešme sa, že čoskoro pocítime prvé pohyby našich miminiek. 🙂
mimina321
26. srp 2010
ahoj 🙂
jemine vy už preberáte klystír a pôrod,nechajme to na neskôr ešte si vychutnávajme tehu x-)
alexis13
26. srp 2010
@leginca ach jaj ani nevies aka som netpezliva a cakam prve pohyby....alebo riadny kopanec 😕
slavkav
26. srp 2010
@mafynka 😃 😃 😃 no ak sa to da, tak to iste pisem aj ja rovno 😉
mafynka
26. srp 2010
ok baby,,,idem ja vynadat priatelovi za vcerajsok a daco zjest,,,este sa zastavim 😃 :-p
leginca
26. srp 2010
@mafynka - ja som pri prvom od začiatku tehotenstva mala napísané, že mám rodiť cisárskym - aj som mala predoperačné vyšetrenia za sebou - to kvôli jazvám po operácii na črevá. Ale nakoniec mi odtiekla plodová voda - na ošetrovni pri pôrodnej sále ma pozeralo 5 doktorov, a rozhodli, že všetko je v poriadku a môžem rodiť normálne. Bol to zo začiatku pre mňa šok, lebo som na to nebola psychicky pripravená a ani som nechodila na cvičenia pre tehotné. Ale som rada, rozprávala som sa s mamičkami, ktoré rodili aj normálne aj cisárom - tak povedali, že po cisárskom sa im všetko omnoho horšie hojilo ako po normálnom pôrode. 🙂

Samozrejme, keď je dieťatko v ohrození života tak cisársky je nevyhnutný.
slavkav
26. srp 2010
@mafynka hej, teraz si tak spravne nastartovana 😉
leginca
26. srp 2010
@alexis13 - ja sa už tiež neviem pohybov dočkať, čakám každý deň, ale zatiaľ nič. 😞
mafynka
26. srp 2010
@slavkav tak teraz co si odo mna vypocuje si za klobuk neda,,a dobre si rozmysli,ci mi bude hovorit take veci ako vcera,,,vsak ja to vsetko odtrpim a on nepohne ani prstom
alexis13
26. srp 2010
@mafynka len mu daj ked neposlucha 😃
alexis13
26. srp 2010
@leginca a som o dva tyzdne dopredu ako ty a nic 😕.....ty si druhorodicka to budes urcite každu chvilu citit pohyby...ale tak upokojujem sa tym ze prvorodicky pohyby citia tak okolo 18-20 tyzdna
pallacinka
26. srp 2010
Krasne ranko tehulky 🙂
Ja som asi divna, no ja sa porodu absolutne nebojim, najskor asi preto, ze si neviem uplne predstavit, co za bolest to je 🙂 Momentalne sa prave na ten den strasne tesim, nakoniec to bude jeden z najkrajsich dni v zivote a strach sa mi s nim vobec nespaja. Vsak uvidime, ci budem taka hrdinka aj o par mesiacov 🙂 Zatial neriesim ci prirodzene alebo cisarskym, kazde ma svoje pre a proti, skor som naklonena prirodzenemu, aspon raz za zivot by som si tym chcela prejst 🙂 .
cutce
26. srp 2010
@mafynka promin ja nedocitala, co ti vcera rekl?
arrett
26. srp 2010
@sharlotta V Ružinove dávajú cipky, žiaden klystir. Takze je to úplne v pohode. Socha je hneď na zachode, takze pohodicka.
Ja som bola u zubarky a tá vravela, že zuby sa nerobia v prvom a treťom trimestri s nemali by sa vôbec používať amalganove plomby.
arrett
26. srp 2010
Vyprazdnit crevo si určite dajte. Pri tých tlakoch- ako na stolicu, tak budete aj tlačiť, by bolo zbytočne nejakej nehody. Lepšie pre babo:-)
slavkav
26. srp 2010
@arrett tak to je super,ze cipky.
cutce
26. srp 2010
holky nebavte se o porodu uz :-N
alexis13
26. srp 2010
@arrett no tak uz vidim ako mafy napise ze ide rodit do Ružinova aby mala čipky a nie hadičku 😃 😃
ked to bude potrebne ja to podstupim vsetko len aby som babo porodila v poriadku ci uz cisar alebo nie, ci uz nastrih alebo ine veci co sa týkaju porodu
mimina321
26. srp 2010
ja zbieram odvahu k zubárke,pridávam sa k tým čo z nej majú panický strach 😞 😞 a mám 2 malé kazy :-p tak budem musieť ísť a jeden zub s ktorým neviem čo urobím ale to budem riešiť až po tehu.......
no niečo podobné ako cisarák som si zažila pri mimomaternicovom tehu a cisarák by som teda nechcela ani náhodou-ale ked bude musieť byť......čo už :-|
alexis13
26. srp 2010
@cutce no inak ved sme neni ani v polovicke a mi tu uz rodime 😃 😃
isabella_fly
26. srp 2010
ahojte baby, davno som tu nebola, bolo vela starosti, ako sa vam dari, kolko nas teda nakoniec vo februarovkach je? 🙂
isabella_fly
26. srp 2010
riesite porody? ja sa teraz tiez nad tym tak zamyslam, ze ako to bude, sak sa pomalicky blizim k polovicke

Začni psát odpověď...

Odešli