• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@henri001 a dali ti aj inj na umrtvenie pri siti? lebo na sitie su rozne odozvy, pre niekoho horsie ako cely porod.
26. srp 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta toho panaka by som potrebovala aj dnes :grinning: :grinning:
26. srp 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka - prečítala som si ten článok a vytiahla som Ti z neho len záver.

O humanizácii pôrodu sa v poslednom čase rozpráva čoraz viac a medzi veľmi diskutované otázky patria aj rutinné holenie a podanie klystíru. Už aj na Slovensku však mnohé pôrodnice rešpektujú, ak žena tieto postupy odmietne. Preto, ak chcete prirodzenejší pôrod bez podobných zásahov, overte si vopred v tej ktorej pôrodnici, aké máte v tomto smere možnosti. :slight_smile:
@mafynka zamrzol mi net, musela som restartovat PC ale sharlotta to uz napisala co to je
@slavkav no to som aj ja pocula ze sitie boli viac nez porod =/
26. srp 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ale dnes sa pisu uz aj porodne plany - kde si presne napises, co chces a co nie. a ak sa porod vyvija dobre, tak to lekari akceptuju. tak si mozno mozes pripravit nieco take. na nete su vzorove plany.
26. srp 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca ta ja pojdem rodit do pola,ako niekedy zeny rodili a bolo dobre,,,bolesti mi nevadia,,len nech do mna nic nestrkaju,,na to ja haklivaaa
26. srp 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav ta rovno napisem,ze cisarak
26. srp 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievčatá, do pôrodu máme ešte ďaleko, tak sa tým zatiaľ nestresujte. Niekedy ženy rodili na poli, alebo doma. My máme teraz oproti tomu super servis. Vychutnávajme si tehotenstvo a tešme sa, že čoskoro pocítime prvé pohyby našich miminiek. :slight_smile:
26. srp 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile:
jemine vy už preberáte klystír a pôrod,nechajme to na neskôr ešte si vychutnávajme tehu :dizzy_face:
26. srp 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca ach jaj ani nevies aka som netpezliva a cakam prve pohyby....alebo riadny kopanec =/
26. srp 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka :grinning: :grinning: :grinning: no ak sa to da, tak to iste pisem aj ja rovno :wink:
26. srp 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok baby,,,idem ja vynadat priatelovi za vcerajsok a daco zjest,,,este sa zastavim :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. srp 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka - ja som pri prvom od začiatku tehotenstva mala napísané, že mám rodiť cisárskym - aj som mala predoperačné vyšetrenia za sebou - to kvôli jazvám po operácii na črevá. Ale nakoniec mi odtiekla plodová voda - na ošetrovni pri pôrodnej sále ma pozeralo 5 doktorov, a rozhodli, že všetko je v poriadku a môžem rodiť normálne. Bol to zo začiatku pre mňa šok, lebo som na to nebola psychicky pripravená a ani som nechodila na cvičenia pre tehotné. Ale som rada, rozprávala som sa s mamičkami, ktoré rodili aj normálne aj cisárom - tak povedali, že po cisárskom sa im všetko omnoho horšie hojilo ako po normálnom pôrode. :slight_smile:

Samozrejme, keď je dieťatko v ohrození života tak cisársky je nevyhnutný.
26. srp 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka hej, teraz si tak spravne nastartovana :wink:
26. srp 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 - ja sa už tiež neviem pohybov dočkať, čakám každý deň, ale zatiaľ nič. :frowning2:
26. srp 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav tak teraz co si odo mna vypocuje si za klobuk neda,,a dobre si rozmysli,ci mi bude hovorit take veci ako vcera,,,vsak ja to vsetko odtrpim a on nepohne ani prstom
26. srp 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka len mu daj ked neposlucha =D
26. srp 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca a som o dva tyzdne dopredu ako ty a nic =/.....ty si druhorodicka to budes urcite každu chvilu citit pohyby...ale tak upokojujem sa tym ze prvorodicky pohyby citia tak okolo 18-20 tyzdna
26. srp 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krasne ranko tehulky :slight_smile:
Ja som asi divna, no ja sa porodu absolutne nebojim, najskor asi preto, ze si neviem uplne predstavit, co za bolest to je :slight_smile: Momentalne sa prave na ten den strasne tesim, nakoniec to bude jeden z najkrajsich dni v zivote a strach sa mi s nim vobec nespaja. Vsak uvidime, ci budem taka hrdinka aj o par mesiacov :slight_smile: Zatial neriesim ci prirodzene alebo cisarskym, kazde ma svoje pre a proti, skor som naklonena prirodzenemu, aspon raz za zivot by som si tym chcela prejst :slight_smile: .
26. srp 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka promin ja nedocitala, co ti vcera rekl?
26. srp 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta V Ružinove dávajú cipky, žiaden klystir. Takze je to úplne v pohode. Socha je hneď na zachode, takze pohodicka.
Ja som bola u zubarky a tá vravela, že zuby sa nerobia v prvom a treťom trimestri s nemali by sa vôbec používať amalganove plomby.
26. srp 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vyprazdnit crevo si určite dajte. Pri tých tlakoch- ako na stolicu, tak budete aj tlačiť, by bolo zbytočne nejakej nehody. Lepšie pre babo:slight_smile:
26. srp 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett tak to je super,ze cipky.
26. srp 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nebavte se o porodu uz :sweat_smile:
26. srp 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no tak uz vidim ako mafy napise ze ide rodit do Ružinova aby mala čipky a nie hadičku =D =D
ked to bude potrebne ja to podstupim vsetko len aby som babo porodila v poriadku ci uz cisar alebo nie, ci uz nastrih alebo ine veci co sa týkaju porodu
26. srp 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja zbieram odvahu k zubárke,pridávam sa k tým čo z nej majú panický strach :frowning2: :frowning2: a mám 2 malé kazy :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak budem musieť ísť a jeden zub s ktorým neviem čo urobím ale to budem riešiť až po tehu.......
no niečo podobné ako cisarák som si zažila pri mimomaternicovom tehu a cisarák by som teda nechcela ani náhodou-ale ked bude musieť byť......čo už :unamused:
26. srp 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce no inak ved sme neni ani v polovicke a mi tu uz rodime =D =D
ahojte baby, davno som tu nebola, bolo vela starosti, ako sa vam dari, kolko nas teda nakoniec vo februarovkach je? :slight_smile:
riesite porody? ja sa teraz tiez nad tym tak zamyslam, ze ako to bude, sak sa pomalicky blizim k polovicke
26. srp 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek