• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Ahojte tehulky

@amadu Fakt si riadna kecalka, ale rada tá čítam, lebo máš podľa mna správne názory a postrehy s ktorými sa stotoznujem.
Čo sa týka farbenia, ja som v prvom tehu farbila a všetko je fajn. Myslím ale, že to bolo až po prvom trimestri. Nie cielene, ale prvý trimester mi bolo tak zle, že som bola rada že som a na vlasy som kaslala.
Môj manžel bol iba na morfologickom usg a myslím, že mu to úplne stačilo.
Čo sa týka latkovych plienok. Je to fajn, len si ich neviem predstaviť dávať babu mesiac po narodení, nakoľko má kaku ako žltú prazenicu a kaka skoro do každej plienky. To by som musela zapinat pracku 2x do DNA aby som mala este čisté plienky a nesmrdelo mi v byte. Teraz už keď je Simon väčší tak sa to dá. Inak, dnes mi prespalcelu noc bez dojcenia. Taaak sa teším.
Baby, dnes večer idem do poradne ku gyndosovi. Takze dám potom aj ja info. Pekný deň tehulky.
17. čer 2010 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
co se ty ka barveni ja jsm barvilila kadernice mi do porucila jen meliry... a poporodu sem to pak trochiu ostrihala protozemipadaly vlasy...ale ted uz do bre
jo a pritel byl na vsech vysetrenich a na vsech UTZ se mnou i na amniocenteze kterasedela ve 12 tt budem ji delat opet tak snad bude vse do bre...
17. čer 2010 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett díky za názor k plenkám. Doma si to ještě dokážu představit, ale venku ne :wink: Tak asi zůstanu u klasiky, jsem pohodlný člověk :slight_smile:
@blackie26 u vás se chodí na amnio ve 12tt? Já byla tuším měkdy kolem 16tt.Mě to asi taky nemine. Ale jsem předběžně domluvená s doktorem, že si zaplatím NT a pak podle krev.testů se uvidí.Snad by mě pak poslal na kontrolní genetickej ultrazvuk. Ale ještě je čas......
Co se týká toho spaní, nespaní moc ti neporadí. Já mám doma nespavce a i ted se mi budí i 1x za noc a pokaždý je to s pláčem, nebo kńourání. Ale ted už je to pohoda :slight_smile:
17. čer 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile:
vlasy farbiť budem,len budem staroslivejšie vyberať farbu,inak by som bola ako bezdomovkiňa :sweat_smile:
17. čer 2010 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ozyvam se po delsi dobe, je mi dost spatne, tak se ani ke cteni nedostanu, navic resim dost zasadni problem v praci,kdy nekdo chce po nas pokutu 10 mega za uplnou totalni blbost:( mam byt v klidu a stresuju se tady jako totalni magor kvuli jednomu silenci...

a jak tady tak lezim v loznici a premitam co s tim, tak si rikam, jak je ta loznice desne mala, ze se sem sotva vleze postylka...tak se chci zeptat vice zkusenych, jak to mate? prebalovak i postylka v loznici? nerusi to manzela?
17. čer 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imzadi tak to je nášup :astonished:
kolísku dáme do spálne a prebalovák zatial neviem...
17. čer 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imzadi Syncek spal prvé 3 mesiace pri nás v spalni. Manžel mi v noci sem-tam pomáhal. Veď je otec, nech vstava aj on. Viem že chodí do práce, ale ja si tiež doma rit nevyvalujem:slight_smile: Potom sme ho dali do vlastnej izbicky a je to super. Teraz vstava iba na kojenie, neprebaluje sa. Čiže zaplace, idem do izby, nakojim, dám do postielky, zapnem monitor a odchadzam. On lahne a spinka. Dnešná noc bola bez kojenia, parada:slight_smile:
čo sa týka prebalovacieho, ja som ho nechcela. V 3 mesiacoch sa začne dieťa otáčať a prebalovaci je už potom na prd. Mám prebalovacie podlozky fixis, majú meter x meter. Prebalujem v pohode na posteli. A keď sa drobec aj otočil, nespadol. Zoberiem plienku so suflika, vyzleciem teplaky a prebalujem. U malých deticiek je to trosku náročnejšie, lebo im treba dupku vytriet, dať krém na zapareniny a treba to mat všetko po ruke. Ja som to mala v jednej krabicke naukladane pri posteli.
17. čer 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 Ja keď som doma tak používam obyčajne Tesco plienky. Sú úplne v pohode. Keď ideme von a na noc mu dávam pampersky. Pravdupovediac, neviem si ani ja predstaviť tie bavlnene. Vyzerajú super, sú setrne, Maju výborný význam pre nozicky, klby u deti,ale kam ich skladovat keď sa pokaka??? Koľko kusov kúpiť? Veď prebalujem cca7x, takze minimálne každy 2 den pustat pracku iba s plienkami. Voda, prasok.... Môj čas. K tomu prasok pre deti, koli alergiam. Premna to je zbytočne, aspoň zo začiatku. Teraz by sa to dalo, ale takto je to pohodlnejšie. Aj tak pôjde o chvíľku na nocnik:slight_smile:
17. čer 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.najmama.sk/clanok/224851/vyberate-plienky-pre-babatko/

Inak ja si buidem farbit vlasy a aj som si ich farbila pred par dnami, len pouzivam farbu bez amoniaku. Podla mna toto je strasna blbost. Moja mama si odfarbovala vlasy cele tehotenstvo a ja aj brat sme uplne zdravi.
Inak ja neviem, ale mne nie je nic. Aj brucho ma prestalo boliet, ani zle mi nie je, len prsia ma trosku bolia...ale teraz neviem, ci je to dobre, alebo zle. :-/
17. čer 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
blackie26 @amadu dakujem za privitanie :wink:
@blackie prosim ta neries to spinkanie, Bea je este malinka :sweat_smile: ...ja mam 20 mesacneho maleho a nebyt mojeho prsa , tak asi nespim vobec :grinning: :grinning:
@amadu vlasy si farbim 15 rokov , pocas predosleho tehu takisto , min tyzden takytak .... :grinning: mimi zdrave ako buk :wink:
skoricu trosku mozete , ved jej vela netreba , staci postrasit a vona a chut tam je :wink:
a pridavam svoj skromny nazor na vitaminy v tehu ...kaslite na to :grinning: ved je tolko ovocia a zeleniny vsade , mnam ...listovka uplne staci
no teda podme dalej ...prebalovak ak to len trosicku ide, tak mimo loznice , akoze manzela to bude rusit aj tak :grinning: ale menej a nebude to stale akoby na ociach , chapete , koly zenovemu kludu v loznici :grinning: :grinning: :grinning:
no a este uplne strelim : koliska je sice v spalni, no maly spinka s nami v manzelskej ...takze moja rada je , planujte , predstavujte si , snivajte , realita bude asi ( :grinning: ) trosinku ina nakoniec :grinning: :grinning: :grinning:
a @aret akoze klobuk dole s planom na nocnik :sweat_smile: ja som tiez planovala :grinning: :grinning: :grinning: musim tomu malemu dohovorit :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
prajem vam krasny vesely den :wink: pa
17. čer 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí

el267
prominb myslela sem vilocentezu nevim jestli ji delaj i v cr tady v italii ano
ted sme se vratili z nakupu jsem mrtva jak to budu zvladat netusim
17. čer 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,

takovy romany, to ja nestiham docitat :astonished: :sweat_smile:
17. čer 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henri001 no tiež myslím,že medzi plánmi a realitou bude trošku rozdiel :sweat_smile: :sweat_smile:
no a nad plienkami som ešte vôbec nerozmýšlala,ale článok som prečítala pozorne :dizzy_face: neviem ako sa rozhodnem obe švagrovky majú malé deti používajú jednorázovky
17. čer 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cus bus,
Amadu: v pohode, ja jsem si to osobne nebrala, jen jsem proste plasila a uplne zbytecne. Jsem 6+2 a mame srdicko. Juchuuuu

El: tak to se ti vuuuubec nedivim, ze se ti nechce stehovat. Je snad lepsi vyhoret nez se stehovat. Teda oboji je pitomi.

Ad spani: Ana s nama spala do pul roku, pak posupajdila do svyho pokojicka a jsme spokojeny vsichni. Prebalovak jsem mela vzdycky vedle v pokojicku, aby jsem nerusila draheho

ad pleny: mame jednorazovky, Pampersky, obcas na to byvaj akce, Huggiesky ani Tesco nevyhovujou.

Blackie: myslim, ze to ty nase potvurky cejtej, ta moje teda urcite. Vzteka se a stavkuje....

Imzadi: tak to je husty - ale zkus byt v klidu
17. čer 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, ja sa nestiham divit kolko noveho tu je :slight_smile: o tej skorici som vobec netusila, preve zistujem, ze ja som za posledny tyzden vsetko zjedla co nemozem, tak si to radsej nebudem vsimat, s mierou nemoze nic skodit.

farbenie vlasov - ja v tom nevidim zmysel, fabit si budem ved tie farby nemozu byt tak skodlive

vitaminy - ja som dostala nejake tabletky, vitaminy to nie su a ani zatial ziadne nemam a doktora vie co robit a zas sem tam aj zeleninu a ovocie zjem :slight_smile:

sharlotta - posledne dva dni aj mna menej boli brucho...asi si uz zvykame. ja si myslim, ze je to dobre :slight_smile:

polienky, prebalovanie a postielka - fuuu, tak to je na mna nejako skoro, este sa len vytasujem, ze som tehotna. zvykam si na predstavu, ze o par mesiacov budem matka, tak tieto veci zatial maju dost casu, aspon pre mna, ale len piste baby, aspon ziskavam obraz a robim si predstavu :slight_smile:

sa mi paci toto formu, vela sa dozvedam a som taktiez rada, ze to vsetko mozem s niekym zdielat, ktore su na tom podobne. dakujem vam baby :slight_smile:
17. čer 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
co je se skorici?
17. čer 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja osobne si myslim, ze prebalovaci pult je blbost, zbytocne to zabera miesto a prebalovat sa da aj na posteli, nie? Aj na kuchynskom stole sa da, prestriete nanho deku a sup.
17. čer 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.baby,ja vás nestíham,strácam prehľad. :stuck_out_tongue_closed_eyes: k tomu jedlu,čo sa nesmie,by som doplnila ešte vnútornosti.

ja som sa na to farbenie vlasov pýtala v prvom tehu a bolo mi povedané,že by to nemalo vadiť,ale vplyvom tých "rozhádzaných" hormonov môže farba chytiť menej alebo viac ako som zvyknutá.takže farbím aj teraz.

my sme malého mali v spálni v postieľke,v podstate doteraz,asi mesiac spáva vo svojej izbe na veľkej posteli.keď bol miminko,na nočnom stolíku som mala nachystané 3plienky na noc,krém na ritku a keď som ho nakojila,hneď som ho prebalila,dala do postieľky a spali sme ďalej.prebaľovací pult som nemala,všetky jeho hygienické potreby som mala v jednej krabici od topánok :grinning: a vždy po ruke.ale je pravda,že v detskej izbe sme mali ešte jednu postieľku,kde som ho mávala cez deň a vedľa nej komodu,na ktorej som mala tieto veci.druhú postieľku sme dali preč a zo spálne sme zrušili vlastne už tiež....na chvíľu :grinning: :grinning: :grinning:

my sme mali zo začiatku trochu stresy z plienok,keď som si predstavila,kupovať plienky pre dve deti......našťastie Matúško to vyriešil sám....začal sa pýtať,takže plienku už má len na spanie.

baby,mne je dnes tak zle.to je ako na potvoru,ráno som bola objednaná na dentálnu hygienu.nejako som to zvládla,ale často musela odskakovať,čo ma tak napínalo a hrozilo,že ju ovraciam.takto zle mi nebolo už asi 2 týždne.

baby,chcela by som sa vás spýtať:už ste niečo aj pribrali?ja sa som sa vážila,mám stále rovnakú váhu,dokonca zapnem aj väčšinu nohavíc,ktoré som nosila doteraz.zdá sa mi síce,že bruško mi trošku rastie,ale neni to poznať.a včera som si objednala tehotenské pásy.pri ,malom som ich nemala,ale páčia sa mi,tak som zvedavá.

neviem,kedy sa sem zase dostanem,takže dodatočne vítam všetky nové tehuľky,a všetkým prajem bezproblémové tehotensto...za pár týždňov nám skončia aj tie hnusné nevoľnosti. :wink:
17. čer 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce minulé těhu jsem jedla štrůdly aniž bych věděla, že se nesmí skořice. Je to k vůli prokrvování(prý to prokrvuje dělohu) naopak je doporučená před porodem.

Já měla postýlku a budu mít v ložnici. Manžel se odstěhoval do obýváku už při narození malé a taky už u toho zůstal :unamused:
Tak pochybuji, že se něco změní. S malou mi pomáhá až teď, když je větší.Je prostě ten typ, kterého mimina neberou.Pochovat, podržet a přinést to jo. Ale plínu vyměnit a dát flašku. To on neumí. Je neustále v práci a vrací se večer. Tak už jsem si zvykla.Tiše závidím své švagrové. Brácha se o děti stará, jako by je porodil :grinning: Ale jinak si nestěžuju.
Přebalovák jsem předtím neměla, přebalovala jsem na postely. Ted ho koupím a dám si ho dolu. Koupím ten obyč. v Ikee
17. čer 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 tak to je malej šikula. Ela má plínku taky už na noc.
Nepřibrala jsem zatím nic.
Plínky jsem kupovala Huggies, Pemprsky mi moc nevyhovovaly. Pak hodně kupuji Babylove z drogerie DM.
Tam mám i tu kartu na body, dostávám slevové knížky a kupony. Spousta věcí se mi tam vyplatí. Hlavně, když jsem kupovala Sunar.
Ted si tam zaregistruju i tohle těhu , abych mohla nakupovat plenky a kosmetiku výhodně.
17. čer 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imzadi máš podepsanou konkurenční doložku? Nebo tak něco?
nás to potkalo loni. Manžel musel zaplatit 1mega, proto jsme prodali náš krásnej baráček a ted jsme v bytě :frowning2:
17. čer 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam prebalovaci podlozku neee pult. Ten mi prijde zbytecny. mela jsem podlozku na skrini a tam jsem mela vsechny veci a nemuzu si to vynachvalit. Ted ho mam na pracce a taky dobry

@el267 : to je hodne drsny :frowning2:

Babylovy nam vubec nevyhovovaly, byla po nich opruzena. S DMkem souhlas, doted tam na kpony nakupuju. Prosim vysvetli mi jak fungujou body - je to aspon trochu vyhodny?

O skorici jsem neslysela, ale zase jsem slysela o mate, tak si vyberte :grinning: :grinning: :grinning:
17. čer 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ma12 za každých 20kč máš jeden bod. Když jich nazbíráš víc, můžeš si je vyměnit za slevovou knížku. Já nejčastěji beru tu za 150bodů. Máš tam yoker 25% slevu a vybranej druh zboží až s 50% slevou. Většinou aviváže a prášky na praní, deodoranty a čist.prostředky. Na malou mi taky chodí slevové knížky podle věku.Tam jsou plenky, kosmetika, mlíka atp.
17. čer 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ma12 na internetu si můžeš podle čísla karty zjistit výhody a stav bodů. Jestli nemáš čas na terminálu v každé prodejně. Už jsem si tam tak zvykla nakupovat, že tam kupuji téměř vše.
17. čer 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 diky za vysvetleni, slevovy knizky mam, ale tu kartu ne. Budu o ni velmi vazne premyslet
17. čer 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ma12 nic tě to nestojí a vlastě, když už tam nakupuješ na ty slevové knížky, tak ty peníze se ti tam už načítají. Stačí si zajít do DM tam něco vyplníš, oni ti dají provizorní papírovou kartu, na kterou nakupuješ, než ti přijde cca do měsíce ta plastová. Možná že to jde i na internetu :wink:
17. čer 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby a ako je to v Dmke s nami teraz?keď som čakala malého,zaregistrovala som sa tam,že ten istý rok budem mať dieťa.ale keď teraz čakáme až na druhý rok,kedy sa môžme zas zaregistrovať?už tento,alebo až po Novom roku?

ja som pri malom mala nakúpené popredu Pampers,ale nebola som s nimi spokojná.väčšinou kupujeme Tesco.-zelené,keď už bol väčší,na doma mu stačili aj tie modré,spokojná som aj z billy-clever,aj z DM-Babylove,ale najviac mi vyhovujú plienky,ktoré chodím kupovať do Maďarska:volajú sa Libero a malému vydržia v noci 12-13hod.bez precikania.skúšali sme aj Huggies:classic o ničom,ale premium boli celkom fajn.

@el267 čo je u vás mega?milion? :confused:
17. čer 2010 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 jj, milion

na netě www.drogeriemarkt .cz (sk.) si už můžeš ted vyplnit , že čekáš miminko. Stačí napsat iniciály a vyplnit TP podle těhu průkazky a odeslat to. Já čekám na potvrzení od doktora a hned to taky udělám. Protože vím, že se mi to vyplatí, až budu kupovat plínky kosmetiku atp.
Já ty plenky z Teska ještě nezkusila, ale kámošky si je chválí. Jednou jsem koupila ty modrý a byly děsný.
17. čer 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 a kde si si objednavala tie tehotenske pasy?
Lebo aj ja by som ich chcela :wink:
17. čer 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, hlásím se po delší době. Malého jsem vyléčila a lehla jsem sama. Dneska už jsem v pořádku a jdu vás dočíst. Koukám, že se řeší plínky z tesca. Mezi nima (v zeleném obalu!!!!!!!) a pamperskama nevidím rozdíl. Možná ten, že tescácký nejsou ničím napuštěný, takže daleko méně dráždí pokožku.
17. čer 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek