TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

Zdravím všechny maminky. Je tu už taková, která čeká mimčo stejně jako my?
sharlotta
30. srp 2010
Nasi susedia znova sexuju...Koso, jak im vrzga postel! ]-( Asi im pojdem dat peniaze na novu...Toto pocuvame cele leto!
slavkav
30. srp 2010
@sharlotta 😃 😃 😃 nic moc teda, to poznam z intraku
alexis13
30. srp 2010
@mafynka ja len domace použivam vajicka 😃
sharlotta
30. srp 2010
@slavkav zo zaciatku to bolo smiesne, ale teraz mi to uz zacina liezt na nervy...A to uz aspon opravili to, ze tou postelou buchali do steny...
alexis13
30. srp 2010
@slavkav jj priberanie je individualne....a viac sa aj tak priberie v neskorších mesiacoch si myslim ci nie? ja som zatial pribrala cca 3kg 😃
isabella_fly
30. srp 2010
@alexis13 jj, aj ja som pocula, ze najviac sa pribera v poslednom trimestri
alexis13
30. srp 2010
@budulinka no pozrela som si ten zoznam a z tých veci co by sa pocas tehu nemali velmi jem asi polovicku....ja celkovo jem vsetko co aj predtym nic si nezakazujem samoska okrem alkoholu,cigariet atak
alexis13
30. srp 2010
@isabella_fly jj to som aj ja pocula...sesterka pribrala najviac na konci tehu kedze sa viac zadrziava voda..cela opuchla a vaha isla hore
slavkav
30. srp 2010
@budulinka - citala som ten zoznam, a preco sa nemozu tavene syry??? :-o to som nepocula este.
alexis13
30. srp 2010
@slavkav ani ja ...a papam ich 😃
slavkav
30. srp 2010
@alexis13 no vsak aj ja. pisu tam, ze maslu sa vyhybat, tak s cim mam jest chlieb? teda ja maslo ani nejem. chlieb jem len s tavenymi syrmi. to ma fakt prekvapilo
alexis13
30. srp 2010
@slavkav ja to neriesim.....fakt jem uplne vsetko a myslim ze sa nam nic nestane.......
slavkav
30. srp 2010
@alexis13 no vsak tavene syry neprestanem ani ja - len ma to sokovalo 😉
moniciak
30. srp 2010
@neelaa a vydavat sa budes???
mimina321
30. srp 2010
ahoj 🙂
tak som doma z ko zmerali mi tlak a ovážili vyšetrili ale k utz sme sa nedostali preobjednal ma na 13.9
sranda je že 14.9 ideme na 3D takže to bude hned na 2 deň
idem vás dočítať
arrett
30. srp 2010
@slavkav Ja som pribrala vyše 20 kg. Potom som to už nesledovala. Jedla som všetko!!! Je pravda, že teraz priberam menej, viac pohybu okolo malého a tak. Niekedy sa ráno zabudnem najesť a potom rozmyslam či som už jedla, alebo nie? Vitamíny zabudam brat, už ani neviem kedy som ich naposledy brala🙂
Idem si pospať s drobcom🙂 Hodinka kludu🙂 fajn počasie na spanie, susedia nesexuju, nevrtaju🙂))
slavkav
30. srp 2010
tak utocnikom bol byvaly policajt v strednom veku :-|
budulinka
30. srp 2010
@alexis a slavka u mna je to podobne, netusim akoby som sa vyhla takemu bielemu cukru, ked je vsade 🙂 navyse... znama dostala v porodnici na ranajky pastiku... a v tom zozname sa odporuca jest morske plody, ale nemozes jest musle 😉 surove maso, plesnove syry a morske plody mi spominala aj gynda, takze sa budem drzat hlavne tohto (a tych vajec).
budulinka
30. srp 2010
z toho utocnika som mala zimomriavky, pred chvilou som citala clanok na sme. som z petrzalky, uz som zazila jeden utok, mama zazila strelbu a raz sme spolu zazili kuklacov.
je mi luto pozostalych.
labudka
30. srp 2010
Ahojte no mňa asi porazí :-p , strašne dlho som zháňala jednu voňavku ktorú som raz manželovi kúpila a neskutočne voňala, len sme postupne zabudli jej názov a teraz som ju objavila, kúpila cez spoľahlivý net obchod a čuduj sa svete vôbec mi nevoní, skoro až smrdí, no a to mám pre neho ako darček k výročiu svadby čo máme v sobotu 😃 😃 no dúfam že na ňom bude voňať dobre, a že po pôrode to zas bude tá krásna vôňa čo predtým

@budulinka - v nemocniciach celkovo varia divne, keď som ležala na rizikovom bežne sme mali strukovinové prívarky a kapustu a čo ja viem čo ešte, no vieš si predstaviť čo to robilo s tehuľkami na rizikovom, každú chvíľu sme si mysleli že už to na nás ide 🙂
labudka
30. srp 2010
Čo sa týka priberania, ja mám + 2 kilá ale tak hore dolu, ale fakt najviac sa začne od toho 6-7 mesiaca, ak doteraz nepriberáte vôbec to nie je na stres, bábätku určite nič nechýba nebojte sa 🙂 .
A jedlo, ja sa vyhýbam plesňovým syrom, ktoré milujem, údeninám, paštékam, nedorobeným vajíčkam, arašidom a morským rybám, inak jem to čo mi chutí 🙂
slavkav
30. srp 2010
@labudka a preco arasidom?
budulinka
30. srp 2010
@labudka viem si predstavit, tzv taborova strava, a este k tomu len prdiva. a nezmenili stravovanie ani po porode?
pristupu nemocnic k tehoskam a rodickam celkovo zatial nechapem a asi ani nepochopim. chcela som mat babo az ked sa to tu trochu zlepsi, ale to by som ho asi nemala nikdy.
slavkav
30. srp 2010
@budulinka strava rovnaka aj po porode. mna dost pobavilo, ze sa hovori, co vsetko sa nema jest (aj ked niektorym babatkam to nevadi), tak davali vsetko. aj strukovinove.
tak tak - nerodila by si potom nikdy. jedine ak v sukromnej 😉
labudka
30. srp 2010
@slavkav - arašidy sú silným alergénoma a keď ich jem tak dokážem zjesť poriadny kopec no a potom ich dostať z tela von stojí veľkú námahu 😃
@budulinka - stravu po pôrode si už vôbec nepamätám, na rizikovom som bola dlhšie, ja som bola na Antolskej, ale zdá sam i že keď si napríklad na Kramároch na nadštandarde tam si môžeš vybrať dopredu s ponuky jedál, ale nie som si istá či to ešte funguje 🙂
slavkav
30. srp 2010
@labudka aha. akoze aby babo nebolo alergicke? to ma nenapadlo
labudka
30. srp 2010
@slavka - arašidy vraj obsahujú nejakú látku, ktorá môže zhoršovať dýchanie (pre tých čo sú citlivejší) , a môj malý prvý má problémy s dýchaním( čo nevravím že z arašidov) , ale radšej nepokúšam aj keď sú to iba arašidy. No oni by sa nemali ani pri kojení a ani deťom do určitého veku a nielen iba kôli nebezpečenstvu vdýchnutia.
budulinka
30. srp 2010
ano, take info mam, po porode strasna dieta - ziadne oriesky (tj ani cokolada), strukoviny, med, citrusy, kapusta, paradajky a asi dalsia polovica existujucej zeleniny. a do porodnice si asi zbalim remosku 😃
labudka
30. srp 2010
Inak fakt aj keď teraz pár veci nie je dobré jesť, po pôrode je to so stravou mamičky ešte horšie 😃
Ale teším sa na tieto vianoce, to už budeme dosť ďaleko v tehu, kedy by bábu nemali potraviny tak škodiť ako teraz na začiatku a to si dám kapustničku a všetko čo k vianočnému stolu patrí, lebo ak budeme mať to šťastie a budeme ešte bud. vianoce kojiť alebo odsávať mliečko tak to si moc neužijeme 😃 😃 ale to všetko ktomu patrí 😃 😃
labudka
30. srp 2010
@budulinka - tých max. päť dní čo stráviš v nemocke po pôrode nebudeš podľa ma vôbec riešiť jedlo, budeš riešiť bábo 🙂 aby ono jedlo, aby ono sa malo dobre a na seba úplne zabudneš 🙂

Začni psát odpověď...

Odešli