• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@kwetinka1 Ja si taky myslim, ze s tim prenosem toxoplazmozy z kocky na cloveka to nebude tak silene. Mame kocourka, ale nastesti bydlime v domecku a ma zachudek venku, takze se o to nemusim starat. Jen jsem mu ho obcas vybirala, tak to rada prenecham manzelovi, a jinak s nami normalne spi v posteli a vsechno a neumim si predstavit, ze by to tak nebylo. Jeste se na to zeptam a necham si pri odberu tu toxoplazmozu taky nabrat, ono se to da prelecit atb, ale melo by to byt ok. Holky, ja tomu stejne neverim, ze jsem tehu, po vsech tech letech, dokud to nebudu mit na papire a i s utz, tak neuverim. Jo a prsa me boli taky a hlavne se v noci budim, takze jsem rano jak dobita...
18. čer 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. čer 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dostala jsem dneska k obedu chut na drubezi jatyrka, myslite, ze si je muzu dat? Ja jsem nekde cetla, ze vnitrnosti v tehu neeee.
18. čer 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wjerushka ahojky, tak to jdeme spolu k doktorovi, ja jdu taky 29.6. na prvni UTZ a datum mi zatim vychazi na 11.02. teda podle myho vypoctu zatim :grinning:
18. čer 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova v zadnem pripade, jatra neeeee :wink:
18. čer 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce Ja si to myslela... ale zaroven si rikam, kolik je holek, co netusej, ze jsou tehu a cpou se vsim moznym... a mimi jsou pak ok. Ach jo... ja bych si je tak dala!!
18. čer 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova Játra bych taky neriskovala, jistota je jistota:slight_smile: To máš zvláštní chutě :wink:
@cutce Tak snad nám to u doktora dopadne. Já jsem teda k němu objednaná na prevenci, tak to asi úplně prevence nebude. Pořád jsem v šoku, udělala jsem si asi 5 testů, ještě mám teda poslední schovanej na víkend :slight_smile:
18. čer 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wjerushka A vy jste druhe nechteli? Ani nevis, co mas, ze muzes takhle snadno prijit do jineho stavu... ja bych ti mohla vypravet. :wink:
18. čer 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova No neříkám že nechtěli, ale počítali jsme později. Ono to s tím Kryštůfkem taky nebylo napoprvé, trvalo to asi 8 měsíců než jsem přišla do jinýho stavu, tak jsme si mysleli, že to druhý nám taky nějaký čas zabere. Ale samo jsem ráda, jen je to zatím šok, že to bylo fakt na jeden pokus :slight_smile:
Moc Ti přeju, aby bylo vše OK
18. čer 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wjerushka Dekuju, uvidime, dokud nebudu mit za sebou prvni aspon 10 tydnu, nebudu tomu verit a nikomu to nebudu rikat.
18. čer 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
wjerushka: urco bude vsechno v poradku uvidis :wink: . Ono se i rika, ze druhe mimco jde snaze nez prvni :wink:
18. čer 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova moooc držím palce aby to vyšlo :dizzy_face: :dizzy_face:
18. čer 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wjerushka ahoj vitaj :slight_smile:
18. čer 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amadu v Las Palmas mám kamarádku Petru. Já pracovala také ve Španělsku, V Peňiscole. Jezdila jsem tam na brigádu do restaurace na prázdniny, když jsem chodila na vejšku. Žiju v ČR.
18. čer 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
vitam vsetky nove tehulky a gratulujem

cabalkova - a s nami spava nas chlpac a tiez si neviem predstavit akoby to bolo inak. na macaom fore sa toto dost diskutovalo a naozaj su to zvacsa take babske povery.

kuracia pecienka - ja to vobec neviem, som si tiez robila tusim v pondelok :frowning2: mna snad vystrie, vsetko to co sa nesmie, ja som behom tyzdna stihla pojest. a preco by sa vlastne pecienka nemohla jest resp. vnutornosti?
18. čer 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. čer 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, mohla bych se přidat. Byla jsem po operaci v lázních a tam jsem objevila na těhu testu //. Dneska mám za sebou kontrolu, mimísek je správně umísten, i když se asi vyloženě prodral skrz zjizvený vaječník. Za 14 dní mám kontrolu, kvůli srdíčku, tak snad to dopadne dobře. Momentálně to vypadá tak na 4. týden :wink:
18. čer 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky co už máte miminko... Chci se zeptat, jak dlouho vám dr. dělal ten vnitřní ultrazvuk?? Jako do kdy :o) Zajímá mě, jestli mě příště (12tt) bude čekat taky, nebo jestli už to bude ten obyč :oD
18. čer 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@damaska velka gratulace:slight_smile:
18. čer 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně, nám mimi trvalo dva a půl roku a ještě jsem potratila. Teď se nám povedlo vlastně po třech letech. Antikoncepci neberu přes tři roky. Můj bývalý doktor mi řekl, že děti mít nikdy nebudu a to mi bylo 23 let! Hrozný. Už teď se klepu, kdy se dočkáme druhého :slight_smile:
Měla jsem docela problémy s menstruací atd. Přestoupila jsem k jiné lékařce a konečně se mnou začali před půl rokem něco dělat, jinak by jsme se asi nedočkali. Játra se nesmí? V pondělí jsem vařila játrovou omáčku s rýží :slight_smile: Koukám, že se fakt nesmí nic jíst. Za chvíli budeme opravdu na vodě.
18. čer 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imzadi: děkuju, ale zatím mám spíš strach jak to dopadne
18. čer 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. čer 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@espanolka děkuju za přivítání :wink:
18. čer 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anetka1701 pokud se dobře pamatuji, tak ve 12tt jsem byla už na obyčejném ultrazvuku

Jinak já játra miluju a jednou za čas si myslím, že neuškodí. Musí být teda dobře uvařené. V restauraci bych si je nedala, ale pokud si je uvařím sama, tak v tom nevidím problém (myslím tím max. 1x za 2měsíce)
18. čer 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulky pokial máte domácich miláčikov zaočkovaných a odčervených tak sa nemáte čoho báť :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
vnútornosti ja nejem vôbec ani mimo tehu proste mi to nechutí a našla som chlapa kt,ich neje tiež :grinning: takže u nás sa to neje.....
18. čer 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
a neviete preco sa nesmut tie vnutronosti jest pocas tehotenstva?
18. čer 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
prave som googlila a nasla nasledovne:
"ideálne je kuracie, morčacie a králičie mäso. Bravčové mäso by malo byť chudé a hovädzie iba z mladého zvieraťa. Divinu a zverinu sa odporúča v tehotenstve vynechať. Karbonátky a sekanú by ste si mali pripravovať z mäsa, ktoré ste si dali zomlieť alebo ste si ho zomleli samy. V tehotenstve by sa nemalo konzumovať mäso v surovom stave. Raz do týždňa zaraďte do jedálneho lístka rybu ako zdroj jódu. Vhodné sú treska, tuniak, losos aj obyčajné filé. Z vnútorností sa odporúča králičia a hydinová pečeň. V tehotenstve by ste mali obmedziť údeniny, pretože obsahujú veľké množstvo tukov a nie všetky sú kvalitné. Zároveň by ste mali vynechať plesňové syry, ktoré môžu obsahovať baktériu listériu, často spôsobujúcu závažné zdravotné komplikácie."

Takze ta pecen sa odporuca.....
18. čer 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčatá,
môžem sa k Vám pridať?
Ja som mala 2 čiarky na teste 6. júna a už mám tehu oficiálne potvrdené aj od doktora. Predpokladaný termín vychádza na 14. 2. 2011. :slight_smile:
18. čer 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nasla som aj toto:
"Tehotným sa neodporúča jesť pečeň, pretože obsahuje veľké množstvo vitamínu a (ten pri vyšších dávkach, ako je cca 3,3 mg/deň, môže spôsobiť poškodenie plodu). "

z toho mi tiez vyplyva, ze s mierou mozme :slight_smile:
18. čer 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca vitaj a gratulujem
18. čer 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek